Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2011., 14:30   #1
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Lenovo Thinkpad R61e problem sa hlađenjem

Pošto su me u zadnjih par dana zaredali problemi sa kompom, došao i laptop na red Primjetio sam da kad ga upalim nakon što uđe u windowse i prođe kojih pola minute ventilator se pali i počne drndat, a prije nije. Nakon kojih 2,3 min prestane drndat i više se ne čuje pa kolko god ja opteretio laptop, znači samo kad ga hladnog upalim se javlja zvuk. Laptop je star kojih 4 godine, možda i više, a windowsi su 7. Jel taj zvuk govori da je vrijeme za čišćenje od prašine? Primjetio sam i da se dosta grije, od 60 do 80 stupnjeva, jel to normalno za stariji laptop ili je previsoko i koja bi recimo bila "normalna" temperatura? Proc je celeron m530@1.73ghz i 1gb ddr2 rama.
purger22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 14:38   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,356
Za prvu ruku, ti ga očisti. Tek tada ćeš imati stvarni uvid u situaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2011., 15:48   #3
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Evo laptop je očišćen od prašine, jedino nisam pastu na procesoru mijenjao jer mi je jedna ideja pala na pamet pa da ne otvaram novu temu budem tu pisao. Čitao sam manual od laptopa kaj sam s neta skinuo i mislim si da bi mogao promijenit procesor na njemu. Socket je P i kolko sam našao na jednoj listi paše dobar broj procesora pa da li bi recimo normalno radio procesor C2D Mobile T7300, 2GHz, 800Mhz FSB, 2MB L2 cache. I da li u tom slučaju treba mijenjat i hlađenje ili je ovo tvorničko dovoljno da ohladi dvojezgreni procesor?
purger22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 16:30   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,356
Vjerojatno jer se Celer zagrijava manje od T7300. Max TDP je 28W za Celer tj. 35W za T7300 (te podatke možeš dobiti na ark.intel.com). Razlika nije velika, pa ako ćeš riskirati, samo izvoli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na