Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.08.2008., 16:23   #1
T-cat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sesvetski Kraljevec, Zagreb
Postovi: 16
Lenovo L220x ili LG L246WH ili Samsung T240?

Ej pozdrav PC-ekspertovci

Evo, odlučio sam uzeti neki novi monitor - ova katodka od 19" (i još k tome okrugla) daje zadnje znakove života, tj. ne daje, ali monitor previše "zrači" i ubija me u pojam...

Anyway, trebao bih savjet...pročitao sam dosta tekstova iz ove dretve o prednostima i manama sva tri tipa matrica i pogotovo ovu temu o Lenovu L220X koji me opako zaintrigirao...

No sad, koliko je realno potrebna PVA matrica za standardne poslove (dakle surfanje, igranje, multimedija, obrada teksta, nešt malo slikanja sa ljetovanja i videa).

Inače mogu izdvojiti do 3500 kuna i monitor obavezno mora podržavati WUXGA (1920x1200) rezu, a definitivan plus bi bio HDMI. Inače nemam problem sa premalenim pikselima - na 15" sam imao 1024x768, na 17" 1280x1024, na 19" imam 1600x1200, a na 15.4" LCD-u sam radio i na 1680x1050, tako da mi definitivno ne predstavljaju problem sitni pikseli.

Pa što vi mislite da je najbolje...da li uzeti 22" PVA matricu bez HDMI-ja ili 24" TN sa HDMI-jem? Napominjem da bi profitirao od ta dodatna dva inča (imam stol na koji ga mogu smjestiti)...

Eto hvala na savjetima
T-cat je offline  
Staro 28.08.2008., 21:26   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vidi oba 2 u dućanu i odluči se.
Ovako nema smisla da ti netko preporučuje nešto što tebi treba.
Kao što si sam rekao, znaš više-manje sve o tim modelima.

Odluči se što ti je važnije: 2" ili bolja slika.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na