Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2005., 09:20   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
07.02.2005. - dan za pamćenje

IBM, Sony i Toshiba su danas na International Solid State Circuits Conference (ISSCC) po prvi puta objavili detalje o Cell procesorima.
/snip
Prema nekim informacijama cell procesori bi trebali imati 9 jezgri, od čega čak 8 striktno vektorskih, te jednu za general computing.

? Pa ke sad, prvi puta su objavili detalje a par redaka kasnije imamo "prema nekim informacijama" price. Hm?

Da bi smo lakše dočarali, nešto ovakvo bi se trebalo ugrađivati u PS3 i Xbox2, ali i to je vrlo nategnuto.

How yes no... Mozda neki okrljasteni derivat, ako i to...

Ono što ne piše na IBM-ovim stranicama je mogući kraj x86 arhitekture kao takve.

Sto vas je navelo na takvo razmisljanje? Zasto bi IBM isao pisati takvo sto kada ga taj segmetn ne zanima ni najmanje (sto je uostalom i p/dokazao prodavsi PC sektor), i ponajvise, zasto bi nekakav mastodontski procesor cija ce cijena biti takva (dvojezgrenih Power4+ kosta ~10k$) da ces moci kupiti high end Sunov workstation, a o PCu da i ne govorim, bio nasljednik x86 arhitekture?

Jasne su prednosti PPCa nad x86, no prevelika je softverska osnova x86 arhitekture za takav prelazak.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 10:09   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,303
Ja mislim da će postepeno polako doći kraj za x86 arhitekture, ali tek kad izađe odgovarajući OS i kad tržište bude spremno prijeći na to, te kad proizvođači iscrpe sve mogućnosti x86 arhitekture i kad cijena bude pristupačna svima, a do toga će trebati proći neko vrijeme.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2005., 11:12   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Bubba, da si se informirao o mogućnostima cella, kraj x86 arhitekture ti uopće ne bi bio toliko nejasan.

Citiraj:
Da bi smo lakše dočarali, nešto ovakvo bi se trebalo ugrađivati u PS3 i Xbox2, ali i to je vrlo nategnuto.

How yes no... Mozda neki okrljasteni derivat, ako i to...
Ne bih rekao da će u igri biti okrljašteni derivat zato što je jedna od glavnih prednosti cella to što će biti užasno jeftin. Ne zato što ga je lagano proizvoditi nego zato što će ga se proizvoditi u enormnim količinama. Naime dotična igračka bi trebala završiti u osobnim računalima, serverima, super-računalima, konzolama, HDTV uređajima, PDA-ovima, prijenosnicima, you name it. Najljepši dio cijele priče je distribuirano procesiranje. Dakle svi cellovi koje korisnik posjeduje se povezuju u mrežu. Fali ti procesorske snage na računalu? Nije bad, pomoći će mu prijenosnik i HDTV.

Citiraj:
Sto vas je navelo na takvo razmisljanje? Zasto bi IBM isao pisati takvo sto kada ga taj segmetn ne zanima ni najmanje (sto je uostalom i p/dokazao prodavsi PC sektor), i ponajvise, zasto bi nekakav mastodontski procesor cija ce cijena biti takva (dvojezgrenih Power4+ kosta ~10k$) da ces moci kupiti high end Sunov workstation, a o PCu da i ne govorim, bio nasljednik x86 arhitekture?
Hmmm...da vidimo...ako sa svojim drugarima planiram priklat x86, PC i Microsoftov, zašto bi u posjedu želio imati diviziju koja se bavi proizvodnjom istih uređaja koje namjeravam izgurati s tržišta?

Cijena procesora? Hmmm...cijena procesora se namješra prema tržištu za koji je namijenjen. Power4+ nije puno teže napraviti nego nekakvog Prescotta.

Jedna od glavnih postavki cell arhitekture je vektorizacija softvera. Ako IBM i bratija uspiju nagovoriti developere da počnu masivno vektorizirat softver, bilo koji x86 procesor nema što tražiti u sučeljavanju sa jednim cellom, a kamoli njih više.


btw.

eto i slikica pretpostavljene građe Playstationa 3
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cell_ps3.gif‎
Views:	202
Size:	17.3 kB
ID:	3285  
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 11:21   #4
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 12:11   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Originally posted by Beren
Bubba, da si se informirao o mogućnostima cella, kraj x86 arhitekture ti uopće ne bi bio toliko nejasan.
"Prema nekim informacijama cell procesori bi trebali imati 9 jezgri, od čega čak 8 striktno vektorskih, te jednu za general computing."

Ne vidim kako si ti ili bilo tko na forumu u boljoj situaciji nego ja citajuci ovo, pogotovo o striktno vektorskim jezgrama (gee, a skalarne, nista od njih?) i general computing jezgri. Opet, mozda ti znas nesto sto mi ne znamo, no onda nas nije lijepo dezavuirati ovako, right?

Citiraj:
Ne bih rekao da će u igri biti okrljašteni derivat zato što je jedna od glavnih prednosti cella to što će biti užasno jeftin. Ne zato što ga je lagano proizvoditi nego zato što će ga se proizvoditi u enormnim količinama. Naime dotična igračka bi trebala završiti u osobnim računalima, serverima, super-računalima, konzolama, HDTV uređajima, PDA-ovima, prijenosnicima, you name it. Najljepši dio cijele priče je distribuirano procesiranje. Dakle svi cellovi koje korisnik posjeduje se povezuju u mrežu. Fali ti procesorske snage na računalu? Nije bad, pomoći će mu prijenosnik i HDTV.
Svi za jednog, jedan za sve? IBM nudi ultimativno rijesenje? Hoces reci da Plejstejsn moze raditi isto sto i IBM p5 xxx serije za istu cijenu?

Sorry sto ti to moram reci, ali s cinjenicom o 421 jezgara od koje su neke vektorske a neke skalarne a druge pak pseudovektorske (antiaksijalni tenzori, mozda?) mislim da ovakvo sto je cisti nonsens. Opet, neke informacije, blok sheme, nacin rada procesora, opcodeovi, opis registara, opis funkcija... bilosto?

Odnosno, zelis mi reci da ce PPC od striktno deterministickog procesora preci u M$ all around platformu. Ne vjerujem ti uopce. Ni u najludjim snovima. Bar ne dok se nesto vise ne sazna o procesoru.

Citiraj:
Hmmm...da vidimo...ako sa svojim drugarima planiram priklat x86, PC i Microsoftov, zašto bi u posjedu želio imati diviziju koja se bavi proizvodnjom istih uređaja koje namjeravam izgurati s tržišta?
IBM kao firma koja drzi do sebe mrzi male korisnike i zato je prodan PC odjel, ne zbog niceg drugog. Imas li ti i pribliznu ideju kako je PC sektor IBMu irelevantan, i da mu radi vise stete nego koristi.

Citiraj:
Cijena procesora? Hmmm...cijena procesora se namješra prema tržištu za koji je namijenjen. Power4+ nije puno teže napraviti nego nekakvog Prescotta.
Ko je govorio o tezini izrade. Najskuplji Presshot kosta 50centi kada izadje s trake. Nije problem u proizvodnji, kao sto se ona i ne predstavlja najskuplji faktor u konacnoj cijeni bilo koje komponente, pa cak i one nevezane uz IT trziste.

Citiraj:
Jedna od glavnih postavki cell arhitekture je vektorizacija softvera. Ako IBM i bratija uspiju nagovoriti developere da počnu masivno vektorizirat softver, bilo koji x86 procesor nema što tražiti u sučeljavanju sa jednim cellom, a kamoli njih više.
Jebiga, meni jos nije jasno sto ti je taj vektorizacijski softver, ni vektorizacijske i ne znam sto su te ti vektori spopali. Vektori kao takvi se oduvijek koriste u racunalstcu, pocevsi od razno raznih CBS nejednakosti i kojecega. Dakle, who the fuck is vektorska jezgra?

Citiraj:
eto i slikica pretpostavljene građe Playstationa 3
M O L I M T E! Sto je to, crtez nadobudnog djeteta u Paintu? Daaaj... Dzizus...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 20:38   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
bubba govoriš napamet i zaključuješ bez činjenica.

informiraj se, imaš google.

naveo sam zašto ne želim pokušavati objasniti cijelu stvar. mislim da imam dovoljno informacija da pokopčam big picture, beren ih ima još više, ali osobno nemam dovoljno informacija da bih cijelu stvar mogao objasniti nekome tko je totalno neupućen.

btw, IBM je prodao svoj PC odjel jer mu ne treba... zato imaju dionice u brojnim firmama koje su mu konkurirale u tom segmentu.

... jedna stvar u vezi tvoje tvrdnje da IBM to ne može isfurati jer je x86 prejak - Intel također radi na sličnom konceptu, a IBM AMDu gradi fab36.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 20:58   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Originally posted by Horza
bubba govoriš napamet i zaključuješ bez činjenica.

informiraj se, imaš google.

naveo sam zašto ne želim pokušavati objasniti cijelu stvar. mislim da imam dovoljno informacija da pokopčam big picture, beren ih ima još više, ali osobno nemam dovoljno informacija da bih cijelu stvar mogao objasniti nekome tko je totalno neupućen.
A pyzda mu strynina, pa neka ih onda da, right? Googlat mi se neda jer nemam vremena. Ja sam kao i obicno svoje potkrijepio cinjenicama.

Citiraj:
btw, IBM je prodao svoj PC odjel jer mu ne treba... zato imaju dionice u brojnim firmama koje su mu konkurirale u tom segmentu.
Nije ga prodao jer mu ne treba, nego ga je prodao jer vec 8 godina posluje s gubitkom. A kad su ga i imali, bio je kao prosjecni hrvatski "otiraj-dotiraj" dobitak. A PC afere ih sljede jos od MCA i slicnih stvari. O tome koliko IBM okrece ogromne pare u segmentima za koje 90% ljudi nije culo je drugi par rukava.

Citiraj:
... jedna stvar u vezi tvoje tvrdnje da IBM to ne može isfurati jer je x86 prejak - Intel također radi na cell procesorima, a IBM AMDu gradi fab36.
Ma kakav x86 prejak, o cemu ti? PC je smetje, tehnoloski relikt. P4 je bio cisti 8086 do Prescotta, imamo 16 IRQa, imamo isto ono sto smo imali '81. Jedino sto pokrece to smetje od arhitekture su igre. Prosjecnom korisniku koji se ne igra je dovoljno 100MHz RISCa na postenom Unixu i nista vise. Cinjenica da Wintel pokusava progurati all-in-one platformu ne prolazi na sa Panten Pro V samponom i regeneratorom u istom samponu.

No naravno, jos nismo saznali sto je taj Cell, jelda?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 21:17   #8
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
#2
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 21:30   #9
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Originally posted by Bubba
A pyzda mu strynina, pa neka ih onda da, right? Googlat mi se neda jer nemam vremena. Ja sam kao i obicno svoje potkrijepio cinjenicama.

pa, iskreno baš i nisi, no ruku na srce nisam ni ja. za sada samo kažem da bi se bilo lijepo informirati o tome i da ćete i sami doći do sličnog zaključka.


Nije ga prodao jer mu ne treba, nego ga je prodao jer vec 8 godina posluje s gubitkom. A kad su ga i imali, bio je kao prosjecni hrvatski "otiraj-dotiraj" dobitak. A PC afere ih sljede jos od MCA i slicnih stvari. O tome koliko IBM okrece ogromne pare u segmentima za koje 90% ljudi nije culo je drugi par rukava.


pa, baš i nije drugi par ničega jer je to čisto stvar profita, a njima je svejedno gdje ga okreću. zakaj se zafrkavat s nečim kad tu istu lovu od toga istog dobivaš i ako se ne zafrkavaš.



Ma kakav x86 prejak, o cemu ti? PC je smetje, tehnoloski relikt. P4 je bio cisti 8086 do Prescotta, imamo 16 IRQa, imamo isto ono sto smo imali '81. Jedino sto pokrece to smetje od arhitekture su igre.


rez

upravo tako. imamo isto što smo imali - abstraction layer. a cell to ne treba jer je dovoljno jak da ga emulira.

Prosjecnom korisniku koji se ne igra je dovoljno 100MHz RISCa na postenom Unixu i nista vise. Cinjenica da Wintel pokusava progurati all-in-one platformu ne prolazi na sa Panten Pro V samponom i regeneratorom u istom samponu.

No naravno, jos nismo saznali sto je taj Cell, jelda?


ne, nismo saznali što je. to saznaj sam jer nisam dovoljno nabrijan da to objašnjavam. jednostavno ne znam dovoljno i ne baratam s dovoljno informacija.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 22:30   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Originally posted by Horza
No naravno, jos nismo saznali sto je taj Cell, jelda?

ne, nismo saznali što je. to saznaj sam jer nisam dovoljno nabrijan da to objašnjavam. jednostavno ne znam dovoljno i ne baratam s dovoljno informacija.
Kao sto rekoh, nemam vremena. Sve i da imam, mislim da IBM ne drzi datasheetove o (jos uvijek) imaginarnom procesoru na webu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2005., 00:39   #11
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Kao sto rekoh, nemam vremena. Sve i da imam, mislim da IBM ne drzi datasheetove o (jos uvijek) imaginarnom procesoru na webu.
začudio bi se
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2005., 10:13   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Originally posted by Horza
začudio bi se
Sumnjam. Naravno, link(?) je uvijek dobrodosao...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2005., 13:16   #13
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
A pyzda mu strynina, pa neka ih onda da, right? Googlat mi se neda jer nemam vremena. Ja sam kao i obicno svoje potkrijepio cinjenicama.
http://www.blachford.info/computer/Cells/Cell1.html

http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/cell-1.ars

http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/cell-2.ars

Citiraj:
Nije ga prodao jer mu ne treba, nego ga je prodao jer vec 8 godina posluje s gubitkom. A kad su ga i imali, bio je kao prosjecni hrvatski "otiraj-dotiraj" dobitak. A PC afere ih sljede jos od MCA i slicnih stvari. O tome koliko IBM okrece ogromne pare u segmentima za koje 90% ljudi nije culo je drugi par rukava.
Dakako, ali i dalje mislim da ne možeš tvrditi da "rješavanje"!PC divizije nije vezano sa master planom baziranom na Cell procesorima.


Citiraj:
Ma kakav x86 prejak, o cemu ti? PC je smetje, tehnoloski relikt. P4 je bio cisti 8086 do Prescotta, imamo 16 IRQa, imamo isto ono sto smo imali '81. Jedino sto pokrece to smetje od arhitekture su igre. Prosjecnom korisniku koji se ne igra je dovoljno 100MHz RISCa na postenom Unixu i nista vise. Cinjenica da Wintel pokusava progurati all-in-one platformu ne prolazi na sa Panten Pro V samponom i regeneratorom u istom samponu.
Vidiš, tu se slažemo i ti i ja i IBM/Toshiba/Sony konzorcij. Ako Cell "prođe" (a ima izuzetno velike šanse da "prođe") okrenut će IT industriju naglavačke. PC, odnosno x86 arhitektura je relikt i jednom mora otići, a Cell je prvo rješenje koje bi uz pravilnu upotrebu moglo napraviti coupe de grace MS/Intel alijansi.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2005., 14:40   #14
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne bih bio ja kad ne bih rekao da je
"coupe de grace MS/Intel alijansi" malo pregrubo. meni se čini da microsoft ima itekako dobro razrađen plan što učiniti kada budu prisiljeni dati source.

a Intel će se u svemu snaći... samo što više neće biti prvi nego eventualno drugi ili treći.... samo će se malo izmjeniti poredak i profit... nitko neće propati niti biti mrtav
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2005., 15:59   #15
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by Horza
ne bih bio ja kad ne bih rekao da je
"coupe de grace MS/Intel alijansi" malo pregrubo. meni se čini da microsoft ima itekako dobro razrađen plan što učiniti kada budu prisiljeni dati source.

a Intel će se u svemu snaći... samo što više neće biti prvi nego eventualno drugi ili treći.... samo će se malo izmjeniti poredak i profit... nitko neće propati niti biti mrtav
Hmmm...biti drugi ili treći Intelu jest coupe de grace.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na