Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2008., 23:01   #1
HOS
Premium
Moj komp
 
HOS's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 44
Arrow Vista & XP

E zanima me da li ima razlika u instalaciji win Viste i Xp-a?
Isto tako me zanima da li postoji service pack za XP koji omogucava bas sve da bude na hr ?
I zanima me kako da podesim u Visti da bude sve na hr ili za to mi treba neki service pack?
I da li kad instaliram vistu trebam obratiti paznju na nesto ?
HOS je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 11:46   #2
J&P
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Castrop-Rauxel
Postovi: 46
Citiraj:
Autor HOS Pregled postova
E zanima me da li ima razlika u instalaciji win Viste i Xp-a?
Isto tako me zanima da li postoji service pack za XP koji omogucava bas sve da bude na hr ?
I zanima me kako da podesim u Visti da bude sve na hr ili za to mi treba neki service pack?
I da li kad instaliram vistu trebam obratiti paznju na nesto ?
jebote,ti ko švabe...svugdje bi da je njemačka

1.ista procedura..ubaciš dvd i tipkaš šta te traži(moraš engleski znat)
2&3.kad instaliraš vistu,preko updejta,mislim,da moš hr paket skinut ali moraš engleski znat da bi dotle došo
4.netrebaš.proučavaj ju,treniraj..i ako zapne nešto,pretežno ćeš odgovore naći na engleskom
J&P je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2008., 14:23   #3
doktor1
Premium
Moj komp
 
doktor1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 85
I da li kad instaliram vistu trebam obratiti paznju na nesto?

Jako do bola (i hvara)!!! Obrati paznju da ti rucak ne zagori ili kava. jer vraziji je taj kompjuter, toliko te zna iznervirat prilikom podesavnja da niti ne skuzis da u kuhinji nesto gori.
Nego ajmo na temu.
1. Ima razlike, prilikom instalacije XP dobivas blue screen na kojem podesavas particeije, formatiras disk (NTSF, NTSF Quick, FAT, FAT32) i nakon toga ide poduza instalacija (duza nego instalacija VISTE), za to vrijeme te pita da uneses, jezik, keyboard layout, cd key i to je uglavnom to. Dok prilikom instalacije VISTE dobijes ljepi prozoric (window) u kojem odaberes koju VISTU zelis, po mogucnosti formatiras disk sa opcijama u dnu prozorcica i nakon 10 minuta imas operativni sustav spreman za koristenje, naravno uz neophodnu instalaciju drivera za maticnu plocu i grafiku, jer iako vista to sve sama snimi, trebas staviti najnovije drivere skinute sa weba od proizvodaca hardwera.
2. Znam da kada kupis nove XP u ducanu dobijes cd za Hrvatskim jezicnim paketom koji je dobar (naspram onih prije sta se moglo updeatat). Ako to zelis na VISTI, prilikom provjere updatea ti kaze da ima, recimo 67 vaznih azuriranja i 44 neobavezna. I onda odes pod opciju (plava podcrtana slova) prikazi azuriranja, i koada ti pokaze listu dostupnih azuriranja, skrolas do dna gdje ce pod Extras bitil Languge Pack, i odaberes Crotian Languge Pack. Nakon restarta ides u Control Panel i pod LANGUAGE AND REGIONAL SETTING u tabu Languges odabers hrvatski umjesto engleski.
3. A za tu paznju kod instalacije ti ne mogu odgovorit jer ne razumjem, ali kao sta sam gore rekao obrati paznju na to
__________________

doktor1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 10:13   #4
gogsi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Da bi imao hrvatski na visti trebas skinuti sp1 for vista naravno ako imas original ili dobro crackanu verziju
gogsi je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 10:47   #5
doktor1
Premium
Moj komp
 
doktor1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 85
Ne trebas imat SP1, jer sam imao hrvatski jezik na VISTI jos davno prije nego je izaso SP1, moras imat VISTU Ultimate, a i ovo uvezi cracka si u krivu. Ne treba ti crack nego activator, a jezik ce radit bez ikakvog problema.
__________________

doktor1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na