Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2021., 10:23   #61
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Prema pričanju lokalnog isp-a njima se isplati vući svoj fiber jer je ROI 5god. A 5god iako zvuči puno je ništa. Zato se vuče paralelno umjesto da se plaća naknada "susjedu" i to je ta priča. S jedne strane nema smisla, s druge strane ako bi stvarno rentanjem vlakna nakon 5god otišli u "minus" ovi koji bi rentali susjedovo vlakno, onda nažalost paralelna infrastruktura dugoročno ipak bolje zvuči.

Iz tog razloga netko ne može s bakra a netko ima 5 optičkih vlakna dostupno

Tamo negdje 2010tih je bila ideja da HT (nacionalni isp) digne optiku o svom trosku (!?) i onda zbog sprecavanja monopola omoguci koristenje drugima uz neku naknadu ili cak i bez. Naravno da je ekipa rekla kako da ne, da nebi I tu se izgubilo barem 5 ako ne i 10 godina "razvoja" mreže zbog naprosto gluposti.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 12:35   #62
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 13:00   #63
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Ajde super! Napokon legalni iptv.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 13:32   #64
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ajde super! Napokon legalni iptv.

Ako hoces posteno, legalni IPTV su i provajderi koji distribuiraju TV programe preko optike poput A1 i HT-a...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 13:49   #65
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ako hoces posteno, legalni IPTV su i provajderi koji distribuiraju TV programe preko optike poput A1 i HT-a...
Njih ne možeš uzeti bez da si na njihovoj infrastrukturi. Ne možeš ih staviti na smartTV.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 13:59   #66
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Njih ne možeš uzeti bez da si na njihovoj infrastrukturi. Ne možeš ih staviti na smartTV.
Ustvari u pravu si imaju elemente - tehnologiju IPTV-a ali nisu bas free.

Nama u HR bio bi zanimljiv i ovaj "sportski paket" koji mogu gledati u susjednoj drzavi, nazalost tu kod nas ga ne nude.

https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-paket/

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 24.06.2021. u 14:19.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 20:32   #67
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Zar nije netko napisao da ne smiju nuditi IPTV u RH oni? Kako to sad odjednom onda?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 21:22   #68
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Koji media player daju i po kojoj cijeni?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 21:39   #69
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zar nije netko napisao da ne smiju nuditi IPTV u RH oni? Kako to sad odjednom onda?
A valjda su u saboru usvojili onaj zakon da mogu nuditi...

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koji media player daju i po kojoj cijeni?
https://play.google.com/store/apps/d....android&hl=sr
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:05   #70
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Jel se moze kupit pretplata preko vpn-a u drugoj drzavi gdje nude sportske pakete pa koristit kod nas?

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:25   #71
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Jel se moze kupit pretplata preko vpn-a u drugoj drzavi gdje nude sportske pakete pa koristit kod nas?

Pa jeftiniji ti je kod nas osnovni paket, nego sportski u Srbiji. I još imaš više kanala. Nema mi logike. Kod nas 49,00 kn, kod njih 799 dinara (51 kn),
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:29   #72
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koji media player daju i po kojoj cijeni?

https://hr.eon.tv/uredjaji#tab-ui-2/
Box je 800 kn. Sada akcija 400 kn. Ako imaš Telemach račun, može iznajmljivanje 25 kn mjesečno
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 00:22   #73
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Jel moze rođo u njemackoj kupiti nas eon za 49 kn i tamo gledati?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 22:24   #74
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ustvari u pravu si imaju elemente - tehnologiju IPTV-a ali nisu bas free.
IPTV u orginalnom obliku je onaj kod telekom providera i ne radi na isti nacin kao "IPTV" liste. Najveca razlika je u tome da se u telekom mrezi radi multicast za razliku od listi koje rade unicast od servera do usera. Multicast se ni ne moze izvesti na internetu jer su mrezne adrese koje se koriste u protokolu non routabilne na internetu, to je bas slozeno za upotrebu u privatnim mrezama i za manje trosenje bandwitha u samoj mrezi.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 12:33   #75
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Prije sat vremena vidio izvodjace Telemach-a kako kroz postojeci DTK uvlace opticki kabel u moju zgradu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 14:51   #76
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
A kako će dalje po zgradi, do stanova?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 15:15   #77
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
A kako će dalje po zgradi, do stanova?
Po novim kanalicama koje ce postaviti uz postojece kanalice - kabelsku od B.net-a (A1) i opticku od Amisa (A1), znaci treca kanalica po stubistu i hodnicima pred stanovima do ulaza u stan...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 18:42   #78
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Pretpostavio sam, i to je veliki problem. I kod mene su dvije kanalice u hodniku ( A1 i optika HT-a). Osobno sam skupljao potpise za tu drugu optiku od HT-a. Jedva sam uspio. Da sad dođem sa idejom da će se vući još jedna kanalica, mislim da bi me u top stavili . Nema šanse da bi im to dozvolili. I ne samo u mojoj zgradi. Znam dosta njih koji nisu uspjeli skupiti potpise, niti za jednu kanalicu u hodniku.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 19:08   #79
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pretpostavio sam, i to je veliki problem. I kod mene su dvije kanalice u hodniku ( A1 i optika HT-a). Osobno sam skupljao potpise za tu drugu optiku od HT-a. Jedva sam uspio. Da sad dođem sa idejom da će se vući još jedna kanalica, mislim da bi me u top stavili . Nema šanse da bi im to dozvolili. I ne samo u mojoj zgradi. Znam dosta njih koji nisu uspjeli skupiti potpise, niti za jednu kanalicu u hodniku.
Telemach je vec dobio nasu dozvoli potpisanu od predstavnika stanara, ima na stubistu i hodnicima mjesta neka samo slazu jednu kanalicu do kanalice.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 19:21   #80
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pretpostavio sam, i to je veliki problem. I kod mene su dvije kanalice u hodniku ( A1 i optika HT-a). Osobno sam skupljao potpise za tu drugu optiku od HT-a. Jedva sam uspio. Da sad dođem sa idejom da će se vući još jedna kanalica, mislim da bi me u top stavili . Nema šanse da bi im to dozvolili. I ne samo u mojoj zgradi. Znam dosta njih koji nisu uspjeli skupiti potpise, niti za jednu kanalicu u hodniku.
Ne znam zašto se to radi. Prema propisima HAKOM-a telekom u osnovni infrastrukturu u zgradi “donira” stanarima, tako da bi bilo koji mogao koristiti postojeće patch kabele do stanova.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 20:16   #81
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne znam zašto se to radi. Prema propisima HAKOM-a telekom u osnovni infrastrukturu u zgradi “donira” stanarima, tako da bi bilo koji mogao koristiti postojeće patch kabele do stanova.
Macku o rep, to je samo na papiru i od toga nikad nista...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 21:49   #82
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne znam zašto se to radi. Prema propisima HAKOM-a telekom u osnovni infrastrukturu u zgradi “donira” stanarima, tako da bi bilo koji mogao koristiti postojeće patch kabele do stanova.
I da i ne. To je točno samo na područjima na kojima operater ima objavljenu namjeru izgradnje SDM i u tom se slučaju sklapa ugovor s vlasnicima zgrade, a operater postaje operater zgrade.
Izvan područja objavljenje namjere izgradnje operateri nemaju obvezu sklapanja tog ugovora niti ustupanja SDM drugim operaterima. Tamo svatko radi svoje kanalice ako za to ima interesa i ne mora nikoga pustiti u njih.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 15:43   #83
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Jel se tko isprsio i uzeo 2/2gbit paket? Jel daju isti onaj Nokia ruter (piše također da je 2/1gbit ont port pa zanimljivo) sa 1gbit portovima? Pokušavam u glavi posložiti tu priču s optikom preko 1gbit koja i nije neka sreća s 1gbit portovima imho
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 16:17   #84
medizeko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: u sumi
Postovi: 3
Bok ekipa... gledam na hakom plan izgradnje za Trnsko i vidim da ce biti pokriven pocetak i sredina kvarta, a sve zgrade juzno od spara nula bodova.
Zvao sam ih da pitam jel u planu mozda provodenje i do moje zgrade, ili da mi daju neki broj/mail di bi mogao provjeriti, no nemaju pojma o nicemu.

Pa, ima li neko mozda "insajdersku" info, oce li se uvesti optika i u juzni dio (u neko skorije vrijeme)?
medizeko je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 16:47   #85
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor medizeko Pregled postova
Bok ekipa... gledam na hakom plan izgradnje za Trnsko i vidim da ce biti pokriven pocetak i sredina kvarta, a sve zgrade juzno od spara nula bodova.
Zvao sam ih da pitam jel u planu mozda provodenje i do moje zgrade, ili da mi daju neki broj/mail di bi mogao provjeriti, no nemaju pojma o nicemu.

Pa, ima li neko mozda "insajdersku" info, oce li se uvesti optika i u juzni dio (u neko skorije vrijeme)?
Prosle godine u ovo vrijeme u dio Trnskog iza Spara od rupe-igralista prema Klari optiku je postavio HT, sad u gornji dio Trnskog od Avenije Dubrovnik do Spara optiku postavlja Telemach.
A kada i sta ce biti dalje...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2021., 14:34   #86
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Danas vidio da su uz zgradu Trnsko 21 odmah na pocetku od semafora-zavoja postavili veliku ormarcinu i dva tehnicara unutra nesto spajaju, pretpostavljam optiku, cca 50 - 100 m dalje uz zgradu 21 nad sahtom ograda i tehnicar vjerojarno spaja optiku koja je vec razvucena po DTK do zgrada u naselju sa spomenutim optickim ormarom s pocetka zgrade...znacu radi se na spajanju Telemach-ove optike punom parom...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 15:03   #87
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Prije par dana Telemach-ovi koperanti postavili ormar za optiku kod zgeade Trnsko 34 odmah sa cela zgrade uz fasadu zgrade do trafostanice koji ce sluziti za spajanje optike na zgrade uz Spar sjeverozapadno (neboderi) i zgrade zapadno od Spara do pruge.
Tehnicar danas sjedi u hladu suncobrana uz otvoreni ormar i spaja opticke niti kabela sa svojom tehnickom aparaturom...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 19:26   #88
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
https://www.vecernji.hr/biznis/nova-...optimu-1506918

Telemach će preuzeti Optimu pod uvjetom da se promijeni Zakon o elektroničkim medijima
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2021., 23:40   #89
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Ugradili mi u ulaz jednu malo veću kutiju i na svakom katu neke male kutijice na kojima piše telemach. Izgleda da je moj ulaz spreman za priključit se ko želi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2021., 09:26   #90
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ugradili mi u ulaz jednu malo veću kutiju i na svakom katu neke male kutijice na kojima piše telemach. Izgleda da je moj ulaz spreman za priključit se ko želi.
Mala kutija je pred ulaznim vratima svakog stana na katu ili....

I...pretpostavljam da ti još optiku od telemacha nebudes uzet...
Cilim je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na