Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2011., 15:26   #1
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
XFX Radeon HD 4890 - zujanje ventilatora

Pozdrav svima.
Moj problem je da navedena grafička dok komp radi u idlu u nepravilnim razmacima povećava okretaje malo gore malo dole tj turira ventilator. Ali to turiranje prestaje čim pokrenem bilo koju igricu, tada se ona normalno vrti ali čim se vratim na desktop počinje turiranje.Zvuk toga turiranja je glasniji u ildu nego dok igram neku jaču i zahtjevniju igru. Ovo mi se dešava od prvoga dana kada sam i je kupio ali me onda nije previše smetalo, valjda sada kako sam malo ostario i živci su popustili. Temperatura u idlu je oko 42, grafička je uredno očiščena ali nisam nikada skidao vent. Zanima me da li se ovo može riješiti osim da preko nekog softwera ručno podesim okretaje. MB mi je gigabyte EP35-DS4, w7 64x.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 15:44   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
preko catalyta? zakucas na najvecu tolerantnu brzinu?

inace ovo sto ti se desava je najvjerovatnije isto sto sam ja imao sa safirkom 4870 sa referentnim hladnjakom - ventilator je doslovce na 0 okretaja dok se ne zagrije na karikiram 70°C. onda odjednom orkan koji traje ~2-3 sekunde, i opet tisina. i tako cijelo vrijeme u 2D-u, u igrama se ventilator okrece konstantno.........

uglavnom ja poludio i uzeo AC TT pro, ventilatori su mi sada na 100%, prakticki ih ne cujem na metar udaljenosti kucista od glave. preporod, i u buci, ali i temperaturama. pogledaj si VRM-e u full loadu, pa ces skuziti o cemu pricam .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2011., 16:57   #3
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
U catalystu stavim na 45%, to ne bruji puno ali nema druge nego da i ja nabavim neki adekvatni malo bolji ventić
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na