Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2020., 17:23   #48301
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
@ 1v@n hvala na detaljnom opisu.
Trenutvo vozim giuliettu benzinaca a radi povecanja obitelji bi uzeo ili karavan ili nekakav monovolumen ala Scenic.
Da, vizualno vanjski izgled kod ovog gt line modela i ova plava ili crvena/bordo me najvise privlaci...
Motor vise nemam prohtjeva kao kad sam alfu uzimao tako da ovi 1.5 ili 1.6 mi se cine sasvim ok.
Kako ti se kretala potrosnja?? U gradu?
Nisam pisao od početka (auto sam imao od 10/2018 - 10/2019, ali imam u Spritmonitoru podatke za prođenih nešto više 36500 km s Meganeom. Većina je odrađena po Zagrebu, a otvorena cesta je onda jednom mjesečno do Rijeke/Pule/Osijeka/Varaždina/Beograda i onda opet gradska vožnja. Ajmo reći da u mjesecu imam 20 dana gradskih uvjeta i onda 5 dana otvorene ceste. Astru vozim na isti način, troši više, no ima i 20 ks više, 6 brzina mjenjač, brdo senzora i veći infotainment, pa ajmo reći da je to sve razlog veće potrošnje. U oba slučaja se vozim najviše na tempomat i s klimom uključenom cijelo vrijeme (Megane je imao ručnu, Astra ima automatsku dvozonsku) i po propisima uz možda nešto težu nogu na startovima
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.02.2020. u 17:34.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 21:07   #48302
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Tesla teardown finds electronics 6 years ahead of Toyota and VW (link)


meni najzanimljivije:
Citiraj:
There should be nothing stopping Toyota or VW from doing the same much earlier than 2025, considering their immense financial resources and vast talent pools. But technological hurdles are not the reason for the delay, according to the Japanese engineer who said "we cannot do it."

The real reason for holding off? Automakers worry that computers like Tesla's will render obsolete the parts supply chains they have cultivated over decades, the engineer said.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2020., 07:41   #48303
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Istina, koliko sam shvatio u električnom motoru nema pomičnih dijelova, znači nema ulja, klipova, lanaca, remenja, itd pa je dosta manje stvari koje se mogu pokvariti i servisirati.
Ali mi zvuči nevjerojatno da s obzirom na novac koji će veliki koncerni upumpati, mogućnost reverzibilnog inženjeringa i know how da će im trebati 6 godina da stignu Teslu

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:02   #48304
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Istina, koliko sam shvatio u električnom motoru nema pomičnih dijelova, znači nema ulja, klipova, lanaca, remenja, itd pa je dosta manje stvari koje se mogu pokvariti i servisirati.
Ali mi zvuči nevjerojatno da s obzirom na novac koji će veliki koncerni upumpati, mogućnost reverzibilnog inženjeringa i know how da će im trebati 6 godina da stignu Teslu

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
U pravu si, ali u clanku nije rijec o Otto vs Struja, nego striktno o ECU-ima. Nasi auti ih imaju na desetke, za svaki k jedan, a Tesla ima samo 2 chipa, 1 ECU (ako sam dobro shvatio).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:11   #48305
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Evo čisto info jedan

Toyota corolla 2016 benzin, kupljena nova(bas zbog pouzdanosti), sad 60000 km, 3 puta nije tila upalit nakon sta bi odlezala cca 2 dana, onda malo šakom po pumpi goriva, pa upali. Bio u servisu jer garancija jos vrijedi, kazu oni da je to samo do loseg goriva, da samo ulijem aditiv da procisti sustav i nema problema.

E sad 95+ posto vrimena punim na petrolu, ulio sam sad aditiv i kad potrosim tank ostavit cu da odlezi 2 dana opet, pa cemo vidit jel petrol nevalja il toyota nevalja

Ak je 1.6, kolki ti je prosjek potrošnje?
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:11   #48306
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
GTC je bila Astra s 3 vrata, ništa drugo.

I to Astra J, trenutna Astra K (2015 - ) nema ni GTC ni OPC verzije.

Sport ti je Astra s teniskom lopticom na kuki
Eto, tu te moram demantirati

Poznanik vozi 2016. GTC OPC Turbo Astru, tako da to nije točna informacija. Ima negdje oko 300KS ako se dobro sjećam. Nešto trunku manje.

Ali nisam znao da nema više čistog GTC-a. Hvala na ovome.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:25   #48307
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
U pravu si, ali u clanku nije rijec o Otto vs Struja, nego striktno o ECU-ima. Nasi auti ih imaju na desetke, za svaki k jedan, a Tesla ima samo 2 chipa, 1 ECU (ako sam dobro shvatio).
U krajnjoj liniji odeš i kupiš cijelu firmu, ako je njihov ECU toliko revolucionaran.
Dešavalo se i ranije.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:28   #48308
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Eto, tu te moram demantirati

Poznanik vozi 2016. GTC OPC Turbo Astru, tako da to nije točna informacija. Ima negdje oko 300KS ako se dobro sjećam. Nešto trunku manje.

Ali nisam znao da nema više čistog GTC-a. Hvala na ovome.
Ne kužim u čemu me demantiraš i što nije točna informacija?

GTC je Astra s trojim vratima. GTC OPC je OPC Astra s trojim vratima i 2.0 motorom (276 ks kaže internet).

Zašto ne bi mogla biti iz 2016.? K model je predstavljen krajem 2015. Dok je to došlo na tržište, ova se proizvodila još sigurno par mjeseci. Kad si vidio da se neki model prestane proizvoditi u trenutku kad je novi pokazan na sajmu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:31   #48309
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
trenutna Astra K (2015 - ) nema ni GTC ni OPC verzije.
Čak mi je sad frend na poslu rekao da postoji sportska Astra, zove se OPC Line.

Citiraj:
Dok čekamo da Opel svoju aktuelnu Astru ponudi u najsnažnijoj OPC verziji, u njemačkoj su automobilskoj kompaniji za Astru K pripremili paket karoserijskih komponenti s kojim očekuju da će animirati kupce koji, prije svega ostalog, preferiraju izgled automobila. U prevodu: s paketom OPC Line Astra K, nažalost, nije dobila nikakva mehanička poboljšanja na koja aludira akronim OPC (Opel Performance Center).
Znači samo estetika.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 11:44   #48310
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Uff...

zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2020., 13:28   #48311
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Jedno glupo pitanje (pretpostavljam). Brat je otvorija firmu. A ja imam u planu u neko dogledno vrime kupit novo auto. I sad jel ja mogu njemu dat tipa pare, a on kupi to auto na firmu? Ako da, koliko bi to auto koštalo ako uzmemo da je 150tkn cijena sa pdv-om ili nije to baš tako jednostavno? Ili se to auto plati tih 150tkn, a firma ima "olakšicu" tih 25%
I jel ima neka treca opcija kako bi se to neko auto moglo platit manje nego da idem kao privatna osoba
Hvala
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 13:33   #48312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Kod kupnje auta, bratu ti se neće cijeli pdv. On se u potpunosti priznaje samo za radna vozila tzv. N1 kategorija automobila.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 13:37   #48313
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
https://youtu.be/8jRRqTTQN4g
Hvala
A jel ima kakav nacin za auto platit manje nego kao privatna osoba tipa preko te firme? Kakav leasing? Znaci opcija je imat novac za to auto da se može platit i jednokratno ako je potrebno

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 19.02.2020. u 13:43.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:15   #48314
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Astra Gtc postoji tamo negdje od 2004-2005 godine (Astra H) i označavala je Astru sa trojim vratima. Moja iz 2008 je čak imala osnovni motor 1.4 od 90ks i neki srednji nivo opreme bez ikakvih dodataka.
Opc line je sadržavao "sportske" spojlere, malo ljepši volan i ručicu mjenjača i mogao se naručiti uz običnu i uz gtc astru.
Astra Opc je isključivo astra s trojim vratima i imala je najjači motor u ponudi. Astra h Opc je imala 240ks.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:17   #48315
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
https://youtu.be/8jRRqTTQN4g
Hvala
A jel ima kakav nacin za auto platit manje nego kao privatna osoba tipa preko te firme? Kakav leasing? Znaci opcija je imat novac za to auto da se može platit i jednokratno ako je potrebno



Procedura je sljedeća, radi jednostavnosti računa uzimamo da će auto koštati 100 000 + PDV.


Znači u njemačkoj kupuješ auto na tvrtku, ti plaćaš cijenu + Njemački PDV (19 %) = 119 000 kn.


Ti auto unosiš u RH, prolaziš homolagaciju, carinu, registraciju, itd.
Šalješ dokaz o tome da si vozilo registrirao u RH njemačkoj auto kući u kojoj si kupio vozilo, i oni ti vraćaju nazad njemački PDV. (19 000 kn).


E sad, ti imaš u RH pravo odbiti pola iznosa PDV-a koji bi teretilo tvoje vozilo, tj jednu polovinu PDV ti ne plaćaš.


Znači 100 000 kn + 12,5 % = 112,500 kn.


Ovo govorim pod uvjetom da ne kupuješ vozilo koje ti ulazi u osnovna radna sredstva, pa se PDV može 100 % odbiti.
Npr djelatnosti kojima vozilo ulazi u osnovna radna sredstva su ako se dobro sjećam, autoškole, pogrebna poduzeća itd.


leasing i ostale ludosti su kod nas u konačnici skuplje.
Colop je offline   Reply With Quote