Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2022., 20:50   #62881
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ekipa, Passat B8 2015. javlja da je vrijeme za zamjenu ulja i filtera ulja, prvi put mi je servis s tim autom otkad sam ga kupio prošle godine. Ponuda preko Neostara je 800kn u Auto Hrvatska u Zagrebu, jel to puno previše ili je ok?

Prije sam sa starom Astrom napravio mali servis (svi filteri i ulje) za 500-600kn sa mojim materijalom kod majstora.

Ima li ikakve prednosti u tome da radim servise u npr. Auto Hrvatska i ostalim sličnima (mislim da oni nisu ovlašteni) u vidu toga da su mi ti servisi zabilježeni u povijest auta ili što već, ili to vrijedi samo za ovlaštene servise?
Btw dobio sam ponudu i od ovlaštenog servisa, 970kn.

Prvi put imam "noviji" auto pa ne znam kako najmudrije postupiti, primam sve savjete za servisiranje VW-a u Zagrebu
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 20:52   #62882
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dobio ovo čudovište dok je jedinica na servisu

Znam da ga netko ovdje ima, mene zanima kako ući u auto a ne opaliti glavom u krov
Istovremeno i klaustrofobičan zbog debelih A i B nosača (provjera mrtvog kuta je misija za sebe) i prostran jer jednom kad se uspije ući u njega ima jako puno prostora oko glave.

U gepek stane skoro duplo više nego u jedinicu.
Nabacim još koji dojam za koji dan.

Hebemu, pa niži si od mene a ja se još nijednom nisam uspio zveknut pri ulasku.
Na nosače se čovjek navikne, nemam problema s mrtvim kutom.
I 18" felge, vjerujem da su dosta udobnije od tih tvojih.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2022., 21:53   #62883
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ekipa, Passat B8 2015. javlja da je vrijeme za zamjenu ulja i filtera ulja, prvi put mi je servis s tim autom otkad sam ga kupio prošle godine. Ponuda preko Neostara je 800kn u Auto Hrvatska u Zagrebu, jel to puno previše ili je ok?

Prije sam sa starom Astrom napravio mali servis (svi filteri i ulje) za 500-600kn sa mojim materijalom kod majstora.

Ima li ikakve prednosti u tome da radim servise u npr. Auto Hrvatska i ostalim sličnima (mislim da oni nisu ovlašteni) u vidu toga da su mi ti servisi zabilježeni u povijest auta ili što već, ili to vrijedi samo za ovlaštene servise?
Btw dobio sam ponudu i od ovlaštenog servisa, 970kn.

Prvi put imam "noviji" auto pa ne znam kako najmudrije postupiti, primam sve savjete za servisiranje VW-a u Zagrebu
Disclaimer: ne kuzim se u aute.

Saznaj koji ti filter i ulje idu u auto i kupi ih sam. Ak nisi ziher, pitaj.
Uleti kod dva random automehanicara na cesti i pitaj kolko kosta i kad imaju termin, reci da imas dijelove.

Jeftinije od jeftinijeg od te dvojice ces tesko proc. Ako nemas filter i ulje racunaj na cijenu filtera i ulja bar 50% ce ti dodati mehanicar. Plus ruke za posao.

https://tembo.hr/hr/ - ulje, uzimao vec, sve opusteno i to the point u komunkaciji, preporuka
https://impexautodijelovi.hr/ - filter, nisam uzimao ali to bi trebalo biti najjeftinije i ok.

Ako vec nisi, zamijeni si filter kabine, i filter zraka za motor. To ne bi smjelo biti preko 150kn i to bi i valjda i sam trebao moc zamijeniti. Opet, nisam automehanicar, nemam pojma kak je na tvom autu. Ako sam te puno slagao vec ce ti se netko javit da pricam gluposti, valjda
hash je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:05   #62884
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li ide tko u subotu u ZTC VG pogledat aute?

Nisam tamo nikad bio, ima se gdje parkirati? Još se nećkam, brijem da će biti gužvara.



Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ekipa, Passat B8 2015. javlja da je vrijeme za zamjenu ulja i filtera ulja, prvi put mi je servis s tim autom otkad sam ga kupio prošle godine. Ponuda preko Neostara je 800kn u Auto Hrvatska u Zagrebu, jel to puno previše ili je ok?

Prije sam sa starom Astrom napravio mali servis (svi filteri i ulje) za 500-600kn sa mojim materijalom kod majstora.

Ima li ikakve prednosti u tome da radim servise u npr. Auto Hrvatska i ostalim sličnima (mislim da oni nisu ovlašteni) u vidu toga da su mi ti servisi zabilježeni u povijest auta ili što već, ili to vrijedi samo za ovlaštene servise?
Btw dobio sam ponudu i od ovlaštenog servisa, 970kn.

Prvi put imam "noviji" auto pa ne znam kako najmudrije postupiti, primam sve savjete za servisiranje VW-a u Zagrebu

Dizlo il benzinjara?

Uglavnom oko 500-600 su filteri i ulje ako ideš na castrol, nešto majstoru i to je to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:05   #62885
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Zar postoji ijedan Passat benzinac u HR

Stari mehanicar bi ti to mogao/trebao znati odraditi, nema tu neke pameti.

Ako se pod "svim filterima" kod Neostara podrazumijevaju filteri zraka, kabine, ulja i goriva + ulje, onda je to skroz ok cijena.

Meni su nedavno nabrojane stvari za 13 godina starog pezoa izasli oko 650 kn u Impexu. Oke, nisam uzeo najjeftinije filtere, ali opet...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:20   #62886
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ekipa, Passat B8 2015. javlja da je vrijeme za zamjenu ulja i filtera ulja, prvi put mi je servis s tim autom otkad sam ga kupio prošle godine. Ponuda preko Neostara je 800kn u Auto Hrvatska u Zagrebu, jel to puno previše ili je ok?
Ok su cijene za AH i ovlašteni. Možeš proći jeftinije ako sam kupiš ulje i filtere i odneseš nekom da zamijeni. Ako ti je u ovlaštenom u toj cijeni još i inspekcijski servis onda besplatno dobiješ i mobilno jamstvo.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:35   #62887
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima na tipku na vratima, ali nisam skužio kako da to napravi automatski kod zaključavanja.
A hebo ih patak, pa na gumb ima i moja 18 godina stara Ibiza, očekivao sam više od skoro novog BMW-a,... biti će da je Pupo u pravu:

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo ako platiš pretplatu
... pa ako oš još i grijane retrovizore, uvjere te da je pretplata na par mjeseci godišnje bolja opcija nego da si odmah kupio grijane za stalno
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:39   #62888
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ček pa kak tak jeftino najdete filtere i ulje za servis?

Ja sam baš ove godine odlučil uzeti kod Lagerosa dijelove i mislim sam napraviti servis. Gledam račun, platil sam 894kn. Istina, rekel sam da hoću OE dijelove pa je vjerojatno to razlog

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:48   #62889
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ček pa kak tak jeftino najdete filtere i ulje za servis?

Ja sam baš ove godine odlučil uzeti kod Lagerosa dijelove i mislim sam napraviti servis. Gledam račun, platil sam 894kn. Istina, rekel sam da hoću OE dijelove pa je vjerojatno to razlog

Ovo je od mog golfinja od prošle godine. Na Škodi nisam još radio.




Inače, ako radiš servis na svakih 15k, možeš uredno filter goriva i zraka svaki drugi put mjenjat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	54.jpg‎
Views:	770
Size:	31.2 kB
ID:	25443  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:52   #62890
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Radim svakih godinu dana, plus minus mjesec-dva (realno, plus mjesec-dva)

Zapravo, ja sam zaboravil da filter goriva i zraka i ne spada pod mali servis... A opet, tih 200ak kn kolko je filter zraka i goriva mi je opet dovoljno mala cifra da mi je ipak draže imati friški filter svake godine. Pogotovo ak uspijem sam zameniti, i dalje budem ušparal
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2022., 22:58   #62891
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ako netko zna. 2018 sam kupio akumulator (3g garancije). 2020 je krepala i ducan me poslao na testiranje. Tamo je utvrđeno da je krepala i dobio sam novu. Na knjižici je ducan upisao "nova baterija izdana 11m 2020". Jucer mi je i ta krepala. Pa sam jutros odnio na testiranje i kaže krepala je al da on ne zna sta napravit, odnosno jel garancija vrijedi od te baterije iz 2018 ili od 2020. Da ce mi se javit tokom dana. Cudi me da ne znaju da garancija krece od 2020g
Vuco ti je vec odgovorio. Sto je najgore, Topla uopce nisu lose baterije. Ali ti nista ne znas o stanju njihovog skladista. Koliko stoje tamo, jesu li poput benzinskih pumpi, antikviteti koji stoje po nekoliko godina, do prvog kupca, te se nikad ne dopune ili provjere. Korektniji ducani, periodicno rade provjeru stanja ne samo prije prodaje. Za svaki slucaj, slucaja, na tvom mjestu bih otisao i do auto elektricara s tom trecom zamjenom, provjeriti cisto preventivno i auto.

Desi se i sa 3x skupljim akumulatorima.

Najgora baterije do danas Exide, ali da pojasnim, radi ona kad je nova, pricam o trenutku kad ode u samopraznjenje, nisam gore akumulatore sreo od Exida kod samopraznjenja. Kad ih treba vratiti, a potvrdili i ljudi iz akumulatorske branse, upravo je Exide 2000-tih naglasavao suprotnost kao tehnolosku prednost naspram ostalih.

Kad sokiranja ili naprednijeg ozivljavanja, redovito se vratio s izgubljenom celijom. Dok sam najobicnije Varte vracao vise puta. Olovne Vesne su bez greske radile godinama.

Otkako je JC, kupio do tada, vrhunsku Optimu, citajte sad komentare korisnika. Od reputacije baterije koja je deklarirala sposobnost pokretanja vozila koje se dvije godine nije pomaklo s mjesta, do recentnih katastrofalnih recenzija, nikakve kontrole kvalitete, a sto ce od toga ostati, veliko je pitanje.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 23:26   #62892
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Radim svakih godinu dana, plus minus mjesec-dva (realno, plus mjesec-dva)

Zapravo, ja sam zaboravil da filter goriva i zraka i ne spada pod mali servis... A opet, tih 200ak kn kolko je filter zraka i goriva mi je opet dovoljno mala cifra da mi je ipak draže imati friški filter svake godine. Pogotovo ak uspijem sam zameniti, i dalje budem ušparal
Tak i ja zamjenim uvijek jer je mali trosak. Sto se same zamjene tice, nema razloga da ne uspijes sam.
Ako nemas kanal, trebaju ti dvije klocne odrezane u koso da mozes auto naterat gore da se podvuces lakse i to je to. Nemoj dizat auto dizalicok, pa se zavlacit ispod dok je samo na dizalici.
Ovaj cep ja nisam nikad mjenjo, originalni je grizao i nakon 300k. Osjetit ces da se teze odsarafljuje i zasarafljuje cijelo vrijeme, to je normalno.
Kad mjenjas filter goriva, dobro ti je nasut 2 deca goriva u kuciste filtera, lakse ce ti auto prebrodit zamjenu filtera. Dok je auto bio noviji, nisam sipao, uvijek je uspio prebrodit, kasnije ne. Lekcija naucena na p