Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2022., 15:05   #2491
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Da, oduvijek se plaća PDV i sve na ukupnu cijenu dakle cijenu s dostavom
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 09:17   #2492
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Jebemti poštu nesposobnu, iz švabije u hr dodje za 1 dan, i sad stoji na jankomiru paket od četvrtka ujutro, nitko ni makac, momci gledaju SP, boli ih đoko za pošiljke, ima vremena...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2022., 15:33   #2493
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Dobio sam obavijest o prispijeću pošiljke nakon čega sam išao podići u poštanski ured. Kad su mi rekli da moram platit iznos carine koji je dobrano bio veći od same vrijednosti kabla rekao sam nek si ga nabiju u dupe. Ma ne želim više posla imati s njima. Ali moram priznati da je njihov Paketomat trenutno nešto najbolje u HR…nema kontakta s njihovim zaposlenicima i gubitka vremena zbog čekanja na šalterima.
Pa nije ti čovjek sa šaltera lupio carinu, šta on ima s tim što su ti ga ovi carinili...
dinos3 je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 16:19   #2494
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Krivi su Kinezi jer maskiraju IOSS broj na malim paketima, očito da imaju neke koristi od toga.
Pitao sam neki dan jednoga zašto to radi i odgovar je bio: "IOSS is not required for this channel".
Radi se o Sunyou pošiljkama koja ide preko Vanuatu, početni tracking broj je tipa SYxxxxxxxx a kasnije je UAxxxxxxxxxVU
Ico_Zg je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 07:09   #2495
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Platim dostavu hpu da mi donese na kucnu adresu i oni mi posalju poruku da ja dodem u postu po paket.
Posta radi od 8 do 14h pa ti sad odi.
Od kud im ta ideja.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 07:25   #2496
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Pa nije ti čovjek sa šaltera lupio carinu, šta on ima s tim što su ti ga ovi carinili...
Potpuno si upravu i slažem se s tobom…ja sam se mladoj djelatnici ispričao na izrazu no te riječi nisam uputio direktno njoj i naveo da ona nema veze s tim jer samo radi svoj posao. Ona se na to slatko nasmijala i nije bilo ljutnje s njezine strane.
Ali naravno potpuno si u pravu tu nema dvojbe. Djelatnici na šalterima rade po sistemu kojima im je nametnut dok bi se o pojedinim “poštarčićima” moglo razgovarati o sranjima koje rade.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 08:21   #2497
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pošta hits again...

1. Neki dan me zove poštar da ima paket za mene za potpisati. Ja kažem, super, doma sam. Pitam ga da se spustim dolje ili ide on gore (živim na 4. katu). Ide on gore. Čekam pred liftom, dođe lift na 4. kat, paket bačen u lift i potpisana potvrda o primitku. Čovjek potpisao u moje ime i liftom mi paket poslao.

2. Čekam paket cijeli tjedan da mi dođe, jučer idem oko 17h u dućan, potvrda o pokušaju dostave u sandučiću a ja radim home office već 3 dana...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 08:43   #2498
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Strahota što si dopuštaju! Ovo s liftom je vrh! I šta da je međuvremenu lift stao do tvog kata i neko pokupio paket ? Nemam komentara…
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 09:21   #2499
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
haha dobar je

Meni je tamo još 2013., kupio sam LG Nexus 5 iz Njemačke, tek je izašao. Paket došao, poštar ga ostavio ispod otirača. Tada sam živio u prizemlju zgrade s oko 20 stanova. Sreća pa nije nestao, al da je bio bi lakši 3500.
Rekao pošti da kakav je to način, poštar dobio opomenu od njih. Na kraju mi još bilo žao al da je nestao bi dalje ganjao
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 11:07   #2500
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
haha dobar je

Meni je tamo još 2013., kupio sam LG Nexus 5 iz Njemačke, tek je izašao. Paket došao, poštar ga ostavio ispod otirača. Tada sam živio u prizemlju zgrade s oko 20 stanova. Sreća pa nije nestao, al da je bio bi lakši 3500.
Rekao pošti da kakav je to način, poštar dobio opomenu od njih. Na kraju mi još bilo žao al da je nestao bi dalje ganjao
Ovo je nevjerojatno. Od mog prijašnjeg posta do sada, još jedan fail.

Zvoni mi netko na vrata prije 10 min, bez da mi je zvonio dolje na interfon.

Otvaram vrata, susjed s kata ima ženin Aboutyou paket, kaže, poštar me sreo u ulazu pa mi dao da ti odnesem. A nova zgrada, još se ne znamo svi...

Da nisam doma bio?

Majke ti, radio sam na pošti prije 15 godina, ali nismo takva sranja radili. Ja nisam bio poštar, ali eto, nisam dobivao dojam da je tako loše bilo.

U familiji imam dvoje koji rade u pošti, na malo višim pozicijama, ali kada slušam sestru kako joj se mjeri učinkovitost, dođe mi da
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2022., 12:09   #2501
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Pitanje, dobio sam poruku:

Paket XXXXXXXXXXXX nalazi se u XXXXX Mjesto-adresa. Mozete ga preuzeti u roku od 5 radnih dana uz naplatu otkupnine 4600.00 kn. Hrvatska posta

E sad, ja sam u Zagrebu, a mjesto koje je navedeno u poruci je mjesto iz kojeg je slan paket. Ništa mi nije jasno pa ne znam je li itko imao slično iskustvo. Čovjek je kod slanja označio da ja želim po paket doći u poštu, a ne da mi poštar donese na adresu, ali je stavio moju adresu.

Edit: kaže mi čovjek da je zvao poštu i da su rekli da sam ja odbio paket. Cijeli tjedan radim od doma, dvije dostave uredno dobio, nikakav poziv, poruka, ništa do danas kad je paket navodno već nazad.

Po tracking numberu ne vidim da je paket ikad bio u Zagrebu tj. nikad nije otišo iz mjesta iz kojeg je poslan.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 01.12.2022. u 12:18.
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:57   #2502
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Ja sa svojim poštarom, tu i tamo pifce popijem, pa nemam takvih problema


Ali svaki put me zove i veli jesam doma, ako ne da mi ostavlja paket kod vrata ...


Nikad problema ... za sad, nadam se da ga nebuju zmenili, a i stari poštar je isto bil tak ...


Mislim da pifkan rješava probleme dostave
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:09   #2503
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pa zato i fušare pred kraj radnog dana... prođu par takvih lokacija, svugdje pivica...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:09   #2504
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,462
e da, dobro je kad imaš tak poštara, imam i ja

dok nije došla zamjena sad, e jebem te živote, ovaj je skroz zajeban i nije elastičan
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:11   #2505
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
dok nije došla zamjena sad, e jebem te živote, ovaj je skroz zajeban i nije elastičan
Kažeš vegan i ne pije alkohol, nikak na zelenu granu s njim
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 13:16   #2506
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ja sa svojim poštarom, tu i tamo pifce popijem, pa nemam takvih problema


Ali svaki put me zove i veli jesam doma, ako ne da mi ostavlja paket kod vrata ...


Nikad problema ... za sad, nadam se da ga nebuju zmenili, a i stari poštar je isto bil tak ...


Mislim da pifkan rješava probleme dostave
Ja sve od preporuka i paketa rješavam u birtiji u zgradi. Još fino dobijem poziv ujutro za najavu pa pred kraj smjene primopredaja. Nikad problema.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 15:24   #2507
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Za ono gore što sam napisao, navodno je pošta napravila grešku pa će ponovno bez naknade slati paket.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 12:47   #2508
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Upravo dobio obavijest u kastlić da su pošiljku pokušali uručiti al me nije bilo doma.
Najbolje od svega je da sam bio doma a pošiljka je najobičnije pismo
Tak da... uvijek ima gore od najgoreg.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 13:00   #2509
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Upravo dobio obavijest u kastlić da su pošiljku pokušali uručiti al me nije bilo doma.

Najbolje od svega je da sam bio doma a pošiljka je najobičnije pismo

Tak da... uvijek ima gore od najgoreg.
To rade oduvijek, neda im se uzet paket, nego dijele papiriće pa sam moraš na poštu po to

Edit: sad vidim da si napisao paket, iako su nekad za preporučena pisma radili to
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 15:39   #2510
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
To rade oduvijek, neda im se uzet paket, nego dijele papiriće pa sam moraš na poštu po to

Edit: sad vidim da si napisao paket, iako su nekad za preporučena pisma radili to
Jok, pismo je.
Do sada su ostavljali u kastliću, neznam šta im bi da su promjenili modus operandi.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 18:50   #2511
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164


meni se čini za vrijeme posla
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 19:48   #2512
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ja i dalje ne kužim zašto ne stavljate adresu dostave na posao, pa da vidim koga to nema od 8-16 da mi ne može dostavit jer nisam bio na adresi.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:05   #2513
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 651
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ja i dalje ne kužim zašto ne stavljate adresu dostave na posao, pa da vidim koga to nema od 8-16 da mi ne može dostavit jer nisam bio na adresi.
Pa ne kužiš zato što nije bitno jesi li doma ili nisi, poštar uopće nije ponijeo tvoj paket kad je krenuo u smjenu.
To što piše da nisi bio doma je samo formalnost, istu obavijest ćeš dobiti i na poslu.
Poštari su pretrpani i očito ne mogu nositi sve te pakete, ponese određen broj, a ostalo ostavi pa onda dijeli obavijesti.
Ista stvar se provlači već godinama.

Po meni je bolje rješenje da sad kad postoje paketomati počnu njih više forsirati i za te pakete/pisma s aliekspresa/ebaya.
Znači da ne ostavljaju paket u poslovnici nego u paketomatu i da ti jave porukom da te tamo čeka.
Prednost je što takvu pošiljku možeš pokupiti 0-24h, ne moraš čekati u pošti i gubiti vrijeme, a i ne moraš osobno podići, dovoljno je da daš nekome pin.

Sami sebi rade nepotreban posao s tim obavijestima, rasterete poštara na terenu i onda opterete onoga na šalteru, nema logike.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:10   #2514
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa to je i bio plan i to su radili prije 2-3 mjeseca. Ne znam je li to bio neki pilot projekt, ali vidim da ne rade to više.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:16   #2515
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Meni prije par dana pošta izmijenila dostavu koju sam čekao na način da je pisalo da sam ja izmijenio detalje i zbog toga mi je pošiljka kasnila par dana u odnosu na definirani datum dostave.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:23   #2516
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Je li bila dostava u paketomat ili poštanski ured? I izmjena u 8 ujutro dan nakon što je paket preuzet?
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:18   #2517
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 651
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Pa to je i bio plan i to su radili prije 2-3 mjeseca. Ne znam je li to bio neki pilot projekt, ali vidim da ne rade to više.
Nisam znao da su to već radili, ali moguće da sam im ti paketi od kineza zauzeli sve pretince u paketomatu i nije bilo mjesta za ostale pošiljke pa su onda odustali od takve isporuke.
Ali ako je to problem onda se mora ići na postavljanje više paketomata, ionako su ti automati i razne samoposlužne blagajne budućnost.
Treba rasteretit radnike tamo, a i nama olakšati da ne gubimo vrijeme na gluposti i stojimo u redu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 22:29   #2518
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Nisu to bili paketi od kineza već paketi u domaćoj distribuciji
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 22:30   #2519
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova




meni se čini za vrijeme posla
Ova treba za taksiste
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 22:38   #2520
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 651
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Nisu to bili paketi od kineza već paketi u domaćoj distribuciji
Pa dobro to sve radi kako je i radilo.
Trgovac od kojeg kupuješ mora imati mogućnost dostave na paketomat i onda barataš s paketom kako želiš, možeš dostavit direkt na paketomat ili ga tamo preusmjeriti ako nećeš biti doma, tu se ništa nije mijenjalo.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na