Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2021., 14:25   #211
n1no
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Labin
Postovi: 4
Poštovani znalci trebam jedan savjet.

Novogradnja u pitanju i ubrzo dolazi struja na red, pa da odmah prije podloga posložim i budući net u kući.

Ostavio sam prazan bužir izvana koji dolazi do mjesta predviđenog za budući mrežni ormar, znači provider će mi doći direkt u ormarić. Iz njega sam predvidio prema svakoj sobi po dva bužira (TV plus radni stol), a prema dnevnoj sobi tri bužira. Uz to planiram jednog dana i postaviti dvije kamere, pa ću izvući bužire i prema tom predviđenom položaju. Još dodatno vučem bužir prema garaži koja je u potpunosti betonska i tu jednog dana predviđam UniFi Ap.

Znači rekapitulacija bi bila sljedeća:

- dovod za providera
- 2 komada za svaku sobu
- 3 komada za dnevnu
- 2 komada za buduće kamere (PoE)
- 1 komad za garažu

U planu je postava bužira 32mm (kako bi eventualno stalo još kabela unutra ako se pokaže potreba za time - ne električnih) i korištenje F/FTP CAT6a kabela.

Da li je ovo dobro zamišljeno ili bi pojačali možda još šta? Jer zapravo sada kada pišem ovo bilo bi mudro za TV pustiti dva izlaza, jedan za sam Smart TV, a drugi za IPTV ili MaxTv, ovisno šta bude bilo za godinu dana.

Također po pitanju samog izbora kabela, biti će dobar navedeni?
n1no je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 14:50   #212
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nemoraš ostavljati za svaki kabel po bužir. Ja u stanu imam po 2 mreže plus antena kroz isti bužir.
Znam da recimo nije baš poželjna kombinacija da ide s antenom, ali ja nisam primjetio probleme. Pogotovo što ćeš vući sftp. Samo vidi da ti je terminiran dobro na jednom kraju.

Imam i kombijacije net + struja.

Najbitnije da su ti bužiri, poslije je lako provući dodatno.
Ono na što sam ja naletio, pa sam štemao kada sam uvlačio u neke bužire. Majstori su mi štukali na pol stropa, pa je ušlo maltera jer nisu dobro spojili. Pa sam tu odštemao strop. I imao sam na jednom mjestu zavoj gdje nije prolazila sajla za provlačenje.


Za kraj, znaš kako se kaže, nema bužira di se ne može uvući još jedan kabel
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2021., 15:18   #213
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Šta kažu kolege, majstorima visiti nad glavom pri postavljanja "bužira" da ga ne slome ili začepe ...
Pogledaj temu od početka za viditi jeli ti još šta treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:09   #214
n1no
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Labin
Postovi: 4
Je istina. Mislim i dalje svaki u svoj buzir cisto da bude sve kako treba, bez ikakvih iznenadenja u buducnosti nadajmo se.

Procitao sam sve i ima zanimljivih savjeta.

Ovdje sam vise trazio neku potvrdu zamisljenoga posto nemam nikoga u blizini tko se ovime vise igra.
n1no je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 19:27   #215
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta kažu kolege, majstorima visiti nad glavom pri postavljanja "bužira" da ga ne slome ili začepe ...
Pogledaj temu od početka za viditi jeli ti još šta treba.

Ne moraš visiti ako uzmeš dobre bužire... Imaš ojačane bužire baš zbog takvih stvari. Par lipa su skuplji po metru no isplati se...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 07:47   #216
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ne zaboravi NAS.
spominjao si kamere, tu treba vidjeti dal ces kamere spajati na NAS ili na dedicirani kontroler
TL;DR: uzmi dovoljno mjesta za mrezni ormaric ^^

ako je veci prostor mozda pokoji access point u stropu
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 08:41   #217
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Ne moraš visiti ako uzmeš dobre bužire... Imaš ojačane bužire baš zbog takvih stvari. Par lipa su skuplji po metru no isplati se...
Kod mene je popustilo na spojevima jer je ekipa samo nabila cijev jednu u drugu. Pa em je uštao beton, em je tu bila zgužvana cijev.
Da su makar izolirkom zamotali jednu cijev do druge, bilo bi sve ok. Da ne govorim da su mogli koristiti spojnice.

Ali kad sam u razvodnoj kutiji našao opušak, bile su mi neke stvari jasnije o ekipi koja to radi.



Stvar koju si nemoj isto zaboraviti, staviti si deblji bužir između telke i police di će ti biti AV oprema. Tu moram priznati investitoru svom, stavljen je 40mm bužir na svim pozicijama gdje može ići telka i bez problema sam proveo kroz to 2 hdmi kabela, optiku i sve ostalo što je trebalo. Tako da imam čisto oko telke koja je na zidu, a dolje mi je HTPC, receiver, a ima mjesta i za STB ako bude potrebno.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 27.05.2021. u 08:49.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 16:04   #218
n1no
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Labin
Postovi: 4
Da, zamislio sam da sve buzire dovedem u jednu vecu podzbuknu kutiju ispred koje cu staviti mrezni ormaric (9U).

Hvala za savjet za buzir 40mm. Mislio sam ustemati zid (napraviti policu u zidu) iza televizora za sve buduce stvari, ali mogu i predviditi takav veci buzir do polozaja televizije.
n1no je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 22:41   #219
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Sad mi palo nesto na pamet citajuci nesto po netu...

Po kuci imam razvucen utp i uticnice po sobama, za kabel nisam sad siguran ali 99% je cat5 ili max 5e, nisam nikad ni obracao paznju ali po sjecanju rekao bi da je relativno tanak i siguran sam da nije cat6, a uticnice po zidovima su 100% cat5. Obzirom da koristim gigabit i veza uglavnom radi punom brzinom, ima li smisla zamjenit kabele sa cat6 (imam kutiju 300m, ne moram kupovat) i kupio bi cat6 uticnice, nisu nesto skupe... Sve skupa kaj se novcanog troska tice to mi je totalno nebitno i nije neka bitna stavka no ima li uopce smisla dirati posto gigabit uredno radi ili bi veza ipak bila "kvalitetnija" kad bi preslozio sve na cat6?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 22:49   #220
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nema smisla.

Na kratkim udaljenostima uredno radi i 2.5gbps mreža na jado kablovima. I sam si rekao da ti sve radi ok.

To da nešto radiš iz nule, pa ok, ideš s boljim al kad je sve gotovo i koristiš i radi ti, nema smisla po meni.



Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ne zaboravi NAS.
spominjao si kamere, tu treba vidjeti dal ces kamere spajati na NAS ili na dedicirani kontroler
TL;DR: uzmi dovoljno mjesta za mrezni ormaric ^^
I uzmi si dovoljno dubok ormarić. Ja sam u stanu dobio preplitak ormarić, di ako se koriste din šine za utičnice i mrežu, nemožeš uštekati ništa unutra, tj. ako uštekaš, nemožeš zatvoriti vrata.
Stavljao sam negdje slike na forumu, možda i ovdje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2021., 16:30   #221
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Provlačenje mreže po stanu

Pozdrav, nedavno sam kupio stan i dok obnavljam baterije na godišnjem gruntam sto sve treba raditi kad dodjem u novi dom.
Imam nekoliko pitanja, procitao sam sve postove u temi, pa oko vrste kablova, switcheva, ormarića mislim da imam dovoljno informacija da znam kako bih to htio.

Postoje neke stvari koje ne razumijem i nisam siguran kako ih riješiti, za početak u svakoj sobi u stanu postoji antenska utičnica što je super, ali ono što me zbunjuje je da je u svakoj sobi (3 spavaće, dnevna, blagavaona, špajza) 2 utičnice sa po dva priključka za telefon, svaka utičnica u suprotnom dijelu sobe.
U stanu nema telefona, niti je vec godinama tamo ADSL, nego je optika.

Ono što bi ja htio, i opcije koje vidim:
1. Zanima me odakle te sve telefonske utičnice dolaze, kako da skužim kako je to razvedeno po stanu? Mogu li umjesto njih provući UTP pa da umjesto utičnica za telefon imam utp utičnice, pretpostavljam da negdje mora bit ulazna točka pa od nje se to šalje u ostale prostorije?

2. Ako broj 1 ne mogu napraviti, prije godišnjeg sam usput dok sam nosio stvari iz stana koje ne trebam potrgao sve podne lajsne jer želim stavit nove, pri tome sam vidio da je to dosta velik prostor od parketa do zida, i plan mi je ako ne mogu ostvariti ovo navedeno pod broj 1, provući UTP-ove po podu i stavit bijele plastične lajsne preko, dovući do mjesta di su te utičnice za telefone i samo zamjenit utičnicu, a kablove od telefona ostavit u zidu valjda, pretpostavljam da tu nebi trebalo bit nekih problema?
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 16:59   #222
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ako je telefon, onda je vrlo vjerovatno serijski povučeno .. /od utičnice do utičnice/
rastavi pa pogledaj, malo vuci kabla .. možda se vidi šta na drugoj utičnici

što je u doba analogije bilo ok .. a sad baš i ne klapa


mada, nagledao sam se ja gdje su i lan kabla majstori serijski povukli
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2021., 17:45   #223
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imaš u bauhausu lajsne koje imaju predvidjenu kanalicu u sebi pa si pogledaj i to ako nadjes uzorak koji ti odgovara.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 10:34   #224
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
I ja moram dovesti net od modema do kompa koji je na drugoj etazi, izmedu fini betonski zid.
Nesto sam probao sa powerline-om ali to je boze sacuvaj.
Ideja je piknuti extender negdje u sredinu, https://www.mall.hr/pojacalo-wi-fi-s...rc=bestsellers , te adapter u komp: https://www.mall.hr/mrezne-kartice-a...rc=bestsellers
Nacelno bi trebalo funkcionirati?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 11:12   #225
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Načelno da, ali je pitanje šta ćeš dobiti (kvaliteta i brzina linka), pogotovo kada je između etaža.
Bolje bi bilo da "pregrmiš radove" i da nekom zgodnom kantunu probiješ i provučeš 1 ili čak 2 mrežna kabela ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 11:51   #226
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za sprovesti signal na drugu etažu, mislim da bi mesh bio bolja opcija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 13:42   #227
Human1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Za sprovesti signal na drugu etažu, mislim da bi mesh bio bolja opcija.
Što je mesh?
Human1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 14:20   #228
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
već kad smo kod mreže po stanu - koja bi bila najjeftinija opcija switcha u HR sa 802.af/at POE sa 8 portova? naravno gigabit.
gledam mikrotik crs, oko 1100kn za 8 poe portova + moram nabavljati odvojeno 51V napajanje jer tvornički dolazi sa 24V.

zanemarimo senetic.

tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 14:24   #229
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
već kad smo kod mreže po stanu - koja bi bila najjeftinija opcija switcha u HR sa 802.af/at POE sa 8 portova? naravno gigabit.
gledam mikrotik crs, oko 1100kn za 8 poe portova + moram nabavljati odvojeno 51V napajanje jer tvornički dolazi sa 24V.

zanemarimo senetic.

tnx
Sebi gledam ovaj već neko vrijeme 16 port (8POE + 8):
https://www.mall.hr/switchevi/linksy...utm_medium=cse
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 14:50   #230
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Za sprovesti signal na drugu etažu, mislim da bi mesh bio bolja opcija.
Za sprovesti signal na drugu etažu, obzirom da su šanse ogromne da između etaža u objektu imaš AB ploču, mesh je definitivno najgora opcija.
Jedin što je lakše u smislu da netreba bušit rupu za kabel.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 18:22   #231
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Sebi gledam ovaj već neko vrijeme 16 port (8POE + 8):
https://www.mall.hr/switchevi/linksy...utm_medium=cse
overkill jer mi samo 8 portova treba, 6 ap-ova + uplink + da si pustim 1 port za lokalnu administraciju za svaki slučaj.
zato sam i ciljao na mikrotik ali neznam kako se on ponaša kao router.
u špici sezone bi tu bilo max 50tak klijenata na wifiju.
ulazni bandwidth će bit vjerojatno 500mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2021., 21:58   #232
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Citiraj:
Autor apekop Pregled postova
1. Zanima me odakle te sve telefonske utičnice dolaze, kako da skužim kako je to razvedeno po stanu? Mogu li umjesto njih provući UTP pa da umjesto utičnica za telefon imam utp utičnice, pretpostavljam da negdje mora bit ulazna točka pa od nje se to šalje u ostale prostorije?

Pa poskidaj sve utičnice i poklopce iznad njih (pri vrhu prostorije) i prati kuda idu kabeli, da li su u bužirima pa ih probaj izvući.

To je više posao za električara ako se ne razumiješ baš.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 13:18   #233
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Pozdrav

napravio sam super stvar kod kupovine svojih kablova i uticnica... Uglavnom, provukao sam si kabel svuda po stanu (Cat6a STP).
Al sam bio pametan isto i kupio si panel, keystone, priključnice za te keystone (uticnice) koji su Cat6a UTP.

Naravno, to sam shvatio tek kad sam isao spojit neki keystone... Od kabla zice su mrvicu predebele. Nisam nikad radio tako nesto al sam prilicno siguran da nebi trebalo tak tesko ic
Probao sam na jednom kablu svejedno ja to nagurat, malo muke al moze se, uglavnom, preko onog testera veli da je kabel dobro spojen. Sve svijetli zeleno

Moja pitanja su valjda sad:
1. Jel bu to radilo ok?
2. Moram kupit nove keystone za Cat6a STP?
Broj 2 s tim vuce da vjerojatno ove prikljucnice ne budu pasale na Cat6a STP keystone? Isto tako imam i panel koji sam kupio za Cat6a UTP, pa pretpostavljam da mi ni on nebu pasao?

EDIT: uzmite u obzir da sam morao elegantno se razgovarat s boljom polovicom kad smo potrosili cca 1000+ hrvatskih novaca na kabel i to sve, pa mislim da ovaj drugi razgovor ako moram potrosit ponovo cca 500 hrtvatskih novaca na nove keystone, prikljucnice i panel nebu presel tak elegantno!
__________________
Apekop

Zadnje izmijenjeno od: apekop. 22.09.2021. u 13:24.
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 13:43   #234
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Da, da, Cat6 a dodatno Cat6a ima deblje žice u odnosu na Cat5e.

Probaj se malo poigrati pa napraviti pravi test,
treba ti 2x pc ili pc + Lap pa na više mjesta (sva) odradi test transfer.
Ima na netu programčića za tu namjenu, jednom odabereš send a drugom recive.

Ako sve radi, nema grešaka onda ostavi kako je i "ništa ne diraj".

U tom slučaju si preskočio moguću krizu

Za žuntu:
https://www.raymond.cc/blog/network-...network-speed/
https://totusoft.com/lanspeed

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.09.2021. u 14:00.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:03   #235
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor apekop Pregled postova
Pozdrav

napravio sam super stvar kod kupovine svojih kablova i uticnica... Uglavnom, provukao sam si kabel svuda po stanu (Cat6a STP).
Al sam bio pametan isto i kupio si panel, keystone, priključnice za te keystone (uticnice) koji su Cat6a UTP.

/cut
Radit će bez problema ako pažljivo zakrimpaš kabele, razlika je jedino što STP ima onu foliju koja štiti parice od vanjskih smetnji.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:09   #236
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Nikky
Probaj se malo poigrati pa napraviti pravi test.
Zasad sam velim probao samo s tim ethernet testerom, on je sretan, budem jos i s laptopima/pc-om...

Citiraj:
Autor Sinac
razlika je jedino što STP ima onu foliju koja štiti parice od vanjskih smetnji.
E, al nije bas, jer meni zice nejdu lagano u ovaj modul, nego se bas mora stisnuti s necim, npr tankim odvijacem.... plus, neda se modul normalno zaklopiti, nego se bas mora upotrijebiti sila
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:13   #237
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Razlika je sto nece imat uzemljenje na tim konektorima. Svih 8 zila mu normalno radi, ali nema shielda jer nije nigdje spojen. Al nije s tim nista izgubio tako da se ne mora zamarat.

@apekop - ide tesko unutra jer je kabel deblji, a i presjek/izolacija zica.

Dobro je da si uopce uspio nagurat unutra jer u velikoj vecini slucajeva ne ide nikako.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:27   #238
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa vidiš da se dodatno trudio, bolje to neg' da ga žena oklagijom ganja po kući
Bit će to ok, nema veze šta shield nije nigdje spojen, isto će odraditi svoju funkciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:42   #239
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imao sam jednu situaciju gdje me docekao cat6 sftp kabel, a ja imam cat5e rj45 shieldane konektore.

Brat bratu, za 6 konektora je meni i kolegi trebalo 2 sata da to naguramo unutra jer nazalost nije bilo moguce dobaviti odgovarajuce konektore na trenutnoj lokaciji. Muka bozja 😅
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:57   #240
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Nikky
Pa vidiš da se dodatno trudio, bolje to neg' da ga žena oklagijom ganja po kući
sve znas

Citiraj:
Autor Cuky
Razlika je sto nece imat uzemljenje na tim konektorima. Svih 8 zila mu normalno radi, ali nema shielda jer nije nigdje spojen. Al nije s tim nista izgubio tako da se ne mora zamarat.
E super, jer mi je malo ono... ostavio sam si iz zida malo vise kabla, pa ono, nisam nikad to radio do sad, ostavio sam si lufta za pogreske kod slaganja tih modula i uticnica... al ja ne mogu tolko tog kabla smotat u onu kutiju pa da imam za poslije jel (ko struju recimo) .... tako da ako idem radit uticnice moram ga odrezat tako da stavim uticnicu i vise ga na tom mjestu nikad ne diram(mozda ostane za jos jednom ), al ono, zato mi je bitno da znam da nece bit problema ako tak malo, nasilu slozim tu uticnicu i ostavim ju da miruje.... kablovi su mi u podnim lajsnama i na spavacim sobama se islo ispod parketa (slic je ispod) da se izbjegne kompletno stemanje stana... tako da npr kablove prema spavacim sobama (3 sobe) ne mogu zamjeniti bez dizanja parketa, a nijedan kabel bez dizanja lajsni (novo lakirani/bruseni parket i novo zalijepljene lajsne).... nije idealno al tak je jedino moglo sad, zato sam uzimao taj kabel, jer kao, izgleda ko da ga 3 tenka ne mogu potrgat
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na