Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.01.2011., 01:27   #1
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Samsung Spinpoint F3 gubi podatke

Jučer sam stavio windows 7 na komp i sve je dobro radilo dok danas nisam probao instalirat par igri. Prvo sam probao cod black ops, ali instalacija je stala jer fali nekakav fajl, nakon njega probam nfs hot pursuit i isto neće, tek od 3. puta, nakon toga sam skinuo medal of honor i probam i opet neće instalirat više puta, opet fali fajl. Skinuo sam hd tune i vidim da piše Ultra DMA CRC error count i promijenim sata kabel, ovaj put ga pustim da slobodno viri iz kučišta bez savijanja i probam opet instalirat black ops i ništa, fali fajl. Još sam skinuo i avg da skeniram komp, možda je kakav virus i neće ga instalirat opet fali fajl! Od 10 stvari njih 3 se samo instalira. Da li je problem u disku ili u nečemu drugom? Ispričavam se ako je dugačak post.

EDIT: Sad sam skinuo i aviru, ali čim odaberem system scan izbaci da fali nekak fajl i samo se zaledi.
purger22 je offline  
Staro 13.01.2011., 09:21   #2
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
generic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2011., 16:17   #3
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Hvala na pomoći, ali nisam još nikad flashao hard pa me malo strah da nekaj ne zeznem. Malo sam istraživao još i kad sam pokrenuo disk check u windowsima 2 igre su se instalirale bez problema, nakon toga sam jednu izbrisao i opet probao i izletilo mi je CRC error i nije se htjela instalirat, opet sam pokrenuo disk check i opet CRC error. Jel bi flashanje pomoglo i da li je to problem u firmwareu diska? Disk inače radi bez problema i ploča ga je uredno prepoznala i u biosu je sve ok.
purger22 je offline  
Staro 13.01.2011., 18:51   #4
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor purger22 Pregled postova
Hvala na pomoći, ali nisam još nikad flashao hard pa me malo strah da nekaj ne zeznem. Malo sam istraživao još i kad sam pokrenuo disk check u windowsima 2 igre su se instalirale bez problema, nakon toga sam jednu izbrisao i opet probao i izletilo mi je CRC error i nije se htjela instalirat, opet sam pokrenuo disk check i opet CRC error. Jel bi flashanje pomoglo i da li je to problem u firmwareu diska? Disk inače radi bez problema i ploča ga je uredno prepoznala i u biosu je sve ok.
Ma 90% sam uvjeren da je do toga. Imamo istu ploču, a i mene je zezao.
Cijeli postupak flashanja ti se sastoji u tome da u DOS-u pokreneš jedan exe fajl.

Napravi DOS bootabilni stick (ja sam radio preko onoh HP-ovog programa za formatiranje stickova; hau tu du it) i samo na njega prikelji taj samsungov fajl. Ubaci stick i rebootaj. Odmah udri po F11 i izaberi stick, upiši ime fajla i to je to.
generic je offline  
Staro 14.01.2011., 21:19   #5
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor purger22 Pregled postova
Jel bi flashanje pomoglo i da li je to problem u firmwareu diska? Disk inače radi bez problema i ploča ga je uredno prepoznala i u biosu je sve ok.
Ne "tlaci" vise hard (ako zelis da ti radi i dalje), nego narpavi gore navedeno!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Staro 20.01.2011., 11:14   #6
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Evo samo da javim da sam disk odnio u adm, danas sam zvao i rekli su da ću dobit wd caviara blue od 500gb jer nemaju više spinpointa f3 500gb. Ovaj moj je izgleda otišao u vječna lovišta. Još jednom hvala na pomoći, modovi može LOCK.
purger22 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na