Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2023., 09:41   #69091
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Kako ta kockica i s tim navodnim celikom planira proc iti jedan road legal ili safety test?
Udres pjesaka i umjesto da ublazi udarac ovaj ga lansira na mjesec?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesla je povezana sa vojno industrijskim kompleksom, tu je fokusiran razvoj.
Musk je samo puppet u toj prici.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:23   #69092
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Dok se ovdje otvaraju konzerve s Indexa, meni vani mobilni serviser rjesava cvrcka kojeg su mi Medo i Hamm ubacili kroz auspuh kad sam parkirao na sajmiscu u Samoboru da pokupim cevape.

Dolazak servisera na kucnu adresu je najbolja stvar od toplog kruha s pastetom.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:32   #69093
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nego, hocete da ja "rjesim" ovog CatKillera radi provociranja i zaj*****nja postenog naroda, ili cete poslati nekoga iz HR da to napravi?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:58   #69094
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Dok se ovdje otvaraju konzerve s Indexa, meni vani mobilni serviser rjesava cvrcka...
Jel serviser došao s Teslom ili s nekim dizelom?
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:03   #69095
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Jel serviser došao s Teslom ili s nekim dizelom?
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:16   #69096
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.

Povjerenje koga u što?

Kupaca u to dal njihov limeni ljubimac stvarno oslobađa onoliko štetnih tvari koje proizvođač tvrdi?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:19   #69097
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:23   #69098
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.
I ovdje je ista situacija ako se gledaju samo novi auti:
https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/...-auta-11008804

19%



Ja gledam isto neku elektriku za po gradu, jer ovo nema smisla više u Zagrebu. Stani kreni, stani, kreni, stani, stani, kreni, stani...
Dal će to biti neki plug-in ili čisti strujić, vidjet ćemo. Ni ova tesla za 40k se ne čini tako daleko jer sve što gledam, a da je iole čemu, svakako sam na 35k €.

Druga opcija je da uzmem Daciu Spring za po gradu ko sekundarni avto
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:26   #69099
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.

Neznam kak je dole posto na Meganu doma ne vidim razliku kod osiguranja ali tu gore su cijene odrzavanja (osiguranje, porez itd) postale paprene za dizele. Njemacka totalno popi*dila sa tim eko normama i ekologijama - ne samo da mnogi proizvodaci bjeze sad od toga nego i kupci rabljenih posto se nezna kaj ce sve drzava nametnut. S tim da se nekaj suska o CO2 porezu - ja ako firme hocu uzet auto nemoze biti vise nista sto producira iznad 130g CO2/km.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:47   #69100
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
Nisam fan BMW-a pa se ne interesiram puno, ali znam da bivši kolega iz firme ima BMW-a 325i, redni šestak turbak...veli da troši 12l, vise nego moj atmosferac 3.8.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:47   #69101
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
Toyotu nećeš ni vidjeti dizela više, ne proizvode ih uopće već par godina.
Kia isto sve manje u dizel varijanti.
Suzuki isto tako.
Dačija nije auto, pa ne znam.

Ima BMW-a benzinaca na cesti, ne koliko dizela, ali ih ima. Okrenem se uvijek kad vidim nekakav divlji BMW. Neki dan naletio na 750Li... Brod, ne auto.

Btw. jučerašnji ulov na sjeveru Hrvatske...
viber-image-2023-09-11-18-36-56-339
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:03   #69102
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).
Redovito u gradu vidim M340i G20 (prije su iste tablice bile na 340i F30), F20 135i, E82 135i, M4, E46 330i, E46 320i. Frendica vozi 218i. Susjed ima E28 520i (doduše bez tablica, ali navodno da će ga restauirati). U susjedstvu stoji jedan E32 735i.
Nisu česti kao dizeli, ali ima ih. Najviše vidim x18 ili x20 modele bez dpfa i sa sovom


@Mommistake
E ovo je stvarno ulov. Nikad ju nisam vidio uživo izbliza.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:19   #69103
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Bit ce onda da je do mog sela, prosto ne pamtim kad sam vidio "i" znacku ili cuo benzinca. Ovi zadnji su zbilja na svakom cosku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:20   #69104
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Jako rijedak ulov.

Meni je ovo 2. puta da ju vidim, prvi puta u NYC prošle godine.

Bacio sam oko na auto scout, mislim da ih je desetak u cijeloj EU 1993.-1995. godište.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:21   #69105
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Automobili

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sad imam tako nešto, injektori prdnuli, dvomaseni je na rubu, treba veliki servis.... dizel je super dok te ne stignu kvarovi (ozbiljni). A dođu kad tad. Jednomaseni je super, samo daj ga nađi

Jednomaseni nije super Tvrdo, prenosi vibracije, dere getribu pogotovo sinkrone jer taj kamionski moment direktno udara po getribi umjesto po federima između dvije mase…

Uskoro bi to moglo biti i s benzinjarama. Sad skoro svi imaju dvomaseni, filter čestica, turbo koji vuče još niže nego na dizlu, dizne špricaju direktno u cilindar pa je samo pitanje vremena pogotovo jer kao da sabotiraju ICE aute po pitanju kvalitete izrade i cijene kako bi strujići bili što primamljiviji.

Leasing je skoro uvijek manje povoljan ovisno o uvjetima koji mogu jako varirati i ovisno o tome što odlučiš što ćeš u budućnosti s tim autom. To je prvenstveno za firme. Neke leasing kuće ti ne daju promijenit žarulju na autu nego traže da ideš u ovlašteni i sve moraš raditi kako ti oni kažu.

S obzirom da danas aute rade da počnu hrđati od ispod već sa godinu dana starosti i da su kvalitetom za klinac onda leasing može biti dobra opcija za lako se riješiti šrot auta. Vratiš ga i prst u uho. Gubiš učešće.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote