Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2010., 17:06   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
pristup računalu putem wi-fi mobitela

Dakle, pošto sam inače totalni laik po pitanju mreža, odnosno znam samo one osnovne stvari, poput umrežavanja računala putem switcha i slično, molio bi ako ima itko da mi objasni kako bih mogao pristupiti računalu putem mobitela.
Posjedujem Nokiu E63, Siemens SX763, a na kompu mi je instaliran W7 x-86.
Želio bi slati i primati podatke i datoteke sa kompa na mob i obrnuto, mob se spaja preko wi-fija na router, ali neznam da li je to moguće, i ako je, koji software je potreban za to. Pokušao sam sa nekim ftp serverima i klijentima, ali nemogu pronaći niti jedan ftp klijent koji bi mi radio na mobu. Mislim da bi to bilo moguće na taj način, ili postoji i neki drugi način??
Uglavnom, ako itko ima ikakvu ideju kako, a da ne uključuje masakriranje OS-a od moba ili od kompa, neka puca
Hvala
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 19:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Jesi probao one osnovne stvari kao da se radi o dva kompa (ista workgrupa, na kompu neki folder stavio na free share, . . . ) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2010., 20:54   #3
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Za Siemensa nemam pojma, a za Nokiu tj. Symbian, program je SymSMB.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 01:05   #4
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
da vuces podatke s moba., to je vec mali problemcic... ali za uzimanje podataka s kompa je jednostavno... instaliraj si besplatni " home ftp server " ... i pristupit ces svojim podatcima na racunalu putem njegove ip adrese.. npr ja sebi imam da se s moba spajam na svoj komp s " ftp://192.168.1.110/ " i imam tamo sve sherano sto zelim podjelit s prijateljima na mrezi., te isto tako s mobom dolazim do programa itd.. jednostavno
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 00:48   #5
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
ali za uzimanje podataka s kompa je jednostavno... instaliraj si besplatni " home ftp server "
Zasto s FTPom kad ima SMB klijent za Symbian (bar tako kaze Perki, a ja cu mu vjerovat na rijec )? FTP je sigurnosna rupa + nepotrebna administracija shareova.

Lijepo si stavi neki SMB klijent i pristupas regularno kao s drugog PC na mrezne shareove.

Ja osobno koristim Total Commander na Windows mobile i prekrasno radi.

Ma, google prvi link (dal li vi ljudi ikad probate google pitati prvo, eh?): SMB4S60
Kaze lik da je kopiranje phone->PC u radu i da ce biti dostupno u slijedecoj verziji.
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 05:41   #6
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
zato jer je to samo za symbian.. ja imam i sonyericsson i htc... dakle i symbian i windows mobile... preko ftp mi sve savrseno radi.. a da se idem mucit s tu nekakvim programima, te posebnim instalacijama po mobitelu mi nije potrebno .. home ftp je programcic od pol megabajta., lako pali i gasi te podesava
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:33   #7
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
zato jer je to samo za symbian.. ja imam i sonyericsson i htc... dakle i symbian i windows mobile... preko ftp mi sve savrseno radi..

a da se idem mucit s tu nekakvim programima, te posebnim instalacijama po mobitelu mi nije potrebno .. home ftp je programcic od pol megabajta., lako pali i gasi te podesava
Gle, sad ces jos predloziti da ugasi firewall umjesto da slozi port-forwarding, jer je to komplicirano?
Covjek je dobio odgovor, treba mu samba klijent za symbian i to smo mu nasli. End of story. Rjesis problem tamo gdje je nastao.

Nisi mi jasan, sto te buni sa instalacijom programa na "smartphone"? To je nekako cjela poanta postojanja istih. Ako je tebi komplicirano koristiti nesto sto je ugradjeno u OS onda....
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 11:29   #8
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
da vuces podatke s moba., to je vec mali problemcic... ali za uzimanje podataka s kompa je jednostavno... instaliraj si besplatni " home ftp server " ... i pristupit ces svojim podatcima na racunalu putem njegove ip adrese.. npr ja sebi imam da se s moba spajam na svoj komp s " ftp://192.168.1.110/ " i imam tamo sve sherano sto zelim podjelit s prijateljima na mrezi., te isto tako s mobom dolazim do programa itd.. jednostavno
zanimljivo, u ove se stvari baš ne razmem (još)
imam Samsunga I5800 i već neko vrijeme razmišljam kako ga umrežiti u našu mrežu
upravo sam skinuo i instalirao u mobu SwiFTP 1.24
kad dođem doma, probam, pa javim ide li

ako ide, onda imam dodatna pitanja
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 15:02   #9
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
zanimljivo, u ove se stvari baš ne razmem (još)
imam Samsunga I5800 i već neko vrijeme razmišljam kako ga umrežiti u našu mrežu
upravo sam skinuo i instalirao u mobu SwiFTP 1.24
Uh, dajte ljudi napisite koji OS i verziju istoga, a ne mob, koga briga za mob.
Drugo, ne pacajte se s glupavim FTPom kad postoji nativna podrska za vindous netvorking, jelte SMB tj SAMBA.
PaderSyncSMB je multi OS SMB klijent, navodno za Android, JavaME i Crackberry.
Ima ih jos, trazite SMB/SAMBA klijent.

Zasto ne FTP? Jer trazi dodatni softver na PC, pretvara PC u server i dovodi te u poziciju da potencijalno djelis svoje podatke sa svima na netu (naravno, ftp se da zastiti, ali da to znate ne bi ovdje pitali, jel, a i kome treba dodatna administracija), dok je SMB zapravo drugo ime za windows sharing, dakle s SMB klijentom pristupas mrezi ko i da imas windows konp.

Zadnje izmijenjeno od: kosmarnik. 17.11.2010. u 22:33. Razlog: pojasnjenje nejasnih pojasnjenja
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 22:12   #10
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Jbg, ja sam guglao ali nisam znao što tražim. Tražio sam FTP riješenje jer sam mislio da je to jedini način za share sa moba i na mob, tako da nije ni čudno što ovo nisam našao. Našao sam bio FTP klijent ali mi iz nepoznatog razloga ne radi, a to je bio jedini kojeg sam uopće uspio instalirati na mob.
Hvala svima na savjetu, idem isprobati kak ovo šljaka
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2010., 22:32   #11
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Jbg, ja sam guglao ali nisam znao što tražim.
Hvala svima na savjetu, idem isprobati kak ovo šljaka
Sasvim razumljivo i sve 5.
Dakle kad god je moguce, zelis klijenta za SMB/SAMBA, bez obzira o kome mobu/uredjaju se radi ukoliko imas windows/linux mrezu.

A koliko vidim imas SAMBA klijente za sve mobilne platforme.
Za winMobile ti TREBA Total Commander jer je strava, ali ima i drugih varijanti. Gugl ti je prijatelj.


.
.
.

Ako imas OSX, ko te *ebe, izvoli kupiti ajFon i sve ostalo od Epla i platit nekoga da ti slozi
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 22:59   #12
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
kosmarnik ., da... ugasit firewall.. sto ce ti ionak firewall ? ... ionako ako ti netko stvarno zeli provalit u komp., nekakvi windows firewall i slicne gluposti ti nece pomoci
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 23:25   #13
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor hellbani Pregled postova
kosmarnik ., da... ugasit firewall.. sto ce ti ionak firewall ? ... ionako ako ti netko stvarno zeli provalit u komp., nekakvi windows firewall i slicne gluposti ti nece pomoci
Hmm, ne laprdaj. Pricamo o best practices a ti tu nebulozis.

Po tvom razmisljanju ni auto ni stan ne bi trebali zakljucavati, jer eto ko hoce on ce provaliti, a ti ustedis 10 sec pri ulasku.

Mozda prije 10 godina je tvoja praksa mogla proci nekaznjenjo ili tek ponekim virusom, no danas dok je kradja identiteta i slicno veliki biznis s mnogo tezim posljedicama, pitaj Clarksona , on je slicno razmisljao.

Pogledaj si malo logove od routera, pa ces vidjeti koliko cesto botovi pokusavaju upasti.

I na kraju Win7 (ili si ostao u 2002 sa XPom?) ima respektabilan sikjuriti, ukoliko ga takvi ko ti ne okrtljase, jer eto, tlaka je.

Samo treba da netko pomisli da si ozbiljan ili da znas o cemu pricas.
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 10:19   #14
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
inace., preferiram win311 ., ili najbolje DOS .. al naravno da sam ostao na xp... manje mi memorije zauzima, brze dize., i manje grafickih gluposti sto mi usporavaju rad
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 10:36   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 10:42   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Ajmo mir djeco, raspravljat na nivou i bez nepromišljenih izjava.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na