Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2013., 23:12   #1411
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Probat ću ja sutra instalirati XP i napraviti dual-boot pa probati igru na XP-u i onda reisntalirati Wins 7 pa još jednom ispoćetka
To mora raditi jbg. kad je provjereno toliko puta radilo a sad skroz samo jedna greška.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 10:35   #1412
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne, nego instaliraj čistu igru i onda kopiraj 2-3 puta čistu instalaciju igre. Pa po tim kopijama tovari modove i ako se kaj ujebe, samo brišeš user fajlove i stalno imaš čistu kopiju/instalaciju kao backup. Tako ja radim i ne moram stalno raditi install/uninstall iako imam SSD
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 14:35   #1413
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354


Evo nanovo instalirao windovse i već se patim 2h i nikako da instaliram Stalkera ćim prepravim fsgame fajl odmah neće ući u igru jedino nisam probao usnimiti prvo mod pa onda probati promjeniti fsgame fajl i sad instaliram igru nanovo i obriso sam Avast u cijelosti pa ću probati ali više nemam ideje zašto me hebe ko beba zvećku ovo je već nemoguće i pogubio sam tonu živaca.
Ostavio samo SSD za OS i jednu particiu na koju snimam igru ostale hardove poiskljućivao sa MBO jbg. reko da probam tako.

Znaći usnimim čistu instalaciju i igra se pokrene bez problema i napravi na C: particiji svoj folder sa svim potrebitim fajlovima.
Isprobao sam sve moguće opcije glede fsgame.ltx fajla ali neradi.

Ubi me to što je igra super radila i odigro sam je i sad neradi jbg. a sve isto nisam mjenjao ništa od hardwera ni dodavao

Ako možda još netko ima koju pametnu nek se javi
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 15:05   #1414
V3rt!g(o)
Premium
Moj komp
 
V3rt!g(o)'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 70
Malo čitam ovo jučer, pa reko idem vidit taj mod. Uglavnom, čista instalacija, kopiram gamedata i fsgame.ltx, pokrenem, izbaci grešku. Vratim originalni fsgame.ltx, pokrenem i vidi vraga - radi . Redizajn, prijevod, misije...probaj s originalnim ltx fajlom.

Win7 x64 vrtim.
Sad sam opet loše volje jer bu par noći otišlo kvragu
__________________
::Think for Yourself; Question Authority:: T. Leary
V3rt!g(o) je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 15:44   #1415
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
echo daj probaj promjenit user fajl
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 15:50   #1416
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
ma jesam i user fajl i fsgame fajl kolega Bakica47 mi poslao.

Ma meni radi igra jedino kad je friško instaliram i neskidam onu kvaćicu na početku tako da odmah krene i otpoćnem igru i sejvam na samom početku, pa onda izađem i probam ppromjeniti onda fsgame fajl iz false u true i probam onda neće vratim na staro i opet neće

probao sad i sa drugim modom Ferr.um mod a jućer sa Reloaded 7.5 i sve isto kao i sa Sigerous-modom tj. gamedata od kolege imam 6kom različitih i isprobao ovu najtežu 4.31GB neradi i probao drugu 3,7GB ni ta neradi i nemogu ući u igru ćim jednom promjenim taj fsgame i još nakon isprobavanja svaki put izbrišem na C fajl jer igra na početku uvijek sebi napravi novi ali neide jbg.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 16:03   #1417
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor V3rt!g(o) Pregled postova
Malo čitam ovo jučer, pa reko idem vidit taj mod. Uglavnom, čista instalacija, kopiram gamedata i fsgame.ltx, pokrenem, izbaci grešku. Vratim originalni fsgame.ltx, pokrenem i vidi vraga - radi . Redizajn, prijevod, misije...probaj s originalnim ltx fajlom.

Win7 x64 vrtim.
Sad sam opet loše volje jer bu par noći otišlo kvragu
Kad se pojavio game.rar mislim da sam napisao da se ne koristi taj fsgame u cijelosti jer ne odgovara svakome. U njemu piše putanja gdje se sprema igra a ta putanja može biti različita. Zato je najbolje otvoriti svoj fsgame.ltx i kod$game_data$ = fase| true| $fs_root$| gamedata\ umjesto false upisati true. To se može i kasnije upisati, jer ne utječe na na ulazak u igru ali može kasnije na neke misije.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 16:22   #1418
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ja i pokušam promjeniti svoj original fsgame ali ako ga promjenim onda izbaci grešku kad ga pokušam vratiti na staro opet izbaci grešku jbg.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 19:02   #1419
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
što reći nego da sam već poludio od problema i žena me skoro smjestila u ludaru ali uspjeo sam riješiti problem i poćeo igrati bez problema

http://postimage.org/image/m989rz9h5/

Evo tu je bio najveći problem ovo što je na lijevoj slici oznaćeno"svjetloplavim" je exe. datoteka(ali neznam zašto to nepiše već samo Aplication jbg. pa sad ti znaj o ćemu se radi i to je unijelo smetnje i zabune) i s time se pokreće igra i možda je i kolega Picek tu griješio ako je pokušao pokrenuti igru u "Bin folderu" sa ikonom xrEngine koja je čorak, nakon dosta muke uspjeo sam ući u igru i započeti ju bez problema pa idemo iznova.....

S obzirom da sam već prije igrao i nisam imao problema oćito je došlo do nekog kuršlusa u "vugli" pa sam sam sebi zagorćo život već 3 dana mućeći se što je i kako i zašto zaštekalo, naravno pomogo je i svojim savjetima kolega Bakica47 te sam i njega izganjo, skoro nije tako trćo preko Skype-a
Znaći nemaju veze Windowsi kao i antivirusni softver te sam sve poštimo konaćno i sad sve radi.

ovo izgleda kao da nikada nisam upalio igru i tako se zavući i nasankati, što reći nisam već dugo proveo toliko vremena pokušavajući nešto pokrenuti jbg.

Idemo na game and game and game
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 20:46   #1420
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
ne ne ne , ja nisam krivo startao

ali i dalje imam identičan problem

uđem jednom pošto snimim gamedata i poslje je gotovo , nema šanse više ući u modano

nije AV , to sam zaključio

što god bilo kod mene je čudno jer je prije radio na starom sistemu , istina bez ovog moda
ono što sam siguran za sada jest:

kada uđem neda mi više unutra pa sam išao sistemom eliminacije, i pobrisao gamedata skroz, i opet prekopirao novu da se uvjerim da nije u njoj možda nešto promjenjeno
ne ista stvar, dakle nije promjenio ništa u gamedata znači da je negdje drugdje promjenio nešto !

imam dvije vrste rušenja i xray greške, jedna sruši sve i kada ugasim prozor sve se izbriše s ekrana, a druga je da ostanu otvoreni prozori igre i bug reporta pa moram na silu gasiti
no zanimljivo je da mi se resetira i postavke kada se sruši

zanimljivo je da i kada reinstaliram igru i pobrišem "user" , a ne prekopiram nanovo gamedata, igra se opet ruši

dakle jedino što sam zaključio je :

da gamedata nema promjene, ali ako se nanovo ne prekopira bilo u staru ili novu instalaciju, igra se ruši
ista stvar i za samu igru s time, da ako se starta bez gamedata , pokreće se normalno bez obzira dal se rušila već ili se prvi puta starta

u stvari ovo što sam napisao nema nikakve logike, jer zaključio sam da se u gamedata ne mjenja ništa, ako je to tako onda bi friška instalacija igre trebala nakon instalacije proraditi, ali neče !

stvarno nemam više ideje što se događa i neznam što još mogu da isprobam

kod mene je negdje nešto što se promjeni po logici negdje, ali to nije ni user , ni folder same igre, a ni gamedata

gdje igra još sprema podatke osim registrija ? da probam vidjeti, ako netko zna uopće

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 10.02.2013. u 21:26.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:02   #1421
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Nije ni kod mene radilo s gamedatom.. sve probano.. zatim sam probao stavit user fajl od Joz@ s prethodne stranice i proradilo je.. ali onda sam promijenio postavke, i kad sam izašao iz igre opet nije radilo.. radi samo s originalnim user fajlom od Joz@.. probat ću u useru promijenit postavke koje mi trebaju (rezolucija i to) pa vidit da li će tako raditi.. znači ne u igri mijenjati nego u samom fajlu

EDIT: radi, promijenjena rezolucija s 1440x900 na 1680x1050 u user fajlu i ulazi u igru s modom
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:14   #1422
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
jbg, ja se zaj*****o
radilo mi je dosta trzavo, usudim se reci isto ako ne i gore od prvog SGM. redovito prilikom pokretanja se zamrzavao i ponovnim pokretanjem je radilo
i sad idem ja probati poboljsati stvar reinstalacijom drivera za grafu, i dobijem mrsku poruku xR-Engine bla,bla,bla i ne bi ga vise pokrenuo ni na kurblu
uaaaaaaaaaaa shiiiiiiiiit, tako sam temeljito bio obradio prve dvije mape, sad sam bio u Skadovsku, sredio vec 2 Alfe, omastio brke i ...............
jovo nanovo sve, reinstalacija i drzi palce da nevidim onu mrsku xR-Engine

@edit 1
idem pregledati user.ltx,
@Bakica
nesto ne stima, najbolje mi se pokazao do sada ruski SGM 1.7 sa tvojim prijevodom. Malo je trzao ali se nije rusio i smzavao
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:15   #1423
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
jbg, ja se zaj*****o
radilo mi je dosta trzavo, usudim se reci isto ako ne i gore od prvog SGM. redovito prilikom pokretanja se zamrzavao i ponovnim pokretanjem je radilo
i sad idem ja probati poboljsati stvar reinstalacijom drivera za grafu, i dobijem mrsku poruku xR-Engine bla,bla,bla i ne bi ga vise pokrenuo ni na kurblu
uaaaaaaaaaaa shiiiiiiiiit, tako sam temeljito bio obradio prve dvije mape, sad sam bio u Skadovsku, sredio vec 2 Alfe, omastio brke i ...............
jovo nanovo sve, reinstalacija i drzi palce da nevidim onu mrsku xR-Engine
probaj sredit user fajl od Joz@ s prethodne stranice, meni je pomoglo, možda i tebi bude
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:16   #1424
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
jedno uopzorenje
kad idete u portale za teleportaciju nemojte imat oružje u rukama jer čete ostat bez njega
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:31   #1425
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
svi igraju, a ja se jebem !

s instalacijom naravno
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:48   #1426
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
probaj sredit user fajl od Joz@ s prethodne stranice, meni je pomoglo, možda i tebi bude

pomoglo je, pokrenuo sam igru ali cudan neki user.ltx
slika kao da mi je svjetlija. Promjenio sam rezoluciju, sta je jos mjenjano ?
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......