Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2020., 00:11   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
MS office 2019 vs MS Office 365

Gledamo nešto u uredu da bi kupili i updejtali postojeće office, za cca 7 računala Office 2007 na 16 ili 2019.
Cijena jedne licence za office je oko 1800 kn + PDV po korisniku.
Cijena ove Office 365 rent verzije je oko 10 eura mjesečno + PDV po korisniku znači oko 70 eura mjesečno za ured .
Znači za 7 računala jednokratno bi se platilo 1680 eura, i to je to od ulaganja, dok bi se na rent verziji za dvije godine ispucala cifra od 1680 eura, i nakon toga smo u gubitku jer svaki mjesec ode dodatnih 70 eura.
S druge strane me zbunjuje jer radimo dosta sa velikim tvrtkama od 100+ ljudi, i oni su svi mahom prešli na ovaj rent office.
Jel ima neki benefit kojeg ne vidim u rentanju officea ili tvrtke imaju višak novca?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 00:59   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Jedna pretplata ti omogućava instalaciju na 5 računala.

Tu si pogriješio sa matematikom 😀

Sad računaj opet hehe

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2020., 10:21   #3
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
S druge strane me zbunjuje jer radimo dosta sa velikim tvrtkama od 100+ ljudi, i oni su svi mahom prešli na ovaj rent office.
Jel ima neki benefit kojeg ne vidim u rentanju officea ili tvrtke imaju višak novca?
To je Office na pretplatu, a osim Office kao aplikacije, ima se i servisi poput OneDrive for Business, SharePoint, Teams što velikim tvrtkama jako dobro dođe.
Također je tu i mailbox od 50 GB po korisniku.
I kao što je rečeno gore, jedan korisnik smije stavljati Office aplikacije na do 5 uređaja.

Druga stvar je što se preko pretplate uvijek ima najnovija verzija Office aplikacija (new features izlaze gotovo na mjesečnoj bazi), dok kod klasične, kad kupiš npr. Office 2019, imaš samo tu verziju i opcije iz te verzije.

Naravno, sve ovisi o zahtjevima vaše tvrtke, da li vam trebaju servisi poput SharePoint-a, mailova ili samo Office kao aplikaciju.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 12:11   #4
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jedna pretplata ti omogućava instalaciju na 5 računala.

Tu si pogriješio sa matematikom ��

Sad računaj opet hehe

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Znači ako sam te dobro shvatio, nama bi dvije licence, tj 20 eura mjesečno pokrivale 7 stolnih računala i 2-3 laptopa?


Ajd, sad je računica puno bolja , znači cifru od 1680 eura bi potrošili za 7 godina, a uvijek imamo najnoviji office, to je već isplativo.
E sad drugo pitanje, kako ide sa spremanjem datoteka? Dal se to sprema lokalno ili ide sve na cloud? Što ako jednog dana odlučim prestati plaćati pretplatu?

Mi recimo imamo DMS koji je integriran u naše offline office, na način da da direktno iz officea kačimo dokumente u pripadajuće projekte, DMS automatski vrši tarifiranje . Pretpostavljam ako je to sve online na oblaku da to ne možemo koristiti.


Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
To je Office na pretplatu, a osim Office kao aplikacije, ima se i servisi poput OneDrive for Business, SharePoint, Teams što velikim tvrtkama jako dobro dođe.
Također je tu i mailbox od 50 GB po korisniku.
I kao što je rečeno gore, jedan korisnik smije stavljati Office aplikacije na do 5 uređaja.

Druga stvar je što se preko pretplate uvijek ima najnovija verzija Office aplikacija (new features izlaze gotovo na mjesečnoj bazi), dok kod klasične, kad kupiš npr. Office 2019, imaš samo tu verziju i opcije iz te verzije.

Naravno, sve ovisi o zahtjevima vaše tvrtke, da li vam trebaju servisi poput SharePoint-a, mailova ili samo Office kao aplikaciju.


Da jasno mi je to sa updejtanjem online officea i da offline office se updejta jako rijetko.
Imam G suite za mailove i ostale potrebe, share pointovi i ostalo nam ne trebaju, u osnovi koristimo office samo kao aplikaciju.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 20:05   #5
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
jedna pretplata dozvoljava do 5 instalacija ali za jednog korisnika, tj da su to sve računala od iste osobe.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 21:43   #6
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
jedna pretplata dozvoljava do 5 instalacija ali za jednog korisnika, tj da su to sve računala od iste osobe.
Krivo, ne od jedne osobe već svih 5 instalacija mora biti vezano uz jedan Microsoftov korisnički račun na koji glasi pretplata. Svih 5 uređaja može koristiti 5 različitih osoba.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 22:29   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Krivo, ne od jedne osobe već svih 5 instalacija mora biti vezano uz jedan Microsoftov korisnički račun na koji glasi pretplata. Svih 5 uređaja može koristiti 5 različitih osoba.
U zabludi si, tj. to što si ti napisao je u najmanju ruku grubo "iskrivljavanje" liceničnog ugovora.



Što se tiče benefita, ima ih puno ako ti trebaju. Ako ne, onda ti je bolje kupiti standalone verziju. Uskoro će novi izaći.
A velike firme su mahom prešle na punokrvni O365 većinom zbog maila, sharepointa, teamsa. Instalacija aplikacija je tu sekundarna zapravo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 23:42   #8
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U zabludi si, tj. to što si ti napisao je u najmanju ruku grubo "iskrivljavanje" liceničnog ugovora.
CUT
Ne, nisam u zabludi, samo nisam stavio potpunu informaciju, sorry.
Svih 5 uređaja/računala mora biti vlasništvo jedne osobe ali njih može koristiti 5 različitih osoba pod istim Microsoftovim accountom pretplate i dijeljenjem unutar obitelji, pretplata se zove Microsoft 365 Family, svaki član ima svoj MS account na koji je napravljen sharing licence.
https://www.microsoft.com/hr-hr/micr...%3aoverviewtab
Dakle, pretplatnik i 5 članova obitelji. Mislim da nitko ne inzistira na obiteljskom stablu. Za 99€ godišnje je sasvim dobra stvar.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 18:46   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Colop priča o licencama za ured a ti tu spominješ Microsoft 365 Family. Miješaš kruške i jabuke.


Odnosno, tehnički to može koristiti i raditi će mu naravno, ali nije legalan.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 12:09   #10
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sorry, ja sam se nadovezao za ove posteve niže a nisam gledao vrh.

U ovisnosti o aplikacijama koje korisnicima trebaju ja bih razmislio o ovome Microsoft Office 2019 Home and Business paketu. Trajna je licenca za jednog korisnika.

https://www.nabava.net/search.php?q=...e+and+business

Za 1.600 kn koliko vidim u Protisu ipak mi se čini dosta isplativo u odnosu na pretplatu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2020., 12:36   #11
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Ja koristim u firmi 365 Business premium, 10,50€ mjesečno. Ne bi otkad smo to probali dao Exchange, koji dobiješ u cijeni, za ništa. Još i OneDrive, Teams i Office uvijek ažuran, itd. I zašto bi pljusnuo tolke pare odjednom kad možeš mjesečno...ima vrijednost po meni. Tko zna kad će neki novi k izaći koji ćeš morati imati a stari Office će ostati zakinut.

Uostalom probaj mjesec dva pa vidi.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:07   #12
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Zadnja bitna promjena koja se dogodila je prelazak s doc na docx, xls na xlsx, ppt na pptx...formate. Kad ono, 2007?

Imam Office 2013 na poslovnom stroju. Sve što je kasnije došlo, tipa Teams se instaliralo kao standalone aplikacija i sve radi bez problema.
Doma, na privatnom imam Office 2019, jer eto, bit ću u korak s vremenom, trebat će mi sigurno noviji i kompatibilniji...pa šipak, nikakve benefite ne vidim osim ljepšeg dizajna.

Ako je cloud bitan, onda nema puno razmišljanja, samo 365
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 07.10.2020. u 13:22.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:19   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sorry, ja sam se nadovezao za ove posteve niže a nisam gledao vrh.

U ovisnosti o aplikacijama koje korisnicima trebaju ja bih razmislio o ovome Microsoft Office 2019 Home and Business paketu. Trajna je licenca za jednog korisnika.

https://www.nabava.net/search.php?q=...e+and+business

Za 1.600 kn koliko vidim u Protisu ipak mi se čini dosta isplativo u odnosu na pretplatu.
Da, ako se ne koristi O365 tj. mail usluga, i ja bih išao na trajnu licencu.
Ali ako poslovanje firme ovisi o mailovima u nekom postotku, ja bi išao na punokrvni o365.

Veliki mailboxi, nema brige o serveru, patchiranju, održavanje nikakvo jednom kada se sve podesi.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:35   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da, ako se ne koristi O365 tj. mail usluga, i ja bih išao na trajnu licencu.
Ali ako poslovanje firme ovisi o mailovima u nekom postotku, ja bi išao na punokrvni o365.

Veliki mailboxi, nema brige o serveru, patchiranju, održavanje nikakvo jednom kada se sve podesi.
Zato gore i stoji U ovisnosti o aplikacijama... Tu sada korisnik mora sam prosuditi što mu je bitno u cijeloj priči. Ne bi vjerovao koliko ljudi uzima cijeli Office paket a onda ispadne da korisnik osim Worda, Outlooka i eventualno Excela ne pokrene nikad ništa drugo ni od Office aplikacija niti od Microsoftovih usluga.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:00   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa to je do korisnika, odnosno do prodavača. Bar za O365 ima zilion licenci, od Kiosk do E5. Stvarno ima licenci za bilo koga, ovisno o potrebama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:41   #16
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Ma uzmi samo on-prem, pa se zajebavaj s keyevima koje moraš registrirati na microsoft account da dobiješ aktivacijski key.
Ako si onda sretan, sve keyeve registriraš na nečije privatne ms accounte i kad oni odu iz firme odu i keyevi


Uglavnom - hvala, ali ne hvala...daj ti meni lijepo O365 i to je to. Sam si naveo da je cijena praktički ista za 2 godine korištenja, ali očito nisi računao da postoji i licenca samo za aplikacije koja košta ispod 9€ mjesečno i uključuje one drive storage od 1TB
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 11:08   #17
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Kupio nedavno licencu za office 2019 i sad me zanima dal mogu imati na 2 kompa taj office uz uvjet da je u istom trenutku aktivni samo na jednom kompu (to mi recimo dozvoljava Autodesk sa svojim licencama).

S obzirom na stanje kakvo je, dosta radim od doma i ne koristim cesto office ali zatreba nekad. Glupo mi je voziti se u ured da napisem jedan dopis
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 14:29   #18
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Kupio nedavno licencu za office 2019 i sad me zanima dal mogu imati na 2 kompa taj office uz uvjet da je u istom trenutku aktivni samo na jednom kompu (to mi recimo dozvoljava Autodesk sa svojim licencama).

S obzirom na stanje kakvo je, dosta radim od doma i ne koristim cesto office ali zatreba nekad. Glupo mi je voziti se u ured da napisem jedan dopis
Osobno mi to nije poznato. Ti mozes ako si kupio FPP instalirati na drugo racunalo ali barem po licenci nakon sto si deinstalirao prvo. OEM je uvijek zakljucan na hardware masine.

Za licence sa SA postoji Office Roaming Use Rights koji se cesce koristi u VM okruzenju ali po meni samo sa SA pretplatom.

Cak i tu kada gledas govore izricito 1pc: https://www.microsoft.com/hr-hr/micr...#compare_table
mann je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 14:34   #19
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Da, sada vidim. Autodesk ima 1 user. Steta

Kupiti cu valda jos jednu onda
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 16:01   #20
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
S obzirom na stanje kakvo je, dosta radim od doma i ne koristim cesto office ali zatreba nekad. Glupo mi je voziti se u ured da napisem jedan dopis
RDP od doma na komp na poslu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 16:08   #21
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Iskoreno ne lajkam remote desktop zbog sigurnosti
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 18:43   #22
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Ako je nešto jednostavno (a dopis to je) zašto ne staviti besplatnu alternativu, recimo LibreOffice?
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 19:09   #23
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
nisu samo dopisi, ima i elaborata.

Libre nije 100% kompatibilan s formatiranjem MS office-a i to mi onda zadaje glavobolje.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 22:13   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Iskoreno ne lajkam remote desktop zbog sigurnosti
Koliko god rdp bio (ne)siguran, ti i tako ides kroz svoj vpn tunel koji je manje ili vise siguran. Vjeruj mi kad ti kazem da im nisi zanimljiv


A da si jednostavno nabavis licencu s ebaya za to sekundarno racunalo? Ovo je jedna od situacija di je O365 bolji i tu bi sada bio pokriven.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 13:36   #25
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Tražim licencu za office 2019, jel zna netko možda gdje je najjeftinije za kupiti je. Ove sa ebaya za 2-5$ izbjegavam jel nisam siguran jel su genuine, a i ne mogu naći tamo neki ozbiljni oglas (možda neko zna i tamo da ima ok oglas?), jel to su sve neki novi registrirani selleri, a oglas nestane za dan. Gdje ima još za kupit jeftino licencu za office 2019, tako "jeftinije", a da je valjano tako reći. Hvala unaprijed na savjetima.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 15:03   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Do sada nisam imao problema sa ključevima s ebaya tako da ih uvijek tamo kupujem. Ako ne valja, javiš selleru pa ti pošalje novi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 15:26   #27
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Tražim licencu za office 2019, jel zna netko možda gdje je najjeftinije za kupiti je. Ove sa ebaya za 2-5$ izbjegavam jel nisam siguran jel su genuine, a i ne mogu naći tamo neki ozbiljni oglas (možda neko zna i tamo da ima ok oglas?), jel to su sve neki novi registrirani selleri, a oglas nestane za dan. Gdje ima još za kupit jeftino licencu za office 2019, tako "jeftinije", a da je valjano tako reći. Hvala unaprijed na savjetima.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Lol

Ti bi se je.... a da ti ne udje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 16:41   #28
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako ti treba za firmu zaboravi na to. Za privatno, uzmi od bilo kojeg ebay selera, vidi da ima pozitivnih recenzija i to je to. Ako ne radi trazi novi ključ ili povrat novca.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:14   #29
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ne treba za firmu. Ma ima oglasa na ebayu koji nestanu za jedan dan, tako da ne mozes tražiti povrat novca. Ima i na stranicama gooddeal, goodoffer, u2key, za cca 200kn, jel netko možda tamo kupovao i kakva su iskustva...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 20:19   #30
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Bilo je svojevremeno nekakav oglas/suradnja ovdje na PCE i uzeo sam O2019 i Windowse.

Taj Office mi se zalijepio za account i sad ga imam u sklopu MS accounta pa je već na trećoj instalaciji Windowsa.

Svaki sljedeći put kad sam uzimao za nekoga, više se nije mogao spojiti s accountom nego je radio do prvog reinstalla.

Kako prepoznati opet te koji se vežu uz acc?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na