Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2010., 11:21   #1
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Neobjasnjiva rusenja

Pozdrav! Morat cu ovo malo detaljnije opisati jer ja stvarno vise nemam ideje.

Komp je inicijalno bio u ovom sastavu:
Asus Commando (P965 chipset i ICH8R)
C2D E6600
Corsair Dominator 2x1GB
nVidia 8800GTX OC
2x Seagate 320GB
2x DVD-R
Creative X-Fi Gamer
Zalman 600W napajanje (4x12V sa 16A)

Komp od prvog dana radi na FSB-u 380 i taktu procesora 3430MHz (9x380). Napon jezgre 1,45V, memorije 2,1, a ostalo 0,05V iznad defaulta. Memorija je bila na 900 i nesto MHz (ne znam na pamet). Kad sam dodao jos 2x1GB, memoriju sam morao spustiti na 760MHz da bi sve bilo stabilno.

Kasnije je dodan Caviar Black 1TB gdje sam vidio prvi problem - naime kad je u SATA prebacen na AHCI, WD se nije stigao inicijalizirati makar je timeout podesen na 35sec osim ako nije bio iskljucen Quick Boot. Pa sam ga iskljucio i dalje je opet sve radilo stabilno. Instaliran je Win7 x64 Ultimate koji na dalje koristim.

Naknadno je dodan jos jedan Samsung F3 1TB, a jedan Seagate izbacen. I dalje sve radi super.
8 mjeseci nakon toga (ukupno 3 i pol godine nakon kupnje) desava se da se prvo u igrama, a kasnije i na desktopu da se ekran zacrni, slika vrati uz poruku da je nvidia kernel driver restartan. To je odradio nekoliko puta i onda slijedi BSOD. Zamijenio sam bateriju na maticnoj pa je opet par dana radio super i onda je pocelo opet i rezultiralo time da vise uopce nije bilo slike na ekranu. Probao grafu i u drugom kompu i nije bilo znakova zivota.

Zakljucio da je ona crkla pa sam kupio Ati 5870 i usput Intel X-25M. Instalirao Win7 x64 na Intel i sve radi, ali ne 100% stabilno. Onda opet pocnu smrzavanja. U Event Vieweru se ne moze saznati nista pametno.

Probao sam jos malo povecati voltaze chipseta, pa onda i vracati sve brzine na default, ali opet nije ok. Memtest ne nalazi greske. Zanimljivo je da je nVidia prestala raditi kad sam vrtio Memtest.

Glupo mi je sad opet kupovati maticnu pa utvrditi da to nije to, pa cu onda i napajnje pa mozda nije ni to... Inace svi naponi su super stabilni. u OCCT-u se test rusi nakon prve minute, a drugi test (Lynnfield ili tako nesto) se bez problema vrti satima. Testovi graficke i napajanja se isto vrte bez problema.

Danas se recimo dogodilo da stisnem tipku za paljenje, maticna beepne, sve izgleda normalno, osim sto nema slike. Nakon dva tri ponavljanja dode k sebi, digli se windowsi i onda se srusi bez ikakve poruke. Upalim ga opet i satima radi super.

Molim pomoc prije nego do kraja ispalim na zivce i sve skupa bacin van kroz prozor.
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 11:45   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Izvadi sve van na stol (propusi, pocisti sve kontakte alkoholom i izvadi bateriju "clr cmos").
I spoji tu na stolu (ploca-proc-grafika-keksic rama).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na