Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2009., 00:32   #61
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
eo p.s.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 19:06   #62
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ajmo ovako....

Gdje je najbolje u Zg upisati onda taj tecaj i koliko pocetni tecaj traje i dali upisujem oba ta smjera i iz oba pisem testove?
Dali mi se to pise u radnu knjizicu?
Nakon toga prvoga tecaja i prvoga certifikata, dali mogu neki posao dobiti i onda ici na ostale certifikate ili...?
Dali je nastava tamo gdje mi preporucite na Hrvatskom?

Tocnije, mislio sam ovdje otici pa sta kazete...dali se isplati i dali je Algebra ok...

http://www.algebra.hr/CISCO_Akademija.asp

Dali nakon toga pocetnoga tecaja i dobivenoga pocetnog certifikata kojega oni nude, mogu ici polagati kasnije kada budem u mogucnosti i za druge certifikate i dali moram onda opet ici iskljucivo u Algebru.
Isto tako me zanima mogucnost placanja. Naime, zarucnica me uvjerava da je moguce obrocno placanje opcom uplatnicom. Znaci, cijena tecaja na otplatu iznosi tocno 9.638,00 i ona kaze da bih mogao to placati obrocno opcim uplatnicama, recimo 10 mjeseci po 963,80 kn svaki mj.
Ili se placa iskljucivo gotovinom, karticama i cekovima?
Dali uopce postoji negdje mogucnost obrocnog placanja opcim uplatnicama? Pitam jer ja za to jos nisam nikada cuo.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 20.02.2009. u 20:04.
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2009., 20:28   #63
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
a da odeš do Algebre ili u najmanju ruku nazoveš i lijepo se raspitaš sve? vjerovatno je i tečaj u tijeku pa možeš odmah od instruktora dobit najviše korisnih informacija.

Slijedeći stupanj je CCNP, afaik u HR se jedino može polagati u carnetu. Preduvjet je CCNA.

To je već nešto jače, vjerovatno se može dobit solidan posao u nekom ISPu ili jačoj firmi.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2009., 23:34   #64
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Da si dr. mr. sc. , nitko ti ne garantira posao. Ne pohađaš oba programa, nego se odlučiš samo za jedan. Što se tiče plaćanja, nazovi algebru. Nastava se vodi na hrvatskom , ali su materijali na engleskom, dakle, očekuje se osnovno poznavanje engleskog jezika. Nakon završenih 280 sati, ideš (ili ne ideš) na polaganje CCNA certifikata. Dodatno obrazovanje ti nitko ne priječi, i logičan je nastavak ako je to potrebno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 17:07   #65
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
a da odeš do Algebre ili u najmanju ruku nazoveš i lijepo se raspitaš sve? vjerovatno je i tečaj u tijeku pa možeš odmah od instruktora dobit najviše korisnih informacija.

Slijedeći stupanj je CCNP, afaik u HR se jedino može polagati u carnetu. Preduvjet je CCNA.

To je već nešto jače, vjerovatno se može dobit solidan posao u nekom ISPu ili jačoj firmi.
Za sta sluzi forum ako ne mogu nesto pitati!? Po tvome odgovoru forumi ne bi ni postojali. Za sve odgovore utipkas "google" ili jednostavno......nazoves.

Inace, poslao sam mail u Algebru pa cu sutra nazvati posto sam bi u selidbama i nisam bas razmisljao o tome.

Uostalom...pogledaj naslov teme......i ako ti je bila "tlaka" jednostavno nisi morao nista odgovoriti.

Ipak, zahvaljujem na odgovoru.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 20:24   #66
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
najbolja iskustva imaju ljudi sa net akademijom
i plus je jos ako ides dalje na ccnp dobivas popust
dakle ako si kod njih isao na ccna za ccnp dobijes neki popust

ja idem na ccna na net akademiju i za sada samo pohvale odlicno je
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 20:03   #67
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
A kakva su im placanja...je moguce to putem opce uplatnice svaki mjesec ili...!?
U Algebri je izgleda moguce jer su mi se javili i rekli da ih nazovem (ili ce oni mene nazvati ako hocu) pa se sve dogovorimo oko placanja...znaci ipak je moguce na rate putem opcih uplatnica...hmm....cudno...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 11:22   #68
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
pošto imam hrpu free-time, a nije da mi je gušt mljet na msnu, surfat po facebooku/youtubeu tražim si neku zanimaciju - dio ubijem sa svojom stranicom/blogom, ali htio bih nešto ozbiljnije što će mi koristiti.

tako da sam sad zapeo za CISCO - CCNA. išao bi u NET akademiju/Algebru/nije previše bitno, nego zanima me kada je to najbolje polagati? sada sam 2 srednje, koliko "drži" taj certifikat, 3 godine?

Da se krene s time u 4-oj godini ili...?

Također, postoje knjige za CCNA/CISCO na hrvatskom jeziku ili english-only?

p.s. ili ako imate neki drugi (koristan) prijedlog za skraćivanje vremena?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 12:41   #69
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Također, postoje knjige za CCNA/CISCO na hrvatskom jeziku ili english-only?[/I]
English only je topla preporuka, naši prijevodi su zaqrac.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 13:43   #70
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
pošto imam hrpu free-time, a nije da mi je gušt mljet na msnu, surfat po facebooku/youtubeu tražim si neku zanimaciju - dio ubijem sa svojom stranicom/blogom, ali htio bih nešto ozbiljnije što će mi koristiti.
Blago tebi... Iskoristi ga dok mozes, vjeruj mi.
Citiraj:
p.s. ili ako imate neki drugi (koristan) prijedlog za skraćivanje vremena?
Meni te akademije i akademijice nikada nisu bile nesto pretjerano inventivne i zanimljive, OTOH:

http://www.frankvh.com/
http://www.ladyada.net/make/minty/hardware.html
http://www.micro-examples.com/public...-examples.html (ja sam ovo svojoj bivsoj djevojci napravio za rodjendan kao cestitku)
http://www.pcs-electronics.com/guide_schematicsnew.php
http://members.vol.at/home.floery/electronix/picnic/
http://www.hhhh.org/wiml/proj/keyspan.html
http://www.ladyada.net/make/fuzebox/index.html
http://www.acm.uiuc.edu/sigops/roll_your_own/
http://www.jamesmolloy.co.uk/tutorial_html/
...

Zasto sam ti dao ove linkove?

Pokusat cu ti objasniti to na jedan vise epistolarni nego objektivni nacin, no to je IME i IMO. Cicko MCSE, (Minesweeper Consultant and Solitaire Expert) i ostala ekipa je lijepa, ali to u nacelu moze i trenirani majmun (da sad ne budem bezobrazan pa pitam - nisu li svi takvi?).

No poanta je slijedeca, obzirom da si vrlo mlad i imas pregrst vremena, uhvati se u kostac sa samom srzi problema - otkrijes li jednom kako radi OS (karikiram), tako ce ti biti svejedno na kojemu radis jer ga neces gledati ocima marketinskog eksperta nego s aspekta tehnoloskog erudita. Bude li ti jasno na koji nacin funkcioniraju socketi, mreze ce ti (barem na nizem nivou) postati savrseno jasne. Shvati kako funkcioniraju threadovi na najnizem nivou, i... You've got the point! Takav pogled na IT mozda inicijalno nije toliko cijenjen (sto ne znaci da je manje vrijedan, au contrair), ali je nemjerljivo kvalitetniji i pruza kud i kamo sire mogucnosti.

Lapidarno, pitanje je zelis li biti "specijalist" marketinskih naputaka i algoritama za konfiguraciju nekog proizvoda, ili te pak interesira atomarni nivo operacije nekog tehnoloskog seta, s kojim ces saznanjem lakocom odraditi i eventualni marketinski dio.

Da se razumijemo, niti u jednom trenutku ne dovodim u pitanje svrsishodnost ili kvalificiranost polagatelja nekog certifikata, da pace, ali mozda ti malo "iskrivljeni" pogled da uvid u nekom drugom smjeru...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2009., 18:46   #71
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Iskoristi ga dok mozes, vjeruj mi.
upravo pronalazim načina za to

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
..obzirom da si vrlo mlad i imas pregrst vremena, uhvati se u kostac sa samom srzi problema - otkrijes li jednom kako radi OS (karikiram), tako ce ti biti svejedno na kojemu radis jer ga neces gledati ocima marketinskog eksperta nego s aspekta...
ja mlad i neiskusan trebam neke smjernice od kuda krenuti? ovaj CISCO (tj. certifikati) je prilicno pravocrtan, ides na predavanja, ucis/strebas, radis na opremi, imas knjige, polozis ispit, ide drugi semestar itd. - polozis CCNA. ides na CCNP i tako dalje...i nema previse mudrovanja.

dok za shvatiti samu srz problema kako kazes, nema knjige (valjda ), vodiča ili ti tutoriala. znam da ne mogu dobiti upute tipa "pročitaj knjigu tu i tu, pogleda vodič taj i taj" ali nešto čime se početi baviti, kako krenuti? detaljno pročešljati navedene linkove?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 19:18   #72
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
upravo pronalazim načina za to
Barem je to najmanji problem, vjeruj mi...

Da imam slobodnog vremena kao prije 5 godina ali i jednako love kao i sada, ne znam gdje bi mi bio kraj.

Citiraj:
ja mlad i neiskusan trebam neke smjernice od kuda krenuti?
Steta sto nisi mlada i neiskusna...

Od kuda krenuti? To ovisi o tome sto za zanima. Koliko vidim, ti si tehnicar za racunalstvo? Ne znam kakav ti je program, no predpostavljam da ste vise usmjereni na arhitekturi racunala i softver?

Ako je tako a to te zanima (zato si valjda i upisao taj smjer?), tu barem nije problem. Pocni od najnizeg nivoa - prouci assembler za tvoju omiljnu arhitekturu; kreni malo specificnije, pa prouci x86 assembler i slozi vlastiti "OS", kreni malo dalje pa vidi kako te interesiraju visi programski jezici - prouci neki kompajlerski ili skriptni jezik...

U svakom slucaju, stogod radio, po meni, najbitnije je da imas ideju...

Citiraj:
ovaj CISCO (tj. certifikati) je prilicno pravocrtan, ides na predavanja, ucis/strebas, radis na opremi, imas knjige, polozis ispit, ide drugi semestar itd. - polozis CCNA. ides na CCNP i tako dalje...i nema previse mudrovanja.
..., pa da se nadovezem na prijasnje nedovrsenu recenicu - iii, sto onda?

Polozis CCNA, ides na CCNP, dodjes u CCCP pa postanes glavni u CK?

Ako planiras uciti nesto samo zato da bi "imao dobar posao", zato jer se to "dobro platja" ili jer je "jako trazeno", promasio si profesiju. Trazeni su i baustelci, posao je gotovo zagarantiran, mjesalica i lopata nisu bitno evoluirali u zadnjih 200 godina a platja je ista. Da ne spominjem friski zrak, seksi misice i slicno.

Ovo me podsjeca na pricu mojih kolega na faksu; svi ce oni zavrsiti faks, imati (nesumnjivo, obzirom na faks) dobar posao, i onda... I onda sto?

Da odem na totalno drugu stranu - pogledaj ovo.

Tip je slozio racunalo (CPU) od 200njak TTL chipova. Pogledaj linkove koje sam ti dao. Tamo ljudi rade MP3 playere (kojih ima za 100kn, vjerojatno boljih) i jos sto cuda. Zasto je to bolje od CNxyz? Zato sto ce tip takve osobe uzeti Cicko, M$ ili neku desetu dokumentaciju i napraviti od nje sto god treba...

Mozda si jos premlad da se opterecujes s takvim stvarima, ali ovakvo nesto mi se cini kao promasena investicija. Pogledaj linkove koje sam ti dao i mozda ces skuziti point - ako nisi poltron te si iole inventivan, ici bez cilja u poduhvate certifikacije bilo cega je suludo i promaseno. Pogotovo ako se baziras na IT-u, gdje se certificiraju osobe koje ne znaju ohmov zakon, osnovnu fiziku ili koliko bajt ima bitova. U praksi, posao koji oni obavljaju moze malo bolji trained monkey (bez uvrede). Nedavno mi je ispricana anegdota o FER-ovoj top studentici sa 5.0 prosjekom koja je jedan od vodecih M$ strucnjaka na ovom podruciju (bez zajebancije), a maltene ne zna upaliti kompijuktor.

Nebrojeno puta su me osudjivali zbog elitistickog pogleda prema modernom IT-u. Jos uvijek drzim da osoba koja nema osnovno tehnicko obrazovanje nema sto raditi za racunalom, osim u slucaju ekskluzivnog tipskog rada (navodno su stanovite sluzbenice krajem 70ih strikale tekst u emacsu brze nego inzenjeri koji su ga stvarali).

Citiraj:
dok za shvatiti samu srz problema kako kazes, nema knjige (valjda ), vodiča ili ti tutoriala. znam da ne mogu dobiti upute tipa "pročitaj knjigu tu i tu, pogleda vodič taj i taj" ali nešto čime se početi baviti, kako krenuti? detaljno pročešljati navedene linkove?
Kao sto rekoh - dok imas ideju, sve ostalo je pitanje izvedbe.

Ako si poltron - ides na tecajeve i nadas se da ce te neki milostivi poslodavac zaposliti.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 00:00   #73
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 200