Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2013., 13:00   #1711
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene je to zejebavalo kad mi se igra rušala u agroprom underground, a save nisam mogao koristiti u fixanoj verziji istog moda iste verzije. To me ubilo u pojam.
probudil se i ja ... do pol pet sam deral ujutro . znas di je sema u kvik sejvanju ? treba brisati sve sejvove i ostavljati eventualno tri - cetri . to sam odavno skuzil , a isto preporucuju ovi koji su misery delali . vele i oni da to strasno opterecuje igru . u misery modu to se posebno vidi po ucitavanju . i nek imas grafiku na max ili high a nemas stroj , to rusi ko blesavo . hvala stalkeru bakica na informaciji za kompatibilnost patcha 2.0.2 sa savegame , al sad sam u pripyatu pa ipak ne bi isel delati takve egzibicije :-) . i razmisljam da tam sagradim tvornicu streljiva , jer tam sve spawna kaj da je na steroidima :-) . nadam se da je to ispravljeno sa tim patchem , jer to ni normalno .
species je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 10:17   #1712
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hardcore se postaje kad se ide spavat svaki drugi dan
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 13:36   #1713
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Nešto o vremenu učitavanja igre. Moj komp (po nekim mjerilima već zastario) CPU Dual 8400, VGA ATI 4850-512 Mb, 4GB DDR2. Mjerio sam učitanje na srednjim postavkama. Igra bez moda 02:30
Sa modom (moja kompilacija - 3 mape) 03:07 (3 mape)
Sa modom SGM 2.2 (9 mapa) 03:40 Na maksimalnim postavkama nevjerojatnih 07:55. Vrijeme učitanja mi toliko i nije važno, glavno da uđe i da je dalje sve ok. Razlika u kvaliteti grafike između srednjih i maks. postavke su minimalne. Uočljivija je razlika između statičkog i punog dinamičkog osvjetljenja. Ponekad (nema veze koji je mod) dogodi se da nakon klika na ikonu neće ući u igru. U tom slučaju treba otići u task manager, isključiti xrEngine i nanovo pokrenuti igru. P.S. Misery2 nisam mjerio, jer nakon stavljanja zadnjeg patcha, iz nekog za sad nepoznatog razloga, ni da se pokrene.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 19:04   #1714
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
Nešto o vremenu učitavanja igre. Moj komp (po nekim mjerilima već zastario) CPU Dual 8400, VGA ATI 4850-512 Mb, 4GB DDR2. Mjerio sam učitanje na srednjim postavkama. Igra bez moda 02:30
Sa modom (moja kompilacija - 3 mape) 03:07 (3 mape)
Sa modom SGM 2.2 (9 mapa) 03:40 Na maksimalnim postavkama nevjerojatnih 07:55. Vrijeme učitanja mi toliko i nije važno, glavno da uđe i da je dalje sve ok. Razlika u kvaliteti grafike između srednjih i maks. postavke su minimalne. Uočljivija je razlika između statičkog i punog dinamičkog osvjetljenja. Ponekad (nema veze koji je mod) dogodi se da nakon klika na ikonu neće ući u igru. U tom slučaju treba otići u task manager, isključiti xrEngine i nanovo pokrenuti igru. P.S. Misery2 nisam mjerio, jer nakon stavljanja zadnjeg patcha, iz nekog za sad nepoznatog razloga, ni da se pokrene.
druze brko , ak ja nisam hardgore ko onda je ;-) ? tu si u pravu bakica . al znas di je jos caka ? u verziji igre . citajuci odjel za bugove :-) , sjetil se ja da sam iste stvari dozivljaval ali sa fals igrom koju sam skinul prek torrenta . i trebalo mi dosta dugo da skuzim koji dvd me zeza jer sam imal dva , za svaki slucaj ;-) . oba 1.6.02 retail verzija . taj jedan me ubil u pojam sto se tice rusenja i bugova . to muci i ekipu koja i dan danas prijavljuje te bugove ;-) . jedino kak si ja to objasnjavam , jest da je neko uvalil to na trackere pod robu koja to nije . imam i sve na steam - u , al modovi nisu bas odusevljeni sa njim i dolazi do raznih problema . provjereno . sad da podijelim jos jednu provjerenu stvar sto se tice misery2 moda iz osobnog iskustva . steam verzija rula bez problema . al ekipa koja nema steam ni origigi , vec piraticu , nezna da ni pod razno nesmije KREKNUTI cop sa krekom koji dolazi u paketu sa igrom . to napravis i sjebo si igru od samog starta . misery mod sam odradi kaj treba pod registracijskim procesom ;-) . najbolje je instalirati sa admin ovlastima cop , pa misery 2.0 , patch 2.0.1 , pa 2.0.2 i to je to . bez ikakvog krekanja patchanja i kaj ti ja znam . to radi kaj urica . ja igram od jucer bez ijednog rusenja . glatko , stabilno i brzo da bolje nemre biti . odustal sam u pripyatu sa verzijom 2.0.1 . izgleda da je bug , jer sam dobil zadacu da odem do sentrya ( grocery store ) , i pogledam zast je riknul . bil je u pda oznacen sentry zadatak , al ja nisam otisel tam , nego se vrnul na jupiter po jos streljiva , i poslije toga tog zadatka vise nema . na tom mjestu je samo puska, nema kontrolera koji treba doci da ga ubijete i izvjestite kowalskog . nema vise zadataka i nemoze se zavrsiti igra . zato svi koji igrate sa patchem 2.0.1 slijedite zadatke po dolasku u pripyat kako idu redom . labaratorij x8 stignete pogledati poslije . inace , ugodno sam iznenaden sa patchem 2.0.2 . taman mi je po mom ukusu :-) . kak bi to rekel nas brkonja za hardokorjele stalkere mod :-) .
species je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 22:34   #1715
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nakon vaših iskustava, dalo bi se zaključiti da xray engine i nije baš tak user mod friendly, koliko god se može petljat po njemu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 10:26   #1716
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ma taj xray 1.6 se standardno ruši jer mu oćito neodgovaraju određenii modovi s nekima radi OK bez problema a sa nekima se ruši do booolaaa
oćito neoptimiziranost(modova prema tom xRayu hebee ali....) unatoć igri koja je godinama vani i rijetko koji mod odradi bez rušenja(evo i ovaj prepravljeni od kolege Bakica47 mi se par puta krašao naravno xRay je u pitanju a sve je po defaultu kako je namješteno ćak ni rezoluciju nisam namještao jbg.) ali sve je zanimljivo i ima nekih ćari pa sam uporan i igram
Neznam može biti i da je do Stem-a jer igram preko njega ali kad završim probat ću i na origigi igru to nakeljiti da vidim onda kako radi jbg.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 10:34   #1717
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Ma taj xray 1.6 se standardno ruši jer mu oćito neodgovaraju određenii modovi s nekima radi OK bez problema a sa nekima se ruši do booolaaa
oćito neoptimiziranost(modova prema tom xRayu hebee ali....) unatoć igri koja je godinama vani i rijetko koji mod odradi bez rušenja(evo i ovaj prepravljeni od kolege Bakica47 mi se par puta krašao naravno xRay je u pitanju a sve je po defaultu kako je namješteno ćak ni rezoluciju nisam namještao jbg.) ali sve je zanimljivo i ima nekih ćari pa sam uporan i igram
Neznam može biti i da je do Stem-a jer igram preko njega ali kad završim probat ću i na origigi igru to nakeljiti da vidim onda kako radi jbg.
Koristim orginal igre, pa se svejedno zna poseksat sve. Jedino mi complete modovi rade bez greške, ali oni nisu gameplay mod, nego samo grafički.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 12:15   #1718
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
nisam baš sa vremenom pa nisam ni online...
evo to malo šta sam igro bakica mod rula ja prezadovoljan.
ako se nekome ruši to je zatko šta nemože loadat nešto. zato treba samo smanjit malo detalje i probat ispočetka. po mogučnosti ne imat hrpu background programa jer to može zeznut igru. ponekad pomaže da se restarta komp. driveri su bitni. sve to malo korigirate i onda radi barem je tako kod mene.
e dali je netko sada odigro misery mod sa tim svim patchevima. jeli šta bolje dugoročno?
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2013., 12:27   #1719
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
nisam baš sa vremenom pa nisam ni online...
evo to malo šta sam igro bakica mod rula ja prezadovoljan.
ako se nekome ruši to je zatko šta nemože loadat nešto. zato treba samo smanjit malo detalje i probat ispočetka. po mogučnosti ne imat hrpu background programa jer to može zeznut igru. ponekad pomaže da se restarta komp. driveri su bitni. sve to malo korigirate i onda radi barem je tako kod mene.
e dali je netko sada odigro misery mod sa tim svim patchevima. jeli šta bolje dugoročno?

ja sam pred jutro stigel na areu jupiter bez ijednog jedinog rusenja . i mogu reci da je sa 2.0.2 patchem masa stvari ispravljena koje su i mene smetale . puno su izbalansirali igru i sad je to ok . decki znaju posel . javim ak naidem na neki bug da se to onda zaobide :-).

sreca je kratko trajala . ovi sve kaj su popravili sa patchom 2.0.1 to su usr... sa ovim 2.0.2 . nisu ga ni trebali izdavati , jer je verzija 2.0.1 jedamput igrivija . igram sa snajperom pa mi to u skadovsku nije bilo vidljivo . imas hrdavu sacmaricu i karabiner koji ne koristis i to je to . zasjeda i provokacije da se pojave iza ugla da poskidas . nest jace puknes sa bombama . dolaskom na jupiter pocinje veselje . degradirali su oruzje da je to strasno , a nadogradnje uopce nemaju smisla . . i damage i karakteristike . docepal se saige i ja sav sretan . ajd kaj su spremnik skratili sa 19 na 8 metaka . to nije problem . kak to puca .... to lete meci svaki metar vise :-) . nadogradil sam je na 60% recoila , i desava se slijedece . prvi i drugi metak idu donekle , sa slijedecima sam gadal vrane u zraku . strava . a damage ... navabil sam bandita u exoskeletonu iza ugla , stresel cijeli spremnik u njega , i sa svakim hicem sam ga samo malo pocesal :-) . mrtvo hladno me izresetal . ak nije headshot , nema se kaj iskati sa sacmaricom . izgleda da ni sejvanje ne radi , kaj je bila boljka verzije 2.0 , jer nemam nijedan sejv otkako sam na jupiteru , a napravil sam masu zadaca . imam samo prelazak iz skadovska na areu jupiter , i kvik sejv . znaci , da mi sad nece loadati kvik sejv , cijeli dan sam igral zabadava . vratili su i stari nacin spavnanja . koja to glupost ljudi moji . izgleda ovak . gledate i nema nikog . kad udete u podrucje , samo se pojave likovi . konkretan primjer , ja kod cement factory na osmatracnici gledam ima di kakav stasic sa dalekozorom , i pojavi se sedam fridomovca oko mene ... dobar sat je trajalo dok se nisam izvukel iz te situacije jer sam koju sec prije toga sejval . ko i mutanti . u skadovsku to nije tolko vidljivo kad je brod pun stalkera koji to resavaju sa broda , al na jupiteru ... ko u verziji 2.0 . tu mi se prvi put srusila igra . sa prednje strane naganjaju se vukovi , odem na druga vrata a tam trce cetri svinje i goni ih krdo od neznam kolko pasa . to je ona shema di je svako malo neka zvijer zavrsila u prostoriji na jupiteru . nemoram govoriti da to spavnanje mutanata usporava i dolazi do trzanja itd . glupost da veca nemre biti . totalna . dva rusenja sam imal kad sam htio dati medikiut stalkeru i duticu . oba puta se srusilo . to ne raditi . kod trgovaca za kupiti skoro nista extra , pa reko idem kupiti sevu u skadovsk i bar nju nadograditi full kad sam setove alata dal nitru . blenul sam kad sam onom decku koji nabavlja extra stvari otvoril inventorij i skuzil da seve uopce nema . i to su promijenili . a samo kod njega mores do seve . znaci , isli su logikom da potrosis hrpu love na neku bezvezariju ak neces da te ubijaju jednim metkom , posto seve nema moras kupiti i odijelo od ekologista ak hoces obaviti zadace za znanstvenike posto bez njega nemozes u anomalije di je vruce , i onda sevu na kraju jer te bez nje ne pusta u tunel za pripyat . dodatna hrpa love koju je jedamput teze skupiti jer su drasticno promijenili cijene . vec malo frustriran , reko idem bar kupiti neki extra pistolj kad sam vec u skadovsku da odradi snag zadacu . dofural je decko neki desert eagle , al badava trud i 27 000 rubalja :-) . svaki put kad ga hocu staviti u slot za oruzje , srusi se igra . kaj reci . sve bugovite gluposti iz misery 2.0 opet se ponavljaju sa patcanom verzijom 2.0.2 . nemogu shvatiti zasto su se vrnuli na te gluposti koje su ispravili sa prvim patchem . za snajpere nemrem nist reci jer nist boljeg ni nemam . mogu samo pretpostaviti kak to izgleda kad je u verziji 2.0.1 na daljinu otprilike svaki 4 - 5 metak pogadal . a bilo koji lik me sa hrdavim kalasom headshotiral na daljini da sam ga jedva videl kroz optiku :-) . nek dodem do boljeg snajpera i ne vidim bar neka poboljsanja , ide uninstal . steta gubiti vreme na to . a njima budem napisal e - mail da ak si hocu otezati igru , onda cu probati cijelu igru proci samo sa pistoljem . izgubil sam totalno volju . ak ko igra nek napise svoj dojam . verzija 2.0.1 je mila majka za ovo .

evo nadopuna , jer sad sam otisao da im napisem e - mail , kad vec
Patch 2.0.2 Quick Fix :-) .

kaj ja govorim . to umjesto da je bolje , sa svakim poboljsanjima je losije . evo linka di morete skinuti taj patch .


http://www.mediafire.com/download/zy...h_2.0.2_QF.rar


a tu su i objasnjenja , bar manji dio ...

http://www.miserymod.com/?page_id=1389


instalirao sam i normalno usao u igru . vratili su se sejvovi od zadaca izgleda kad sam dobio sejv od mitay zadace . znaci da su ipak bili bugirani . kod instalacije tog "brzog fixa" , izaberite klasu koju igrate da vam ne promakne . za pola sata igranja , promjene su drasticne kolko sam uspio vidjeti . dobio sam jos jedan slot na armoru za opremu , stamina je puno veca , opticki nisan je barem 50% manje "pijan" , damage sacmarice je opet povecan ... uglavnom puno igrivije i realnije . i cini se da su maknuli opet ona famozna spawnanja . a sad idem lupiti jednu malu zelenu i u krpe . danas sam se "onak" razivciral sa tim modom .

Zadnje izmijenjeno od: species. 28.08.2013. u 01:26.
species je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 17:07   #1720
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Svi vi kojima igru loada duže, da li igrate steamovu verzije igre ili ovako retail?
Jer ako je steam verzija u pitanju postoji fora (ne bi vjerovali koliko nelogična ustvari) s kojom se loading drastično smanji i povećaju same performanse izvođenja igre.

Prvo provjerite da steam nije u compatibility modu (dolaskom big picture moda, steam se u većini slučajeva automatski prebacije u compatibility mod). U postavkama steam.exe stavite da se pokreće kao administrator. Isto tako i .exe od igre, uključujući i xEngine postavite da se pokreće kao admin. Napravite shortcut od xEngine.exe datoteke i stavite na desktop. U postavkama shortucta, pod "Start in" kopirajte path do igre (u mom slučaju D:\Installed Games\Steam\steamapps\common\Stalker Call of Pripyat) i spremite promjene. Pokrenite steam i igru pokrenite preko shortcuta, a ne preko steama. And walla, igra se loada duplo brže, sejva instantno, prefatch ne izaziva toliko štekanja, itd. Uglavnom igra osjetno bolje radi. Isključivanjem ingame supporta, igra se također preporodi. Stalker i steam nikad nisu baš zajedno išli

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 28.08.2013. u 17:18.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 17:09   #1721
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Svi vi kojima igru loada duže, da li igrate steamovu verzije igre ili ovako retail?
Jer ako je steam verzija u pitanju postoji fora (ne bi vjerovali koliko nelogična ustvari) s kojom se loading drastično smanji i povećaju same performanse izvođenja igre.
Jel ima netko stalkera na ssdu? Ja sam imao sgm 2.2. Kao da.se brže loadalo nego na klasičnom hardu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 17:35   #1722
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Svi vi kojima igru loada duže, da li igrate steamovu verzije igre ili ovako retail?
Jer ako je steam verzija u pitanju postoji fora (ne bi vjerovali koliko nelogična ustvari) s kojom se loading drastično smanji i povećaju same performanse izvođenja igre.

Prvo provjerite da steam nije u compatibility modu (dolaskom big picture moda, steam se u većini slučajeva automatski prebacije u compatibility mod). U postavkama steam.exe stavite da se pokreće kao administrator. Isto tako i .exe od igre, uključujući i xEngine postavite da se pokreće kao admin. Napravite shortcut od xEngine.exe datoteke i stavite na desktop. U postavkama shortucta, pod "Start in" kopirajte path do igre (u mom slučaju D:\Installed Games\Steam\steamapps\common\Stalker Call of Pripyat) i spremite promjene. Pokrenite steam i igru pokrenite preko shortcuta, a ne preko steama. And walla, igra se loada duplo brže, sejva instantno, prefatch ne izaziva toliko štekanja, itd. Uglavnom igra osjetno bolje radi. Isključivanjem ingame supporta, igra se također preporodi. Stalker i steam nikad nisu baš zajedno išli
e za ovo stvarno nisam znao . prvi put cujem tu shemu . hvala za info . upravo radi takvih stvari i rusenja ne igram steam stalkera :-) . inace , sa ovim quick fixom za misery2.0 totalno se promijeni koncept igre . nema vise onih nebuloznih spawnanja . snajperi su konacno postali upotrebljivi i sto se tice stete i preciznosti . i maknuli su onu nebulozu da kad cucis jedamput si neprecizniji . puno manja steta je na armoru i opremi tokom fajta , npc ne prazne poubijane tako da ima vremena sve pobrati , kad se zadises i odes u extaused ispadne ti oruzje iz ruke , itd ... masa toga je korigirana i sad je to ok . izgleda da je konacno neko od developera shvatil da iz turbo dobre stvari rade sve vecu glupost .
species je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2013., 09:07   #1723
species
Registered User
Moj komp
 
species's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: varazdin
Postovi: 77
neznam kak je vama , ali verziju Misery 2.0.2 QF ja nemogu ni teoretski proci . jucer sam popizdil , stavil nove winse 64 - bit , svjeza instalacija igre ... i sve to radi glatko do prvog rusenja . tu pocinju problemi . onda nece ucitati kvik sejvanje . vratis se na prvi sejv koji si je igra napravila , i gubis sate igranja . i to ne bil problem da nije pitanje vremena kad se uopce vise nece htjeti ucitati . sa tim QF fixom ispravili su to kaj igra nije sama radila sejvanje , al ocito je problem ostal . a citam i po forumu i njihovim stranicama da ekipa masovno pizdi na to . odustajem dok ne izbace fix za to . nema to smisla igrati . mozda bi im bilo bolje da naprave i objedine kompletni fix za Misery 2.0 mod kolko su toga iskemijali i pretumbali .
species je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2013., 12:38   #1724
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp