Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2008., 20:24   #1
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Cudan WiFi problem sa micronet adapterom

Imam micronet sp906gkv5 wifi adapter, 54 mbps... Naime radi se o tome da u zadnje vrijeme mogu vidjeti sve wifi mreze osim svoje... Probao sam sa drugom mreznom i opet isto... Instalirao sam novi operativni sustav, vistu ultimate sp1 32bit za razliku od starog winxp sp3... Radilo je... Ali vista mi se nimalo ne svida pa sam se vratio na winxp sp3 koji mi opet ne nalazi moju mrezu... Sva druga racunala, mobiteli i uredaji je nalaze.... Ali moj komp nikako... Do nedavno je sve radilo pa se najednom nekaj zbrejkalo... Router je siemensov se555 sa posljednjim firmwareom... Ima li itko bilo kakvu ideju?
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 21:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Za početak ako je SSID skriven prebaci da ga prikazuje, također ako je stavljena neka vrsta WiFi zaštite privremeno je isključi.
Sad probaj, ako ovako radi postepeno podiži stupanj (čitaj vrstu zaštite) WEP/WPA/WPA2 i probaj. Generiraj nove ključeve i ubaci u router i software kartice / WZC.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2008., 21:36   #3
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za početak ako je SSID skriven prebaci da ga prikazuje, također ako je stavljena neka vrsta WiFi zaštite privremeno je isključi.
Sad probaj, ako ovako radi postepeno podiži stupanj (čitaj vrstu zaštite) WEP/WPA/WPA2 i probaj. Generiraj nove ključeve i ubaci u router i software kartice / WZC.
SSID se prikazuje, otvorena je konekcija za sve jedino treba imat odredeni ip... Radi se o tome da je router dobro podesen i svi ga vide osim mog kompa na kojem su trenutno friski winxp sp3 i potrebni driveri... WTF!? idem probat sa nekom drugom verzijom windoza...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 21:46   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Vidi jel uključen DHCP Server u routeru i sukladno tome IP bežične na auto. Inaće XP SP3 mi nije "legao" jer donosi više štete neg koristi, probaj SP2.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 22:15   #5
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidi jel uključen DHCP Server u routeru i sukladno tome IP bežične na auto. Inaće XP SP3 mi nije "legao" jer donosi više štete neg koristi, probaj SP2.
Iskljucen je jer mi netreba... probao sam sa jednom verzijom sp2 i nista... Idem isprobat dalje... Ne kuzim zasto bas moje racunalo, koja je komponenta kljucna ako ni sa tuđom wifi karticom nece? Jel postoji mogucnost da ima veze sa necime u biosu???

EDIT: Ne radi sa nijednom verzijom windowsa... Prekrasno...

EDIT2: U ovoj kuci se svasta cudno dogada sa wifi mrezom, izserafio sam antenu i zaserafio nazad i radi... X_X

Zadnje izmijenjeno od: marko_1. 20.11.2008. u 23:29.
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na