Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2017., 15:16   #33301
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kad smo već kod instruktora u AŠ, meni je moj kad je čuo da polažem uz B i za A kategoriju rekao da kad vidim da ću imati prometnu nesreću nikad ne kočim nego samo po gasu... i hvala mu na tome jer evo ide trideseta godina od kako vozim (legalno) i taj savjet me ja nekoliko puta spasio
Šta, stisneš gas i odletiš autom u zrak? Ajd malo manje fast and furious filmova...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:34   #33302
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Dobro mu je rekao
Najbolje kad se netko gurne u kruzni, skuzi da je zajebo i onda zakoci u samom kruznom
I sta bi ovaj koji je u kruznom mogao i morao napravit?
Sudar neizbjezan... a da je ovaj dao gas koji je zajebo... izbjegao bi se kontakt
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2017., 15:41   #33303
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I šta si ti sad tu napisao i objasnio? Da ne treba kočit u kružnom toku nego držati gas?
Dobro još da nisi spomenuo nekoga tko se okreće na auto cesti, eto treba napomenuti da se to ne smije raditi, lol.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:49   #33304
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:53   #33305
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Automobili

Da je ovaj koji je zajebo i dosao u kruzni
Taj mora gass.. a ovaj u kruznom moze samo zakocit... nema druge
Ali ako taj koji je zajebo.. zakoci.. a vec je u kruznom
Sudar neizbjezan
Evo pojednostavio

Edit
Fakat slabo citate i preskacete rijeci
Par put napisao u proslom postu
Da je dao gas koji je zajebo, nebi doslo do kontakta
A vi poskakali na ovog koji je u prednosti, ali nemoze nista osim kocnice i promjena smjera koliko to cesta dopusta i rubniki
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:53   #33306
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
Pa kako ne kužiš, dodaš gas i skreneš autom u suportni trak, tamo pokupiš druge aute ali si barem izbjegao ovog iz sporedne.
Ne znam šta auto industrija uopće stalno razvija i unaprijeđuje kočenje, treba samo poboljšavat gas i ubrzanje i riješio si sve probleme.
Izgleda da ti instruktori u AŠ često ne budu trijezni.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:58   #33307
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Ajd ne izvrči
Ja sam napisao jednu situaciju
Kruzni tok prometa
Ti sad pises drugo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:59   #33308
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Šta, stisneš gas i odletiš autom u zrak? Ajd malo manje fast and furious filmova...
Prije 30 godina nije bilo FaF-a ... ali to je i nebitno, kao i obično ne čita se napisano već se samo zajedljivo komentira ... a lijepo sam napisao: "... kad je čuo da polažem i za A kategoriju..."

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Dobro mu je rekao
Najbolje kad se netko gurne u kruzni, skuzi da je zajebo i onda zakoci u samom kruznom
I sta bi ovaj koji je u kruznom mogao i morao napravit?
Sudar neizbjezan... a da je ovaj dao gas koji je zajebo... izbjegao bi se kontakt
Ne vrijedi objašnjavati kad ne čita sa razumijevanjem što si napisao.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
Da, ili te je motor izvukao i nisi imao prometnu... ili te nije izvukao, ali nisi ostao ni invalid pa da si ostao na teret obitelji.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 16:00   #33309
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Ajd ne izvrči
Nemoj se ljutit ali prestao sam čitat tvoje postove, treba znati napisat smislenu rečenicu, a ti ne znaš ni točku staviti.
Referiram se na tog instruktora i njegovo pričanje da treba dati gas, tvoje pričanje o kružnim tokovima nema veze s vezom.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da, ili te je motor izvukao i nisi imao prometnu... ili te nije izvukao, ali nisi ostao ni invalid pa da si ostao na teret obitelji.
Osnova kočenja je da potencijalnu nesreću, ako ju već nije moguće izbjeći - barem ublaži.
O kakvim ti situacijama pričaš gdje dodaješ gas ja stvarno ne znam, gdje bi ti to trebao proletiti s motorom? S desne strane auta? Lijeve?
Kažem, ne znam kakva to mora biti situacija, ako letiš kao idiot po cesti sa 100 na sat onda svakako ne vrijedi kočiti.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 16:33   #33310
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Probati ću slikovito opisati jednu situaciju koju sam imao sa autom (ne motorom) na Zgb obilaznici od Lučkog prema Jankomiru.
Vozio sam 130 km/h desnom prometnom trakom (tempomat). Promet nikakav.
Na 200-ak metara ispred sebe vidim kamion sa poluprikolicom (koji je tada bio malo ispred visine motela Plitvice) i dam lijevi žmigavac i odem u lijevu prometnu traku.
Kad sam ja došao do motela Plitvice (kamion je bio negdje na polovici trake za ubrzanje ovih kaj izlaze sa motela) sa parkirališta motela iza kamiona se uključuje BMW 7-ca koja odmah nakon izlaska na desnu prometnu traku daje lijevi žmigavac i kreće obilaziti kamion, a ja sam mu sad već skoro u prtljažniku i jedino rješenje je bilo po gasu mičući se maksimalno u lijevo (lijevom stranom auta sam skoro već zagazio na travu). Da sam kočio pogodio bih 7-cu jer sam išao minimalno 40 ako ne i 50 km/h brže od 7-ce i kamiona.

Ovo o idiotima i suludim brzinama od 100 km/h zapravo i ne vrijedi komentirati
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2017., 17:14   #33311
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
U onoj raspravi oko uključenja od CC1 west prema zapadu bi IMHO trebo biti stop jer je skroz nepregledno do samog kraja. Besides, svima koji kažu da se tada nikad ljudi ne bi uključili na Ljubljansku ljubazno skrećem pažnju kako je par stotina metara dalje (kod konzuma Špansko) semafor koji će zavrnuti pipu. Treba samo pričekati par minuta.

I da, oni faking trokuti su svuda po gradu, i gdje se priključuje u vlastitu traku, i gdje se treba ubaciti u tuđu. Bili smo ono jednom pričali i o onom silazu s Ljubljanske na Škorpikovu i ubacivanja desno prema emmezeti. Meni se često događa ovdje da idem s rotora prema semaforu (i skrećem desno prema Prečkom, ali nebitno sad za priču). Pogledam u traku lijevo, pogledam u retrovizor, nitko ne daje žmigavac iz susjedne da ide desno i lijepo nastavim ravno ubrzavajući ako je zeleno na semaforu. I onda netko skuži kad je skoro paralelno sa mnom da bi on ipak desno i tad da žmigavac. Takvi su mi najdraži.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 19:24   #33312
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Probati ću slikovito opisati jednu situaciju koju sam imao sa autom (ne motorom) na Zgb obilaznici od Lučkog prema Jankomiru.
Vozio sam 130 km/h desnom prometnom trakom (tempomat). Promet nikakav.
Na 200-ak metara ispred sebe vidim kamion sa poluprikolicom (koji je tada bio malo ispred visine motela Plitvice) i dam lijevi žmigavac i odem u lijevu prometnu traku.
Kad sam ja došao do motela Plitvice (kamion je bio negdje na polovici trake za ubrzanje ovih kaj izlaze sa motela) sa parkirališta motela iza kamiona se uključuje BMW 7-ca koja odmah nakon izlaska na desnu prometnu traku daje lijevi žmigavac i kreće obilaziti kamion, a ja sam mu sad već skoro u prtljažniku i jedino rješenje je bilo po gasu mičući se maksimalno u lijevo (lijevom stranom auta sam skoro već zagazio na travu). Da sam kočio pogodio bih 7-cu jer sam išao minimalno 40 ako ne i 50 km/h brže od 7-ce i kamiona.

Ovo o idiotima i suludim brzinama od 100 km/h zapravo i ne vrijedi komentirati
I kaj sad? To je situacija jednom na tisuću. Ne znači da možeš reć da u slučaju kad vidiš da će doć do kuršlusa treba stisnut gas mjesto kočnice. Ja da sam to napravio, glumica Barbara Rocco danas vjerojatno ne bi bila živa. Bogte, kočnice su u autu s razlogom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:05   #33313
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Jedna od najvećih kretenarija na AC je kad se ovi iz desne trake, najčešće ne gledajući ništa, prebacuju u lijevu da bi propustili ove s desne strane, koji su na traci za uključivanje.
A veliki dio njih sa te trake za ubrzavanje, misli da imaju prednost pred ovima u desnoj traci, pa "siluju" ubacivanje u tu traku
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:27   #33314
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
a danas slican mot, samo dvoje neodlucnih... isa sam iz sibenika u smjeru vodica, i sad odma nakon stadiona isprid mene jedan stranac, a s desne strane iz pravca skradina se ide spojit drugi stranac. uspori ovaj isprid mene da ga propusti, uspori ovaj drugi, i tako obje budale usporavaju, a nitko ni naprid ni nazad... ovaj kreten isprid, misli da cini dobro djelo, pa napravi vrhunsko sranje, a ovaj desno, ne kuzi ovog, pa umisto po gasu, on uspori jos... je.e lud zbunjenog!
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:38   #33315
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
dobio sam odgovor instruktora vožnje za onu situaciju sa puljskom ili koja je ulica već:

vozilo koje se vozi u desnoj prometnoj traci mora usporiti i propustiti vozilo koje se zeli prestrojiti nakon pune crte u desnu prometnu traku.
sve je u redu označeno,to je prikljucnica.


ja sam bio više u krivu nego u pravu ako je ovo točno, a nemam razloga vjerovati da nije.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:42   #33316
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644 <