Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2023., 19:06   #571
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Paljevina u kombinaciji s asus pločama i x3d.....a ja baš uzeo x670e i 7800x3d ....
Ono što vidim da je za x670e creator bios od 21.4. stavljen za download
Jebiga, der8auer se isto izjasnil po tom pitanju prije koji tjedan, a sad kad su te ploče i 3D procesori u rukama više korisnika, sranje je uzduž i poprijeko, dok svi ne slože BIOS kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 19:56   #572
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jebiga, der8auer se isto izjasnil po tom pitanju prije koji tjedan, a sad kad su te ploče i 3D procesori u rukama više korisnika, sranje je uzduž i poprijeko, dok svi ne slože BIOS kak spada.
Koliko sam skužio on je maltretirao procesor, a kod nekih se desilo čak u ajdlu....taj dio me brine
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 20:06   #573
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Da, ali općenito je skrenul pažnju kak ploče nemaju nikavu zaštitu i ograničenje po pitanju CPU napona i zato ga filaju dokle ide, pa 3D modeli odu u vječna lovišta, dok ne srede BIOS i popratne postavke.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 22:00   #574
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Nadam se da barem ne zajebavaju ljude za garanciju, jer ako je ovo masovnije onda je sramota.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 22:08   #575
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Nažalost nije prvi put da ASUS ima takvu situaciju, a u ovom slučaju je riječ o BIOS-u koji ne kuži da je 3D CPU zaključan, a ostala im je mogućnost filanja CPU napona.
Citiraj:
ROG Maximus Z690 Hero motherboards were affected by a manufacturing issue, which caused a specific capacitor to be installed in an incorrect orientation.

ASUS' quality control mechanisms failed to spot this defect, and faulty motherboards were packaged and shipped to retailers.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 05:47   #576
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,453
Odlično, mislio sam da je doba kurenja procesora odavno iza nas...
Eto još razloga zašto ne valja biti early adopter.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 10:29   #577
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
MSI has just released a new BIOS for its AM5 motherboards that adds voltage restrictions for the AMD Ryzen 7000X3D CPUs. Recently, there have been several reports of ASUS's motherboard burning up and killing the AMD Ryzen 7000X3D CPUs due to older BIOS which didn't add the required voltage restrictions. MSI is now the first motherboard maker to officially announce if latest AM5 BIOS that adds the specific voltage and power restrictions on the AMD Ryzen 7000 X3D CPU lineup.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 17:00   #578
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,453
TechJesusus se dokopao kobne ploče i proca, tj na putu prema njima su i veli da će dobro ispitati to sve.Asus je navodno maknuo sve stare BIOSe za AM5.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 21:20   #579
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
TechJesusus se dokopao kobne ploče i proca, tj na putu prema njima su i veli da će dobro ispitati to sve.Asus je navodno maknuo sve stare BIOSe za AM5.
Da maknuli su. https://www.asus.com/motherboards-co...E-CREATOR-WIFI

Vidljiva su samo 2 biosa, 21.4 i iz 3mj.
To s overvoltom rade svi, i to već dulje vrijeme. Zato svi ti testovi potrošnje na auto postavkama ni nemaju smisla.
Ovu ploču sam kupio jer bi trebala bit stabilna, tvrde
Trusted stability
ProArt X670E-Creator WiFi is engineered and rigorously tested to offer superior quality, stability and compatibility to ensure that it empowers creativity for years to come.

24/7
Reliability

45°C
Temperature

168hr
Durability test

80%
Relative humidity


Skinuo sam zadnji bios sutra ću flashat ploču bez procesora pa složit 7800x3d....al nije baš ugodan osjećaj dat skoro 600€ za ploču i isto za procesor pa da ti se može desit paljevina....
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 01:28   #580
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
https://www.youtube.com/watch?v=arDq...nel=der8auerEN

Interesantan video koji ima zanimljivu hipotezu da je krivnja EXPO i SOC voltage, dešava se kod običnih (7900x).
Mjesto na kojem se događa je IO chip, i nema veze s overvoltom CCD.

Izgleda da je i flaw u designu procesora, da over temperature protection ne radi, il pokriva samo CCD,a ne IO chip.

Mislim prodane su tisuće, ako ne i stotine tisuća procesora, tako da je ovo vrlo mali uzorak, al očigledno neki problem postoji jer su forsali micanje starih biosa.

SOC voltage je bitan za stabilnost.

Sad sam u dilemi, imam 2 NVME diska koja mogu spojit na chipset il na DIE. Čisto si mislim da je možda pametnije spojit na chipset, da se smanji disipirana snaga na IO čipu.....ak niš bar imam brutralni overdizajnirani hladnjak za cijeli paket (420mm AIO).


Nabijem na q i intel i AMD s usranim predrkavanjima s naponima i lažnim marketingom. AMD od prvog dana tvrdi da je 6000 MT C30 sweet spot. Koja im je P materina s drukanjem procesora na 250W da bi se dobilo 5% više u odnosu na neku normalnu vrijednost od cca 125W
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 03:15   #581
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
ček, 7800x3d ne mozes ograniciti kao npr ja sto sam na 7900x u biosu da stavis neki profil koji ogranici W/°C ?

mislim slazem da ih nabijem i ja na onu stvar za te fore da je 95°C normalno itd, da zbog par % rade gluposti itd

i razumijem tvoj strah, tj da ja kupim tako sve novo i da ima garanciju, svejedno bi popizdio da mi se to desi i onda slijedi naravno zezancija oko ostvarivanja garantnih prava itd, bez kompa si i tako to jel..

ako nista drugo, sad kad se zna, brijem da ce brzo sve biti rjeseno kroz bios update i sl..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 25.04.2023. u 03:26.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 07:05   #582
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ček, 7800x3d ne mozes ograniciti kao npr ja sto sam na 7900x u biosu da stavis neki profil koji ogranici W/°C ?

mislim slazem da ih nabijem i ja na onu stvar za te fore da je 95°C normalno itd, da zbog par % rade gluposti itd

i razumijem tvoj strah, tj da ja kupim tako sve novo i da ima garanciju, svejedno bi popizdio da mi se to desi i onda slijedi naravno zezancija oko ostvarivanja garantnih prava itd, bez kompa si i tako to jel..

ako nista drugo, sad kad se zna, brijem da ce brzo sve biti rjeseno kroz bios update i sl..
Nisam još složio, ni ušo u bios, al mislim da se da.

Koliko shvaćam iz onog što sam linkao uopće nije problem u ograničenju nego u EXPO i naponu SOC.
Kak se ti sad osjećaš, jer je baš i 7900x riknuo, a i ti imaš nafrljenu memoriju na 6000MT, što dodatno grije IO čip...

Sve ima garanciju, al ono čekao sam ploču 2 tjedna....moš mislit da moram čekat neki RMA....to se zna čekat mjesecima


Ono što je dobro, je da je zasada to mali uzorak, i da kao što si napisao vjerojatno je rješenje samo bios update....
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 07:28   #583
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Ma de8auer je pokazao i 7900x i 7700x i druge neke ploče je spominjao, ali na koncu ništa nije sigurno..ja ovo već dovoljno dugo koristim, ali od prvog paljenja praktično držim mislim 110W tj primarno sam gledao 75°C limit da ne kažem baš zbog ovakvih iznenađenja.. sama ideja držati cpu na 95°C mi je fuj
Old school early adopter
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 08:14   #584
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ma de8auer je pokazao i 7900x i 7700x i druge neke ploče je spominjao, ali na koncu ništa nije sigurno..ja ovo već dovoljno dugo koristim, ali od prvog paljenja praktično držim mislim 110W tj primarno sam gledao 75°C limit da ne kažem baš zbog ovakvih iznenađenja.. sama ideja držati cpu na 95°C mi je fuj
Old school early adopter
Tak bi i ja držao da sam kupio tvoj proc, al ja sam kupio svoj baš zato što se ne grije puno...

https://www.youtube.com/watch?v=DP-P...reOverclocking

Može bit da je i defekt na čipu prema ^^. Možda je krivnja i na TSMC il ko već radi substrat. Nadam se da će napravit popis serijskih brojeva defekata pa možda iz tog zaključe pa bude neki recall...

Prije sam bio nabrijan složit to sve, sad mi je ono muka...nikad mi nije bilo ovako muka složit stroj, a slažem od kasnih 90tih
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 08:43   #585
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Možda su šumi, nije baš sve teorija zavjere. Kak meni sve radi od prvog dana? Isti taj der8auer je testiral Zen 4 procesore bez ikakvog hlađenja, samo da provjeri da li imaju sve zaštite od pregrijavanja i nije bilo nikakvih pizdarija.

Lagano tip već izmišlja toplu vodu, a to kaj su proizvođači matičnih ploča imali sfušane BIOS-e, pa je sad panika, to su si sami krivi. I bogami nije rješenje ostaviti sve postavke na AUTO, pa kud puklo da puklo.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 09:03   #586
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda su šumi, nije baš sve teorija zavjere. Kak meni sve radi od prvog dana? Isti taj der8auer je testiral Zen 4 procesore bez ikakvog hlađenja, samo da provjeri da li imaju sve zaštite od pregrijavanja i nije bilo nikakvih pizdarija.

Lagano tip već izmišlja toplu vodu, a to kaj su proizvođači matičnih ploča imali sfušane BIOS-e, pa je sad panika, to su si sami krivi. I bogami nije rješenje ostaviti sve postavke na AUTO, pa kud puklo da puklo.
Pa skuplja lajkove...njima je svima u interesu pravit paniku jel im je to lova

Meni upravo flash bosa na bianco s praznom pločom, bar po ledici prošao

Popodne ću složit (imam puno ssdova za poprebacivat, backupe buckupa i slično) i zaboli me kuki, drugi boot mu je expo na 6000MT. Ak je suđeno da krepa nek krepa
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 09:06   #587
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,453
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Pa skuplja lajkove...njima je svima u interesu pravit paniku jel im je to lova

Meni upravo flash bosa na bianco s praznom pločom, bar po ledici prošao

Popodne ću složit (imam puno ssdova za poprebacivat, backupe buckupa i slično) i zaboli me kuki, drugi boot mu je expo na 6000MT. Ak je suđeno da krepa nek krepa
FYI: Kažu da ovo izgaranje ne pokriva jamstvo. Pa ono, nije baš jeftin sport.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 09:15   #588
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Pa skuplja lajkove...njima je svima u interesu pravit paniku jel im je to lova
Jasno, zato velim, jer koliko su i meni sve te tehničke stvari super, kužim kad netko stvara dramu, isto kak je u nekoliko videa rastavljal RX 7000 coolere uz priču da AMD ovo mora obavezno povući s tržišta, pa je na kraju ispalo ništa.

I sad opet ima iste takve analize za Zen 4, jer eto nije normalno da SoC dobi 1.35V, kad je napravljen da se uvijek vrti oko 1.0V. I tak jasno, Interneti su u plamenu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 09:47   #589
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
FYI: Kažu da ovo izgaranje ne pokriva jamstvo. Pa ono, nije baš jeftin sport.
Čisto sumljam da nije pokriveno jamstvom. Srećom pa smo u €u pa bez obzira i na jamstvo ide u materijalni nedostatak.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 09:56   #590
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Ma već je bilo ovih dana kak se to proširilo netom da se ASUS javlja ljudima direktno i nudi povrat kaj ploče, kaj procesora, jer zajeb je u BIOS-ima ploča koje filaju Vcore i SoC napon i mogu se slikati.

Oksimoron samo takav kaj se ručnog OC-a tiče, jer se moderni procesori unatrag 10 godina ionak ne isplate ručno clockati, ali jebiga, kad automatika odrađuje svoje i sad imaju to kaj imaju.
EDIT:
Citiraj:
The core of the problem lies in the SoC voltages being increased to unsafe levels, either through pre-set voltages in EXPO memory overclocking profiles or manual adjustments by users. As a result, the chips' thermal sensors and protection mechanisms are compromised, causing overheating and physical damage. ASUS has released an official statement regarding the recently discovered issues with AMD Ryzen 7000 series CPUs, especially the Ryzen 7000X3D series. ASUS has also released EFI updates on Friday, that include thermal monitoring mechanism to protect motherboards and CPUs and is working on new updates that should be available soon and define new rules for AMD Expo and SoC voltage, which appear to be the main issue related to the CPU VDDIO/MC voltages.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.04.2023. u 10:41.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 11:52   #591
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
..especially 7000X3D
..očito su osjetljiviji , iako ne kužim poveznicu tj. u čemu je bitno koji je proc unutra ..neki vrag mora biti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 11:55   #592
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Išlo se po Next, Next ... Finish principu, pa je sad nismo znali, a mogli smo.
Citiraj:
It is due to the EXPO parameters that AMD specifies. ASUS and Gigabyte have implemented these 1:1 without paying attention to the new X3D CCD. While “X” cpus tolerate higher voltages, the X3D die off one after the other because they are much more sensitive. As soon as EXPO is enabled, the CPU SoC and CPU VDDIO/MC voltages increase to 1.36-1.4, sometimes boosting to 1.5V in Windows, causing instant death on the X3D. If you set all voltages manually to the correct values, there are no problems.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 11:57   #593
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
..e pa to te ja pitam
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 12:44   #594
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Išlo se po Next, Next ... Finish principu, pa je sad nismo znali, a mogli smo.
Nije do samog EXPO-a jer koliko ja znam on samo definira tajminge i takt kao i XMP, ne govori nista o naponu.

Visoke soc napone su drzali da povecaju sansu da cpu radi sa EXPO profilima... Kad to isprave, pretpostavljam da ce X3D procesori imati gadnih problema s EXPO profilima, nece izgarati ali nece ni funkcionirati...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 12:56   #595
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Čušpajz u svakom slučaju i negdje su se izgubili u prijevodu, jer EXPO osim 1.35V za DIMM-ove ne bi uopće trebal dirati u Vcore i SoC, a sad na kraju sve luduje kad je na AUTO.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.04.2023. u 15:15.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 20:08   #596
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,075
Nije im prvi puta. Stevica se još davnih dana zgražao nad nekim VSOC očitavanjima:

How to Kill Your CPU with “Safe” Voltages | Raven Ridge SOC Voltage Guidelines

Na mojoj b350 matičnoj čim uključim XMP ili samo lagani OC napravim odma VSOC skoči na 1.25.
Tak da moram VSOC sa Auto stavit na Normal
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 20:18   #597
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Završio bolni upgrade sistema. Baš sam se namučio. Nije htjelo završit training s 2 keksa (default, ne expo), pa sam naještao mijenjao i na kraju završilo....

Instalirao windowse, pa ću probat expo, naponi i temperature su ok
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	screenshot.png‎
Views:	139
Size:	699.3 kB
ID:	26281  
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 20:40   #598
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Tak da moram VSOC sa Auto stavit na Normal
Da, općenito koja god platforma bila u pitanju, što je više moguće stvari prebaciti s AUTO tim bolje, jer ne zna se ko pije, a ko plaća.
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Instalirao windowse, pa ću probat expo, naponi i temperature su ok
Izgleda i više nego vredu, tak da moreš lagano sve podesiti kak ti paše.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 21:45   #599
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,043
Inace, posto dosta ljudi ne zna, koristenjem XMP/EXPO/PBO-a se gubi garancija jer to spada u overclocking.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2023., 21:48   #600
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Gdje kod nas tj. u kojim trgovinama odbijaju garanciju zbog toga čisto da ih zaobiđem...ako u svima onda kupujem od danas isključivo polovno bez garancije
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na