Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2022., 05:19   #4291
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Važno je napomenuti da Dell S2721DGFA i LG 27GN850-B koriste isti panel (LG-ov). Te su veliki nedostaci (mene je u mjesec i pol dana korištenja jednom malo zasmetalo prilikom gledanja filma) realtivno loš kontrast naspram konkurencije, relativno puno backlight bleeda, te nedostatak uniformnosti crne boje.
Uz (po recenzijama) jako loš kontrast, ali zato i jedan od najbržih panela, mogući nedostatak kod Dell-a bi moglo biti titranje ekrana(moguće glavobolje i zamor očiju, ali ne kod svih-slično kao i sa 3D naočalama ). A LG je općenito dosta skup.

S2721DGF:


I meni osobno bitna stavka je najniži brajtnes, vidim svi žele što veći brajtnes na 100%, ali sam ja skužio da je oko 250 cd/m2 meni više nego dovoljno za igranje. Za ostalo mi je debelo previše. I sada, moj trenutni monitor mislim ima oko 30-40cd/m2 dok svi ti gamerski i općenito noviji monitori imaju dosta visok brajtnes na najnižim postavkama, pa se kreće od npr 67 cd/m2 na M32Q(i ovo je previše), do np za mene nenormalnih 120 cd/m2 na IIYAMI G-Master GB2770QSU-B1 i mislim da sličnu vrijednost ima i ASUS VG27AQ koji ima jako dobru cijenu...pa da znate ako vam je bitno. Nije sve ni u hercima
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 06:47   #4292
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Zaboravio sam napomenuti najgoru stvar kod Dell S2721DGFA, a to je ledica koja svijetli dok je monitor upaljen (može se ugasiti), te polagano blinka dok je u standby-u. Nevjerojatno je koliko su snažnu ledicu ugradili i koliko je to strašno po noći, kao da je svjetionik uključen. Može se riješiti (kao ja) s jednim slojem crvene izolirke (onda je lijepo prigušena i neprimjetna).



Da sam to znao unaprijed nikad ga ne bi uzeo (uzeo bih Gigabyte koji sam ranije spomenuo)....
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 07:25   #4293
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Pošto će se najviše igrati Rainbow Six Siege, filmovi i slično se neće apsolutno nikada na njemu igrati, nedostaci iz recenzija mi ne igraju nikakvu ulogu, zato sam ga i upiknuo.
Preferiram LG ispred DELL jer iz prošlosti imam boljih iskustava s njihovim monitorima.
Na poslu imam DELL, OK monitor za office i autocad, ništa više.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 08:28   #4294
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Zaboravio sam napomenuti najgoru stvar kod Dell S2721DGFA, a to je ledica koja svijetli dok je monitor upaljen (može se ugasiti), te polagano blinka dok je u standby-u. Nevjerojatno je koliko su snažnu ledicu ugradili i koliko je to strašno po noći, kao da je svjetionik uključen. Može se riješiti (kao ja) s jednim slojem crvene izolirke (onda je lijepo prigušena i neprimjetna).



Da sam to znao unaprijed nikad ga ne bi uzeo (uzeo bih Gigabyte koji sam ranije spomenuo)....

Crni marker?
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 12:04   #4295
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Crni marker?
To mi je bila prva ideja, ali što ako ide na garanciju? Mogli bi zajeb*vat. Crvena izolirka (ako se precizno napravi) baš daje lijep štih .
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 12:59   #4296
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Evo nakon dugo istrazivanja uzeo sam Dell S2721DGFA. Prezadovoljan zasad. Frendu isti preporucio pa ga je uzeo u prezadovoljan isto.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 13:30   #4297
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Jel ga uzeo u istom dućanu. Možda se radi o istoj seriji ili smjeni koja ga je sklapala a to zna varirati.
Ja kad sam kratko imao s2721dgfa monitor je imao solidno uniformiran ekran bez nekog probijanja svjetla. Čak ni kontrast nije bio ekstremno loš tj. viđao sam i lošijih. Jedino kad sam radio usporedbu sa aoc q27t1 oči su mi bile crvene ko crvena paprika. Ne vjerujem da je to zbog ovog monitora ali eto tada je krenulo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 14:17   #4298
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Jel ga uzeo u istom dućanu. Možda se radi o istoj seriji ili smjeni koja ga je sklapala a to zna varirati.
Ja kad sam kratko imao s2721dgfa monitor je imao solidno uniformiran ekran bez nekog probijanja svjetla. Čak ni kontrast nije bio ekstremno loš tj. viđao sam i lošijih. Jedino kad sam radio usporedbu sa aoc q27t1 oči su mi bile crvene ko crvena paprika. Ne vjerujem da je to zbog ovog monitora ali eto tada je krenulo
Ako su ti bile crvene od Dell-a, sad znaš do čega je. Mene to isto jako smeta, i mene jako bole oče kad gledam 3D, tako da sam ja to samo probao jednom u cinestaru i nikad više to grozno iskustvo.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 14:57   #4299
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ne vjerujem da je to bas zbog dell-a. Prije jer sam u zamracenoj prostoriji buljio u dva svjetla ekrana. Tih dana opcenito sam jako puno visio sto na kompu sto na laptopu. Paradoksalno ranije dok sam vise buljio u crt, oci su to puno bolje podnosile. Naravno tada sam bio i mladji
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 19:16   #4300
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Jel ga uzeo u istom dućanu. Možda se radi o istoj seriji ili smjeni koja ga je sklapala a to zna varirati.
Ja kad sam kratko imao s2721dgfa monitor je imao solidno uniformiran ekran bez nekog probijanja svjetla. Čak ni kontrast nije bio ekstremno loš tj. viđao sam i lošijih. Jedino kad sam radio usporedbu sa aoc q27t1 oči su mi bile crvene ko crvena paprika. Ne vjerujem da je to zbog ovog monitora ali eto tada je krenulo
Uzeo ga u ADMu nema nekog jako probijanja svijetlosti. Također sam i prijatelju uzeo dan poslije svojeg i isto niti njegov nema neko jako probijanje svijetlosti. Mislim IPS je vidi se malo, ali stvarno zanemarivo. Prezadovoljan sam sa monitorom jer sam baš istraživao koji uzet i nikako se odlučit, a ovi koje bi htio su po 6000kn, a to mi je malo too much za dat za monitor. Tako da preporuka za S2721DGFA.

Ono šta mene muči je to da G-sync kad mi je upaljen i ako stavim na window i full screen mode mi određeni programi se spuste na 60Hz i nakon 3-4 sekunde se vrati na 165Hz. Kada sam prebacio na fullscreen mode to se više ne događa, ne znam jel to neki bug ili šta.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2022., 14:28   #4301
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ja uzeo ovoga nedavno: https://www.rtings.com/monitor/revie...3u-gxbmiipruzx
Za sad jako zadovoljan.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2022., 13:23   #4302
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Imam priliku kupiti rabljeni LG 27GL850 za 2000 kn...čini mi se dobar deal, a imam se u planu već dulje vrijeme maknuti sa trenutne FHD rezolucije, pa bih naravno pazario ovo.
Zanima me konkretno koristi li itko navedeni ekran za ps5? Ono što sam vidio na internetima je da podržava signal za 4k (downscale na 1440p), te u FHD 120 fpsa. Kako izgleda FHD na tom monitoru, te kako izgleda taj downscaleani 4k u praksi na ps5?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 22:20   #4303
Ninz
Premium
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: zg
Postovi: 92
uzeo bi 27" 2k monitor za gaming a nemam pojma ni koju matricu uzeti niti koliko Hz treba biti. Vjerujem da vas ima s iskustvom.
Ovaj mi je zapao za oko pa molim mišljenje/ preporuke.

https://www.links.hr/hr/monitor-27-v...rni-1003001030

Budžet mi je cca 3500kn


*edit grafa je rtx 3070ti

Zadnje izmijenjeno od: Ninz. 04.03.2022. u 22:35.
Ninz je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 11:36   #4304
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Pogledaj što je Flegma uzeo, a što ja, usporedi s svojim odabirom u https://www.rtings.com/ imaš recenziju i ocjene, a onda u https://www.nabava.net/ i https://www.jeftinije.hr/ upišeš te monitore u tražilicu i nađeš najpovoljniju trgovinu za kupnju i kupiš!
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 12:42   #4305
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Imam priliku kupiti rabljeni LG 27GL850 za 2000 kn...čini mi se dobar deal, a imam se u planu već dulje vrijeme maknuti sa trenutne FHD rezolucije, pa bih naravno pazario ovo.
Zanima me konkretno koristi li itko navedeni ekran za ps5? Ono što sam vidio na internetima je da podržava signal za 4k (downscale na 1440p), te u FHD 120 fpsa. Kako izgleda FHD na tom monitoru, te kako izgleda taj downscaleani 4k u praksi na ps5?
Imam Lenovo Y27q-20 koji ima istu matricu i također prima 4K signal. Igram se na PS4 Pro. Ako uzmem God of War za primjer, razlika između 4K downscalea i 1080p upscalea mi je bila jako očita. 4K je davao primjetno čišće teksture, ali sam opet birao 1080p i veći fps jer mi je i tako grafika bila dovoljno dobra. Tako da, IMHO 4K downscale izgleda jako dobro.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 12:31   #4306
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Imam Lenovo Y27q-20 koji ima istu matricu i također prima 4K signal. Igram se na PS4 Pro. Ako uzmem God of War za primjer, razlika između 4K downscalea i 1080p upscalea mi je bila jako očita. 4K je davao primjetno čišće teksture, ali sam opet birao 1080p i veći fps jer mi je i tako grafika bila dovoljno dobra. Tako da, IMHO 4K downscale izgleda jako dobro.
Hvala na odgovoru, iako nisam uzeo ipak LG-a nego se strpim još malo i uštedim love, pa vjerojato padne neka 32 inča dijagonala, ako već prelazim na veću rezoluciju, neka i ekran bude veći...pikiram neki M32Q, ali o tom po tom, trenutno mi ništane čini kao neka isplativa investicija ,a s vremenom tko zna, možda i 2.1 hdmi budu dostupniji pa onda imam pravi deal za ps5.
slavonac90 je offline