Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2020., 19:09   #1
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 180
Win10 instaliran, ostale postavke provjera

R5 1600Af
MSI B450 Tomahawk
Kingston HyperX Fury DDR4, 8gb 3200, CL16 x2
Radeon RX 580 STRIX OC 8GB Gaming
Kingston A2000 500gb
TT Smart BM2 650W
Fractal define C
AOC 24 G2U

Da ne otvaram više tema pitao bi sve ovdje. Nisam dugo slagao komp pa provjera jesam sve (dobro) napravio.

Ovak sam ja sve uštekao a dolje je diagram te matične, jesam sve pogodio kak treba ? Sad vidim da grafička malo visi..

https://postimg.cc/dhcvHJbg
https://oc.jagatreview.com/wp-conten...agram_EDIT.jpg

Sad vidim da mi ledica na kučištu niš ne blica... očito nešto nisam dobro uštekao ?

Memorija je 3200MHz ali radi na 2400MHz?


Instalirao sam ove drivere sa stranica MSI i AMD. Da li je to sve ili bi trebao još nešto?

Sorry na dužem postu, pitanja su sljedeća:
1. RAM od 3200 radi na 2400MHz, da li je to "standardna pojava" i moram samo u BIOSu uključit XMP pa će omogućit 3200MHz?
2. Osim gore navedenih drivera za matičnu i grafičku da li trebam još što skinut ?
3. Kako je najbolje provjerit temp komponenti, imam taj Radeon software, da li koristite neki drugi program? Najviše me zanima grafička jer je ona jedina polovna kupljena pa da vidim jel sve ok. Ventovi stalno miruju na njoj jer nije pod opterecenjem..
4. Brzina ventilatora, jel mogu regulirati ili ostavit ovak kak je? Imaju ako se ne varam tri pina, uštekani su kao gore na slici.
5. Još neke bitne pstavke windowsa nakon instalacije a da ih nisam spomenuo?
6. Da li se nekako mogu poigrati osvjetljenjem RGB na matičnoj i grafičkoj da bude bar isto?
Wannabes je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 22:13   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ako PC radi, na dobrom si putu.

Moraš upaliti XMP profil da radi na 3200mhz.

Ako ledice ne rade, nisi dobro spojio led 1-pinske konektore na matičnoj (većina matičnih ima guide kako mora biti spojeno u kutiji, ako ne, imaš na netu).

Od drivera, gpu i zvuk za početak, ako imaš već zvuka, pusti tako. Monitor obavezno upali 144hz.

Za provjeru temperature grafičke skini MSi Afterburner.

Brzinu ventilatora možeš regulirati u BIOS-u.

Ne trebaš nikakve postavke BIOS-a više.

Možeš se pigrati s RGB-om.
Za matičnu skineš: Mystic Light RGB Gaming PC
Za GPU: https://www.asus.com/campaign/aura/us/download.php
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2020., 19:36   #3
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 180
Vjeruj mi, nije bilo svejedno kad se na napajanju prebacilo s 0 na 1 i prvi put kresnulo komp. Ali nije ništa zadimilo tak da je ok. Ne znam/ne sjećam se za ove druge pizdarijice šta sve treba dodatno podesit pa bolje provjerit. Da nisam naletio na neki video na youtubeu nebi ni znao ovo za ram da nije automatsk na 3200...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako PC radi, na dobrom si putu.

Moraš upaliti XMP profil da radi na 3200mhz.
Upalio, i sad je vidljivo 3200MHz u BIOSu. Javilo mi je ovo ali pretpostavljam da je to normalno jer je viši takt tj. veće zagrijavanje? Odabrao sam drugi profil .

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako ledice ne rade, nisi dobro spojio led 1-pinske konektore na matičnoj (većina matičnih ima guide kako mora biti spojeno u kutiji, ako ne, imaš na netu).
Diagram matične sam prostudirao dok sam spajao, ali sam ipak uspio okrenuti kablove kod spajanja. Sad sam prespojio i rade svi ulazi na kučištu i ledica. Pretpostavio sam da slova moraju biti prema gore na svim pinovima pa se pomiješao + i -.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Od drivera, gpu i zvuk za početak, ako imaš već zvuka, pusti tako. Monitor obavezno upali 144hz.
Zvuk ide trenutno iz monitora pošto nemam ništa drugo trenutno uštekano, tak da bi rekao da je to ok. Slušalice uštekao u kučište i rade.

Za monitor misliš ovo ili treba nešto dodatno (na njemu) podesiti? Bilo mi je tak automatski.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Brzinu ventilatora možeš regulirati u BIOS-u.

Ne trebaš nikakve postavke BIOS-a više.
Trenutna situacija.
https://postimg.cc/4737tZmG
Da li da diram postavke ili ostavim ovako? Vent od CPUa je dosta visoko s okretajima? Sad su na auto, da li da stavljam na PWM ili DC?

Hvala na pomoći. Ovo za MSi Afterburner i RGB ću naknadno provjerit.
Wannabes je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na