Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2021., 19:25   #8911
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I nakon svih tih vijesti i super rezultata evo danas AMD dionica pala za 3% trenutno . Burza je davno prestala biti ono što bi trebala. Sad su to samo špekulacije .
Jebiga, budu kad-tad došli na 100$ za dionice, ali nove narudžbe i dalje stižu.
Citiraj:
Citiraj:
One of the main reasons we have AMD coming to this system is because the ‘Milan’ CPU and form factor would be ready on the Cray XE system in our timeframe.

Second, the price performance for the AMD, especially from a Cray systems perspective, would easily meet our 3X target.
Izvor: The Next Platform
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 08:10   #8912
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Burza je i zamisljena kao spekulacija.
Takva je oduvijek
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2021., 22:35   #8913
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I nakon svih tih vijesti i super rezultata evo danas AMD dionica pala za 3% trenutno . Burza je davno prestala biti ono što bi trebala. Sad su to samo špekulacije .
nakon izlaska Zen2 cekao sam 3 mjeseca prije nego je trziste uopce skuzilo koliko je AMD bolji, ali otisla je gore tek nekih 10-15%. tek nakon 6-7 mjeseci je pravo porasla.

tako da nista novo. analiticari samo gledaju brojke i ne vide zasto bi AMD imao YoY 100% rast kad se bore protiv u njihovim glavama "prejakog i najboljeg Intela".

12 mjeseci im je trebalo da skuze da AMD preuzima serverski dio kolaca ..mislim sta rec
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 23:03   #8914
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Jucer je na kraju pala dionica 5% posto i gledam danas jos 1.6% , Intela nigdje a ovo pada, bas fora .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 23:05   #8915
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
ja dokupio
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 09:15   #8916
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
ja dokupio
i ja isto

mozda sam malo overexposed prema AMDu ali kad znam da ce oni rasti jos barem 2-3 godine.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 14:23   #8917
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
The lay of the FPGA financial land
Citiraj:
The Xilinx business is 1.65X bigger than the Intel/Altera business and it is 2.75X as profitable. And it will definitely be accretive to AMD in a way that Altera has not really been to Intel.
AMD is small enough that Xilinx makes a big difference. Intel was big enough that it was hard for Altera to make a big difference.
AMD is paying almost twice as much for Xilinx as Intel paid for Altera, and we begin to see why.
Izvor: The Next Platform
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 14:53   #8918
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
nakon izlaska Zen2 cekao sam 3 mjeseca prije nego je trziste uopce skuzilo koliko je AMD bolji, ali otisla je gore tek nekih 10-15%. tek nakon 6-7 mjeseci je pravo porasla.

tako da nista novo. analiticari samo gledaju brojke i ne vide zasto bi AMD imao YoY 100% rast kad se bore protiv u njihovim glavama "prejakog i najboljeg Intela".

12 mjeseci im je trebalo da skuze da AMD preuzima serverski dio kolaca ..mislim sta rec
Umah mi je lakše, mišljah da sam samo neuk pa ne razumijem te veleumne analitičare, ali da iritiraju ... više i od Windows updatea.
Većina njih od svih tih grafova, koeficijenata, omjera ne zna ni što AMD proizvodi pa onda još krenu u nekakve analize proteklih godina ... AMD danas je prema AMDu iz 2010. ili 2016. potpuno druga firma, nikad nisu imali ovakvu dominaciju u tehnologiji, ni u doba Athlona iako su prvi prešli 1GHz, izdali prvi dual-core i 64-bit x86 CPU.
Šteta samo što to nije dovoljno jer su financijaši pretvorili burzu u kockarnicu i kladionicu.

Sad bi još pohvalio marketingaše i bankare sa njihovim "proizvodima" ... ali da ne odem offtopic, mislim da dionice i dalje imaju potencijala.
Btw., jel ima kakav popust za nas što smo kupili prve Ryzene u 3. mjesecu 2017. ?
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 23:04   #8919
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja samo ne bi ocekivao vise x2 rast kod AMDa kao u zadnjih godinu dana. jednostavno zbog usadjenih vrijednosti da je Intel uvijek bolji. na nekim discord serverima i subredditima ljudi ne znaju da AMD proizvodi chipove koji su Xboxu i Playstationu a savjetovali bi ti da AMD nije tako vazna firma u ITu.

stovise kako je veliki problem dobavljivost servera, IT opreme generalno u industriji AMD je mogao imati puno bolje rezultate.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 21:39   #8920
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
AMD caught in WallStreetBets drama as shady Robinhood dares to limit trading
Citiraj:
This is important because it's blatant manipulation of AMD's stock. By limiting buys on a stock, Robinhood is creating artificial sell pressure which can lower the stock price. AMD's short interest (number of people betting that AMD's stock price will go down) has also risen in the past month. AMD also happens to be one of the most held stocks on Robinhood. An attack of AMD's stock is an attack on the company. It appears that AMD has been removed from Robinhood’s list of restricted stocks following the outcry, but we don’t know if that will still be the case tomorrow when the market officially opens again. Whatever the outcome, the damage to Robinhood’s reputation has clearly already been done, and it will be interesting to watch the fireworks if the SEC takes action against the company next.
Izvor: HotHardware
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2021., 09:50   #8921
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 10:30   #8922
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zen3+ zvuči realno, no ovo za zen4 i zen5 zvuči bolesno ambicozno po pitanju IPC-a
No svaki put su uspjeli do sada
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 11:37   #8923
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Pitanje je i vremenskog razmaka, da li će Zen4 za 12, 18 ili 24 mjeseca. Za 24 je nešto manje nerealno nego za kraće intervale.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 12:17   #8924
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zen3+ zvuči realno, no ovo za zen4 i zen5 zvuči bolesno ambicozno po pitanju IPC-a
No svaki put su uspjeli do sada
Da, to sam i ja pomislio za zen3+ iako neki tvrde da je preoptimisticno ocekivati toliki skok - mene osobno nebi previse iznenadilo...
zen3+ sa 4-7% IPC boosta zvuci potpuno realno jer leakovi govore da je skok manji nego sto bi novi node donio ali s druge strane veci nego sto je zen+ donio u usporedbi sa zen1, to mi zvuci ok...
zen4 je jos daleko ali spominje se IPC porast od 25% na vise u odnosu na zen3(+), cak mi ni to ne zvuci prenategnuto prvenstveno zbog novog nodea (n5), vecih taktova koje isti donosi i ovog leaka:
Citiraj:
I was told from a trusted source that a Genoa engineering sample (Zen 4 server chip) was 29% faster than a Milan (Zen 3) chip with the same core config at the same clocks
Ako uzmemo ovu izjavu zdravo za gotovo, meni je logicno da se tih 29% dijeli ovako: 25% ide na IPC a ostalih 4% na n5 node i taktove jer ipak se radi o serverskom cipu di su taktovi konzervativni.
Pretpostavljam da ce im prioritet biti IPC i ucinkovitost/potrosnja vise nego taktovi. Na desktopu ta razlika moze biti nesto i drugacija s obzirom na standardno vece taktove ali sumnjam da ce n5 doniti
generalno puno vece taktove u odnosu na n7, mozda all-core dignu 200-300 mhz zbog manje potrosnje no single-core boost taktovi bi mogli solidno porasti...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 14:04   #8925
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako je isti clock, onda je 29% sve zbog IPC. Node sam po sebi ne diže IPC, znači sve bi bilo zbog arhitekture. I onda još clock ako bi bio veći to još diže
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 14:08   #8926
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ma dobro, lopata soli ide uvijek. No eto i ovaj kaže kako je Bulldozer drek bio i da je taj drek gurnuo AMD na rub provalije iz koje nikad nebi isplivali.

Osobno, dobre riječi o tom govnetu Bulldozeru sam čuo/pročitao na jednom jedinom mjestu na internetu - PC Ekspert Forum je li moguće ?

Što se tiče Zen3+, pričali smo i praktički sve smo i tu kod nas rekli u našim predviđanjima da je moguće da AM5 sezonu otvore sa njime ali i da je moguće da to bude hibrid AM4/AM5 pa da ujedno bude zadnji upgrade za B550/X570 ploče i uvod u (vjerojatno) B650/X670 ploče. Doslovno mogu raditi što žele.

Također, prelaz na novi node je odlična vijest jer više nebu sudaranja sa GPU/konzola potrebama.

A ovo za Zen4 i Zen5 izgleda ipak malo predaleko za neku ozbiljniju analizu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 14:17   #8927
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zen5 je definitivno predaleko, no za zen4 bi se do sad mogle znati neke konkretne stvari, samo je pitanje dal su leakovi točni ili ne, no netko nešto sigurno zna.

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Pitanje je i vremenskog razmaka, da li će Zen4 za 12, 18 ili 24 mjeseca. Za 24 je nešto manje nerealno nego za kraće intervale.
Vjerojatno je onda kao i do sada - jedna serija jednu godinu. Znači zen+ od jeseni ili zime, a onda zen4 godinu nakon toga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 14:45   #8928
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samo, ako se pocjetimo kakvi tj kako nikakvi leakovi su bili za Zen3 i RDNA2, nebumo imali bogznakakve za Zen4. Kako vrijeme odmiče, Baba to sve jače i jače zatvara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2021., 14:47   #8929
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Iskreno, Zen 4 25%+ IPC porast u odnosu na Zen 3(+) je svakako moguć, jer su za Zen 3 u odnosu na Zen 2 dobili 19% na istom proizvodnom procesu.

AMD je dosta dobro posložil svoje Lego kockice, pa sa svakom novom Zen arhitekturom cijela stvar fino skalira potpomognuta friškim proizvodnim procesom.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 13:40   #8930
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD Cezanne 8 Core Ryzen 5000G ‘Zen 3’ Desktop APU Tested on B550 Platform, Up To 4.7 GHz Clocks & Great Memory Performance

Link: https://wccftech.com/amd-ryzen-5000g...orm-ddr4-4400/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 15:31   #8931
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Osobno, dobre riječi o tom govnetu Bulldozeru sam čuo/pročitao na jednom jedinom mjestu na internetu - PC Ekspert Forum je li moguće ?

Sarkazam ili? (ne kuzim pa zato pitam). Ja imam osjecaj kao da su ga bar na semiaccurate forumima a mozda i na hardocp jako hajpali.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 16:47   #8932
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Sarkazam ili? (ne kuzim pa zato pitam). Ja imam osjecaj kao da su ga bar na semiaccurate forumima a mozda i na hardocp jako hajpali.
Jok. Mrtav sam ozbiljan. Sve što sam pratio napisao oko toga u doba izlaska i nešto poslije - samo članovi ovog foruma su pisali nešto pozitivno.
Forume strane osim OCNa i XtremeSystemsa nisam pratio niti sudjelovao u njihovom radu.

Fala bogu bilo, prošlo i ne ponovilo se. Nikome.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 20:21   #8933
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jok. Mrtav sam ozbiljan. Sve što sam pratio napisao oko toga u doba izlaska i nešto poslije - samo članovi ovog foruma su pisali nešto pozitivno.
Forume strane osim OCNa i XtremeSystemsa nisam pratio niti sudjelovao u njihovom radu.

Fala bogu bilo, prošlo i ne ponovilo se. Nikome.



a na semiaccurateu se skupljalo dosta pro-amd ekipe pa im je bilo lagano prodati pricu. Mislim da je cak i tada par ljudi iz amda postalo tamo koji su isto hype dizali. Lijepo su to ujebali bili.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 23:35   #8934
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ma vishera nije bila smece za novce za koje se mogla nabaviti.. iako nije bila ni vrh xD ..ipak meni nekako draza od i5 4460 tada u to vrijeme..
to je prvi proc s kojim sam uzivao multitaskat.. nije ga bilo moguce zakucat u to vrijeme..

ali zaboravimo, pustimo proslost , ovo je sad ipak drugi svijet xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 00:02   #8935
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vishera je već bila neka popravljena iteracija prvog proizvoda. Istina, bio je OK kupovina ispod 1200kn i samo to. Al kad pogledaš da se čitava arhiteltura svela samo na "OK kupovinu" u budžet segmentu na DIY tržištu, a nula bodova u skupljem mainstreamu, nepostojeći HEDT, serveri, gotovo nepostojeći u mobilnom segmentu - znači gotovo nepostojeći proizvod. Iz te perspektive, sve te iteracije "CMT" arhitekture su epic fail, pogotovo naspram ryzena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 01:13   #8936
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Bila je i sporija s 3X potrošnjom. Intel danas ima barem neke performanse iza svoje veće potrošnje, AMD onda nije imao ništa konkurentno osim cijene.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 06:56   #8937
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A sad baš, najbolje 10 puta

Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 07:28   #8938
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Je, ali svi smo ga klokali na cc 4.7 i sl. pa je to bilo bliže 200 w grijanja.

Imao sam ga tri godine FX 8320, i bio zadovoljan makar je znao zajebavati performansama u ponekoj igri. Uzeo ga jer je bio jeftin i jer me zanimalo imati puno jezgri. Prestao biti zadovoljan kad su se te jezgre počele koristiti intenzivnije u novim igrama tijekom ljeta, tih 150w+ je usijavalo kućište. Svejedno prodao cpu+mbo nakon par dana tržnice i s obzirom da je bio jeftin inicijalno, prodajom sam bio zadovoljan.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 09:53   #8939
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,161
Konkretno sam mislio na i5 4460 koji se spominjao gore u tekstu, ne na nabrijanu K varijantu Intela. Nisam 100% siguran, ali mislim da je i5 4460 i dalje brži, a troši dosta manje i od najjačeg Bulldozera/Vishere

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A sad baš, najbolje 10 puta

EDIT: Da se popravim, Intel i3 sa 54W TDP je bio jači u igrama od 220W Vishere, stoga sam bio konzervativan, razlika u učinkovitosti je 4X

https://www.anandtech.com/show/8316/...reme9-review/8

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 09.02.2021. u 10:04.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 10:27   #8940
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Za te pare Vishera je bila velicanstvena kupnja.
8370 je kostao ciglih 1000kn
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na