Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2023., 11:11   #3361
1samek
Registered User
Moj komp
 
1samek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 26
A što je sa Keychron K1 usporedno sa Keychron Q3?

Sorry na bedastom pitanju, n00b sam po pitanju Keychrona, vidim da K1 ima low profile tipke što je meni "must have". Ili se to može naručiti i na Q3? Također preferiram više brown switcheve, crveni isto OK, ali malo taktilnosti nije na odmet :-)
1samek je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 12:58   #3362
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nema q3 sa low profile tipkama. Mozes probat stavit al to ce bit teska nakarada. K i Q serija nemaju veze jedna s drugom, Q3 je top klasa sto keychron nudi. Cijela K1 je teska kao cnc donje kuciste q3 bez top platea, pcb ...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:10   #3363
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Konačno sam riješio, neki klinac tu u Dallasu uzeo nedavno obje, i ANSI i ISO
i odlučio da mu se ISO ne sviđa.
Jesi vratio tu ISO?
Znaš što me zanima, vidim po fotkama s neta da ISO verzija ima plave capse za slova/brojeve/space a ostalo crno (a znakovi su otisnuti dolje lijevo)
ANSI ima obrnuto (znakovi u sredini)
Je li to točno? U čemu je još razlika? Pročitah isto da ova ISO propušta backlit a ANSI ne. Puno informacija različitih, nikome ne vjerujem na riječ

Što se tiče low profile na običnu - navodno ne ide jer stabilizatori ne pašu
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:42   #3364
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Ne idu low profile na standard jer capsi nemaju isti prihvat (plus, križ, kako god) kao low profile tipke, prije svega. Bi li se dalo ukemijat switcheve za low profile na standard tipkušu, ne znam, stabilizatore sumnjam još više. Keychron je odlična odskočna daska, nisu preskupi plus sad ima Q serija, kad sam ja uzimao imali su samo K (imao K6).

Savjet svima, ne računajte da će prva mehanička tipkovnica biti i zadnja, posebno ako mislite imalo kemijati da dobijete ono što tražite od tipkovnice (nijedna to neće 100% biti out of the box). Zato je idealno početi sa nečim cjenovno prihvatljivijim i na tome isprobavati, pa si tražiti nešto bolje. I ne, Redragon nije cjenovno prihvatljiv, to je red niže od toga, i to sam upravo natipkao sa modificiranog Redragona - durock plate mount stabilizatori podmazani i holee modani, jwick red switchevi podmazani, tempest mod tri sloja... sve modifikacije su pomogle, ali već skok sa ove modane na recimo taj modani K6 je primjetna razlika (trenutni vlasnik je frend), a K6 je baš budget board...
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 18:20   #3365
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
micek, hvala što dijeliš dojmove i informacije
Što je s onim wasd capsima za 65$?

Čak mi je zanimljiva opcija blank capsa i onda graviranje laserom, ali ne ovi od wasd jer čini mi se da s njihovim to ne fercera (zbor UV coatinga?)
Od njih nisam dobio nikakav odgovor. Za sada u ponudi jedino Maxkeyboards ima backlit side print ABS za 95$ cijeli set u CRO ISO layoutu.

Još čekam od pimpmykeyboard, navodno će dodati Alpha tipke na stranicu u CRO ISO layoutu na moju incijativu, ali oni imaju Sublimated PBT
koji nije backlit i prilično skuplji. (65$ za set Alpha tipki, sve ostalo se posebno naručuje)


Također sam kontaktirao Keychron ali oni su na kolektivnom godišnjem, pa će vjerovatno malo potrajati. Ako bi mogao kupiti addon ovih 30ak tipki
da budu na CRO Layoutu, platio bi im 60ak dolara, samo da mogu upariti s ovima koje sad imam
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Jesi vratio tu ISO?
Znaš što me zanima, vidim po fotkama s neta da ISO verzija ima plave capse za slova/brojeve/space a ostalo crno (a znakovi su otisnuti dolje lijevo)
Krivo si shvatio, kupio sam ISO tipkovnicu od klinca nekog. Znaci nalazim se u Dallasu sad, radim na projektu jednom, i tu zapravo Facebook Marketplace
jako dobro funkcionira. Klinac je kupio ISO i ANSI Q3 i više mu je legla ANSI pa je ISO verziju njegova mama stavila na oglas
Uglavnom sam je dobio sa dostavom za 190$ novu novcatu sa svime sto je islo s njom.

Svo znakovlje na tipkovnici je printano niže zbog toga jer ISO verzija ima backlit tipke, a pošto je south facing RBG drugacije se nebi
dobro vidjelo.
Evo ti sliku za primjer, ovo je RGB na 100% pošto je prilično osvjetljena soba.

IMG20230125110644

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Što se tiče low profile na običnu - navodno ne ide jer stabilizatori ne pašu
Koliko znam nije kompatibilino i izgledalo bi nakaradno. Low profile tipkovnice obično imaju flat površinu dok su ti tu sve tipke pod
nekim kutem i nakon što se privikneš ne možeš vidjeti više low profile tipkovnicu.

Imam Alienware X14 kupljen u Americi, ANSI layout, najteža stvar mi je sada priviknuti se da je Ž ispod entera lijevo, dok je na ANSI
bio iznad entera gore ako si koristio Cro Layout u Windowsima.

I sad dok nisam kraj Keychrona i moram laptop tipkovnicu koristiti čista mi je muka. A prošlo je niti desetak dana kako ju imam.

Za sve ovo,plus sto teglim tipkovnicu od 2kg na posao je zaslužan JuiceBox
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805

Zadnje izmijenjeno od: micek_kc. 25.01.2023. u 18:27.
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:11   #3366
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Ne idu low profile na standard jer capsi nemaju isti prihvat (plus, križ, kako god) kao low profile tipke, prije svega. Bi li se dalo ukemijat switcheve za low profile na standard tipkušu, ne znam, stabilizatore sumnjam još više. Keychron je odlična odskočna daska, nisu preskupi plus sad ima Q serija, kad sam ja uzimao imali su samo K (imao K6).

Savjet svima, ne računajte da će prva mehanička tipkovnica biti i zadnja, posebno ako mislite imalo kemijati da dobijete ono što tražite od tipkovnice (nijedna to neće 100% biti out of the box). Zato je idealno početi sa nečim cjenovno prihvatljivijim i na tome isprobavati, pa si tražiti nešto bolje. I ne, Redragon nije cjenovno prihvatljiv, to je red niže od toga, i to sam upravo natipkao sa modificiranog Redragona - durock plate mount stabilizatori podmazani i holee modani, jwick red switchevi podmazani, tempest mod tri sloja... sve modifikacije su pomogle, ali već skok sa ove modane na recimo taj modani K6 je primjetna razlika (trenutni vlasnik je frend), a K6 je baš budget board...
Imaju, isti je stem, ali je plici hod a top case je siri i tipke udaraju. Ne pasu sve ali velika vecina pase, probao tipke sa SK530 na K6.
Compatibility with Cherry MX
The switch is not pin-compatible with Cherry MX and the overall travel is lower, at 3.2 mm. It does however fit a 14×14 mm plate hole, at a different height over the PCB.

While it shares the same cross-pattern keycap mount of it's larger name-sake, the keycaps are not entirely compatible. Most keycaps for Cherry MX could mount and be used actuate the switch, but could impact into something when pressed further down:

Thicker-walled keycaps (such Cherry/GMK doubleshots and thick PBT) or keycaps that narrow inside nearer the top would hit the switch housing which is wider on top than Cherry MX's.
Thinner-walled keycaps (such as OEM profile and those of Cherry MX-Board 3.0) would hit the mounting plate (if there is one) because of the additional skirt height. Vortex opted to make PCB-mounted keyboards that avoids this issue.
[4]


Sto se ostatka tice slazem se, mehanika je pandorina kutija, once you go black you never go back Redragon, bolje ne trositi slova na tako nesto, e-waste a nisi ni ispakirao iz kutije. Bolja je logitech K120

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova

Za sve ovo,plus sto teglim tipkovnicu od 2kg na posao je zaslužan JuiceBox
Bicep, triceps i te sheme netko mora bit i kriv


Btw, tko zeli top tipkusu kao barebone, sad je akcija kao preorder :

https://www.eloquentclicks.com/produ...-keyboard-kit/

Nesastavljena 2kg, gasket mount. Predivnoća

Takoder novi tofu :

https://www.eloquentclicks.com/produ...-keyboard-kit/

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 25.01.2023. u 19:17.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:56   #3367
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Bicep, triceps i te sheme netko mora bit i kriv
Taman sam usporedno krenuo u teretanu nakon par mj pauze

Mislim da ću napraviti force brake mod, čuje se case ping od gornjeg poklopca na određenim tipkama i ako brzo tipklaš.
I kad ću to raditi odmah i napraviti tape mod pa da smo mirni.

Jebemu, do neki dan nisam znao da postoji case ping, sad već vidim da tonem u ovo ko da sam stao u živo blato

Jel bezobrazno naplatiti 95$ za ABS side print backlit tipke u CRO layoutu? Koliko vidim po reviewima neki kvalitetniji ABS je, vele ljudi da se ne masti toliko i da traju tipke...

S druge strane ako odem na rutu sublimated PBT bez backlita, izut će me preko 150$ za cijeli set Najbolja opcija bi mi bila da Keychron odgovori da može napraviti addon Alpha keys u CRO layoutu i onda sam miran, ne moram kemijati gluposti.

Sad imam još i druge patnje... otišao mi lijevi klik na Steelseries Rival310, naručio Razer Deathadder V2 Pro i Steelseries Prime Wireless, i sad ih paralelno testiram

evo trenutnog setupa na poslu

IMG20230125124202 IMG20230125125405
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 20:16   #3368
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Za q3 nisam siguran ali Q8 ima factory tape mod. Provjeri za svaki slucaj. Meni je doprinjeo i PE mod, tanki foam izmedu PCB i switcheva. Jedino sto stvarno nisam primjetio nekakav benefit ili promjenu u zvuku je holee mod na stabsima, dobra dielektrika i gg, ovo je jaaako pipljivo. Osobno , najlijepsi zvuk imaju CNC alu tipkulje, ove pleksi i plasticne koliko god su kvalitetne nemaju tu dubinu zvuka, ipak je ovo masivnije i samim tim profil zvuka je drukciji.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 20:34   #3369
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Svo znakovlje na tipkovnici je printano niže zbog toga jer ISO verzija ima backlit tipke, a pošto je south facing RBG drugacije se nebi
dobro vidjelo.
Evo ti sliku za primjer, ovo je RGB na 100% pošto je prilično osvjetljena soba.

IMG20230125110644
Izgleda da na ISO stavljaju ABS a na ansi PBT
Ne izgleda mi ovo osvjetljenje lijepo, ali s drugim capsima se možda može dobiti ovako nešto , to sad gledam na poklonjenoj Sandberg tipkovnici


Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Btw, tko zeli top tipkusu kao barebone, sad je akcija kao preorder :

https://www.eloquentclicks.com/produ...-keyboard-kit/

Nesastavljena 2kg, gasket mount. Predivnoća

Takoder novi tofu :

https://www.eloquentclicks.com/produ...-keyboard-kit/

Sve out of stock...



Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
evo trenutnog setupa na poslu
Dobar duck tape cable management


Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Za q3 nisam siguran ali Q8 ima factory tape mod. Provjeri za svaki slucaj. Meni je doprinjeo i PE mod, tanki foam izmedu PCB i switcheva. Jedino sto stvarno nisam primjetio nekakav benefit ili promjenu u zvuku je holee mod na stabsima, dobra dielektrika i gg, ovo je jaaako pipljivo. Osobno , najlijepsi zvuk imaju CNC alu tipkulje, ove pleksi i plasticne koliko god su kvalitetne nemaju tu dubinu zvuka, ipak je ovo masivnije i samim tim profil zvuka je drukciji.
Q3 koliko vidim na YT nema tvornički tape mod, ali vidim isto tako da je to vrlo jednostavno za odraditi + onaj drugi gdje lijepi traku na spoju gornjeg i donjeg kućišta
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 21:14   #3370
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Za q3 nisam siguran ali Q8 ima factory tape mod. Provjeri za svaki slucaj. Meni je doprinjeo i PE mod, tanki foam izmedu PCB i switcheva. Jedino sto stvarno nisam primjetio nekakav benefit ili promjenu u zvuku je holee mod na stabsima, dobra dielektrika i gg, ovo je jaaako pipljivo. Osobno , najlijepsi zvuk imaju CNC alu tipkulje, ove pleksi i plasticne koliko god su kvalitetne nemaju tu dubinu zvuka, ipak je ovo masivnije i samim tim profil zvuka je drukciji.
Nema tape mode stock, i prijavljuju ljudi da force brake mod radi čuda na ovoj tipkovnici. Pa ćemo da probamo

Citiraj:
<
Autor SPLiFF Pregled postova
Izgleda da na ISO stavljaju ABS a na ansi PBT