Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2013., 22:25   #1741
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
LINK
imas na vrhu dva linka, Depositfile i Letitbit

nego mala pomoc, probao sam ovu Dolinu Sorohov medjutim dijalozi tj.tekst mi je je u stilu max_dialog.text1 itd itd i ne kuzim nis sto treba
ajde poducite me kako ispravno ubaciti gamedata da dobijem text na negleskom
i drugi problem, udjem u dijalog sa nekim (taj max_dialog. bla,bla) i ne mogu izaci wtf?
Rado bi ti pomogao, ali oprosti niš te nisam shvatio. 1. što je to max_dialog.text1? 2. pitaš kako ubaciti da dobiješ text na nengleski. Jesi li mislio na engleski ili na ne engleski? 3. problem da uđeš u dijalog s nekim, a ne možeš izaći potpuno nepoznat, jer mi se to nije nikada dogodilo. Inaće ako imaš text na enleskom i u folderu text je folder eng onda moraš otvoriti localization.ltx (u Notepadu) i upisati eng. Taj localization.ltx se nalazi u configs\
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 23:35   #1742
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Rado bi ti pomogao, ali oprosti niš te nisam shvatio. 1. što je to max_dialog.text1? 2. pitaš kako ubaciti da dobiješ text na nengleski. Jesi li mislio na engleski ili na ne engleski? 3. problem da uđeš u dijalog s nekim, a ne možeš izaći potpuno nepoznat, jer mi se to nije nikada dogodilo. Inaće ako imaš text na enleskom i u folderu text je folder eng onda moraš otvoriti localization.ltx (u Notepadu) i upisati eng. Taj localization.ltx se nalazi u configs\
1.takve otprilike dijaloge dobijem kad pokusavam komunicirati sa nekim tipkom F
2. sory mislio sam na engleski, greska pri pisanju
3. ne mogu izaci jer dobijem te besmislene odgovore kad komuniciram, uspjevam kad recimo na pitanje max_dialog.text1 ubacim drugi broj kao odgovor. Morat cu napraviti jedam screenshot da vidis o cemu se radi
4. u ovoj verziji Doline koju sam skinuo u forderu tekst nema engleskog, samo ruski
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 00:17   #1743
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
1.takve otprilike dijaloge dobijem kad pokusavam komunicirati sa nekim tipkom F
2. sory mislio sam na engleski, greska pri pisanju
3. ne mogu izaci jer dobijem te besmislene odgovore kad komuniciram, uspjevam kad recimo na pitanje max_dialog.text1 ubacim drugi broj kao odgovor. Morat cu napraviti jedam screenshot da vidis o cemu se radi
4. u ovoj verziji Doline koju sam skinuo u forderu tekst nema engleskog, samo ruski
Provjerio sam, ali nema nigdje prijevod 'Doline' na engleski. Pošalji neki screenshot jer dok sam je sređivao nisam naišao na takav problem, a ni nekolicina koji su je igrali. Prijevod je rađen sa ruskog, a inaće problem pojavljivanja krivih dijaloga može samo uvjetovati greška u skripti dijaloga.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 00:19   #1744
ZoS2
in-plane switched
Moj komp
 
ZoS2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Možeš odmah početi sa Complete mod, jer između njega i vanilla skoro pa i nema bitnih razlika. Poboljšana grafika i dodane neke stvari. Zadaci ostaju isti. Napravio sam ti prijevod za taj mod na hrvatski pa ako ga želiš skini sa linka na koji sam ga stavio. Odraraj i prekopiraj preko texta u gamedati. Link: http://speedy.sh/BKcTx/text.rar
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nema baš nekog smisla, al ajde. Barem buš vidio razlike. Complete mod se preporučuje za sva 3 dijela priče.
dakle, da sumiramo, clean install igre->patch na minimalno 1.0005->trk na mod.db->registracija->vidim da ima različitih verzija, koju točno odabrati?(->i onda download.)

igralo bi se na konfi iz siga. hvala!
ZoS2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 10:21   #1745
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo pogledaj OVDJE imaš modove za sva 3 nastavka pa skini.
Netreba rega nigdje.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 12:16   #1746
ZoS2
in-plane switched
Moj komp
 
ZoS2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 33
ECHO: hvala puno!

vikend stalking na vidiku.

EDIT: dugi vikend, bolje rečeno...inicijalna ideja da samo peepnem kakav je complete mod SoC-a pretvorila se u cjelodnevno lutanje zonom, pripyat je zasad na čekanju, ali i njegov mod je spreman

nažalost (ili na sreću?), nemam clear sky, pitaj boga koliko bi potrajalo...

Zadnje izmijenjeno od: ZoS2. 26.10.2013. u 00:06.
ZoS2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 23:30   #1747
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ZoS2 Pregled postova
ECHO: hvala puno!

vikend stalking na vidiku.

EDIT: dugi vikend, bolje rečeno...inicijalna ideja da samo peepnem kakav je complete mod SoC-a pretvorila se u cjelodnevno lutanje zonom, pripyat je zasad na čekanju, ali i njegov mod je spreman

nažalost (ili na sreću?), nemam clear sky, pitaj boga koliko bi potrajalo...
Obavezno clear sky odigraj nakon SoCa. Nemoj preskakati, dobra je igra a i priča, iako na prvu ne sjedne dobro. Barem meni nije, ali kasnije sam ju zavolio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 14:58   #1748
ZoS2
in-plane switched
Moj komp
 
ZoS2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 33
@Drug Brko: onda ću ga morat nabavit, hvala ti na preporuci!

nego da vas pitam...dakle na konfiguraciji iz siga povremeno (recimo 4-5 puta u sat vremena, isključivo u otvorenim prostorima Zone) igra zatrza na sekundu-dvije...pa sam malo prošvrljao po opcijama i vidim sve mi na max, reza 1920x1080...ima li neki manje važan element da skrešem, kao gustoća trave i sl, da izbjegnem i te problem(čić)e?

nekako nema smisla da mi tu trzucka, a misijama tipa čuvanja Kruglova 10-15 likova trči kroz ekran i puca, prolijeće helikopter i štajaznam šta sve ne , a igra klizi glatko...
ZoS2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 17:11   #1749
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Obavezno moraš i Clear Sky odigrati, po velikoj mogučnosti poslije SOC-a.

Osobno Clear Sky mi je još i najbolji nastavak. Daleko najduži i najbolje lokacije ima.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 12:50   #1750
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ZoS2 Pregled postova
@Drug Brko: onda ću ga morat nabavit, hvala ti na preporuci!

nego da vas pitam...dakle na konfiguraciji iz siga povremeno (recimo 4-5 puta u sat vremena, isključivo u otvorenim prostorima Zone) igra zatrza na sekundu-dvije...pa sam malo prošvrljao po opcijama i vidim sve mi na max, reza 1920x1080...ima li neki manje važan element da skrešem, kao gustoća trave i sl, da izbjegnem i te problem(čić)e?

nekako nema smisla da mi tu trzucka, a misijama tipa čuvanja Kruglova 10-15 likova trči kroz ekran i puca, prolijeće helikopter i štajaznam šta sve ne , a igra klizi glatko...
SoC je čudan što se grafike tiče. Nekada trza nekada ne. Meni zna često i artefakte bacati kad kiša pada, ali to su, ajmo reći, normalni bugovi
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2013., 00:27   #1751
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Nešto u vezi trzanja. Nažalost događaju se u cijeloj trilogiji, možda ponajviše u COP-u i to bez obzira na postavke i količinu predmeta, ljudi, mutanata. Godinama igram Stalkera i samo Stalkera i to najmanje 12 sati dnevno (besposlen pop i jariče krsti) i došao sam do nekih zaključaka. Npr. u COP-u (bez obzira sa modom ili bez njega) uvijek mi na istim mjestima zatrza (zastane). Primjer: od Skadovska prema 'Šumarstvu' na cesti nešto prije zavoja - U Jupiteru na pola puta prečicom do bunkera znanstvenika. Gledajući mape primjetio sam da ta dva mjesta su na istom meridijanu. U Pripiatu nijednom mi nije zastalo. Ali kad se pogleda mapa vidi se da je desno i da ju ne sječe ni jedan meridijan od ostale dvije (razlog vjerojatno znaju samo tvorci mapa). Zbog toga sam i zaključio da je kriva neispoliranost samog xrEngina. U slučajevima gdje dolazi do trzanja zbog slabije konfiguracije PC-a, može se u slučaju da se igra sa nekim modom u gamedata\textures ukloniti mape briks, detail, grnd i mtl. Oni koji igraju modove od Sigeriusa mogu u mod_params.ltx isključiti mine i anomalije (false umjesto true). Također to mogu isključiti i u opcijama 'MODA'.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2013., 10:50   #1752
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Druže, trzanje za CoP se slažem, ali ima lijeka. Igra mora biti na ssd disku. Meni su sve igre na wd blacku od 640 gb. Onda sam CoP tutnuo na SSD. Čista instalacija i complete mod na nju. Trzavica osjetno više nema. Ne kažem da nestanu, ali drastično su se smanjile.

Naravno, ne kažem da se moraš baciti u trošak za kupnju ssd-a, samo dijelim svoja zapažanja budući ga posjedujem i testiram.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2013., 18:54   #1753
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Druže, trzanje za CoP se slažem, ali ima lijeka. Igra mora biti na ssd disku. Meni su sve igre na wd blacku od 640 gb. Onda sam CoP tutnuo na SSD. Čista instalacija i complete mod na nju. Trzavica osjetno više nema. Ne kažem da nestanu, ali drastično su se smanjile.

Naravno, ne kažem da se moraš baciti u trošak za kupnju ssd-a, samo dijelim svoja zapažanja budući ga posjedujem i testiram.

yep . tu se slazem . frend je kupil gejmersku kantu i gledal sam kak to izgleda kad su igre instalirane na ssd - u . konkretno i cop msery ... i bolje da nisam videl , jer sam izgubil volju za igrati kad sam skuzil sa kakvim srotom se mucim . za countera global offensive da ne pricam . to sam navel radi brzine . nebo i zemlja . a kod stalkera to trzanje i je izgleda boljka brzina kad hard ne stigne pratiti teksture ( plus ta neoptimizirana podrucja - par njih ) . jedino si to tak objasnjavam . tak da ovo kaj brko veli potpisujem .
species je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2013., 19:21   #1754
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Je, ali SSD košta 500-tinjak kn. Ne znam koliko se isplati spičiti 500kn samo da COP nebi trzao
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 12:10   #1755
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354