Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2021., 12:00   #1441
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
To je neki falši 5G, jer redmi note 8 pro tel nije 5G. Pretpostavljam.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 23.12.2021. u 18:39.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 12:03   #1442
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
To sam spojen na wifi, brzine na kabel mi je gotovo identičan


Edit:Imam za prodati Huawei B715 ako je netko zainteresiran, samo osobno preuzimanje, te imam antenu mANT LTE 5o i 2x10 metara kabela, bacite cijenu na pm pa ćemo se dogovoriti
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max

Zadnje izmijenjeno od: sharkri. 23.12.2021. u 12:39.
sharkri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2021., 17:02   #1443
joe black
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Evo spojen na 5G
https://www.speedtest.net/result/a/7998900998


I nije neka brzina, ima samo 2 crtice signala, moja pretpostavka je da je spojen na silos, oni koji su iz ri će znati
Evo kod mene u VŽ slična brzina, signal 3 crtice, udaljenost 1km. Stabilnost je dosta dobra, nema većih odstupanja tijekom dana +- 10%.
Sve u svemu zadovoljavajuće.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - Google Chrome.jpg‎
Views:	217
Size:	57.5 kB
ID:	24736  
joe black je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 17:44   #1444
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
joe black

Jel ti signal 3/3 ili 3/5 (kad pogledaš unutra). 3/5 je loš signal.
5/5 je odličan signal (ful).
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 26.12.2021. u 17:36.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 12:39   #1445
joe black
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 23
3 od 4 je dobar signal.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	askey.jpg‎
Views:	179
Size:	130.5 kB
ID:	24745  
joe black je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 13:46   #1446
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Stigao 4G+ ZTE 289F CAT20 router.

Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 14:07   #1447
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Kolka je cijena ove delicije?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 19:14   #1448
clam
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Krapina
Postovi: 25
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
IIRC, bilo je govora po A1 temama da gase neke bandove preko noci, ali to su vec dosta stare vijesti. Ne bi se cudio da smanjuju i snagu. Mozda se tek nedavno isto pocelo primjenjivati i na Filcovom odasiljacu pa to nisi prije primjecivao.
Jučer sam prvi put primjetio da stvarno gase bandove, mislim da je B7 bio ugašen jer inače uvijek imam CA na sva četiri (B1+B3+B7+B20), a prošlu noć oko 2h su bila samo tri. Nevjerojatno, s obzirom da radim noćne ovo je stvarno nekorektno i direktno utječe na brzinu i stabilnost veze. Gamad.
clam je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 20:11   #1449
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Ako možda netko zna, može li se uzeti kartica od HT sa mobilnom Unlimited tarifom i staviti u router. Naime imam E5186 i imam Flatbox od A1 sa 1TB, naravno tih 1TB je odavno potrošeno. Sad me zanima da li mogu uzeti samo karticu od HT sa tom Unlimited tarifom (piše da je flat) i samo staviti u router. Razlika u pretplati je 50 kn što mi je ok jer ovi glupani u A1 nemaju opciju proširenja početnih 1TB iako sam im ja voljan dati još neki iznos hrkova za tu opciju.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 20:12   #1450
horihoro
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: virovitica
Postovi: 116
Naravno da gase ja se dizem u5 ujutro pa vidim nekad iskljucen 2100mhz a nekad i 1800mhz i ostane 800mhz sa 40tak mbps
horihoro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2021., 20:49   #1451
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
Ako možda netko zna, može li se uzeti kartica od HT sa mobilnom Unlimited tarifom i staviti u router. Naime imam E5186 i imam Flatbox od A1 sa 1TB, naravno tih 1TB je odavno potrošeno. Sad me zanima da li mogu uzeti samo karticu od HT sa tom Unlimited tarifom (piše da je flat) i samo staviti u router. Razlika u pretplati je 50 kn što mi je ok jer ovi glupani u A1 nemaju opciju proširenja početnih 1TB iako sam im ja voljan dati još neki iznos hrkova za tu opciju.
Sta radis kad spalis 1TB?
axo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 21:13   #1452
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Moze se staviti od ht-a kartica unlimited. Na njoj imas 200gb normalno i onda svakih 60gb produzujes putem poruka. Na isti nacin ti radi i savrsena kod A1 koja ti je jeftinija u tarifi ali tamo je pocetno 100gb a kasnije svakih 50gb produzavanje preko poruka. Nisam testirao ali moguce je u nedogled produzavati preko sms poruka.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 00:02   #1453
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Sta radis kad spalis 1TB?
Ništa posebno, živim u 21. stoljeću.
Gledam Netflix i HBO GO.
Radim od kuće.
Klincima svaka druga igrica update ili instalacija 50GB.
Reinstalacija GTA V je 120 GB.
Zašto nitko ne postavlja isto pitanje ljudima na fiksnoj liniji, oni mogu trošit terabajte i nitko ih ništa ne pita. Po čemu su oni posebni, a mi na 4G moramo biti sretni sa 1TB.
ISP-u je sasvim svejedno jel mu terabajte troši netko preko fiksne mreže ili preko mobilne, barem bi trebalo biti.
Koji je to smiješan ISP koji ti ne nudi opciju da nadoplatiš da i poslije 1TB možeš imati istu brzinu, a svi su takvi kod nas.
Ne pitam ih ja da mi daju besplatno nego da mi prodaju tu brzinu i poslije 1TB. U susjednoj deželi ta opcija u A1 košta 3,99 eura.

Zadnje izmijenjeno od: Law. 27.12.2021. u 00:08.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 00:07   #1454
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Isp vole fiksnu uslugu. Garantira ti i fixnu brzinu.
Jedan moj susjed, iako kao i ja ima dostupnu 1Gbit A1 fiksnu mrežu (ja imam samo 200Mbps) svejedno koristi 4G tj neku mobilnu opciju "jer je to lakše". A nije, čak nije ni jeftinije
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 00:20   #1455
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Isp vole fiksnu uslugu. Garantira ti i fixnu brzinu.
Jedan moj susjed, iako kao i ja ima dostupnu 1Gbit A1 fiksnu mrežu (ja imam samo 200Mbps) svejedno koristi 4G tj neku mobilnu opciju "jer je to lakše". A nije, čak nije ni jeftinije
Fiksnu brzinu ne garantiraju niti na fiksnoj liniji, to su tvrdili na početku dok ih nekolicina ljudi nije tužila HAKOM-u pa su onda uveli riječ "do". Tako su i meni godinama tvrdili da mogu do 10Mbps na fiksnoj liniji pa su odustali jer nisu mogli ni 2 Mbps, sad više niti ne zovu i ne fantaziraju o pogodnostima fiksnih linija.
ISP voli fiksnu liniju jer nisu potrošili ni kune na nju. Pogotovo stare parice, te su im najdraže. Izgrađene u doba "mračnog komunizma", plaćene samodoprinosima, a prisvojene u cvijetu demokracije u "svijetloj privatizaciji", opremu dobivaju od ISP vlasnika iz Njemačke, Austrije i Švedske za "jeftine" pare koju ovi bacaju u smeće. A mislim da im je nabava mobilne opreme na isti način.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 13:21   #1456
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kolka je cijena ove delicije?
sitnicu veća od B818
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 13:45   #1457
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Moze se staviti od ht-a kartica unlimited. Na njoj imas 200gb normalno i onda svakih 60gb produzujes putem poruka. Na isti nacin ti radi i savrsena kod A1 koja ti je jeftinija u tarifi ali tamo je pocetno 100gb a kasnije svakih 50gb produzavanje preko poruka. Nisam testirao ali moguce je u nedogled produzavati preko sms poruka.
Moram samo vidjet može li se SMS poslat s E5186, tko će svako malo vadit karticu van i stavljat u mobitel.
Makar iskreno ne kužim što će im te poruke, ako ja plaćam nešto što je flat i neograničeno.
Koja smo mi banana od države kad su im takve gluposti dozvoljene...

Zadnje izmijenjeno od: Law. 27.12.2021. u 13:57.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 14:15   #1458
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Nema veze sa državom, ima sa korisnicima koji vole opteretiti bazne stanice svime i svačim, pa ih im na ovaj način barem malo otežaju život...

Da nema tih ograničenja, svi bi kukali kako je brzina spora i opet ne bi valjalo...

+tarife na kojima se šaljem SMS nisu ni namjenjene za kućni net
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 14:23   #1459
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nema veze sa državom, ima sa korisnicima koji vole opteretiti bazne stanice svime i svačim, pa ih im na ovaj način barem malo otežaju život...

Da nema tih ograničenja, svi bi kukali kako je brzina spora i opet ne bi valjalo...

+tarife na kojima se šaljem SMS nisu ni namjenjene za kućni net
Kao prvo nismo mi tu radi njih, već oni radi nas. Mi dajemo pare njima, a ne oni nama. Ako oni nisu u stanju podržati nešto što nude, onda to neka ne nude.
Neka ne pišu flat, neograničeno i ostale gluposti i nek javno kažu imamo šitastu opremu i nudimo samo dio onog što reklamiramo i što je normalno u ostalim državama EU otkuda su naši vlasnici. A ne evo mi smo ovo ono, dajte pare, ali nemojte koristiti ništa previše. I koja je razlika ako se potroši 10 TB prometa uz slanje 100 poruka ili bez slanja poruka, ja stvarno ne kužim kakv to utjecaj ima SMS na tehničke mogućnosti neke bazne stanice.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 15:19   #1460
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
SMS zakomplicira život nekome tko želi pustiti server ili torrent da se vrti 24/7, slično kao dynamic IP...

Realno nema tih baznih stanica koje mogu podnijeti stav - ako sam to platio, ima da iskoristim do zadnjeg bajta, što je nažalost kod nas nažalost prevladavajući stav.

Probao je Tele2 sa 1tb, nakon toga je probao A1,... ne ide..

Imaš od A1 super Homebox koji ima 400GB + flat od ponoći do 10h ujutro ako trebaš više od prosjeka i ne želiš se gnjaviti sa SMS-om
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 23:42   #1461
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
Ništa posebno, živim u 21. stoljeću.
Gledam Netflix i HBO GO.
Radim od kuće.
Klincima svaka druga igrica update ili instalacija 50GB.
Reinstalacija GTA V je 120 GB.
Zašto nitko ne postavlja isto pitanje ljudima na fiksnoj liniji, oni mogu trošit terabajte i nitko ih ništa ne pita. Po čemu su oni posebni, a mi na 4G moramo biti sretni sa 1TB.
ISP-u je sasvim svejedno jel mu terabajte troši netko preko fiksne mreže ili preko mobilne, barem bi trebalo biti.
Koji je to smiješan ISP koji ti ne nudi opciju da nadoplatiš da i poslije 1TB možeš imati istu brzinu, a svi su takvi kod nas.
Ne pitam ih ja da mi daju besplatno nego da mi prodaju tu brzinu i poslije 1TB. U susjednoj deželi ta opcija u A1 košta 3,99 eura.
Bude kompliciranje jer na 2G ,3G polagano gase i više preusmjeriti na 4G. Time će 4G biti više opterečenija i više kukanja. 5G će ići sretnicima koji imaju.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 08:32   #1462
Rocky_Dennis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Jučer sam dobio B535 od A1 za produljenje ugovora.Brzina jest bolja,ali kada nije opterećena bazna stanica. Sinoć oko 21 sat sam pokušao gledati televiziju preko interneta,nema toerijske šanse. DL ide do max 5 Mbps što je neka minimalna granica za brzinu za gledanje,ali svejedno šteka i zapinje svako malo. Za primjer,DL rano ujutro,prije 7 sati ide i do 90 Mbps,jednom sam izmjerio i 116 sa prijašnjim ZTE-om 286r.
Do sinoć je sve radilo ok,moguće da se više korisnika spaja na mom području na istu baznu stanicu koja je najbliže kvartu.Došla ekipa na blagdane. hehe
Rocky_Dennis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 09:19   #1463
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Rocky_Dennis Pregled postova
Jučer sam dobio B535 od A1 za produljenje ugovora.Brzina jest bolja,ali kada nije opterećena bazna stanica. Sinoć oko 21 sat sam pokušao gledati televiziju preko interneta,nema toerijske šanse. DL ide do max 5 Mbps što je neka minimalna granica za brzinu za gledanje,ali svejedno šteka i zapinje svako malo. Za primjer,DL rano ujutro,prije 7 sati ide i do 90 Mbps,jednom sam izmjerio i 116 sa prijašnjim ZTE-om 286r.
Do sinoć je sve radilo ok,moguće da se više korisnika spaja na mom području na istu baznu stanicu koja je najbliže kvartu.Došla ekipa na blagdane. hehe
testiraj DL svake frekvencije posebno i dvije najbrže spoji
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 16:41   #1464
clam
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Krapina
Postovi: 25
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Sta radis kad spalis 1TB?
Stvarno ne kužim kako se netko u 2021. godini može čuditi potrošnji od 1TB, ovo je slično Telemachu koji poslovnim korisnicima nudi 200GB mjesečno, komedija - to je možda za firme koje samo šalju emailove i imaju do dva zaposlena.

Otvorim par Twitch streamova (1080p) + EON na jednom TV-u (1080p) i Netflix na drugom (4K) i ode skoro 1TB u pola mjeseca bez da taknem bilo koju igru ili slično. Ako čitaš samo vijesti i koristiš Facebook onda mi je jasno da ne potrošiš taj promet, ali bilo koje kućanstvo pogotovo sa djecom može vrlo lako potrošiti 500+ GB u manje od mjesec dana. Pa moji starci od ~60 godina znaju potrošiti između 100 i 200GB, a ne skidaju apsolutno nikakve stvari već samo gledaju npr. Novu Plus ili evantualno malo surfaju po netu.

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nema veze sa državom, ima sa korisnicima koji vole opteretiti bazne stanice svime i svačim, pa ih im na ovaj način barem malo otežaju život...

Da nema tih ograničenja, svi bi kukali kako je brzina spora i opet ne bi valjalo...

+tarife na kojima se šaljem SMS nisu ni namjenjene za kućni net
Mislim da su torrenti najveći problem. Kad bi na neki način zabranili/blokirali to na mobilnom internetu, mislim da bi svi bili na dobitku (osim naravno onih koji skidaju sve nove serije, filmove, igre itd). Mobilni internet jednostavno nije namjenjen kao zamjena za fiksni, a to što ga većina nas koristi kao da imamo ADSL sa neograničenim prometom je druga stvar.

Al ajde, napokon je krenula "operacija optika" kroz EU fondove pa bi se situacija mogla popraviti do kraja 2023. za dosta ljudi, a i do onda bi 5G trebao biti nešto kvalitetniji pa da ljudi mogu imati normalne brzine, stabilan internet i pristojne pakete u 21. stoljeću.
clam je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 17:05   #1465
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Ne čudim se nista, nego pitam koji su potrošači aktivni da ode preko 1tb u jednom mjesecu. Znatiželja...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 19:17   #1466
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Kod mene je 400GB i otkad sam uzeo NAS, postalo mi je na knap. Promet mi nije problem jer imam samo full hd tv i to igra dosta ulogu. Druga stvar je sto net koristimo samo zena i ja.

Sve streamamo, bas sve! Youtube/Deezer satima dnevno, Netflix svaki dan koji sat, IPTV skoro svaku vecer, HBO vikendima, F1TV kad je na repertoaru. Ja radim od doma, ali nije to puno prometa. Sad pratim koliko NAS cucla. Inicijalni cloud backup radim vec 2 mjeseca, malo po malo...

https://i.imgur.com/kLKEy7k.jpeg

Vec par godina zivim s 400GB, mislim da sam par puta udario limit. Tada mi je brzina ogranicena na 4/1 sto mi je za posao, youtube, deezer dovoljno, ali IPTV se buni. Srecom na ruter mogu dodati jedan od mobova i sherati net kucnoj mrezi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 19:19   #1467
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Bio sam neki dan u Daruvaru i po karti pokrivenosti tamo ima 5g, telefon koji imam je xiaomi 11t pro (nije kupljen u ht-u) no ja signal od 5g mreže ne pronalazim. E sad dali je problem u tome što telefon nije od ht-a, ili je do moje sim kartice (zadnji puta kada se prelazilo na 4g nisam ga mogao uloviti dok nisam promjenio karticu)
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 19:40   #1468
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Bio sam neki dan u Daruvaru i po karti pokrivenosti tamo ima 5g, telefon koji imam je xiaomi 11t pro (nije kupljen u ht-u) no ja signal od 5g mreže ne pronalazim. E sad dali je problem u tome što telefon nije od ht-a, ili je do moje sim kartice (zadnji puta kada se prelazilo na 4g nisam ga mogao uloviti dok nisam promjenio karticu)
Koju tarifu imas od hta?
axo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 19:47   #1469
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Bonovi, samo imam internet S paket aktiviran
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 19:51   #1470
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Sad ne trebaš mijenjati sim karticu samo tarifu i to L ili Unlimited i dobit ćeš 5G na mobu.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na