Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2016., 12:57   #20881
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Imam tu istu dimenziju i za 4 bolje gume s montažom računaj oko 2500+kn


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kad nema testova koliko je zimska guma losija od ljetne po ljeti
Ne treba ti test,brzo je "prekuhaš",nenormalno se troši i na kraju se počne raspadat,kaj teži/jači auto/brža vožnja to prije je sahraniš i možeš u kantu s njom
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:59   #20882
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
U takvoj situaciji raja i ne može percipirati policiju nego kao represivni aparat koji služi da država namakne još para.
Petlja na Slavonska/Držićeva, dok se ide u smjeru zapada, odvojak sa Slavonske na petlju pa spuštanje prema mostu mladosti. Ograničenje 40 km/h, murija uredno stoji na vrhu. I nemre me nitko uvjerit da ne stoje gore samo radi namicanja para, pošto se tom cestom ladno možeš vozit 80, minimalno 60 km/h i nikog ne ugrožavaš. Kao nema mjesta na kojima bi ta patrola bila puno korisnija, mošsimislit.
No stvar ne staje samo na muriji, ma praktički sve državne službe praktički postoje samo da te sjebu. Božesačuvaj da bi možda dale savjet, ukazale na grešku, propust, ne, odmah na nož.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:27   #20883
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,318
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Dovezao sam puno vozila iz Dojčlanda i vozio(dakle nisam ih štedio,jer sam razmišljao ako treba krepati bolje na putu nego ini problemi sa kupcima) i nikada nisam imao ni jedan feler glede vožnje cca 1.200km dugog puta voženih u svim uvijetima,dakako uvijek je bilo sitnijih popravaka na limariji i uredno kemijsko čišćenje i pranje vozila i kad me netko pita moj glas je da za vozila koja dođu cca 5.000ojra i više odu u Dojčland i budu sigurniji u kupnju takvog vozila nego slićno dovezenih(pa naknadno skinutih kilometara jer se drugačije voze i većinom po autobanu te isto rijetko sa manje od 250.000km pa i bliže 3000.000 ili iz Italije.
Velika većina kupljenih ima uredne papire i ovjerene servisne intervala u ovlaštenim servisima kao velika prednost i sigurnost glede kupovine.NIJE kao prije 5god. i tamo je sad teže naći dobar i povoljan automobil ali AKO se traži za osobnu upotrebu ima ih podosta,jer naši dileri traže jeftinije za bolju zaradu, AKO ih plate puno onda nema isplativosti i dobre zarade
Manja vozila(Clio,Fabia,Ibiza,polo) cijenovno ista kao i kod nas dakle skoro neisplativa,dok najbolje kotira srednja klasa i niža srednja klasa(pogotovo za preprodaju).
Dakako bolje opremljena nego isti pandani u RH i moja iskustva su samo pozitivna,istina da ima i nezadovoljnih kupaca ali..... tako je sa polovnim stvarima i uvjek je kupnja "mačka u vreći" moguća i nije iznimka ali u puno manjoj mjeri nego od naših dilera(skidanje kilometraže obvezatno)

Netreba izbjegavati vozila sa puno kilometara ako se zna vlasnik ili pouzdana kupnja osobno iz Dojčlanda(ali preporuka otići sa nekim tko zna materiju i pozna jezik jer se uvijek može zakomplicirati i onda nastaju problemi i naknadni troškovi).
Onda je svizac odmotao čokoladu.
Ne bi rekao da si iskusan ni u izboru guma. Onda još pitaš gdje treba nove gume staviti.

Onda bi ja trebao hvaliti puna usta što vozim track day, downhill Sljeme, gejmam sa kočnicama po izboru Ferodo DS2500, Carbone Lorraine RC5+, Pagid RS4-2, Endless MX72.


Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ovako na autu imam Hankook gume DOT 22/10, vjerojatno su na autu od kupnje. Zanima me ovako od vas sa iskusnijim okom, u kakvom su stanju moje gume, jel to ok jos za sezonu dvije, ili treba mjenjati. Inace ne vozim puno, pravim oko 4-5k km godisnje. Hvala.

Ne vidim ništa na slici. Host je u banani.
Odeš do vulkanizera pa da neka pogledaju kakvo je stanje špura i istrošenosti guma.

Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ma ja sam jedan od onih koji voze do ograničenja i dosta, hehe. Ne radim neke egzibicije, a ni driftat još nisam naučio, hehe.

Nisam ga još vozio po mokrom, tako da tu situaciju ne znam, ali ovako po suhom držanje je ok. Imam onu ludu dimenziju 195/55R15 i trenutno si ne mogu priuštiti baš 1600+ kuna za neke dobre gume, a ne bi sad uzimao neki drk. Tako da budem onda još ovu sezonu vozio pa nagodinu uzmem nesto drugo

@mamutarka budem pogledao bas za ta ispupčenja.

Hvala na savjetima.

To je skuplja dimenzija gdje prelazi 2000kn. Da imaš 195/50 R15 onda bi išlo bez problema 1600kn.

Nikada se ne zna kada će pasti kiša. Bude u 5 ili 6mj. Vrijeme zna biti nepredvidivo.
Najbolje da kupiš dvije nove na pogonske kotače. I sljedeću dvije nove.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:35   #20884
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Jeli ima tko iskustvo sa ovom Savinom gumom?
http://vulkal.hr/sava-20555-r16-intensa-hp-91h
Stavio bi si ove 2 savine nazad a naprijed imam 2 godine stare http://vulkal.hr/bridgestone-20555-r16-t001-91h
Jeli to preporucljivo posto nemaju iste sare a vjerojatno i svojstva?
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:37   #20885
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Petlja na Slavonska/Držićeva, dok se ide u smjeru zapada, odvojak sa Slavonske na petlju pa spuštanje prema mostu mladosti. Ograničenje 40 km/h, murija uredno stoji na vrhu. I nemre me nitko uvjerit da ne stoje gore samo radi namicanja para, pošto se tom cestom ladno možeš vozit 80, minimalno 60 km/h i nikog ne ugrožavaš. Kao nema mjesta na kojima bi ta patrola bila puno korisnija, mošsimislit.
Ima i boljih primjera, u pravilu gore love ove koji voze lijevom "nepostojećom" trakom. Što i je dobro u smislu izbjegavanja pravljenja budalama ovih koji ako treba čekaju red u desnoj. Na stranu ima li takva regulacija smisla.

Veći je problem stalno naganjanje istih prekršaja na manje kritičnim mjestima, no pored škola, vrtića i slično policije nikad nema. Mene i malu neki dan skoro zgazila ženska dok smo prelazili na pješačkom, pored škole. Dva najeksponiranija slučaja u zadnjih tjedan dana dogodila su se u centru, na mjestima gdje ne bi očekivao takve gluposti. Ima li policije ikad u centru? pored škola? Nema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:10   #20886
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
To je skuplja dimenzija gdje prelazi 2000kn. Da imaš 195/50 R15 onda bi išlo bez problema 1600kn.
A da li se moze i koliko je to problem upisati u prometnu knjizicu ili 195/50 R15 ili 195/60 R15 ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:22   #20887
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa bilo je neki dan 2 stranice rasprave oko toga majka mu stara... ajde ti malo nešto sam nađi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:28   #20888
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ima i boljih primjera, u pravilu gore love ove koji voze lijevom "nepostojećom" trakom. Što i je dobro u smislu izbjegavanja pravljenja budalama ovih koji ako treba čekaju red u desnoj. Na stranu ima li takva regulacija smisla.
Ma prošle godine maltene svaki radni dan vozio malog u Utrine na vaterpolo pa stalno išao tom rutom. Oni prvenstveno gore stoje radi mjerenja brzine, a ograničenje idiotskih 40 km/h.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:38   #20889
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Pa 40 je i dolje na aveniji točno di prelazi preko držićeve,to je još veća debilana
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:40   #20890
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa bilo je neki dan 2 stranice rasprave oko toga majka mu stara... ajde ti malo nešto sam nađi
Bas sam pratio temu zadnjih tjedan dana, ali sam baš preskočio tu stranicu, hehe. Uglavnom našao sam odgovor. Sorkač.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:42   #20891
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Što znaći iskustvo sa 25god. vozačkog staža glede guma jbg. očito da nisam kompetentan govoriti što valja, a što ne, ali znam i razumijem kad se nema para pa netreba previše fantazirati jer je lako biti "car" sa parama i znati što kupiti, ali treba biti "car" i izbalansirati potrebe i mogučnosti pa odabrati dobru, a povoljnu kombinaciju

Uredu je pitati uvijek ima znalaca u pojedinim kategorijama životnih potreba, ali opet čovijek sam i osobno valjda zna koliko mu je dugačak pokrivać ala šlajbok

Iskreno neradim osobno puno kilometra pa isto uvijek pitam i svaka nova guma je bolja od bilo koje 3-4god stare s time se valjda svi slažu pa makar bila i Sava Sa "kešom" i ja znam što bi kupio i što valja ali bez love je teškooo biti pametan......
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:53   #20892
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
A onaj random 60km/h znak na Slavonskoj na nadvožnjaku kod Lesnine?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:14   #20893
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Naravno.
AL ne treba zaboraviti da za razliku od "običnih" vozača, policajac za učinjeno odgovara i redovno prekršajno i disciplinski, što je još gore i nedajbože otkazom-gdje će se zaposliti nakon što je dobio otkaz iz državne službe.

S druge strane, naki mali prekršaji su minorizirani i ljudi se čude da se za to nekgo kazni, žmigavac je to odavno, polako je već i mobitel i pojas isto.

Opet, nemaju svi auti kamere da bi se nešto dokumentiralo, neposredno uočavanje isto spada u načine utvrđivanja prekršaja.

Zamisli jedan primjer.
Voziš ofarbani policijski auto po ograničenju,nemaš kameru, kraj tebe projuri i pretekne te auto koji se kreće 3 puta brže od tebe. Taj brzi te je prešao preko isprekidane, vozi se sredinom trake, uglavnom tijekom vožnje ne napravi niti jedan prekšaj, čak da i žmigavac, osim brzine.
Kraj škole u koje ide recimo tvoje dijete, gdje je ograničenje 40km/h prođe 150km/h.
Ti se voziš za njim 170 kroz naselje s rotirkama, dostigneš ga, on te vidi i stane, iako ga nisi niti krenuo zaustavljati. Čovjek vezan, trijezan, nema droge.
Koju kaznu i koji prekršaj ćeš mu napisati?
Da li ćeš krenuti uopće za njim?
Nema niti jedne patrole u njegovom smjeru kretanja da bi javi da ga sačekaju, niti presretača koji bi ga sustigao jer je na drugom kraju županije.
Obijesna vožnja neće proći samo prema tvojoj izjavi
Da je i bila patrola u njegovom smjeru kretanja, koja zaustavlja kraj ceste, nema lasera ili drugog mjerača brzine, da ga oni zaustave, što će mu pisati?
Kad ga zaustaviš, okolni ljudi vele, je znamo ga mi, svaki dan se tako vozi.
Stvarno želiš da ti odgovorim na ovo boldano? Bolje ne jer ću popušit ban ak napišem iskreno šta mislim o tome da se umjesto jednog auta, DVA natjeravaju 170 kroz naselje....

Gle, kazna za obijesnu vožnju i slične peezdarije dodane u zspc, se lako piše i još lakše naplati, ja ne znam kakvog vi suca imate, ali kod nas u gradu em su patrole opake i ima ih fest po cesti, em se pišu kazne za npr namjerno proklizavanje pogonskih kotača, a kamoli za obijesnu vožnju...
Ako vi tu ne znate stat na kraj lokalnom 'riceru' (namjerno tako pišem), onda u k krasni, pogotovo ako je tako kako si napisao da ekipa kaže da se stalno tako vozi... Bar takav mora naletit na radar ili presretalca... Pa nije Korade junior valjda pa da mu ni Bog dragi ne može ništ -.- (dok ga ne stigne ruka pravde jednog dana, al prave seljačke pravde).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:42   #20894
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Neki dan su u Samoboru (Perkovčeva) murjaci s rotirkama na silu preko parkinga pretekli frajera, naglo ga zakočili, skoro izazvali lančani sudar i blokirali praktički cijelu prometnicu na 10ak minuta. Reko ovaj je sigurno neki mafijaš, spektakularna scena uhićenja, sad će izletjeti dvojica maskiranih s dugim cijevima.
But nope. Frajer nije bio vezan. Zaustavili su frajera na filmski način jer on nije vezan.
Znači, doveli su u opasnost pješake na nogostupu, vozače osobnih automobila u koloni kao i zaustavljenoga, i to sve radi toga što čovjek nije vezao pojas. Ponosno su okinuli kaznu i ajmo dalje.

Kao i ovi drotovi na motorima, zujaju po gradu 100+, voze cik cak, uletavaju u traku, oduzimaju prednost, prolaze kroz crveno, voze preko nogostupa, i sve to u svrhu zaštite ljudi od... vjerojatno nečega opasnog? Ne.
Voze tako da mogu uloviti ekipu koja nije vezana. Dovode u opasnost sve nas na cesti koji moramo na silu naglo kočiti, izvoditi manevre kako bi propustili majmuna dok se vozi na pol trake i visi mi na krovu gledajući jel mi pojas ukopčan ili ne. I ne, ovo nije pretjerivanje, oni to zbilja rade.

I upravo ono što Bubba veli, imam dojam da policija nije ovdje da štiti mene, tebe, vas. Ne. Oni su ovdje da financiraju firmu u kojoj rade, a to je MUP, glavonje u foteljama i ekipu koja ih prati. A to rade kažnjavanjem ljudi. Nešto kao Franjo Tahi nekad, samo pod krinkom demokracije i "serve and protect". A kada ja zovem 192 da prijavim manijake na autocesti s 250kmh ili krivolov u šumi do mene, malo je reći da mi se smiju dok im govorim detalje. A kamoli da doživim da actually izađu na teren.

A da ne govorim kakvi ljudi tamo delaju, bar ono što poznajem, dno dna, šljam svih šljamova, ljudi koji nisu do osmog razreda znali razgovijetno čitati, ili poznavati osnove pravopisa, koji su radili piydarije po gradu, imali problema i s drogom i alkoholom te nisu imali apsolutno nikakve perspektive za životni napredak whatsoever. I onda mi takvi panjevi završe policijsku i postanu uzorni građani, čuvari zakona, koji svugdje žderu i piju džabe jer su vlasnici lokala u strahu od reketa istih, dok sa strane izvršavaju cijeli sijaset kaznenih i krivičnih djela bez da im apsolutno itko išta može, jer ebiga, svi sve znaju, rođo sredi, ćaća pozna. I onda se čudimo kako to da se po gradovima određeni mogu voziti ko divljaci, dok će vas pilati za 10kmh ili nevezan pojas.

Eto, malo olakšanja
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 17:24   #20895
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,318
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Što znaći iskustvo sa 25god. vozačkog staža glede guma jbg. očito da nisam kompetentan govoriti što valja, a što ne, ali znam i razumijem kad se nema para pa netreba previše fantazirati jer je lako biti "car" sa parama i znati što kupiti, ali treba biti "car" i izbalansirati potrebe i mogučnosti pa odabrati dobru, a povoljnu kombinaciju

Uredu je pitati uvijek ima znalaca u pojedinim kategorijama životnih potreba, ali opet čovijek sam i osobno valjda zna koliko mu je dugačak pokrivać ala šlajbok

Iskreno neradim osobno puno kilometra pa isto uvijek pitam i svaka nova guma je bolja od bilo koje 3-4god stare s time se valjda svi slažu pa makar bila i Sava Sa "kešom" i ja znam što bi kupio i što valja ali bez love je teškooo biti pametan......


Eto vidiš, ne radiš tolike kilometre a "na papiru" imaš samo 25 vozačkog staža.

Iskreno, ja imam 15 vozačkog staža i nikome nisam nabijao na nos. Stalno vozim po centru. Tamo ima bisera koliko hočeš.

Savine gume ne bi stavio ni na romobil. Pogotovo sudare gledam "kao u kinu". Em kližu na mokrom i suhom asfaltu.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 17:55   #20896
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Neces me uvjeriti da su svi "murjaci" supljoglavi idioti koji nisu uspjeli nigdje drugdje u zivotu pa su otisli u policiju
Ne znam, ali znam da bih se duboko zamislio nad sobom, kao roditelj, kada bi mi sin ili kćer priopćili kako žele postati policajci.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 19:27   #20897
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Stvarno želiš da ti odgovorim na ovo boldano? Bolje ne jer ću popušit ban ak napišem iskreno šta mislim o tome da se umjesto jednog auta, DVA natjeravaju 170 kroz naselje....

Gle, kazna za obijesnu vožnju i slične peezdarije dodane u zspc, se lako piše i još lakše naplati, ja ne znam kakvog vi suca imate, ali kod nas u gradu em su patrole opake i ima ih fest po cesti, em se pišu kazne za npr namjerno proklizavanje pogonskih kotača, a kamoli za obijesnu vožnju...
Ako vi tu ne znate stat na kraj lokalnom 'riceru' (namjerno tako pišem), onda u k krasni, pogotovo ako je tako kako si napisao da ekipa kaže da se stalno tako vozi... Bar takav mora naletit na radar ili presretalca... Pa nije Korade junior valjda pa da mu ni Bog dragi ne može ništ -.- (dok ga ne stigne ruka pravde jednog dana, al prave seljačke pravde).
Pa pitanje i je, da li ćeš krenuti za njim na opisani način ili ne?
Obijesna vožnja nije u ZSPC-u nego u KZ-u jer je kazneno djelo, ne prekršaj.
Pričao sam općenito, ne za Vž.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 19:30   #20898
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Nebi stavio Savu ali bi bolje vozio na 3-4god starim gumama što bi se dalo isčitati iz tvog posta, a ja još uvijek tvrdim da su za takvu vožnju(nezahtjevnu i za malo kilometara te za aute 50-75kw i više nego dobre gledajući uloženo/dobiveno) premda sam ih viđao i na autima od 100kw+ i vrijednosti 5.000ojra+, posebno Sava 3 eskimo dakle zimska guma).
Dakako da su Goodyear,Mishelin,Bridgestone,Continental,Dunlop,Pirelli klasa za sebe kako ljetne tako i zimske, a dovoljno o tome govore i testovi(ljeto/zima, a dakako i cijena istih u dimenzijama 195/65 15" kao vrlo česta dimenzija pa i za 14" gume za manje automobile).

Treba odvagati stvarne potrebe glede vožnje kao i financ. mogučnosti pa shodno tome uzeti potrebito.Vjerujem da oni koji voze "dobre" aute pri tome mislim novije i skuplje modele nerazmišljaju o 400/500ojra za set guma ali sirotinja koja treba auto zbog nužnih potreba(bolnica,posao,osobna mj. kupnja), a želi se koliko toliko sigurno voziti, a da nerazmišlja o mogućim problemima/kaznama ili u slučaju nezgode hoće li dobiti odštetu od osiguranja ukoliko nevozi gume predviđene za važeće godišnje doba nemože birati te su Sava i sl. dobar izbor tu možda smjestiti od jeftinijih i Vredestein,Fulda,Barum,Kleber i dr. sa cijenom cca 50ojra po kom. i izbaciti gume tipa Nexen,Debica,Nankang,Event i sl. s cijenom kao Savina guma ovo je samo primjer dakako nemora biti baš Sava ali u toj klasi i s približnom cijenom.

Neradim puno km za osobne potrebe i konkretno i nemam potrebe za velikom kilometražom pa tako ni za ex. gumama kao i kolega što je naveo 4-5.000km godišnje, ali za druge barem 1-2 puta mj relacija Slavonija-Frankfurt sa raznim autima od 66kw do 150kw kako na novim 2015god.tako na starim gumama cca 5god. pa i više 2010god. i to gume na njemačkim vozilima gdje se nepati od kilometara/marke ako su gume dobre i prošla se rega najnormalnije, a ne sa 100/200kn u prometnoj
Dovezao sam cca 40-ak automobila i svi su imali duple setove, što ipak govori o savijesti kao i potrebama te se nelibe kupiti srednju klasu novih guma, a sigurno imaju bolje financ. mogučnosti i dosta bolji standard od nas, a kod nas se gledaju samo ex. klase bez obzira na potrebe/mogučnosti(opet čast pojedincima koji to sve fino izbalansiraju) i vrijedi sl. pravilo kao i kad se slaže kompjutor, barem ja tako gledam jer ja i plaćam.
Dakako neprozivam niti imenujem nikoga samo glasno razmišljam pogotovo kad se traži jeftinija alternativa shodno potrebama/mogučnostima.

Glede sudara tu opet igra veliku ulogu iskustvo i način vožnje, a manje "gume" nisu nebitan faktor ali ne i odlučujući.Naravno nećeš staviti Savu i sl. modele na auto od 200ks "valjda" pa okriviti gume i voziti 100km+ na sat naravno kako se tu i opisuju pojedini slučajevi nažalost njima nikakva guma neigra ulogu te se takve osobe trebaju pogledati u "špiglo" i zamisliti nad svojom kao i drugim sudbinama ili idu po onoj neće valjda meni pa JA znam ali ih je zato "crna kronika" svakim danom sve punija.

Zadnje izmijenjeno od: Moto001. 18.04.2016. u 19:50.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 20:49   #20899
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 22:20   #20900
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Neki dan gledam na TV izvještaj nekog policajca oko uzroka nesreća i nevjerovatno u nas nikad textanje na mobu nije ništa prouzročilo... Nemreš vjerovat da smo još u 17. st-u, a svaki dan vidim kak škvadra tipka držeči mob ispod volana i krivuda. Prestanite lagat...
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 22:29   #20901
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,318
Automobili

@ Moto001
Vidi koliko su mi stare i ispucane





Naravno , pred kraj 7mj idem na tehnički sa novim gumama pa pravac na godišnji.
Gledam sve gume koju su mi dostupne i ne škrtarim. Sva sreća što ne pušim i trošim na fine klope. Cijena nije bitna pored bolje držanje i na mokrom.


Puno ljudi švercaju tehnički i nije čudno što kapa ulje po cesti. Jeftinije im je sipati ulje nego popraviti.

Poslano s kompjutera iz kreveta preko interneta
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 18.04.2016. u 22:39.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 23:48   #20902
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
DOT kaže dost si se vozo na njima.Nažalost kupio auto sa dotom 2003god. ljetne dobro da su stajale na autu i felgama a gle čuda i uredno auto prošao na tehničkom
Tu bi skoro mogli i diskovi na tokarenje ili novi ili je sjena na slici

O tome ti ja i prićam 100/200kn u prometnu i sve prolazi nažalost u dojčlandu nema šamse Dakako odma prva investicija uzeo zimske polovne ali dobre još barem 2 sezone makar neprelazim puno i mene je strah voziti na takvim gumama i sebi nikada nisam dozvolio takvo što ma koliko love neimao barem se opegla neka kartica i mirno vozi Novo je Novo makar i Sava premda je nikada nisam imao na svom autu a promijenio sam ih 10-ak mislim na aute dakako(Toyo,Yokohama,Kleber,Vredestein) uglavnom neka srednja klasa i cijenom mi prihvatljiva.I prvi puta sam kupio sve 4 polovne jbg. nema se love, a i neprelazim puno km i sve lokalne dionice cca 50-100km.
I sad s obzirom da se nevozim gledam neke cjelogodišnje ali NOVE i skoro su sve bolje nego polovne 3-4god. a starije je neisplativo.A za 2 seta se nažalost nema. pa gledam npr.

http://vulkal.hr/kleber-19565-r15-quadraxer-91t


Držim se one da čizma glavu čuva pa tako i gume na autu.Ali nećemo više o gumama
bolje se prebaciti na punjenje proračuna plačajući kazne po ćemu smo poznati bilo da se vozimo u autu ili na biciklu Slavonija je u vrhu s obzirom na vozni park i br. stanovnika.....
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 02:13   #20903
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pa pitanje i je, da li ćeš krenuti za njim na opisani način ili ne?
Obijesna vožnja nije u ZSPC-u nego u KZ-u jer je kazneno djelo, ne prekršaj.
Pričao sam općenito, ne za Vž.
Naravno da ne. Onaj ko krene i vozi se jednako ili brže od takvog kretena, je samo veći kreten, bez obzira na značku ili uniformu. Upravo zbog toga što je minimalno 50% vozača presretača takvih da jedva dočekaju 'malo' jurnjave, ti isti presretači završe kao totalizirani u starom željezu, ili kao ovdje kod mene poznanik kad je pretprošle godine zgazio čovjeka divljajući kroz naselje sa presretačem.

Evo ti primjer iz prakse, iz davnih dana. Akteri su nebitni (nisam ja). Suzuki gsxr1100, 02 ujutro, ulica od nekoliko km ravnog dijela, široka ko autoput, mladac na motoru isprobava kako i koliko ide kroz tu ulicu, no pred kraj ulice je gospodin u plavom iza drveta i čeka s radarom. Kad čovjeka nije infarkt strefio, 220kmh, ograničenje 50. Maše 'lizalom', motor potrubi i gas dalje.
Naravno da se nije plavac zaletio za motorom pa ga ganjao, nego kulturno otišao kući odmah ujutro bajkeru i napisao sve moguće kazne, za brzinu, za bježanje, za nezaustavljanje i što je već mogao u to doba (prije više od 10g). Sve se to može uvijek riješiti na način da se dodatno ne ugrožava sigurnost prometa. Iskreno, kod nas su najveći problem pravosudni organi i gledanje kroz prste podobnima i moćnima, a ne sustav nadzora i kažnjavanja.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 09:31   #20904
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Iskreno, kod nas su najveći problem pravosudni organi i gledanje kroz prste podobnima i moćnima, a ne sustav nadzora i kažnjavanja.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 10:41   #20905
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jučer popodne stigle Vredesteinke Sportrac5. DOT1416 Made in Netherlands. Danas montaža popodne i probna vožnja po kiši odma (naravno, normalna gracka voźnja nekih 20km)
Sacekaj prvih cca 30 kilometara za komentar,treba se skinuti patina na novoj gumi.Sada ces imati novi problem sa tom gumom,a to je da ce ti auto stalno biti prljav jer ta guma jako puno "baca vodu" ali zato odlicno drzi cestu.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 11:49   #20906
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 12:40   #20907
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Drzati ce odlicno.Ja imam mali,lagani sportski auto koji je iznimno zahtjevan za gume a Sportrac5 drzi odlicno na njemu

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 12:50   #20908
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel je visina rubnjaka/rinzola u Zg-u 12cm za parking?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 12:54   #20909
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
kako di, imaš recimo tamo kod hemingwaya u centru, desno od njega se parkira prednji dio na rinzolu, zadnji na cesti, i tamo da stojiš sat vremena bar 10x ćeš čut kad lupi branik

tak da mislim da ima svega
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:24   #20910
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ima svega, kao i ležeći, bar 80% ih nije ispravne visine.
jed2i je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na