Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.01.2021., 21:43   #91
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ma i na telegram masovno dolaze
neko nešto posere, i odmah svi svugdje


što se razgovora i video poziva

meni mesenđer od fejsa super radi
telegram isto
a viber . katastrofa .. samo za poruke tipkati
dadoremix je offline  
Staro 13.01.2021., 21:55   #92
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Trebalo je da Facebook javno obznani i kao uvjet stavi prikupljanje WhatsApp podataka da se većina trgne i ode drugdje, mada je Facebook od dana kupnje WhatsApp aplikacije radil istu stvar s podacima korisnika.
The Exiled je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2021., 22:16   #93
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kod mene još nije, ali nisam dugo ni updateao WhatsApp, možda je zbog toga.
Dada ni ja nisam updateo dugo ugl cekam da me prisili.

Ja pomalo regrutiram ljude na signal ali kad je svako malo dobijem:
"Šta će mi kad su svi na wappu" i/ili
"Neće Zuckerberg se usrićit sa mojim podacima"
OuttaControl je offline  
Staro 13.01.2021., 22:39   #94
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dada ni ja nisam updateo dugo ugl cekam da me prisili.

Ja pomalo regrutiram ljude na signal ali kad je svako malo dobijem:
"Šta će mi kad su svi na wappu" i/ili
"Neće Zuckerberg se usrićit sa mojim podacima"
Klasika, tako je bilo i kad smo koristili MSN, ICQ, Jabber i slično. Polako, trebaju se ljudi naviknuti da postoji nešto drugo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 13.01.2021., 23:53   #95
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
A dobro to je bilo prije MSN ICQ i sl su koristili isključivo mladi i tech entuzijaisti skloni promjenama i isprobavanju, wapp koriste i stariji ljudi koji odbijanju promijene, dovoljna drama im je bilo skocit sa sms na wapp...

Ali i dalje ne kuzin jel vridi onda to sve za EU ili ne, svako ima svoju priču
OuttaControl je offline  
Staro 14.01.2021., 00:02   #96
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nema tu nikakvog govora o privatnosti, neovisno o čušpajzu koji se sad plasira u eter.
Pričamo o ovoj firmi ...
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
2.2 billion monthly active users (January 2018)
... frajer je u stanju (pre)prodati apsolutno sve i svakoga, a bome već odavno ima kaj i koga treba na raspolaganju.
The Exiled je online  
Staro 14.01.2021., 00:11   #97
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dada ni ja nisam updateo dugo ugl cekam da me prisili.

Ja pomalo regrutiram ljude na signal ali kad je svako malo dobijem:
"Šta će mi kad su svi na wappu" i/ili
"Neće Zuckerberg se usrićit sa mojim podacima"
Ista stvar kod mene. Iste priče, isti izgovori ljudi kojima se ništa ne da u životu samo da se ne naruši njihov komoditet. Privatnost i zaštita podataka je potpuno nebitna, a glupost je neuništiva.

Dugo koristim Signal i mogao sam na prste obje ruke nabrojati kontakte koje sam unutra imao. Zadnjih nekoliko dana dobivam nekoliko notificationa na dan otkako su objavili promjenu privacy policyja na WhatsAppu.

Osim što je FOSS i poštuje privatnost, video i audio pozivi preko Signala izgledaju puno bolje nego preko WhatsAppa.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online  
Staro 14.01.2021., 09:04   #98
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ako skinete Telegram preko f-droida, dobijete Telegram FOSS.
Sad ne znam jel to nesto sigurnije i bolje od obicnog Telegrama koji se skine preko play stora, pa ako je netko malo strucniji da to provjeri.
elance je offline  
Staro 14.01.2021., 09:54   #99
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Pošalješ masovnu poruku ljudima s kojima komuniciraš, gdje objasniš gdje te mogu dobiti ako hoće i zašto je to tako.
Ovo je OK savjet sve dok imas mala ocekivanja. Jer 90% ce ih ignorirati poruku kao da nije postojala i dobrom dijelu si naporan ako pretjeras sa spikom o privatnosti i vecina ce radije prestati komunicirati s tobom nego instalirati tamo neku aplikaciju.
Rista je offline  
Staro 14.01.2021., 11:27   #100
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ovo je OK savjet sve dok imas mala ocekivanja. Jer 90% ce ih ignorirati poruku kao da nije postojala i dobrom dijelu si naporan ako pretjeras sa spikom o privatnosti i vecina ce radije prestati komunicirati s tobom nego instalirati tamo neku aplikaciju.

Meni je to ok, neću instalirati Viber ni Whatsapp, ako je nekome to jedina opcija i ne želi instalirati Signal onda nećemo komunicirati oko ničeg ozbiljnog i to je to. Za nižu razinu sigurnosti imam Facebook Messenger koji služi za dogovoriti se gdje i kad se vidimo i slanje memova i slika mačaka.
Night je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2021., 13:36   #101
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Već me WA obavijestio par put u vezi uvjeta, mislim da mu uskoro slijedi otkaz
Instalirao Telegram i Signal, na telegramu imam par ljudi, a na signalu samo dvoje, al popunjavat će se lista korisnika sa navedenim aplikacijama, s vremenom.
zvonac je online  
Staro 14.01.2021., 16:05   #102
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
https://nordvpn.com/blog/most-secure-messaging-app/

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 14.01.2021., 16:27   #103
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Telegram-based phishing service Classiscam hits European marketplaces
Citiraj:
At least 40 cybercriminal gangs are using a scam-as-a-service that relies on Telegram bots to provide pages that impersonate popular classifieds, marketplaces, and delivery services. When pretending to be a customer, they send a fake payment form obtained from a Telegram bot that impersonates a marketplace. The seller then gets a fake form asking for card details in order to receive the alleged payment. Classiscam does not require technical knowledge as the Telegram bots provide a complete phishing kit. The scammer just needs to send the chatbot a link with the bait product.
Izvor: BleepingComputer
The Exiled je online  
Staro 14.01.2021., 17:19   #104
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
A svi moji kontakti imaju moj broj telefona, ako me ne mogu dobiti na Whatsapp, mogu dignuti slušalicu ili poslati SMS.
Eto, ovo.

Da, stavio sam Signal i Telegram, ali Whatsapp ide u deinstall.
Bodisson je offline  
Staro 14.01.2021., 19:20   #105
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
U 3 dana Telegram dobio 25 milijuna korisnika a Signal oko 9 milijuna

Samo nek ide ljudi s vacapa...
gin.tonic je offline  
Staro 14.01.2021., 22:17   #106
masesto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Here
Postovi: 23
Mislim da je stanje ipak malo drugacije, ovo je slika od Signala u samo jednom danu. Slika preuzeta sa njihovog twitter profila.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
masesto je offline  
Staro 14.01.2021., 22:22   #107
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
U 3 dana Telegram dobio 25 milijuna korisnika a Signal oko 9 milijuna .
Ovo će sad biti kao što je na proljeće bio slučaj sa Microsoft Teams i Zoom aplikacijama - prije korone malo tko je to koristio to, uglavnom poslovni ljudi, a nakon krize postotak korištenja skočio u nebo.

Dakle, čim se nešto dogodi odmah vidiš trend prelaska ljudi na nešto drugo.
ONeill je offline  
Staro 14.01.2021., 22:29   #108
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Telegram je prešao 500 milja aktivnih korisnika
Mihael je offline  
Staro 14.01.2021., 23:18   #109
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Telegram je prešao 500 milja aktivnih korisnika
To sigurno nisu aktivni korisnici.

Ako ima 500 milijuna instalacija, to ne znači da su svi zadržali app, hrpa njih ju je vjerovatno pobrisala za 3 sek.
Play store broji instalacije, a ne aktivne korisnike.

Isto tako, ako je netko instalirao Telegram, ne znači da je pobrisao Whatsapp ili Viber koji će mu i dalje biti primarni.

Tako sam i ja, instalirao Telegram i Signal nek stoje na mobu ali to nikako nisu primarne aplikacije, iz već poznatih razloga.
Neće se ljudi tako skoro odreći nečega što koriste godinama, što je i razumljivo.

Osobno sam zadnjih dana pročitao hrpu texta oko ovog svega, a i dalje nisam shvatio kako me to whatsapp ugrožava i zašto bi ga morao deinstalirati.
No dobro.
Pentel33 je offline  
Staro 14.01.2021., 23:25   #110
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nije da te ugrožava, ali matična firma uredno koristi prikupljene podatke da ih može (pre)prodavati, jer to im je jedan od poslovnih modela (koliko god ljudi mislili da je super kak su se dosjetili načina da što lakše ostanemo u kontaktu s prijateljima i obitelji) bilo za potrebe vanjskih reklamnih kampanja, bilo za internu upotrebu. Ono oko čega se zadnjih dana diže graja, je službena izjava od strane Facebooka da se WhatsApp podaci sad fino dijele crno na bijelo. Nije da to nisu i prije radili, samo je sad skroz službeno, pa da kasnije netko ne bi razmišljal o kojekakvim tužbama na račun privatnosti, krađe podataka i tome slične fantazije.

Posebice kad (većina) ljudi misli kak su super zajebali WhatsApp, jer eto - više ne koriste tu aplikaciju, ali i dalje su aktivno prisutni diljem društvenih mreža, pogotovo kad je riječ o Facebook i Instagram adresama. Možda više ne koriste WhatsApp, ali sad je ionako prekasno, jer podaci su odavno spremljeni na sigurno i za pravu cifru pristupaju im svi koji žele dio analitičkog kolača. Ljudi su se digli na zadnje noge nekih 15 godina prekasno, jer odvikavanje od WhatsAppa uz istovremeno korištenje Facebook + Instagram kombinacije je pucanj u prazno samo takav.

Dosta je pogledati kakav utjecaj prilikom formiranja i kasnijeg manipuliranja javnim mišljenjem i razmišljanjem su Facebook i Twitter imali i još uvijek imaju u Americi i do čega je sve skupa dovelo.

Nažalost, živimo u vremenu u kojem se većina sadržaja kod većine ljudi konzumira skoro, pa isključivo putem društvenih mreža, bez da itko uopće propitkuje valjanost postanih informacija, tj. "informacija".

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 14.01.2021. u 23:32.
The Exiled je online  
Staro 14.01.2021., 23:28   #111
masesto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Here
Postovi: 23
Ne kuzim zasto si uopce isao onda instalirati Signal ukoliko smatras da su ti novi uvjeti od whatsapp prihvatljivi. Meni njihovi novi uvjeti definitivno nisu prihvatljivi, i odmah sam izbrisao whatsapp, Signal mi je ok i tko me zeli kontaktirati uvijek postoji nacin

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
masesto je offline  
Staro 14.01.2021., 23:38   #112
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ljudi su se digli na zadnje noge nekih 15 godina prekasno, jer odvikavanje od WhatsAppa uz istovremeno korištenje Facebook + Instagram kombinacije je pucanj u prazno samo takav.
Nikada nije prekasno. Ukoliko telegram i signal trajno profitiraju, a whatsapp izgubi korisnike, ljudi će se osvijestiti da se promjena može napraviti i da možeš utjecati. Isto tako će se i firme brzo osvijestiti kako se može brzo popušiti korisnike i profit ukoliko pređeš granicu.
Libertus je offline  
Staro 14.01.2021., 23:49   #113
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Slažem se, ali pazi računicu, Facebook je 2014. kupil WhatsApp za hladnih 16 milijardi dolara (kombinacija gotovine i dionica). E sad, da li je ta aplikacija zaista bila toliko dobra da vrijedi te nofce? Nije, ni blizu, niti je kupljena radi toga. Facebook je po dobro provjerenom receptu skužil da postoji nešto što lagano ugrožava njihov utjecaj i jednim dijelom monopol na polju društvenih mreža (oko 450 milijuna aktivnih Facebook korisnika u 2014.). Provjerili su koliko je aktivnih korisnika u to vrijeme bilo (oko 400 milijuna u 2014.) na WhatsApp platformi, iskalkulirali koliko bi ih koštalo da isti broj korisnika pridobe na svoju platformu i zaključili da je 16 milijardi kap u moru i odmah imaju sve te korisničke profile na raspolaganju. Kasnija integracija je samo dodatno podigla vrijednost prikupljenih podataka, a priljev novih korisnika je Facebooku potrošeno za WhatsApp vratil u trenu. Zato velim da je prekasno, jer su odavno dobili ono što su htjeli. Korisnici mogu otići, ali podaci ostaju, a s time i zarada koja se generira preprodajom.
The Exiled je online  
Staro 14.01.2021., 23:53   #114
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nije da te ugrožava, ali matična firma uredno koristi prikupljene podatke da ih može (pre)prodavati, jer to im je jedan od poslovnih modela...
Ali opet, daj mi konkretan primjer, ovo je sve teorija.
Koji se to moji podaci prodaju, kome, u koju svrhu, i kako se koriste ti podaci?
Priča se o nekakvim reklamama, a ja ne kužim gdje se te reklame meni prikazuju...
Pentel33 je offline  
Staro 14.01.2021., 23:56   #115
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kakva jebote teorija, pa Zuckerberg je već za sva moguća sranja (nespretno) svjedočil pred Kongresom, koliko sudskih procesa se vodi(lo) radi pizdarija koje izvode.

Ili ne pratiš ili ti je svejedno kaj se događa u svijetu. Možda tebi ne iskaču reklame, jer koristiš neki oblik ad-blockera, ali to ne znači da je ovo kaj pričam - bajka.

Ostavil sam u ovoj temi i diljem foruma, diljem godina materijala na ovu temu da ne stigneš sve pročitati i pregledati za vrijeme jednog života.

Provjeri si npr. Facebook–Cambridge Analytica data scandal, pa onda lako možeš dalje. Taj je jedan od relativno friških primjera.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 15.01.2021. u 00:01.
The Exiled je online  
Staro 15.01.2021., 00:04   #116
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Zar je problem u jednoj-dvije rečenice na hr jeziku objasniti koje podatke whatsapp skuplja o meni i kako ih iskorištava, jer čini mi se da mnogi to nisu ovdje shvatili.
Mene recimo ne zanima facebook, nikada ga nisam imao, zanima me whatsapp kao servisa za slanje poruka i pozive.
Pentel33 je offline  
Staro 15.01.2021., 00:11   #117
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
OK, koristiš WhatsApp, kaj odmah direktno uključuje Facebook, jer to je matična firma koja tu aplikaciju za dopisivanje vrti na vlastitoj infrastrukturi. Svi tvoji razgovori, brojevi telefona, kontakti (i njihovi kontakti) i interesi unutar WhatsApp grupa su uredno katalogizirani i spremljeni kao tvoj profil, te na taj način znaju koje su ti želje, čestitke i pozdravi. Kasnije se ti profili slažu u pakete koji se nude drugim firmama, koje pak to iskorištavaju kako god žele i umiju, bilo da filaju reklame, bilo za daljnju analitiku i preprodaju, bilo da ti na neki drugi način skreću pažnju na ono kaj te zanima i privlači, a te informacije su lijepo platili Facebooku.
The Exiled je online  
Staro 15.01.2021., 00:23   #118
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Svi tvoji razgovori i interesi unutar WhatsApp grupa su uredno katalogizirani i spremljeni kao tvoj profil, te na taj način znaju koje su ti želje, čestitke i pozdravi.
Postoji li neki dokaz za ovo?

Službena izjava iz Whatsappa nakon ovog svega:

-WA ne može čitati vaše poruke niti čuti pozive, niti to može Facebook.
-WA ne čuva logove poruka i poziva.
-WA ne može vidjeti vašu podijeljenu lokaciju, niti to može Facebook.
-WA ne dijeli vaše kontakte s Facebookom.
-WA grupe su privatne.
-Svi razgovori su zaštićeni end-to-end ekripcijom.
-Meta podaci o porukama i pozivam se ne čuvaju.



Citiraj:
Kasnije se ti profili slažu u pakete koji se nude drugim firmama, koje pak to iskorištavaju kako god žele i umiju, bilo da filaju reklame, bilo da ti na neki drugi način skreću pažnju na ono kaj te zanima i privlači, a te informacije su lijepo platili Facebooku.
Nemaju me di filati reklamama jer ja reklame na internetu ne vidim.
Također ne vidim ni bilo koji drugi način iskorištavanja bilo kakvih podataka, koje btw ni ne mogu imati na osnovu mog whatsappa.

Opet ponavljam, ne ulazim u Facebook i šta se tamo nudi, od reklama od političke propagande, bez obzira što su to povezane kompanije, nemaju veze jedna s drugom u kontekstu korištenja.
Ako imaš FB onda te privatnost svakako ne zanima.
Pentel33 je offline  
Staro 15.01.2021., 00:30   #119
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Službena izjava je takva, jer takva generička mora biti čak i kad je u pitanju GDPR, pa evo par postova prije sam ti linkal dokaze da jedno pričaju, dok je realnost sasvim druga.

Te dvije kompanije su itekako povezane, zato i sad ljude muči da bude WhatsApp dijelil sve sa Facebookom, mada opet ponavljam, dosad su isto radili, samo je sad skroz službeno.

Citiraj:
In 2016, WhatsApp gave users a one-time ability to opt out of having account data turned over to Facebook. Now, an updated privacy policy is changing that.

Come next month, users will no longer have that choice. Some of the data that WhatsApp collects includes:
  • User phone numbers
  • Other people’s phone numbers stored in address books
  • Profile names
  • Profile pictures and
  • Status message including when a user was last online
  • Diagnostic data collected from app logs

WhatsApp eserves the right to collect:
  • Purchases
  • Financial information
  • Location
  • Contacts
  • User content
  • Identifiers
  • Usage data and
  • Diagnostics

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 15.01.2021. u 00:38.
The Exiled je online  
Staro 15.01.2021., 00:35   #120
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Whatsapp ima backup preko google acounta - nisu izjasnili do koliko ima max storagea. Ja sam već probio 39gb backupa.

edit
Signal na iOS-u radi lošije - notifikacije štekaju , ne prikazuje aktivnih korisnika u odnosu na Androidu. iOS - 3 korisnika vs Android - 32 korisnika
Dottore je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na