Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2021., 20:51   #691
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa da te boli K za njih, nebi ostavio 50+ postova kak je Zen3 skup ne boli nikoga K za njih, ko to kaže, taj laže. Jer da je tako, taj nebi pisao ovdje po forumu
Nitko od nas nije ravnodušan na cijene koje jesu. Pregrizeš ili ne pregrizeš. Ti nabaviš polovno, ja novo po cijeni polovnog i snađemo se. Ali da nas boli K, nemoj
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 21:00   #692
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pišem i da su grafe skupe pa ne mislim kupovati drugu tri godine, niti mi treba. Da mi treba brži CPU kupio bi ga jučer. Više puta sam napisao da je forum poput online RPG-a, otvoriš lika, gradiš ga, nadjebavaš se sa pijunima i bossoviom itd.

Sigurno im ne budem ništa preplatio ako prije toga ne iscrpim i zadnju opciju, pa makar promijenio hobi i forum
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 22:16   #693
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pišem i da su grafe skupe pa ne mislim kupovati drugu tri godine, niti mi treba. Da mi treba brži CPU kupio bi ga jučer. Više puta sam napisao da je forum poput online RPG-a, otvoriš lika, gradiš ga, nadjebavaš se sa pijunima i bossoviom itd.

Sigurno im ne budem ništa preplatio ako prije toga ne iscrpim i zadnju opciju, pa makar promijenio hobi i forum
Bome, imaš i sati na forumima kao i u RPGu, to ti priznajem samo ne znam jel i u RPGu ima pucanja u prazno jer ih ne igram pa moram pitati

Uglavnom, od ove godine pa nadalje, mislim da svaki komad HWa za PC bude u jednu ruku "preplaćen". Iako moja filozofija je uvijek bila "ako ti nešto treba i to budeš koristio - nije preskupo". Doduše, može se reći i "ako to baš žarko želiš"

Možemo se i kladiti da će RDNA3 karticama tj seriji 7000 biti i taj price tag oprošten, samo ako ih budu puni lageri, a ne da ko sada dođe jedna paleta od 1000 komada za cijelu EU bez obzira na nas, prodat će se SVE što izađe iz fabrike, kao i sada.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 23:31   #694
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
AMD je 2020 odredio novi kurs - B ih K za cijene i socijalizam PCE foruma budući su bitne samo performanse u kojima sapunaju i naplaćuju accordingly. Zamisli, počeli se ponašati kao prava kapitalistička korporacija (ono što i jesu od osnutka) samo što ih treba upozoriti da to ljudima sa PCE foruma ne odgovara jer ne izbacuju proizvode koji su neki mislili da će izbaciti te sa puno manjim pricetagom jer se od AMDa uvijek očekuje milosrđe.

Kome krivo i kome pravo, ali ako RDNA3 još odskoći od RDNA2 kao što je to 2 odskočila od 1, midrange GPU tipa 4600XT budu 4000+ i to bez majnersko-scalperske groznice.

HighEnd PC gaming je sad donekle elitizam, a za koju godinu bude statusni simbol izjava "gejmam na PCu" :/
2020 možda za cpu dio, no radeonke još od prije nisu u globalu jefninije od nvidije (negdje od 300 serije). Raja je propagirao neki socijalizam, no polaris je koštala kao nvidia ekivalent, vega također. Fury, R9 390/X, 380X/380 također tu negdje. Ok bilo je perioda kad su jedni malo jeftiniji od drugih, nekakvih akcija, no u globalu isto

Zato se čudim tim pričama koje nekad isplivaju da su radeonke jeftine. Otkad?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 09:10   #695
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
na launch date nisu bile jeftinije, niti su imale neki osjetno bolji perf/buck omjer, ali generalno uvijek bi bile bolji izbor za kupnju godinu/dvije nakon launcha, bilo iz ducana ili rabljeno iz oglasa jer im je cijena vise padala nego nvidijama, a perf rasle.

2019 je HU radio retest kao budget king rivju, pa je isplalo da rx570 4gb ima 2.17usd cost per frame dok je 1060 3gb imala 2.77usd, rx 580 8 gb 2.31usd, a gtx 1060 6gb 2.92usd

to su osjetne razlike
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 09:23   #696
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, samo su ti Polarisi jebali mačku mater sa driverima i black screenovima u igrama, dok nVidia nije. To je ista ta osjetna razlika u cijeni po frejmu koju sam spreman platiti Kožnatom setatoru.
Ne pričam na pamet, znam što sam vidio kod Polarisa. Nije ni RDNA1 niš bolje bilo na početcima. Tek sad kod RDNA2 (ko ih uspio nabavit) je to onak kak je odavno trebalo biti.

Samo kad se sjetim savjeta i preporuka "pa ne moraš igrat te igre gdje ti se krši Radeon"... böktejea.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 09:31   #697
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nisam imo problema ni sa rx480 ni sa rx580 ni sa vegom, niti jedan bs a sve isti vrag od qarch praktički.

Niti svima kojima sam stavljao polarise u konfe se nisu naknadno žalili.

S druge strane nisamrelevantan jer ne probavam igrati 30 naslova, a i vecina mojih kojima sam slagao su isti kalup, vrte 5/6 naslova i tjt.

Dok samimao vremena i vrtio više naslova je bilo doba r9 280x i isto nikad problema, tada sam zsdnjw ajmo reci gejmao na pcu

isto tako nisam imao problema sa mobilnom gtx970, solidan broj sati je odrtila u gaming, ne sjecma se da sam imao bs, jedino sto me kod nje zivciralo da se software totalno zbugira kad se pristeka na tv bili win7 ili win10 znalo se dogoditi da sam morao restartati lap da bi dobio sliku, pa onda nije htio staviti nativnu rezoluciju i tak, dok home pc sa amd grafom sam imao filing da bi dao sliku da ju na peglu pristekam, odamah je stavljao ispravnu rezoluciju i hz sekundarnom ekranu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 08.04.2021. u 09:46.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 10:31   #698
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Krajem 2014 sam si kupio r9 390x povučen upravo time, uzmi radeonku, bit će bolje na duže staze, što se tiče cijene sjećam se kao danas, bila je 400 kuna skuplja nego gtx 970. Gigabyte gtx 970 je bila 3500 a ja sam ovu platio 3900 identičan model, windforce oc sa 2 venta. Prvi dan odmah nakon instalacije u kompletno novi pc sam imao problema, grafa nije palila ventilatore pod opterećenjem sa zadnjom verzijom drivera. Također je tu i tamo bilo black screenova. Nakon nje sam imao rx 580 koja nije pravila probleme, možda i nije stigla jer je bila relativno kratko kod mene, dok je 5700 xt imala pokoju mušicu o kojima sam pisao ovdje na forumu.
Nakon toga sam defitnitivno rekao nvidia, nije me briga što naplaćuju rt, dlss i ostale džidže, kad sve radi kako spada. Nedavno sam uletio u raspravu jer tvrdim da je dlss prva liga stvar pa me kolega tu sa foruma špotao kako je to renderanje slike na nižoj rezoluciji te kako to nije nikakva magija nego prodavanje muda pod bubrege. Neka i je, ali sve radi kako treba, nemam problema, kada se poželim igrati upalim pc i igram bez ikakve brige. Ne kažem, nekome radeonke rade prva liga i nemaju problema, ali te fore na duže staze, who cares, kad mi crkne ova sada grafa ili mi bude preslaba za neku igru, odem i kupim drugu. Kako je kolega napisao, ako mi to treba potrošit ću na to. Što se tiče cijena, ionako na ništa drugo ne trošim osim na PC kad god mogu tako da me nije baš previše briga, cijene su takve kakve jesu, roba se i dalje prodaje i ako želiš to imati platit ćeš. Možemo mi kukati do sutra kako je preskupo, tako je kako je. Nije AMD ili Nvidia kriv što je kod nas loš standard. Ili možda čak i nije, nego je bitno da se o nečem kuka.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 02:30   #699
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
bravo ti molim pljesak.
smh
(oflajn lagani nemoguce je da postoje tipovi koji ovako razmisljaju)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 05:47   #700
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ja ne znam zašto je meni ostalo u sjećanju da je GTX 970 bila dosta skuplja od 390.
Ja sam svoju MSI 970 u 12-om 2014-e platio 3200kn, a nekako mi je ostalo u sjećanju da je ekvivalent 390 bila cca 2500...možda se i varam ali bila je parstokn jeftinija.
A što se tiče DLSS, ja kad kažem magija, ne mislim na FPS, nego na to da ne možeš skužiti razliku između nativne reze i tog odličnog upscalea.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 09.04.2021. u 09:30.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 07:27   #701
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Samo sam iznio svoje stajalište o tome, ne želim se s nikim tu svađati. Meni osobno taj boost u fpsu znači, igram trenutno samo cold war i sa dlss-om imam zakucanih 144 fps-a, meni dovoljno, druge igre ionako ne palim niti planiram uskoro.
@Disco
Ne znam, možda sam ja uletio u neki čudan trenutak na tržištu ali sjećam se točno da je 390 bila 3900.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:06   #702
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja ne znam zašto je meni ostalo u sjećanju da je GTX 970 bila dosta skuplja od 390.
Ja sam svoju MSI 970 u 12-om 2014-e platio 3200kn, a nekako mi je ostalo u sjećanju da je ekvivalent 390 bila cca 2500...možda se i varam ali bila je parstokn jeftinija.
prvo su izašle fantastične 290/290x koje su bile skupe kao sam vrag, uobičajeno kad amd ima pobjednički komad hardvera (vidjeti rajzen 5xxx), zatim su izašle gtx 970-ke s 50usd msrp cijenom nižom od prethodne 770, pa su 290/290x kod nas preko noći padale cijenom i do soma kuna u trgovinama, a tek onda je izašla 'nova serija' rerebrandiranih 390/390x s 'argumentom' 8gb fjučrpruf
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:39   #703
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
prvo su izašle fantastične 290/290x koje su bile skupe kao sam vrag, uobičajeno kad amd ima pobjednički komad hardvera (vidjeti rajzen 5xxx), zatim su izašle gtx 970-ke s 50usd msrp cijenom nižom od prethodne 770, pa su 290/290x kod nas preko noći padale cijenom i do soma kuna u trgovinama, a tek onda je izašla 'nova serija' rerebrandiranih 390/390x s 'argumentom' 8gb fjučrpruf
Srećom tu je Intel i Nvidia za narod, po narodnim cijenama...i ti da nas ovdje i na Bug forumu svakodnevno na to podsjećaš
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 11:46   #704
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Sjećam se kad su te 290 sa 4gb bile po 1200kn u dućanima. Ja sam svoju polovnu kupio za nešto manje od toga. Valjda su ih proizveli previše pa davali za sitniš? Mining nije bio aktualan u to doba, ne sjećam se koja kombinacija faktora je uzrokovala takav price drop. Da se barem ponovi

Imali su i problema sa stock hladnjakom koji je throttlao, Nvidia ih je tu ubila efikasnošću. Moja je bila Toxic varijanta pa se držala nekako, ali i za ono doba 250-300W za nabrijane modele je bilo neprihvatljivo.

Nikad prije ni poslije flagship nije bio dostupniji.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 15:23   #705
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja ne znam zašto je meni ostalo u sjećanju da je GTX 970 bila dosta skuplja od 390.
Ja sam svoju MSI 970 u 12-om 2014-e platio 3200kn, a nekako mi je ostalo u sjećanju da je ekvivalent 390 bila cca 2500...možda se i varam ali bila je parstokn jeftinija.
A što se tiče DLSS, ja kad kažem magija, ne mislim na FPS, nego na to da ne možeš skužiti razliku između nativne reze i tog odličnog upscalea.
On spominje 390X, 390 su koštale podjednako kao GTX 970. Same 390X su bile primjetno skuplje, a ne baš bitno jače, tako da nisu bile baš isplative gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 12:36   #706
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Srećom tu je Intel i Nvidia za narod, po narodnim cijenama...i ti da nas ovdje i na Bug forumu svakodnevno na to podsjećaš
vraga su oni za narod, a nije bogme niti amd
tek kad ih se pritisne, onda kreće spuštanje cijena i onda izgledaju 'dobri'

vraga bi nevidija izdavala gtx 970, koja je bila izuzetan skok u odnosu na gtx 770, za 50usd nižu cijenu da ih nije amd natjerao na to fantastičnom 290-tkom, s kojom je oprao pod i sa tadašnjim top modelom 780ti

a niti amd ne bi spuštao cijene 290 da nije izašla gtx970, tako da te fanbojske gluposti treba ostaviti po strani i nadati se da će jedni drugima biti žestoka konkurencija, tek tada mi kupci profitiramo
od veselja kak 'nečija' firma gazi druge, bio to intel, nevidija ili amd, imamo samo dizanje cijena
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 12:53   #707
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sto je zanimljivo ne sjećam se da su se 290/290X smatrale fantastičnim, uglavnom se sralo po njima u to vrijeme. Nije sigurno pomogao loš referentni cooler za takvu gpu, a AIB modela nije bilo dugo. No sjećam se da su bile odličan deal ako se kupi non-X ref. model + dobar aftermarket cooler

https://www.tomshardware.com/reviews...90,3671-4.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 12:57   #708
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Sa referentnim kulerom su išle na 90 stupnjeva i više i u par igara su imale loše drivere pa ih se razapinjalo. Tko je kupio 290 sa dobrim kulerom bio je miran godinama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 08:09   #709
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Sjećam se kad su te 290 sa 4gb bile po 1200kn u dućanima. Ja sam svoju polovnu kupio za nešto manje od toga. Valjda su ih proizveli previše pa davali za sitniš? Mining nije bio aktualan u to doba, ne sjećam se koja kombinacija faktora je uzrokovala takav price drop. Da se barem ponovi

Imali su i problema sa stock hladnjakom koji je throttlao, Nvidia ih je tu ubila efikasnošću. Moja je bila Toxic varijanta pa se držala nekako, ali i za ono doba 250-300W za nabrijane modele je bilo neprihvatljivo.

Nikad prije ni poslije flagship nije bio dostupniji.
Bilo je tada mininga i mining groznice, a r9 su taman izašle netom prije booma u cijeni crypta te ubijale u mining perf, najviše 280/290tke...ltc se tada rudario, i da cijene su preko noci skočile u nebo, a kasnije pale(uzeo svoju 280x preko njuške za piljevinu od nekod lika iz dubrave koji ih je imao još 20ak na "lageru" tamo negdje pocetkom 2015).

Btw. 290tke danas rade 30mhs na etheru
Tj. radile su dok dag nije bio preko 4gb.

Edit.da se ne krene u suprotnom smjeru, zašto je meni osobno amd grafa bolja kupnja long run, zato jer "gaina" na perf.s vremenom vs.nvidia, zato jer u pravilu uvijek ima vecu zalihu vrama, i ono najbitnije zgodni tj. osjetno iskoristivi fičuri budu implementirani od strane amd za stare grafe, dok nvidia to skoro pa nikada ne radi.
Virtual super resolution(VSR) radi na hd7xxx seriji što je jebeno dobra fora za ekipu koja drži grafe dulje vrijeme, i takvi osjete najviše benificije, nvidia tak nekaj neće nikad napraviti/omogućiti 2gen strom hw, a kamo li 5/6...

Ima tu još zgodnih filura koji su došli 2019/20 sa adrenalinima i da rade na osjetno starijim gen amd gpu, vsr je baš primjer fičura koje je jako iskoristiv.

Ako se tak gleda charity neke firme, onda tu def. amd ima prednost, zapravo je no contest jer nvidiu boli kurac za 2/3 gen stare grafe
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 11.04.2021. u 08:22.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 10:50   #710
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
A danas je tu i pitanje vrama gdje su radeonke izdašnije. Ja isto gledam da bi na msrp u ovoj generaciji uzeo Radeon umjesto Nvidie, baš zbog te tradicije trajnosti, finewine
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 16:43   #711
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
A danas je tu i pitanje vrama gdje su radeonke izdašnije. Ja isto gledam da bi na msrp u ovoj generaciji uzeo Radeon umjesto Nvidie, baš zbog te tradicije trajnosti, finewine
finewine is no more

popravio se amd zadnjih godina dosta s driverima koje dobiješ u startu, nije to više kao prije kad bi nakon par godina dobio i 20% boosta samo kroz drivere

s druge strane je to i dobro, jer odmah dobiješ pun potencijal grafe, a ne da čekaš godinama


https://www.tomshardware.com/reviews...d,5707-13.html

As expected, new video drivers increase frame rates in most titles, but the differences are often subtle. AMD averages a 2.3% speed-up across our benchmark suite, while Nvidia averages 4.3%
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 16:52   #712
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Danas je obrnuto sve što može biti u PC gaming svijetu

Intel budget king, AMD high end, Nvidia finewinea, što je iduće ?
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 16:57   #713
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sa referentnim kulerom su išle na 90 stupnjeva i više i u par igara su imale loše drivere pa ih se razapinjalo. Tko je kupio 290 sa dobrim kulerom bio je miran godinama.
95C

No ne sjećam se da je u to vrijeme bilo govora oko drivera. Taman su onda krenuli cvijetati driveri (HD7xxx i 200 serija "dobivati" na performansama)


Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
finewine is no more

popravio se amd zadnjih godina dosta s driverima koje dobiješ u startu, nije to više kao prije kad bi nakon par godina dobio i 20% boosta samo kroz drivere

s druge strane je to i dobro, jer odmah dobiješ pun potencijal grafe, a ne da čekaš godinama


https://www.tomshardware.com/reviews...d,5707-13.html

As expected, new video drivers increase frame rates in most titles, but the differences are often subtle. AMD averages a 2.3% speed-up across our benchmark suite, while Nvidia averages 4.3%
Taj "gain" je bio iz 2 razloga:

1. AMD driver divizija je bila malo sporija, izađe nova igra, nvidia odmah ima game ready drivere (čak i prije izlaska, pogotovo ako je sponzorirana od njih), svi je benchaju prvi dan, okače se na net i ostane na bespućima interenta vječno rezultati bez AMD game ready drivera.

2. Tada je taman počeo rasti glad za vram u igrama, prije je 1gb bio dosta, 2-3 god. poslije 4gb su se punila do kraja na 1080p. Budući da su AMD ekvivalenti imali više vram + veća sabirnica (npr. 280X 3gb vs 2gb na gtx 770, 290 4gb, gtx 780 - 3gb itd.) tu su radeonke prodisale
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 17:11   #714
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
I dalje vrijedi priča o vinu, kupiš radena za 15 000 kn, upališ RT u cyberpunku i igraš se na 30 fpsa. pričekaš godinu dana na radeon DLSS i igraš se na 60. što stariji to bolji.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 17:14   #715
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nastavno na temu ...
Citiraj:
GeForce & Radeon 1080p & 1440p Gaming Performance Roundup
Citiraj:
It’s become clear that AMD has really struck back hard in the high-end arena with its RDNA2 graphics cards. When nVidia released its first Ampere GeForces last fall, there’s no sugar coating the fact that we were really quite impressed, especially with regards to stack pricing vs. the previous gen. So it was only more impressive when AMD released its latest Radeons, and managed to largely keep up (if not surpass). With RDNA2, AMD technically caught up to the ray tracing performance of nVidia’s last-gen Turing, but the current-gen Ampere brings a notable improvement, and that’s not even counting DLSS, which can dramatically improve frame rates in games that can take advantage of it. Even if AMD is being held back by weaker ray tracing performance, and lacks some support for creator-type renders, the overall number of people impacted by either will be fairly small. Where AMD does well is delivering cards that gives users the top-end performance they’re after, with pretty favorable power consumption.
Izvor: Techgage
... još, ako AMD sa RDNA 3 dovede u red svoju verziju DLSS + RT kombinacije, svakak ne bude loša situacija, jer već je RDNA 2 arhitektura ispala osjetan korak naprijed.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 22:01   #716
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Par potvrda Navi 23 (RX 6600XT ili 6500 series), kroz Linux patch, AIDA64 update i EEC registracije

AMD's Radeon RX 6600 XT Will Land With Just 32MB of Infinity Cache
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 10:48   #717
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Ekipa nedavno sam reinstalo win jer sam ga bio zeznio cackanjem po sys fileovima..

sad mi se malo malo javlja neka ffff greska..
Imam rx6800
Najjaca je fora sto se to pojavi nakon poduzeg igranja..
Nisam naso nista pametno na netu oko toga.
Imam igricu odkad je izasla nikad nisam imo tih problema..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 10:21   #718
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ponuda grafičkih kartica u Linksu:

https://www.links.hr/hr/graficke-kar...saAi4ZEALw_wcB

Da se vratiš pola godine u nazad,pomislio bi da je greška na stranici!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 11:41   #719
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ponuda grafičkih kartica u Linksu:

https://www.links.hr/hr/graficke-kar...saAi4ZEALw_wcB

Da se vratiš pola godine u nazad,pomislio bi da je greška na stranici!
A da se tek vratiš 4godine...

1660 košta skoro 4000kn... prije točno 4 godine sam kupio MSI GTX1070 8GB Gaming X za 3700kn... mislim da je 1070 cca 30% jača

luda vremena... sada da moram kupiti komp, ne bi gledao ništa drugo osim Ryzena 4650g ili 4750g...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 14:46   #720
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
To je 1660 super, cca je kao 1070Ti.
Ali da, cijene bolesne. Manje sam platio 3060Ti.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na