Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2022., 20:35   #7741
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Igre bi nekako već izgledale, jer da nisu Carmack i ekipa ni postojali, netko drugi bi već to zgotovio o razradio.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Bas htjedoh nesto ovako reci. Iako srodni, Wolfenstein 3D i Doom su nebo i zemlja.

Wolfenstein je bio fun i odigralo se i to nekako, ali kada smo vidjeli Doom na infu prvi put opale su nam vilice do poda.
Meni (nažalost il nasreću) nije bio taj dojam jer sam prvo igrao Doom, pa tek kasnije Wolf3D,
ALI sam imao identičan takav dojam pri prvom viđenju i igranju Duke Nukema 3d,
ak je wolf bio podrum a doom prizemlje, Duke mi je tad djelovao ko 3,4 kat - ne tolko zbog grafičkog prikaza, nego dizajna nivoa, oružja, likova i interakcije.
Trivijalan i smiješan detalj danas, al sjećam se da mi je nevjerojatno cool i interaktivno djelovalo to da možeš na onom krovu pogodit boce s plinom i tako raznijet ventilator, ili samo ventilator uništit bez diranja boca, da bi se spustio dolje na level. Ta mikrolokacija je apsolutno genijalan uvod u igru i svojevrsni tutorial.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 20:47   #7742
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Wolf 3D & Doom su napravljeni na istom ID Tech engine-u, sa tom razlikom da je Wolfenstein bio prvi, gotovo pa prototip FPS pucačina. Kasnije su to još malo nadogradili, izgladili i nastao je Doom (i Doom 2) kakvog danas svi znamo i volimo
Pa na to sam i mislio kada sam rekao srodni, kao prvo i drugo rođeni. Ja sam ipak malo stariji pa sam donekle i dobivao te igre redosljedom kako su izlazile, uz lagani delay dok bi se odradio "frendovski" transfer Ipak su to bila vremena bez przilica i interneta. Ako se ne varam mislim da je rekord za nesto bio 20+ disketa... Jos ako jedna krepa pa moras opet u setnju ili si ih zipao on the fly direkt na diskete... Argh

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Igre bi nekako već izgledale, jer da nisu Carmack i ekipa ni postojali, netko drugi bi već to zgotovio o razradio.
Istina, ali u ovom slucaju kad je u igri Doom i ID su oni zasluzni, pa su zato i navedeni
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 20:58   #7743
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Kad se već spama o Doomu i ostalim mojim najdražim igrama (Duke3D, Quake), ovo je super video: https://www.youtube.com/watch?v=hYMZsMMlubg
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 21:12   #7744
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Kad se već spama o Doomu i ostalim mojim najdražim igrama (Duke3D, Quake), ovo je super video: https://www.youtube.com/watch?v=hYMZsMMlubg
Ajd da se i ja nadovežem na spam
Također odlični dokumentarno-animirani videi o ovim temama, lik ima odličnu priču i naraciju, baš je gušt slušati.


Wolf 3d: https://www.youtube.com/watch?v=BSb87DC-PtA
Doom: https://www.youtube.com/watch?v=6A4-SVUHQYI
Quake: https://www.youtube.com/watch?v=OipJYWhMi3k
Half-Life: https://www.youtube.com/watch?v=bp5vOgz8vyI
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 21:45   #7745
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
U svaka cast kolege, sad imam kaj gledati
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 21:51   #7746
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Igre bi nekako već izgledale, jer da nisu Carmack i ekipa ni postojali, netko drugi bi već to zgotovio o razradio.
Pa nisam ni rekao da igre ne bi postojale, samo sam sugerirao da bi sve to bitno drugačije izgledalo. Oni su zapravo izumili model po kojem se i dan-danas rade nove igre.

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Meni (nažalost il nasreću) nije bio taj dojam jer sam prvo igrao Doom, pa tek kasnije Wolf3D,
ALI sam imao identičan takav dojam pri prvom viđenju i igranju Duke Nukema 3d,
ak je wolf bio podrum a doom prizemlje, Duke mi je tad djelovao ko 3,4 kat - ne tolko zbog grafičkog prikaza, nego dizajna nivoa, oružja, likova i interakcije.
Trivijalan i smiješan detalj danas, al sjećam se da mi je nevjerojatno cool i interaktivno djelovalo to da možeš na onom krovu pogodit boce s plinom i tako raznijet ventilator, ili samo ventilator uništit bez diranja boca, da bi se spustio dolje na level. Ta mikrolokacija je apsolutno genijalan uvod u igru i svojevrsni tutorial.
Sa ovime se apslolutno slažem. Sjećam se prvi put kad sam igrao Duke3D (naravno, već sam igrao Wolf 3D, Doom, Heretic & Rise Of The Triad prije toga) i Duke je izgledao superiorno, moderno i ispred svega drugog. Ono što je mene osobno pridobilo su bile rupe od metaka na zidu, prekidači za svjetlo & vrata, funkcionalne video kamere i razne igračke kao što su Jetpack, HoloDuke i tome slično. Nikad prije takvih stvari nije bilo u video igrama, a sad kad si malo bolje razmislim nije ni bilo sve do pojave Half-Lifea i to puno godina kasnije.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa na to sam i mislio kada sam rekao srodni, kao prvo i drugo rođeni. Ja sam ipak malo stariji pa sam donekle i dobivao te igre redosljedom kako su izlazile, uz lagani delay dok bi se odradio "frendovski" transfer Ipak su to bila vremena bez przilica i interneta. Ako se ne varam mislim da je rekord za nesto bio 20+ disketa... Jos ako jedna krepa pa moras opet u setnju ili si ih zipao on the fly direkt na diskete... Argh
Sad kad već spominjemo Duke 3D, sjećam se instalacije Duke-a na 486icu. Imao je mislim 8 ili 9 disketa, i samo si redao jednu za drugom. Naravno, gotovo uvijek bi barem jedna radila probleme, i onda bi cijela instalacija otišla ...

Hmm, kad si malo bolje razmislim čak možda još uvijek i imam NEKE od tih disketa. Komplet više nemam (nije mi ni potreban, imam Duke na CDu) ali neke od disketa su preživjele i još uvijek nose etiketu sa natpisom Budem poslikao ako ih pronađem...
  Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 00:48   #7747
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Katkad kontempliran kako bi izgledalo da danas netko ide radit igru takvog enginea, ali sa puno većom rezolucijom, a ne da se spriteovi 128x128 pixela, je li bi to uopće vizualno funkcioniralo.
https://store.steampowered.com/app/964800/Prodeus/


Netko je
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 01:50   #7748
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Inače, išao sam istraživati ono što je Miki napisao i čini se da je u pravu. Ili točnije ... obojica smo u pravu

Naime, Half-Life uistinu je baziran na Quake engine-u, ali modificirali su ga (između ostalog) zakrpama i nadogradnjama iz Quake 2 engine-a. Kao rezultat, neke stranice tvrde da je HL Beta rađen u Quake 2, a neke da je Quake 1.

Ali recimo samo da je Quake u pitanju, koji god to bio
  Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 21:27   #7749
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279


Nikakav novi development ... samo sam sretan što mi ploča radi .
Naime, modani Tillamook MMX 266 je uspio zbrikat ploču na neki način. FSB je radio na 66 iako je fizički bio postavljen na 100. Svi množitelji su radili s offsetom, tako da sam na K6 imao clockove 266, 400, 466 i 533 . Resetirao se kad sam fizički postavio FSB na 66MHz. Re-flashao BIOS, testirao da li množitelji rade kako spada i puštam ruke privremeno od projekta ... prije neg trajno uništim nešto.
Jedina žrtva je bila NEC Floppy drive iz kojeg je izašao magični dim.

EDIT: Kartica za diagnostiku je bila od velike pomoći, zahvaljujem kolegi Overclocku koji mi je ustupio jednu .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 25.11.2022. u 21:32.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 20:34   #7750
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Inače, išao sam istraživati ono što je Miki napisao i čini se da je u pravu. Ili točnije ... obojica smo u pravu

Naime, Half-Life uistinu je baziran na Quake engine-u, ali modificirali su ga (između ostalog) zakrpama i nadogradnjama iz Quake 2 engine-a. Kao rezultat, neke stranice tvrde da je HL Beta rađen u Quake 2, a neke da je Quake 1.

Ali recimo samo da je Quake u pitanju, koji god to bio
Malo je offtopic više, al da još dodam,
kažu sad pak po intervjuima kao da je 3/4 koda njihovo unikatno, ostalo su ti dodaci valjda.

Osobno mi Half Life apsolutno nikad nije djelovao quakeoliko - što se ne može reći za Kingpin i Soldier Of Fortune - u njima se uvijek osjetilo i vidjelo da su bazirani direktno na q2 engineu, pog. kod ružnih modela likova i smeđih "warehouse" tekstura posvuda (ok, na SOFu ima tog nešt manje)

Što se tiče samog "revolucionarnog" koncepta HL igre i levela, rudimenti toga su actually viđeni u quakeu 2 - za razliku od doom/q1/duke3d itd. potpuno zasebnih levela,
tu postoji par hubova gdje se vraća i ide dalje tek nakon što se nešto aktivira ili riješi (tipa ona neka antena...) - uz naravno, potpuno mutavog protagonista

No mišljenja sam da s tadašnjim hardwareom (nema hrpe cutscenea), koncept Q2 priče i njihovih svemirskih 1-man- army nadjebavanja nije bilo moguće razradit tako savršeno kao na Half Life način u realnom svijetu Black Mese. To je i vidljivo po Xenu, kojeg se smatra najslabijim dijelom igre, gdje se koncept malo pogubi suočen sa svemirskom fantasy dimenzijom. S obzirom na alate i materijal dostupan, Valve je pogodio zicera i zasluženo ušao u legendu.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 21:25   #7751
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Malo je offtopic više, al da još dodam,
kažu sad pak po intervjuima kao da je 3/4 koda njihovo unikatno, ostalo su ti dodaci valjda.

Osobno mi Half Life apsolutno nikad nije djelovao quakeoliko - što se ne može reći za Kingpin i Soldier Of Fortune - u njima se uvijek osjetilo i vidjelo da su bazirani direktno na q2 engineu, pog. kod ružnih modela likova i smeđih "warehouse" tekstura posvuda (ok, na SOFu ima tog nešt manje)

Što se tiče samog "revolucionarnog" koncepta HL igre i levela, rudimenti toga su actually viđeni u quakeu 2 - za razliku od doom/q1/duke3d itd. potpuno zasebnih levela,
tu postoji par hubova gdje se vraća i ide dalje tek nakon što se nešto aktivira ili riješi (tipa ona neka antena...) - uz naravno, potpuno mutavog protagonista

No mišljenja sam da s tadašnjim hardwareom (nema hrpe cutscenea), koncept Q2 priče i njihovih svemirskih 1-man- army nadjebavanja nije bilo moguće razradit tako savršeno kao na Half Life način u realnom svijetu Black Mese. To je i vidljivo po Xenu, kojeg se smatra najslabijim dijelom igre, gdje se koncept malo pogubi suočen sa svemirskom fantasy dimenzijom. S obzirom na alate i materijal dostupan, Valve je pogodio zicera i zasluženo ušao u legendu.
Samo mali ispravak (ili napomena), ovo što sam napisao vrijedi ponajviše za HL Beta. Naime, prije par godina se pojavio Beta "uradak" za download, i od tad ljudi dosta o njemu pričaju, pa se iz svega toga i razvila priča o Quake/Gold Source raspravi.

Naime, u vrijeme Beta verzije GoldSource još nije postojao (ili je bio u radovima), pa je iskorišten "punokrvni" Quake engine. Ako se mene pita, rezultat je apsurdan - igra izgleda više kao da je rađena za DOS, a fizika pokvarena. Evo vam uostalom video pa bacite i sami oko

Edit
Još jedan ispravak, čini se da je ono o čemu ja pričam alpha a ne beta verzija. Bila je napravljena ISKLJUČIVO za testiranja i slike za medije, a sve do nedavno nije ugledala svjetlo dana. Uglavnom, evo vam obje verzije:

Half-Life Alpha (Quake Engine)


Half-Life Beta (GoldSource?)
  Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 21:30   #7752
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Jedna zanimljivost ... Phil iz "PhilsComputerLab" YT kanala je objavio video gdje prvi put vidimo njega osobno


Lik je odrastao u Austriji ... nekako mi je uvijek zvučao čudno za jednog Australca .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 22:10   #7753
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
"Phil" je očito alias Brucea Willisa, a kanal bi mu se trebao zvati Die Hard(ware), već sam mu to bio napisao u komentarima hehe
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 22:24   #7754
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
"Phil" je očito alias Brucea Willisa, a kanal bi mu se trebao zvati Die Hard(ware), već sam mu to bio napisao u komentarima hehe
Yippee ki yay, mother...board!
  Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 23:19   #7755
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Jedna zanimljivost ... Phil iz "PhilsComputerLab" YT kanala je objavio video gdje prvi put vidimo njega osobno


Lik je odrastao u Austriji ... nekako mi je uvijek zvučao čudno za jednog Australca .
Haha da, nedavno se ukazao, ušokirao me. Glas i pojava su mi nespojivi
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 21:15   #7756
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
evo neka akcija za crni petak
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 01:35   #7757
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor electro Pregled postova
evo neka akcija za crni petak


Ovaj je fakat na ludim gljivama ... ili mu fali daska u glavi, i to ona od više metara!

Edit
Imam ga, sad je gotov. Prijavio sam ga po nekoliko točaka kaznenih djela, i priložio dokaze za svoju tvrdnju/optužbu. Sad me samo zanima koliko im bude trebalo na Njuškalu da mu pročiste oglase. Vjerojatno ne budu sve, iako me ne bi čudilo da ga kompletno suspendiraju.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 30.11.2022. u 01:50.
  Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 22:12   #7758
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma lik je neki provokator, si vidio oglas za GTA3 sa linkom na dload u opisu oglasa haha. Uopce oglas nema smisla lik evidentno zajebava (samo ne kuzim koga ).

U svakom slucaju javi rezultate "racije" i kaj su ti rekli. Iako koliko poznam njuskalo i slicne web kemije koje se jedva drze da ne potonu sumnjam da bude itko prstom mrdnuo.

Edit: Evo jedna slikica, PoP se veselo vrti na 600E u DOS-u.

Ne sumnjam da vecina prisutnih "cuje" ovu sliku haha

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 30.11.2022. u 22:18.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 23:03   #7759
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma lik je neki provokator, si vidio oglas za GTA3 sa linkom na dload u opisu oglasa haha. Uopce oglas nema smisla lik evidentno zajebava (samo ne kuzim koga ).

U svakom slucaju javi rezultate "racije" i kaj su ti rekli. Iako koliko poznam njuskalo i slicne web kemije koje se jedva drze da ne potonu sumnjam da bude itko prstom mrdnuo.
Jesam, jesam ... i drago mi je da si to spomenuo

RealGTA3 je ne-komercijalna modifikacija za igru GTA3 tipa po imenu Petr Doupal (kojeg sam čak osobno poznavao), koja je pak intelektualno pravo & vlasništvo Rockstar Games korporacije. Rockstar Games je također izrazito alergičan na modifikacije i "piratluk" u zadnje vrijeme, pogotovo one igre & modifikacije koje spominju/traže lovu.

Stoga, imam tipa ovako ili onako. Ako Njuškalo ništa ne poduzme po tom pitanju možda netko "dojavi" ovu vijest Rockstaru, koji pak bude uzeo stvari u svoje ruke i poslao ljubavno pismo Njuškalu i njihovoj ekipi. Pa budemo vidjeli koliko dugo budu ignorirali prijavu, budem se lijepo zavalio i gledao show iz prvog reda

PS, nije Rockstar jedini ... tip je lud k'o puška! Imamo i Duke 3D, koji je pak intelektualno vlasništvo korporacije 3D Realm. Shadow Warrior također, ima ovdje materijala za više sudskih tužbi, i to po više točaka. Ali sve u svoje vrijeme ... svakako ti javim razvoj situacije
  Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 23:14   #7760
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

Ne sumnjam da vecina prisutnih "cuje" ovu sliku haha
Bas si pjevusim
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 23:37   #7761
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Jest i ja pjevušim odmah ali u C/B , u boji nikad nisam vidio
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:50   #7762
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Stoga, imam tipa ovako ili onako. Ako Njuškalo ništa ne poduzme po tom pitanju možda netko "dojavi" ovu vijest Rockstaru, koji pak bude uzeo stvari u svoje ruke i poslao ljubavno pismo Njuškalu i njihovoj ekipi. Pa budemo vidjeli koliko dugo budu ignorirali prijavu, budem se lijepo zavalio i gledao show iz prvog reda

PS, nije Rockstar jedini ... tip je lud k'o puška! Imamo i Duke 3D, koji je pak intelektualno vlasništvo korporacije 3D Realm. Shadow Warrior također, ima ovdje materijala za više sudskih tužbi, i to po više točaka.
Znaš kak kaže latinska poslovica; orao ne lovi muhe...

"3d realms" postoji zadnjih 10+ godina samo na papiru, prodavan okolo ko ime, vlasnik Duke-a je Gearbox software, tj. onaj često na youtube gamerskoj sceni ismijavani Randy (možda i pretjerano)

Tip s oglasa mi djeluje ko u nekoj blagoj shizofreniji, ugl. to što je postavio je manje više današnjim modernim tokovima i tržištu nezanimljivo i obsolete, gotovo na razini abandonwarea (tipa XP, i te stare igre; GTA3 je izašao prije 21 godinu, a kamoli duke3d), tak da kaj je najsmješnije, 99.9% korisnika njuškala to neće ni probat ić skidat.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:13   #7763
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Znaš kak kaže latinska poslovica; orao ne lovi muhe...

"3d realms" postoji zadnjih 10+ godina samo na papiru, prodavan okolo ko ime, vlasnik Duke-a je Gearbox software, tj. onaj često na youtube gamerskoj sceni ismijavani Randy (možda i pretjerano)

Tip s oglasa mi djeluje ko u nekoj blagoj shizofreniji, ugl. to što je postavio je manje više današnjim modernim tokovima i tržištu nezanimljivo i obsolete, gotovo na razini abandonwarea (tipa XP, i te stare igre; GTA3 je izašao prije 21 godinu, a kamoli duke3d), tak da kaj je najsmješnije, 99.9% korisnika njuškala to neće ni probat ić skidat.
Slažem se za Duke3D, zbog čega nisam do sad ništa ni pokušavao. Međutim, priča sa GTA je potpuno drugačija i kompliciranija.

Naime, prije svega godinu dana (ili manje?) Rockstar je podignuo optužbe protiv SVIH vodećih autora većih modifikacija za GTA3/Vice City/San Andreas i tražio skidanje/povlačenje svih većih projekata. Zašto? Zato što je istovremeno izlazio njihov GTA Trilogy Definitive Edition. Evo i LINK na jedan od članaka koji su govorili o ovom problemu.

DE naravno nije napravljen isto kao i originali, igre čak koriste u potpunosti drugačiji (Unreal?) engine, ali sve ostalo je u potpunosti reciklirano i prenamijenjeno iz originala. Jedno vrijeme nitko od nas se nije ni usudio objavljivati modifikacije za GTA, iz razloga da ne bi dobili poruku od njihovih odvjetnika, pogotovo one igre i modifikacije koje koriste originalni materijal.

Nego, da se sad vratimo na idiota sa Njuškala, najmanje to što tip pokušava izvući lovu kroz RealGTA3, sumnjam da bi Rockstar urgirao zbog toga, i/ili da bi autor Petr Doupal išao nešto poduzimati. Veći je problem u tome što je ovaj stavio EXE datoteku, koja je direktno i nezaobilazno zaštićena svim mogućim pravima. Zbog čega ovi svakako budu reagirali, i stvar bude izmaknula kontroli vrlo brzo.

Inače, nisam neki veliki fan Rockstara, riječ je o gramzljivoj i pohlepnoj firmi koja se u zadnje vrijeme ponaša kao mafia, utjerujući lovu i maltretirajući nas modere, i radije bih da Njuškalo obavi svoj dio posla ali jbga - ako ne može drugačije budem pokušao na "teži" način. Najmanje to što je tip lud i to što stavlja sumanute cijene za svoje stvari, ali NITKO od nas tko radi modifikacije (za bilo koju igru, uključujući GTA) ne želi da se to koristi u komercijalne svrhe.

Ideja nam je uvijek bila i ostala da ono što napravimo služi isključivo i SAMO za dobru zabavu i zafrkanciju. Ali očigledno da ima ljudi koju budu sve pokušali, bilo zato što su ludi ili očajni iz ovog ili onog razloga, iako to ne mijenja činjenicu da takvo ponašanje nije OK.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 01.12.2022. u 13:19.
  Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 14:07   #7764
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ak sam ja dobro shvatio, tip je to postavio ko linkove za slobodni download, ne traži novac, tak da i ne bi sad bila neka hardcore piraterija, jer on sam ne zarađuje na tome ništa.

Ovo sa (pohlepnim) reizdanjima gdje scena naj...e nije rijetka pojava,
prije par godina kad se Nintendo sjetio izdat onu classic nes konzolu, su odjednom krenuli na sve moguće siteove gdje su igre dojučer, ala super mario, stajale ko teški abandonware. A stvar je do te mjere eskalirala da su počeli čak branit youtuberima da prikazuju snimke iz igre (tih prastarih) uopće u videu, totalno ludilo.
No to je tak, kad je nešto korporacija, to je stvoreno za profit a ne za ljubav i toleranciju (kak nam pjeva blagoglagoljivi Gibonni, u pauzi čaja, žlica i pčela), a da bi došlo do toga, pregazit i pogazit će sve drugo na putu, bio kriv ili nevin.
Ti se možda nemoj previše u sve to petljat, osim ako te neke softwareske firme ne plaćaju, jer nemaš kaj nečiji posao besplatno obavljati, imho.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 14:39   #7765
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Ma drito to, bez veze je dalje gnojiti temu p*zdarijama sa njuške, bolje neku slikicu novih akvizicija dajte da sline opet procure, barem za nas koji smo u dubokoj prisilnoj hibernaciji
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 14:52   #7766
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ma drito to, bez veze je dalje gnojiti temu p*zdarijama sa njuške, bolje neku slikicu novih akvizicija dajte da sline opet procure, barem za nas koji smo u dubokoj prisilnoj hibernaciji
Isprike na off-topic, samo sam želio objasniti pozadinu cijele priče. Čisto zato da ne bi ispalo kao ludilo ili dosada

Raspravu o retro hardveru prepuštam kolegama, nažalost nemam ništa za prijaviti. Sje*ao sam BIOS na jednoj Asus ploči i čekam kolegu Roy-a da ga pokušam obnoviti/vratiti.
  Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 09:54   #7767
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ma drito to, bez veze je dalje gnojiti temu p*zdarijama sa njuške, bolje neku slikicu novih akvizicija dajte da sline opet procure, barem za nas koji smo u dubokoj prisilnoj hibernaciji
Uslikam nešto tijekom vikenda .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 10:36   #7768
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Do Božića mi vade mast, tak da ne stignem niš, ali evo jedan sneak peek zvjerke (high performance osobnog računala ) koja već mjesec dana čeka, a morala bu se još malo strpiti....



Pentium 133, mach64 integrirana, ostalo nepoznato za sad.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 11:17   #7769
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
XP High Performance . Jako lijepi format kućišta.

Ja sam uspio upecat period-correct kućište za LGA775/PCIe build. Tako da bude to na tapeti do Nove godine.

U dolasku je par zanimljivih komada hardwarea:
* Radeon 9700 Pro .... uvijek zanimljiv komad
* Radeon 8500 ... isto
* Guillemot 3D Prophet DDR-DVI ... jedna od dvije verzije GeForce256 DDR koje su dolazile s DVI-em
* Gainward 8800GTX .... trebala bi završiti u LGA775 konfi

Zadnje izmijenjeno od: stef. 02.12.2022. u 11:26.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 13:00   #7770
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nije akvizicija, nije baš ni "na temu" ali nije ni off-topic pa se valjda nitko ne bude bunio

Gledao sam stare 486ice na webu i vidio ovu fotku:


Ovako je izgledao moj prvi komp, imao sam identični case! Kao da gledam starog, izgubljenog prijatelja ... riječ je o 486 DX2 (66MHz) sa Soyo matičnom i (originalno) 8mb RAMa. Kasnije je dobio i Sound Excel zvučnu, GoldStar 16X CD-ROM + Target zvučnike ali i ono najbitnije, dodatnih 4MB RAMa, pa sam napokon mogao igrati Duke 3D

By the way, 486ica je bila kupljena u Info Gami davne 1995. godine. Jedino što mi je od nje danas ostalo su ključevi za bravu, koji su se pokazali iznenađujuće korisni jer otvaraju i 85% drugih kućišta (odnosno njihovih brava)

Edit
Nego, da stavim i nešto malo osobnije.


Ovo sam ja ... ili točnije, ovo sam BIO ja davne 1995 ili rane 1996. godine. Znam za politiku stavljanja osobnih fotografija na web i što sve ne, ali ovo je fotkano toliko davno da bi me rijetko tko uopće prepoznao danas! Uglavnom, sjedim ispred 486ice i (očito se) ludo zabavljam Vide se i Target zvučnici koje sam prethodno spomenuo...


Ovo je fotka jedne obiteljske prijateljice koja je koristila naš komp, ali nema potrebe za cenzurom jer se ionako ne vidi lice. Ekran je Siemens-Nixdorf (kao što ste mogli vidjeti i na prijašnjim fotkama), a što više gledam fotku više shvaćam da je iznenađujuć broj stvari preživio do dan-danas! Ovo je nešto malo novije od prve dvije, rekao bih definitivno 1996. ili možda čak rana 1997.


Ova zadnja je dosta mutna, i morao sam je posebno popravljati da bude vidljiva ali je na kraju ispala "OK". Ovo je bilo iz vremena Win 3.11 & MS-DOSa kad mi je jedina zabava bio Paintbrush, Doom 2 & Lotus 3 (The Ultimate Challenge)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.12.2022. u 14:25.
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na