Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2021., 22:52   #2941
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Imao neko kratko vrijeme full size verziju, sve mi je bilo dobro osim MX Silent Red switcheva. Meni su bili premekani i dosta sam griješio u tipkanju. Ako se ne varam, TKL ima odvojivi kabel, a full size ima kotačić za glasnoću...

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 19:31   #2942
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 226



gdje se mogu nabaviti keycaps za romer G tipke?
nabavio G613, al slovenski layout, ima jedva vidljive oznake (jedva svjetlije nego crne tipke) šđčćž, i iritira me što je na tipki 9 označena ( a zapravo kad pritisnem je )
može i naljepnice ne moraju tipke biti.
ili da to samo bijelim flomasterom?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 19:45   #2943
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
gdje se mogu nabaviti keycaps za romer G tipke?
nabavio G613, al slovenski layout, ima jedva vidljive oznake (jedva svjetlije nego crne tipke) šđčćž, i iritira me što je na tipki 9 označena ( a zapravo kad pritisnem je )
može i naljepnice ne moraju tipke biti.
ili da to samo bijelim flomasterom?
Aliexpress, ebay, amazon ali ne s HR znakovima.
HR znakove možeš naknadno ugravirati, tako sam ja napravio.
https://zonatampona.hr/
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 20:14   #2944
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 226
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Aliexpress, ebay, amazon ali ne s HR znakovima.
HR znakove možeš naknadno ugravirati, tako sam ja napravio.
https://zonatampona.hr/
znači naručim blank tipke i kod ovih samo graviranje? koja je cijen toga?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 20:19   #2945
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
znači naručim blank tipke i kod ovih samo graviranje? koja je cijen toga?
Ja sam od Logitecha dobio zamjenske engleske pa samo dodao hr znakove. Platio sam mislim 70 kn, ali to je bilo prije par godina. Imaš telefon ili ih kontaktiraj na mail pa pitaj koliko je sada.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 23:22   #2946
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Se može ikako dobit kombinacija dobre meh tipkovnice sa HR layout capsima bez graviranja DE/UK capsova?

Maštam za sad pa tražim, gledam, vrtim ako ću nać nešto što ću ganjat kupit kasnije.
Imam za sad par kandidata koji dolaze u obzir no postavljam si pitanje, ček a što sa layoutom? Nakon što sam vidio da su te meh tipkovnice uglavnom UK/US/DE.
Mislim na ove sa hot swap switchevima i to.
Naletio na par videa na tiktoku gdje lik demonstrira zvuk modane tipkovnice i sad slinim za tim. Onaj thock zvuk ili kako to zovu. Baš mi se jako svidjelo to, čisti eargasm.
Volio bi se bacit malo u taj hobi pa kad dođe vrijeme ću sigurno imat pitanja. Svakako hoću krenut sa nekom pa vidjet dalje. Ali sad prvo da razjasnim nejasnoću sa layoutom.

Naučio sam na HR layout sa velikim enterom. Nekako se ne mogu zamislit sa tipkovnicom bez tih stavki.
Ne razumijem ekipu koja kupuje tipkovnice bez HR layouta. Se da lako naviknuti na to ili jednostavno ne koriste kvačice kod pisanja pa im ne treba.
Što mi je skroz retardirano dok vidim da netko piše bez kvačica, smatram ih nepismenim. XD

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 12.01.2022. u 23:31.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 08:17   #2947
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Navika ti brzo nadoknadi nedostatak hrvatskih slova, ionako klikaš tipku koja ima istu funkciju, hoće li se nakon klika na nju pokazati "Č" ili ":" ionako ovisi o keyboard layout postavkama unutar samog OS-a. ISO layout (veliki enter, mali lijevi shift i tipka sa strelicama do njega) je kod custom tipkovnica rjeđi (i među tipkovnicama i među keycapsima) ali je isto stvar navike, meni su sad sve tipkuše ANSI (mali enter) i tipkam na njih bez beda. Gotove keycapse sa hrvatskim slovima zaboravi ako ne naletiš na set GMK Yugo, koji ti nitko neće prodat ispod 350$ (najjeftiniji koji sam vidio) - najjednostavnije rješenje je po meni da nađeš set blank keycapsa i daš ih gravirati komplet, tako ćeš imati unificirani set (bez razlike u fontovima i obliku keycapsa) sa znakovima koje ti želiš.

Oprezno ako planiraš zabrazditi u custom mehaničke tipkovnice, postane zarazno jako brzo Za "thock" zvuk budi spreman izdvojiti nešto novca i vremena, takvo nešto ne kupuješ gotovo iz dućana, govorimo o kombinaciji kućišta, dampinga, platea, switcheva i keycapsa koja će ti dati taj zvuk. Isto tako, teško ćeš nać full size custom tipkovnicu, pripremi se da je gro toga 75% / TKL / 65% / 60% u raznim podvarijantama
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 11:17   #2948
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Se može ikako dobit kombinacija dobre meh tipkovnice sa HR layout capsima bez graviranja DE/UK capsova?

Maštam za sad pa tražim, gledam, vrtim ako ću nać nešto što ću ganjat kupit kasnije.
Imam za sad par kandidata koji dolaze u obzir no postavljam si pitanje, ček a što sa layoutom? Nakon što sam vidio da su te meh tipkovnice uglavnom UK/US/DE.
Mislim na ove sa hot swap switchevima i to.
Naletio na par videa na tiktoku gdje lik demonstrira zvuk modane tipkovnice i sad slinim za tim. Onaj thock zvuk ili kako to zovu. Baš mi se jako svidjelo to, čisti eargasm.
Volio bi se bacit malo u taj hobi pa kad dođe vrijeme ću sigurno imat pitanja. Svakako hoću krenut sa nekom pa vidjet dalje. Ali sad prvo da razjasnim nejasnoću sa layoutom.

Naučio sam na HR layout sa velikim enterom. Nekako se ne mogu zamislit sa tipkovnicom bez tih stavki.
Ne razumijem ekipu koja kupuje tipkovnice bez HR layouta. Se da lako naviknuti na to ili jednostavno ne koriste kvačice kod pisanja pa im ne treba.
Što mi je skroz retardirano dok vidim da netko piše bez kvačica, smatram ih nepismenim. XD

Na prijašnjoj stranici stavio sam link za tipkovnicu koja dolazi s hrvatskim znakovima. Kupiš bolju tipkovnicu i preseliš keycaps... Premda nisu neka ekstra kvaliteta.
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 11:43   #2949
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Switch Couture Alice, bifrost radiant. Adelais PCB
Alpaca v2 swithcevi, durox V2 stabsi, sve lubano sa Krytox 205g0, KBDfans stab silenceri
EnjoyPBT Gray Japanese Keycaps set

Sve fotke : https://imgur.com/a/SnpJsRy

View post on imgur.com


View post on imgur.com


View post on imgur.com
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 13:57   #2950
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Nisam još probao tipkat na alice, a ne da mi se kupovat pa ako mi ne paše pokušavat se riješit. Jako lijep build, imaš neki demo zvuka? =)
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 23:41   #2951
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Navika ti brzo nadoknadi nedostatak hrvatskih slova, ionako klikaš tipku koja ima istu funkciju, hoće li se nakon klika na nju pokazati "Č" ili ":" ionako ovisi o keyboard layout postavkama unutar samog OS-a. ISO layout (veliki enter, mali lijevi shift i tipka sa strelicama do njega) je kod custom tipkovnica rjeđi (i među tipkovnicama i među keycapsima) ali je isto stvar navike, meni su sad sve tipkuše ANSI (mali enter) i tipkam na njih bez beda. Gotove keycapse sa hrvatskim slovima zaboravi ako ne naletiš na set GMK Yugo, koji ti nitko neće prodat ispod 350$ (najjeftiniji koji sam vidio) - najjednostavnije rješenje je po meni da nađeš set blank keycapsa i daš ih gravirati komplet, tako ćeš imati unificirani set (bez razlike u fontovima i obliku keycapsa) sa znakovima koje ti želiš.
Ma kakvi ništa full size, ne mogu to više.
65% minimalno, mora imati strelice. Gledam 65 i 75%, TKL je okej ali uglavnom zaobilazim. Znači što manje to bolje a da ima strelice, dakle 65% bi bilo idealno za mene.

Ništa onda pomirim se sa tim da neće biti HR layout. Krenuti ću sa US/UK/DE pa eventualno ako baš bude falilo ću uzet set praznih kako si predložio pa ugravirati.
Sumnjam da će trebati, uporan sam kad zapnem i vjerujem da ću se naviknuti. Al vidjet ćemo...
Što se ANSI vs ISO pak tiče. To mi je najmanji problem!

Btw negdje sam pročitao da je DE kao najsličniji HR layoutu pa se preporuča. Jel istina to i koliko je zapravo slično? Tj. da se ostali znakovi podudaraju?

Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Oprezno ako planiraš zabrazditi u custom mehaničke tipkovnice, postane zarazno jako brzo Za "thock" zvuk budi spreman izdvojiti nešto novca i vremena, takvo nešto ne kupuješ gotovo iz dućana, govorimo o kombinaciji kućišta, dampinga, platea, switcheva i keycapsa koja će ti dati taj zvuk. Isto tako, teško ćeš nać full size custom tipkovnicu, pripremi se da je gro toga 75% / TKL / 65% / 60% u raznim podvarijantama
Haha hvala na upozorenju, zavirio sam malo dublje u čitav taj svijet preko interneta i vidim da su neki žešće zaglibili. XD
Jedna youtuberica napravila anketu i ispalo da ima ljudi koji su u prethodnoj godini potrošili i do 20.000 dolara na mehaničke tipkovnice. Ludilo. XD
Te da je neki veći prosjek od tih koji su sudjelovali u anketi sa 4-5 tipkovnica, minimalno 2-3 il tako nekako.

Za "thock" sam svjestan da će se trebat malo pozabaviti.

Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Na prijašnjoj stranici stavio sam link za tipkovnicu koja dolazi s hrvatskim znakovima. Kupiš bolju tipkovnicu i preseliš keycaps... Premda nisu neka ekstra kvaliteta.
Misliš ova MS?
https://www.instar-informatika.hr/ti...14375/product/

Meh preskačem. Ionako hoću neku svoju kombinaciju boje capsova izvesti.
Ćemo se pokušat priviknuti prvo bez HR pa ako ne bude išlo će ići na graviranje.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 13.01.2022. u 23:53.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 07:51   #2952
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ukoliko netko zeli dobru tipkovnicu 65% layout, metalna, gasket mount, screw-in stabsi, veliki enter, knob i south facing hot swapom; keychron je izbacio svoj Q2 model za preorder i to 159$ za iso model. Zamjenite switcheve po zelji, lubate stabse i gtg.

https://www.keychron.com/pages/keych...nical-keyboard

Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Nisam još probao tipkat na alice, a ne da mi se kupovat pa ako mi ne paše pokušavat se riješit. Jako lijep build, imaš neki demo zvuka? =)
Nemam, learning curve je uzasan, i nemogu sastavit par rijeci kako treba ali zvuk je prekrasan, kad se malo ispraksam okacit cu. Trenutno sam na NK65 RFP modelu sa lubanim tangiesima 62g , krasna tipkovnica s katastrofa keycapsima ali i to sam rijesio s drugim setom.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 14.01.2022. u 07:56.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 08:17   #2953
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Ukoliko netko zeli dobru tipkovnicu 65% layout, metalna, gasket mount, screw-in stabsi, veliki enter, knob i south facing hot swapom; keychron je izbacio svoj Q2 model za preorder i to 159$ za iso model. Zamjenite switcheve po zelji, lubate stabse i gtg.

https://www.keychron.com/pages/keych...nical-keyboard
Od kud šalju tipkovnice?

From our previous experience, the following countries/regions haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, South Korea and other EU countries (except remote area) such as Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 10:54   #2954
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nebih znao, par ljudi je narucivali direkt od njih, kolega koji je narucivao kaze da su regani u francuskoj, e sad... Ako cete pricekati, candykeys je ovlasteni uvoznik u EU pa mozete tamo snajpati.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:06   #2955
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Ukoliko netko zeli dobru tipkovnicu 65% layout, metalna, gasket mount, screw-in stabsi, veliki enter, knob i south facing hot swapom; keychron je izbacio svoj Q2 model za preorder i to 159$ za iso model. Zamjenite switcheve po zelji, lubate stabse i gtg.

https://www.keychron.com/pages/keych...nical-keyboard



Nemam, learning curve je uzasan, i nemogu sastavit par rijeci kako treba ali zvuk je prekrasan, kad se malo ispraksam okacit cu. Trenutno sam na NK65 RFP modelu sa lubanim tangiesima 62g , krasna tipkovnica s katastrofa keycapsima ali i to sam rijesio s drugim setom.
Skužio sam tu tipkovnicu dok sam gledao Q1. Sve super samo malko me bode u oči nesimetričnost.
Ovo što su na desnoj strani razvukli gore-dole zbog knoba.
Q1 u kompletu izgleda puno bolje u tom pogledu.
Al moš ga hebat sucker sam za te knobove pa i dalje nisam izbacio ni Q2 sa liste kandidata. XD

Jesi primijetio da taj Q2 ima nešto bolje od Q1 ili je samo taj format razlika?

BTW, GMMK Pro vs Keychron Q1 anyone?
Isto izgledaju samo ne znam jel jedan opravdano bolji od drugog i po čemu? Ne mogu skužit jer se ne razumijem baš.
Tek zakoračio u zečju rupu pa ne kontam sve kako spada.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 14.01.2022. u 12:19.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 13:07   #2956
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
GMMK je odron firma koja se pokazala kao plagijator koji kopira GMK setove, switcheve i koja je zbog "nestasice" cipova uvalila losiji MCU na novije batcheve pro tipkuse tako da su od mene prekrizeni za sva vremena. Q2 nije "bolja" od Q1 jer su totalno 2 razlicita layouta/formata, uzimas ono sto tebi pase. Meni osobno ne odg bas TKL zbog velicine tako da bih svakako isao na Q2.

Q1 je bolja tipkovnica od PRO ali je "suplja" pa ju treba rastaviti i ubaciti dumpa u nju kako bi manje "zijevala" :



Odlican kanal pa skicnite i ostale videe.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 14.01.2022. u 13:13.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 13:15   #2957
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Od kud šalju tipkovnice?

From our previous experience, the following countries/regions haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, South Korea and other EU countries (except remote area) such as Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom
Francuska. Htio sam uzeti K3 prosle godine, ali shipping je ispadao negdje skoro pola vrijednosti tipkuse tako da na kraju nisam uzeo. Ako ima zainteresiranih za Keychronove, mozemo podijelit troskove dostave..
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 14:30   #2958
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
GMMK je odron firma
Oće netko kupit GMMK Pro ili Compact?

Sa Pro sam dosta zadovoljan, iako kažu kad se dampira da je Q1 dosta bolja opcija, Compactica mi je bila prva custom mech tipkovnica... Zagledao sam Mammoth75, nekima je ružna, meni je dosta zanimljiva, uz pravi keycap set...

Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Q1 je bolja tipkovnica ali je "suplja" pa ju treba rastaviti i ubaciti dumpa u nju kako bi manje "zijevala" :

Odlican kanal pa skicnite i ostale videe.
Bradonja je kul lik, dobar kanal
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 19:14   #2959
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Keychron Q2 first look

JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 01:08   #2960
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,167
Q2 vs Ducky One 3 SF?
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 10:10   #2961
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Sad sam još nešto skužio što se tiče RGB-a na tim mehaničkim tipkovnicama što mi je malo meh. :/

Sve bolje tipkovnice su sa south facing switchevima/LED-icama i key capsi uglavnom nisu transparentni.
Istražio sam i razumijem sad zašto je to tako. Ali pitam se čemu onda pozadinsko osvjetljenje kad nikakve koristi od toga osim da malo između tipki svijetli. Vidljivost znakova u mraku je brijem skoro nikakva.

Pozadinsko osvjetljenje imam na tipkovnici da bi vidio tipke tj. znakove a ne da svijetli bezveze okolo-naokolo.

Npr. sad imam G810 i nju sam odabrao baš zbog tog što svijetli samo kroz tipke, em je estetski ljepše em je funkcionalno. Okej ajde čak i nek svijetli okolo, nema veze fora je i to. Ali bitno da ide kroz tipke.

Mislim nisam siguran, ne mogu naći nešto više o tome na netu. Možda i pomaže takvo pozadinsko za vidljivost iako tipke nisu prozirne ili?

Pa da pitam vas koji ste malo duže u tome.
Kakve su opcije za mene kojem to pozadinsko osvjetljenje pored izgleda nečemu i služi? Kakav je izbor capsova sa prozirnim znakovima, gdje da to pogledam, gdje ih kupujete općenito?
Hoće li takvi capsi isto bit okej sa south facing switchevima?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 14:13   #2962
crackman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 58
Citiraj:
Autor marcony Pregled postova
Francuska. Htio sam uzeti K3 prosle godine, ali shipping je ispadao negdje skoro pola vrijednosti tipkuse tako da na kraju nisam uzeo. Ako ima zainteresiranih za Keychronove, mozemo podijelit troskove dostave..
Ja bi uzeo jednu k2, ako šalju iz europe.
crackman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 18:36   #2963
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Sad sam još nešto skužio što se tiče RGB-a na tim mehaničkim tipkovnicama što mi je malo meh. :/

Sve bolje tipkovnice su sa south facing switchevima/LED-icama i key capsi uglavnom nisu transparentni.
Istražio sam i razumijem sad zašto je to tako. Ali pitam se čemu onda pozadinsko osvjetljenje kad nikakve koristi od toga osim da malo između tipki svijetli. Vidljivost znakova u mraku je brijem skoro nikakva.

Pozadinsko osvjetljenje imam na tipkovnici da bi vidio tipke tj. znakove a ne da svijetli bezveze okolo-naokolo.

Npr. sad imam G810 i nju sam odabrao baš zbog tog što svijetli samo kroz tipke, em je estetski ljepše em je funkcionalno. Okej ajde čak i nek svijetli okolo, nema veze fora je i to. Ali bitno da ide kroz tipke.

Mislim nisam siguran, ne mogu naći nešto više o tome na netu. Možda i pomaže takvo pozadinsko za vidljivost iako tipke nisu prozirne ili?

Pa da pitam vas koji ste malo duže u tome.
Kakve su opcije za mene kojem to pozadinsko osvjetljenje pored izgleda nečemu i služi? Kakav je izbor capsova sa prozirnim znakovima, gdje da to pogledam, gdje ih kupujete općenito?
Hoće li takvi capsi isto bit okej sa south facing switchevima?

Previse pitanja u jednom postu . RGB je gimmick kao i na svemu, stvar je u tome jesu li keycapsi ABS, PBT itd ... Da sad ne pisem sve, googlaj o svakom i svojstva tih plastika te kako se moldaju. Sto se keycapsa tice, candykeys, mykeyboard, keygem.store.


Ovako nesto je za tebe : https://cannonkeys.com/products/gb-domikey-ghost
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 22:04   #2964
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Sorry.

Radim to cijeli dan. Oduzelo me skroz, sto tabova samo o mehaničkim tipkovnicama. XD
Na koncu si mislim dobro bi mi došla neka lampa za desk kao one što idu na monitor. Namjestit na neko blago toplo osvjetljenje plus to nešto svijetla što prodire među tipke i taman bi bilo ja mislim za vidljivost.

Uglavnom mah, ne mogu sad, navukao sam se i neće me osvjetljenje tipkovnice odbit od slaganja. :P

Citiraj:
Autor JuiceBox
Sto se keycapsa tice, candykeys, mykeyboard, keygem.store
Hvala kolega.

Issss kako su ovi keycapsi dobri, pogodio si skroz! Samo sold out!
Moglo bi se pojaviti nekad opet ili?

Koja je ovo keyba? Odlično izgleda!
https://cdn.shopify.com/s/files/1/02...g?v=1635458868

Btw krenuo postat ovaj video pa vidio odgovor.
Review i mod-anje Keychron Q2.


"After mods" sound test na kraju.
Ahhhhhhhhhh naježio sam se. Taj zvuk želim!
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 22:13   #2965
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tzv, thocky, taj zvuk svi zele. Ja sam ga dobio sa svakim ePBT setom i dobrim dampiranjem tipkuse. Tipkovnica je Satisfaction75 . Sto se osvjetljenja tice ja sam to vec "preskocio" , nusprodukt mi je RGB, i cak i kad ga imam drzim na jednom boji i tek toliko da je vidim u mraku. Steta sto si promasio groupbuy, nedavno je bila Ikki aurora V2 , odlicna 65% tipkusa, ja sam preoderao winterbreath verziju : https://ucarecdn.com/60e5ed8a-03f6-4...ality/lighter/

Sto se tipkovnica tice, werk technica werk ONE ili Geistmaschine Zeitgeist su domet : https://geistmaschine.io/ https://www.instagram.com/werk.technica/?hl=hr , ali cifra od min 1000-1300€ bez keycapsa i switcheva...



Iako ima odlicnih budget tipkusa, samo skicaj ove gore stranice dok se malo ne usemis.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 17:52   #2966
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Tzv, thocky, taj zvuk svi zele. Ja sam ga dobio sa svakim ePBT setom i dobrim dampiranjem tipkuse. Tipkovnica je Satisfaction75 . Sto se osvjetljenja tice ja sam to vec "preskocio" , nusprodukt mi je RGB, i cak i kad ga imam drzim na jednom boji i tek toliko da je vidim u mraku. Steta sto si promasio groupbuy, nedavno je bila Ikki aurora V2 , odlicna 65% tipkusa, ja sam preoderao winterbreath verziju : https://ucarecdn.com/60e5ed8a-03f6-4...ality/lighter/
Fora je winter breathica.

Pa i nije mi do RGB-a u smislu rainbow efekta već upravo to, da vidim u mraku i pored tog mogu uskladit boju sa ostatkom setupa po guštu. Wallpaper, komp sav svijetli također pa tako i tipkovnica. Ponekad tu i tamo neki simple minimalistički efekt.
Dojadi jedna boja, osvježim sa drugom i tako. Lijepo mi je to.

Primjer:


Osvjetljenje na tipkovnici izgleda malo neuredno zbog starlight efekta.

Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Sto se tipkovnica tice, werk technica werk ONE ili Geistmaschine Zeitgeist su domet : https://geistmaschine.io/ https://www.instagram.com/werk.technica/?hl=hr , ali cifra od min 1000-1300€ bez keycapsa i switcheva...



Iako ima odlicnih budget tipkusa, samo skicaj ove gore stranice dok se malo ne usemis.
Kakva je ovo perverzija bokte? Đizs

E da, probao na dva dana od frenda 60%. Nikako za mene. Laknulo mi je kad sam vratio natrag G810.
Sada znam točno da mora biti 75% minimalno. Shvatio sam da mi i F tipke full fale, ne samo strelice.
A to sam shvatio dok sam u Battlefieldu uletio u tenk i htio promijeniti sjedalo. Reko nope. Neće ići. XD
Znam da bi mogao bindat na neke druge tipke ali ne, samo bi zakomplicirao i na F tipkama je to najpratkičnije.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 18:28   #2967
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Onda si ubodi Q1, switcheve po zelji i capse i bog te veseli. Sve imas.

Mozes i ovako nes uzet i das gravirati. Nisam pobornik čajniza ali ako to zelis, go for it.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 19:51   #2968
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Za sad sam suzio izbor na Q1 ali pošto još ne kupujem ću dalje razgledavati. Možda na još nešto zanimljivo naletim.

Ma jok, da oćoravim.
Ipak malo too much da su skroz prozirne.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 19:56   #2969
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Imas one pudding keycapse koji su ti pola mlijecni pola crni/bijeli. Nije ni to lose, bacaju poprilican underglow.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 19:46   #2970
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Znam za te, mislio sam njih možda za prvu ruku uzet ako ne nađem nešto bolje.
Iako mi se generalno ne sviđaju baš, najlakše su za nabaviti.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na