Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2021., 14:24   #31
MitO_ZGB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
169 kuna na Telemachu je bez UO koliko ja vidim, a uz ugovor se dobiva 3 mjeseca za 1kn. Na A1 je 219 kn za tu brzinu nez UO.

nemojte zaboraviti i na ovo ako gledate bez UO... dolje je navedeno pod pitanja - https://telemach.hr/opticki-internet

Uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca cijena instalacije košta svega 1 kn. Instalacija uz ugovornu obvezu na 12 mjeseci košta 500 kn, a instalacija bez ugovorne obveze košta 1000 kn.
MitO_ZGB je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 14:40   #32
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ono kad je telefon dealbreaker uz mobitele i XY minuta u tarifama

Čitam i ne vjerujem


Pa tko danas uopće koristi fiksni telefon?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2021., 17:05   #33
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pa tko danas uopće koristi fiksni telefon?

Ima nas koji ga koristimo, npr. ako imas stariju rodbinu koji ne zeli novu tehnologiju (mobitel) pa koristi jos zicu...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 19:12   #34
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ima nas koji ga koristimo, npr. ako imas stariju rodbinu koji ne zeli novu tehnologiju (mobitel) pa koristi jos zicu...
i na koji način ti to točno stvara dodatni trošak ako su oni na fiksnoj,a i ti imaš fiksnu?
pa neće ti naplaćivati dolazne pozive, a odlazni na fix su ionako gratis.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 19:29   #35
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Usklađenost ekipe Telemach

Jučer mi je bio prodajni predstavnik Telemacha.


Danas umjesto jednog došla dva, jer treba popuniti instalirane kapacitete.


Naravno veliki T-com se toliko ne trudi ipak su oni T-com pa su dole na ulazu ostavili mali A4 papir s porukom da im se budući korisnici jave na broj.


No ipak je dobro da oni jure korisnike nego da korisnici moljakaju za uslugu kao što je nekad bilo i još si morao platiti 2000 DEM za prriključak na bakrenu paricu i bio si sretan nakon podizanja telefonske slušalice da čuješ onaj poznati zvuk TU-TU
A danas im hebemo sve po spisku i tražimo povrat novca za neisporučenu uslugu, tako da ovi prodajni predstavnici niti ne znaju kako je njihovim kolegama bilo lijepo na poslu prije točno 50 godina. Budući korismnici su ih nosili kao malo vode na dlanu, srećom to su dvano prošla vremena, neponovilo se!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 12.05.2021. u 19:34.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 20:01   #36
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Uvode ti optiku, ali telefon je dealbraker
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 20:44   #37
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i na koji način ti to točno stvara dodatni trošak ako su oni na fiksnoj,a i ti imaš fiksnu?
pa neće ti naplaćivati dolazne pozive, a odlazni na fix su ionako gratis.
Ko govori o dodatnim troskovima ja sam samo naveo da ga koristim, jer je kolega @Mirkopoter napisao:

"Pa tko danas uopće koristi fiksni telefon?"


U mene je A1 "Flat FON"
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2021., 06:35   #38
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Čitam i ne vjerujem


Pa tko danas uopće koristi fiksni telefon?



Evo ja ga koristim a znam dosta ljudi koji ga koriste, jer nam se ne da puniti pametne telefone svaki dan i znamo da nam telefon radi od 0-24 i nema problema s baterijom. Kada sam vani koristim mobilni, ali kada sam kod kuće koristim fiksni.


A inače začudio bi se još i danas netko pošalje faks poruku a ima ih i koji takve faks poruke primaju i gle čuda za to ti treba fiksna linija.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 13.05.2021. u 06:43.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2021., 09:31   #39
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ameri koriste još dosta fax. Pa ti klijent bruto bilancu iz excela faksira na papir, čudo napredak
No nebitno za temu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2021., 10:17   #40
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Navodno se u poslovnicama Telemacha bilježi interes za njihovom fiksnom uslugom. Što se više zainteresiranih skupi za određeni kvart u ZG, veće su šanse da će taj kvart prije dobit optiku.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2021., 11:30   #41
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Ono šta sam zasad razgovorom na fejZbuk četu saznao je da postoji Fair usage ne znam kakav je po kojem paketu jer tu info. još nemaju, ali ga ima. Ja sad imam gigabitni net od A1 i znam da ga i oni imaju no nikad nisam u toj mjeri skidao da ga prijeđem, no kada bi imao 10Gbps net na takvoj brzini se puno brže nakupi i promet.

I da net im je asimetričan, bar su mi tako rekli šta je malo čudno već kada nude iste brzine up-a i down-a.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 11:47   #42
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
A inače začudio bi se još i danas netko pošalje faks poruku a ima ih i koji takve faks poruke primaju i gle čuda za to ti treba fiksna linija.
Gle cuda, u ovakvom obliku fiksne linije o kakvom ti pricas, ako saljes i primas fakseve, ista ti ne treba vec 10ak godina u Hrvatskoj (fax.hr sam poceo koristiti 1. 6. 2011., presao na Cloud Fax od T-TH u medjuvremenu...).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 15:43   #43
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Gle cuda, u ovakvom obliku fiksne linije o kakvom ti pricas, ako saljes i primas fakseve, ista ti ne treba vec 10ak godina u Hrvatskoj (fax.hr sam poceo koristiti 1. 6. 2011., presao na Cloud Fax od T-TH u medjuvremenu...).

Nije problem ovisi koja si generacija.



No mogu ti samo reći da ima dosta tvrtki koje još imaju fakseve pod normalno, vlasnici su većinom danas već generacija koja je pred mirovinom ili su neki već u mirovini ali još uvijek i rade, tvrtka se vodi na sina ili kćer, ali bivši vlasnik iako je u mirovini i dalje radi, na žalost silom prilika jer od mirovine koju ima ne može živjeti i prisiljen je i dalje raditi dok može. Zato ne očekuj od takvih ljudi da barataju stvarima koje su tebi normalne.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 16:21   #44
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
ali bivši vlasnik iako je u mirovini i dalje radi, na žalost silom prilika jer od mirovine koju ima ne može živjeti i prisiljen je i dalje raditi dok može.
prisiljen je u mirovini slati faksove?
kome ih salje? faks podrazumijeva da i osoba na drugoj strani koristi tu prastaru tehnologiju.

pa se ja sad pitam s kime moze poslovati firma koja koristi faks za komunikaciju?
mozda s nekom drugom firmom gdje je takodjer neki penzioner koji sjedi pored faksa... lol
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 18:51   #45
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije problem ovisi koja si generacija.
Nije problem nikada, jer neovisno koja si generacija, ili pratis, ili propadnes.

Citiraj:
No mogu ti samo reći da ima dosta tvrtki koje još imaju fakseve pod normalno
To bi me mogao samo slagat.
Citiraj:
vlasnici su većinom danas već generacija koja je pred mirovinom ili su neki već u mirovini ali još uvijek i rade
Alo, ima ljudi 80+ godina koji uredno rokaju Vocapove, Vajberove i slicne pizdarije.

A ti mi pricas da ljudi koji koji su '55.+ godiiste jos koriste faks "za posao". Ti su nesto su debelo promasili u zivotu.

Citiraj:
tvrtka se vodi na sina ili kćer, ali bivši vlasnik iako je u mirovini i dalje radi, na žalost silom prilika jer od mirovine koju ima ne može živjeti i prisiljen je i dalje raditi dok može.
Dakle, opisao si svog unikatnog prijatelja koji se nije snasao. Tough. No jedino gdje faks 2021. zivi je Tehnicki muzej i sudovi i to zbog specificnih zakonskih razloga.

Citiraj:
Zato ne očekuj od takvih ljudi da barataju stvarima koje su tebi normalne.
Imas poslovicno krive premise - ja ne ocekujem nista, ali ti ocekujes da netko danas nudi usluge koje su predpotopne, nepotrebne, nefunkcionalne i zavrjedjuju jedino biti notica u djelovima knjiga koje se bave povjescu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 11:03   #46
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
prisiljen je u mirovini slati faksove?
kome ih salje? faks podrazumijeva da i osoba na drugoj strani koristi tu prastaru tehnologiju.

pa se ja sad pitam s kime moze poslovati firma koja koristi faks za komunikaciju?
mozda s nekom drugom firmom gdje je takodjer neki penzioner koji sjedi pored faksa... lol



Upravo tako!


I ne kažem da nema ljudi 80+ koji su u toku s tehnologijama, ali ima ih i koji nisu. U zgradi imam dosta starijih ljudi koji imaju problema s postavljanjem kanala na kabeskoj i kada se nešto krivo stisne onda nastaje rat u familiji i zovu se susjedi u pomoć. A na svoje oći doživio sam i fizički obračun u familiji gdje je žena istukla supruga jer nije mogla gledati tursku TV seriju, a krivac je bio suprug koji je čačkao po daljinskom i nešto krivo pritisnuo i nije bilo više TV programa.


Inače ova zastarjela fax tehnologija se i dallje uredno nalazi u ponudi printer, scanner i fax, pa vjerujem da se onda i koristi.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 18.05.2021. u 11:30.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 11:20   #47
¸Mid
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ima negdje link za dostupnost? Mislim, ne vidim nigdje
¸Mid je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 11:22   #48
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Upravo tako!
I ne kažem da nema ljudi 80+ koji su u toku s tehnologijama, ali ima ih i koji nisu. U zgradi imam dosta starijih ljudi koji imaju problema s postavljanjem kanala na kabeskoj i kada se nešto krivo stisne onda nastaje rat u familiji i zovu se susjedi u pomoć.
Pricaj mi o tome, imam par takvih redovnih pacijenata koji obavezno brisuci prasinu oko TV-a iskljuce neki od kabela i onda mi zvone na vrata, sused nekaj mi ne delaju TV programi, a nece priznati da je on uzrok tome, "JA, ja nisam nista dirao".

Citiraj:
Autor ¸Mid Pregled postova
Ima negdje link za dostupnost? Mislim, ne vidim nigdje
http://forum.pcekspert.com/showpost....35&postcount=5
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 11:44   #49
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Inače jučer mi se udostojio doći i predstavnik T-coma na kućna vrata, jer vidio ćovjek da je vrag odnio šalu i nerad i da konkurencija radi i nudi usluge. Malo smo popričali i na kraju mi je čak i uvalio posjetnicu. Da napomenem usput da kod njega usluga ne može ispod 229 kuna, A1 to nudi za 189 kuna, a Telemach za 169 kuna. Konstatirao je da imam dobru ponudu 3 optičke mreže i kabelsku kao četvrtu naravno i bakrenu paricu od njegove firme, koju su ljubomrno čuvali od konkurencije dok im nije Hakom presudio, a to je trebalo napraviti i sa optikom, no na žalost nije se napravilo i tako imam sreću da u šahtu ispred zgrade čući i 4 optika od Škegre, naravno uveli u prva tri nebodera, a u zadnja dva stali, to je bilo prije nego je Amis uvodio svoju optiku, dakle prije poprilično godina. Do mojeg ulaza su dovukli jer su od tuda povukli optiku u crkvu, ali ne i u zgradu. Kada su to radili došla dvojica u skupim odijelima i skupim automobilom da provjere što je napravljeno, a ja i predstavnik stanara ih natjerali da poprave štetu jer su od šahta ispred ulaza u zgradu do crkve iskopali kanal za polaganje optike, pa su nam tako oštetili i AB ploču ispred stepenica, eh taj Škegro!


Što se tiče predstavnika Telemacha onaj jedan i drugi dan ona dva oni su sve uredno zapisivali na papir. Ovaj iz T-coma imao je tablet i dijelio posjetnice, odmah se vidi da nije iz sirotinjske tvrtke, a naravno imao je i odijelo na sebi.


Ova dvojica iz Telemacha više su sličila na one majstore što su montirali kanalice i razvlačili optiku!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 18.05.2021. u 11:56.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 13:29   #50
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ovaj iz T-coma imao je tablet i dijelio posjetnice, odmah se vidi da nije iz sirotinjske tvrtke, a naravno imao je i odijelo na sebi.
Tako su meni prije cca 2 godine dosli dvojca iz HT u odjelima i djelili podsjetnice.
Rekoh kaj vi nudite HT u zgradi ima samo zicu - paricu, B.net ima kabel a Amis optiku, kad HT u zgradu dovede optiku onda dodjite nuditi ovako nema svrhe.
Samo su se pobrali...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 18:29   #51
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Evo danas su mi malo prije došla dva komada iz T-coma, inače im ne bih ništa zaračunao, koji opet nude ono što je i jučer njihov kolega nudio, na žalost nisu mi ostavile posjetnice. Rekoh im da je kolega bio jučer, no one rekoše da nema veze.


Dakle očito je borba za svakog korisnika.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 14:55   #52
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Danas me opet telefonski nazvali iz T-com i nude svoje usluge na optici. Izgleda da ih šefovi dobro ribaju kada ili netko dođe ili netko nazove svaki dan ili svaki drugi dan. Sada kada su nešto i uložili u infrastrukturu nema smisla da stoji neiskorišteno. Do sada dok su koristili infrastrukturu koju smo mi platili nisu se baš nešto trudili.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 14:56   #53
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Po zakonu vjerojatnosti sada bi se uskoro netko iz Telemacha trebao opet javiti jer su me vrbovali samo dva puta do sad. Optička mreža stoji i skuplja prašinu, a to nije dobro.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 15:10   #54
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Dugo ce i jedni i drugi tako hodati "ko macak oko vruce kase" po Sigetu gdje su sad i jedni i drugi povukli optiku, cijene bas i nisu ono da bi se ljudi odmah lijepili za to...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 19:17   #55
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Dugo ce i jedni i drugi tako hodati "ko macak oko vruce kase" po Sigetu gdje su sad i jedni i drugi povukli optiku, cijene bas i nisu ono da bi se ljudi odmah lijepili za to...



Ono što je najzanimljivije onaj iz T-coma koji je prvi došao i sam se čudio da imam na izbor 3 optičke mreže kao i B-net kablovsku, bakrenu paricu od T-coma i Škegro optiku u šahtu ispred ulaza u zgradu.

Mogu reći da sam premrežen optikom, kablovskom i klasikom na bakru. Definitvno zgrada s najvećom ponudom optike u ZG.

No realno gledano vrlo glupo i neracionalno investiranje i to u vrijeme dok neki imaju na izbor samo bakrenu paricu.

Tko je tome kriv HAKOM i važeći zakoni u RH!



Meni dobro, ali vrlo loše za razvoj optičkih mreža i ponudu u RH.


Ako gledamo realno u zgradi nikada niti jedna optička mreža neće biti iskorištena niti 30%, što je vrlo glupo i neracionano, no to je uvođenje optike na RH naćin. A tako je i u mnogoćemu drugome u našoj državi, neracionalno do boli.


Mreža koja se koristi iznad optimuma može ponuditi i niže cijene usluga, a ovako će to teško ići sa snižavanjem cijena usluga jer je premalo iskorišteno.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:15   #56
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zašto bi HAKOM zabranjivao postavu optike ako je već postavljena od drugog providera? Pa to nema apsolutno nikakvog smisla i antitržišno je.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 01:09   #57
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zašto bi HAKOM zabranjivao postavu optike ako je već postavljena od drugog providera? Pa to nema apsolutno nikakvog smisla i antitržišno je.
Je, ali je i antivizuelno kad na stubistu gledas premrezene kanalice od nekoliko provajdera, momentalno kod @sakomako za sad njih 4 - B.net cabel (A1), zatim A1, HT i Telemach optika, a takva sudbina jednog dana ocekuje vecinu zgrada...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 02:01   #58
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zašto bi HAKOM zabranjivao postavu optike ako je već postavljena od drugog providera? Pa to nema apsolutno nikakvog smisla i antitržišno je.
Kak se na jedan bakar može svatko prikačit, tak bi se mogao i na jednu optiku. Ništa tu nije antitrzisno, nego upravo neracionalno.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 03:46   #59
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Kak se na jedan bakar može svatko prikačit, tak bi se mogao i na jednu optiku. Ništa tu nije antitrzisno, nego upravo neracionalno.
Upravo o tome i govorim, kako na bakru može svatko pružati uslugu tako bi trebalo biti i na optici.

Ako se neko sjeća bila je ideja da grad Zagreb izgradi optičku mrežu na kojoj će svatko moći pružati uslugu pod jednakim uvjetima.

No kako to nije nikada zaživjelo, trebalo je dozvoliti pristup optičkoj mreži svakome pod jednakim uvjetom bez obzira tko bi gradio mrežu i tko bi bio vlasnik isto kao što je i na bakru.

Na ovaj naćin bi optička mreža bila znatno rasprostranjenija, ne bi se triplicirali ili quadruplirali kapaciteti i stajali neiskorišteni. Postojala bi samo jedna optička mreža kojoj bi bile na raznim djelovima RH različiti vlasnici, ali bi ju imali pravo koristiti svi davaoci usluga pod jednakim uvjetima, a uloženim sredstvima bi se izgradilo puno više nego sada i pokrilo puno više korisnika. Stvar je samo u odluci HAKOM-a i jednom jedinom zakonu koji se je vrlo lagano mogao donijeti i kojim su se stvari mogle regulirati na sličan naćin kao i na bakru i onda se ne bi događale ovakove neracionalsnosti kod izgradnje optičke mreže a kapaciteti bi bili racionalno korišteni.


Što bi puno brže vratilo ulagaćima uložena sredstva, pa bi cijena krajnje usluge morala biti niža.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 06:30   #60
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Kak se na jedan bakar može svatko prikačit, tak bi se mogao i na jednu optiku. Ništa tu nije antitrzisno, nego upravo neracionalno.
Pa može se svatko prikačiti i na optiku.
Tcom:
Citiraj:
Pristup i korištenje SDM-a:
mjesečna naknada za korištenje svjetlovodne niti od distribucijskog čvora do korisnika,
uključujući i dio instalacije u zgradi: 47,96 HRK *
mjesečna naknada za najam prostora u distribucijskom čvoru za smještaj pasivne opreme
(djelitelja, kazete itd.) – jedinica 1RU (44,45 mm) visine: 22,44 HRK*
A1:
Citiraj:
Pristup i korištenje SDM-a:
 Mjesečna naknada za korištenje svjetlovodne niti od DČ do
korisnika, uključujući i dio instalacije u zgradi: 93,91 kn
 Mjesečna naknada za najam prostora u distribucijskom čvoru za
smještaj pasivne opreme (1 unit, kazete itd.): 57,29 kn
"Netržišni" aspekt je što Hakom određuje Tcomu cijene, ali to je razumljivo s obzirom na stanje gdje Tcom ima dominantan tržišni udio.
Da nije tako Tcom bi davno dumpingom cijena ubio svu konkurenciju, još od davnih dana kad je Iskon počeo nuditi pristup internetu.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na