Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2012., 21:06   #31
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Netko je spomenuo da je jeftinije staviti 2 dual channela i podesit ih da rade u quadu, međutim teško ih je natjerati da rade u quadu.. meni nije uspijelo..
Na kojoj si X79 ploči probao upogoniti dva dual channel kita u quad channelu a da ti nije radilo? Imao sam četiri X79 ploče na testu, sve četiri gutaju bilo koju memoriju. Stavka koja je diskutabilna u toj kombinaciji je overclocking, odnosno njegov potencijal. Imao sam dva 2133MHz dual channel kita koji su na svim pločama (u QC-u) radili na 1866MHz CL8, ali nisu uspjeli raditi stabilno dulje vremena na 2133MHz CL9. Stvar je u prirodi čipova (odnosno razlike u istim između kitova) i tome što jedan kit može raditi na nižim latencijama uz određeni takt, dok drugi jednostavno treba labavije. To ne bi bio problem da je u pitanju prvi set latencija. Drugi i treći stvaraju problem, a postavki ima toliko da je to ništa više nego tapkanje u mraku s upitnim uspjehom.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 22:59   #32
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
Da imene zbunila ta tvrdanja. To mi isto da mi netko dođe i kaže napravi dual chanel sa jednom pločicom!?
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2012., 01:03   #33
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
na giga x79-ud3 nije htio radit qchannel. ali bio je prvi bios na njoj, moguce da je bios zezao. Maticna je uredno vidjela 4 plocice ali samo dual channel..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na