Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2023., 16:56   #91
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Za s21 seriju ima original folija i top je. Stavio sam na onaj mobile outfitters foliju, 200 kn bačenih u vjetar, folija je strašno mutna. Ponovno vratio na orginal.
U firmi nas bar desetak ima tu foliju na S22U, nikome nije mutna. Vise manje terenci svi, jednom je pao sa stupa sa 6, 7m ekranom prema dole drito na ostar kamen. Samo se ta "folija" ocesala. Mobu nista.
Meni je par puta pao ekranom prema dole, folija netaknuta.
Mozda ovisi i o mjestu ugradnje. Nase su sve u ST radjene. A i ova koju smo uzeli je 300kn bila. Po mom (nasem) iskustvu, jako dobra protekcija.
Masku mozes skinit bez straha od odlijepljivanja folije po rubovima, a ako i udje mjehuric, lako ga izbacis vanka. Desilo mi se jednom kad sam naslonio mob u coca colu pa se zalijepila maska za mob 😁

Jedino se malcice vidi da je kao valovita povrsina kad je ugasen mob ili na crnoj pozadini i to kad gledas pod ostrim kutem, jedno oko zatvoreno 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 08.02.2023. u 19:34.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 18:05   #92
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Problemi, troubleshooting, pitanja, odgovori, savjeti oko moblinih uređaja

Nešto mi nije jasno, žena mi šalje SMS poruku u kojoj ima 200 znakova i poruka se automatski šalje kao MMS.
I sad čuo sam da je to zato šta su SMS poruke ograničene na 160 znakova
I za probu ja kopirao jedan tekst s 600 znakova, zalijepio ga u poruku i poslao ženi, i za nevjerovat meni piše da je poslano kao SMS
Zna li ko šta se dešava

Galaxy A04s

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.02.2023. u 14:10.
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 08.02.2023., 21:05   #93
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Jel ženina poruka sadržavala naše znakove? Ako je, onda ti je zato. Kada ubaciš makar jedan naš znak smanji ti sms na mislim 60 znakova ili tako nešto. Ako se dobro sjećam do 3 SMS ti je poruka mogla biti duga da ode kao SMS, nakon toga se pretvara u MMS.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:22   #94
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To i kazem. Staklo pukne, folija ne stiti od udaraca. Ako ti se cesto odljepljuje UV staklo, naruci jeftino par komada i stavljaj sam.

Na žalost za s21 ultra ne postoji zakrivljeno staklo bez uv ljepila.
A to ljepilo se uvijek razlije na 100 strana pa moraš zaštiti sve mikrofone, zvučnik i tipke.



Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
U firmi nas bar desetak ima tu foliju na S22U, nikome nije mutna. Vise manje terenci svi, jednom je pao sa stupa sa 6, 7m ekranom prema dole drito na ostar kamen. Samo se ta "folija" ocesala. Mobu nista.
Meni je par puta pao ekranom prema dole, folija netaknuta.
Mozda ovisi i o mjestu ugradnje. Nase su sve u ST radjene. A i ova koju smo uzeli je 300kn bila. Po mom (nasem) iskustvu, jako dobra protekcija.
Masku mozes skinit bez straha od odlijepljivanja folije po rubovima, a ako i udje mjehuric, lako ga izbacis vanka. Desilo mi se jednom kad sam naslonio mob u coca colu pa se zalijepila maska za mob 😁

Jedino se malcice vidi da je kao valovita povrsina kad je ugasen mob ili na crnoj pozadini i to kad gledas pod ostrim kutem, jedno oko zatvoreno 😁

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Jučer sam otišao do MO i stavio skuplju foliju. Prvi dojmovi su OK-ayish, nije mutna ali prsti teže klize po njoj.
I maska ne zapinje za nju kao kaljeno staklo.
Ovo mi je definitivno zadnji mob sa zakrivljenim staklom
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:41   #95
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ne može bit to razlog, jer kako onda ja mogu njoj slati oko 600 znakova s našim znakovima. I šalje kao SMS a njoj 200 znakova šalje kao MMS
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 09:55   #96
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Iskopiraj sadrzaj njene poruke i posalji joj ga nazad pa gledaj dal ce otic kao sms il kao mms.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 09:59   #97
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Imaš u postavkama poruka. Postoji opcija kojom možeš odabrati da ti dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 14:57   #98
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ušao sam u postavke poruka ali nigdje nema te mogućnosti da dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 15:07   #99
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Jure_ Pregled postova
Na žalost za s21 ultra ne postoji zakrivljeno staklo bez uv ljepila.
A to ljepilo se uvijek razlije na 100 strana pa moraš zaštiti sve mikrofone, zvučnik i tipke.

Nisam mislio na obuvna nego na jeftina UV. A ovo razlijevanje se i meni desavalo na prva 2-3 stakla. Sada ne pobjegne nista ako pravilno stavis
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 10:59   #100
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Nešto mi nije jasno, žena mi šalje SMS poruku u kojoj ima 200 znakova i poruka se automatski šalje kao MMS.
I sad čuo sam da je to zato šta su SMS poruke ograničene na 160 znakova
I za probu ja kopirao jedan tekst s 600 znakova, zalijepio ga u poruku i poslao ženi, i za nevjerovat meni piše da je poslano kao SMS
Zna li ko šta se dešava

Galaxy A04s
zato kaj koristi samsung SMS app.
koristi google sms jer ti on nakon 160 znakova dijeli SMS na dvije poruke umjesto da ih konvertira u MMS.
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2023., 02:13   #101
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Ušao sam u postavke poruka ali nigdje nema te mogućnosti da dugačke poruke šalje kao MMS ili više SMSova
Istina, ispričavam se. Ja koristim Textra app, pa sam mislio da su postavke sistemske, tj. u telefonu, no nažalost nisu nego je do appa.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 08:54   #102
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Sms automatski pretvara u Mms ?

Kupio sam mobitel „Samsung Galaxy A04s“ (Android 12) i nešto mi nije jasno
Počmem pisat SMS poruku i nakon otprilike 180 znakova, automatski prebaci na MMS
A negdje na internetu, neko je napisao ovo:
U postavkama mobitela odabereš hoćeš li da poruke dulje od 160 znakova pretvori u MMS ili da pošalje kao više SMS-ova
Ali ja nikako da pronađem gdje se to podešava
Ima li ko da zna kako to izvesti
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 09:08   #103
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Nekoliko redova ispod imaš svoju temu koju si slobodno mogao nastaviti, a ne otvarati novu.
https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=315851
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 08:15   #104
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Buraz kupio Note 10 i ima zelenu točkicu na ekranu, pretpostavljam mrtav piksel. Nekako mi prenisko za neki senzor.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 09:54   #105
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Pozdrav ekipa, koja je samd najbolja (najlaksa) metoda migracije sa jednog android uređaja na drugi?


Kad sam to radio zadnji put (prije 2,5 godine sa S10 na P30P) postojala je opcija na Googlu di si napravio kompletan backup uređaja (Aplikacije, postavke i sve ostalo sto treba), to je bilo onako po sjecanju par gigabajta, kad se to updejtalo na google, (update je trajao ofc) upalio sam novi mob, i povukao taj restore. Sjecam se da su mi bile povucene sve aplikacije, sa svim podacima (od aplikacija), čak mi je weallpaper bio identičan ko i moj raspored ikona na desktopima.


Sad opet migriram na uređaj (S22+) i sad ja ili ne vidim, ili te opcije vise nema ( u guglu) , jer kad odem u google i napravim backup taj backup je velicine 45mb i kad ga probam restorat na novom mobom naravno ne dogodi se nista.


Probao sam sa Smart swithem, 3 puta radio, prvi put nije uspjelo, drugi put polovično, treci put mi nije prebacio aplikacije


Sta najejednostavnije napraviti da si sacuvam "image" moba za ovu migraciju, ali volio bi dugorocno da imam neku kopiju kompletnog uređaja u slučaju da izgubim svoj.


Unaprijed hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 13:58   #106
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ne ocekuj cuda
Pokusao sam migrirati Note 9 na Pixel 7 - prebacio je on pozive, poruke i sve appove preko googla, ali bez podataka. Kasnije sam otkantao tu metodu, podesio P7 od nule, napravio backup na google i probao restorati - restorao je skoro sve, cak i neke postavke appova. Backup je 80ak MB...

Note9 sam inace backupirao i restorao preko Smart Switcha, ali to radi jer radim sve na istom mobu i istoj verziji OS-a.

Kolega je u samsumg temi demonstrirao kako mu je S23 radio los(ij)e jer je povukao restore sa starog samsunga. Kad je napravio clean setup, mob mu je odjednom puno drazi

Ymmw
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 14:08   #107
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Znači, over all, k.určina.


Sad mi zena na google supportu govori da backup moze potrajati do 48 sati. Reko, prestanite se drogirat, 2 dana da povuce 80 mb backupa?


Prije 2,5 godine sam to napravio i bilo je flawless, bas sam ostao ugodno iznenađen.
2.5 godine poslije, sve napravim isto, ali se ne dogodi apsolutno nista. Naravno sve skupa napravio valjda ukupno 5-6 puta.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 00:10   #108
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Buraz kupio Note 10 i ima zelenu točkicu na ekranu, pretpostavljam mrtav piksel. Nekako mi prenisko za neki senzor.
Kolega, ajde fokusiraj malo bolje na mob a manje na papuče pa možda i uspijemo odgonetnut u čemu je stvar
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 21:23   #109
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Imam problem kod kopiranja slika sa mobitela na komp, i sa Xiaomi mi a2 a i sa Redmi note 8t.
Kopiram po 50-tak slika ali svako malo stane kopiranje (smrzne se)
i ako čekam explorer postane nedostupan i ako ga pokušam zatvoriti pozadina ekrana se na tren zacrni pa se sve vrati na staro bez explorera.

Onda moram sa moba odspojiti usb kabel, ponovo prikopčati, kopiram opet i nekad prije nekad kasnije sve se ponovi.
Imam puno slika (posao očevidi) ali čak i kad ih je ostalo malo u mobu se to događa.
Probao sa drugim usb kabelom, na kompu doma a i na kompu na poslu ista stvar.

Ima netko ideju jel se može to riješiti?
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 00:14   #110
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Probaj preko ftp-a. Lako moguće da je integriran u file manager, ako nije, onda neki 3rd party.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 12:17   #111
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Kolega, ajde fokusiraj malo bolje na mob a manje na papuče pa možda i uspijemo odgonetnut u čemu je stvar
Buraz je slikao s nekim kršom, a ja preko Tapatalka prenosim pa se još više uneredi fotka. Evo...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 18:50   #112
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Pozdrav ekipa.

Imam Xiaomi 12x koji je do danas funckionirao savršeno. Međutim, oko 11:15 sam obavio poziv i poslije toga nisam mogao nazvati nekoga niti primiti poziv. Javila mi se notifikacija "Could not activate SIM card" i nakon toga počinju muke. Resetirao sam uređaj jedno 5 puta, gasio i palio sam xiaomi sim activation service. Koji put uspije obavit jedan poziv i nakon toga opet ništa. Čak sam otišao i po novu simicu i nakon toga je bilo jedno sat vremena sve normalno pa opet ista stvar. Jedino što nisam napravio je hard reset uređaja jer mi treba za 2FA login za posao
Kada pokušam nekog nazvat bude tišinia 10-ak sekundi i poziv se samo prekine. Guglo sam što bi mogao biti problem i svi fixevi na koje sam naišao ne rade.
Više ne znam jel do uređaja ili nečeg drugog
Bilo kakva informacija ili savjet je dobrodošao.
Hvala.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 20:05   #113
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Probaj sim u drugom mobitelu da znas da je ona u redu

Sent from my S23
Matex je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 21:35   #114
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Našao sam krivca. U četvrtak smo uzeli wifi HP printer, a kako me nije bilo doma većinu dana u petak i subotu nisam imao problema naravno. I danas ujutro kada sam trebao obavit par poziva nije išlo pa sam cjeli dan troubleshooto. Počeo sam razmišljat što se promijenilo u zadnjih nekoliko dana da bih na kraju došao do tog mrtvog printera. Čim sam ga zgasio sve se vratilo u normalu

Tako da ako imate wifi printer i pojave se problemi sa mrežom znate u čemu je problem

EDIT: Nije bio printer krivac. Izgleda da je bilo problema s morežom jer mi se ista stvar dogodila jutros. Sada je sve opet normalno pa ću to pripisat poteškoćama s mrežom

Zadnje izmijenjeno od: Litra. 17.04.2023. u 14:09.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 19:59   #115
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Puknuo mi je ekran na Pixel 4a (nitko mi nije javljao jel retrogradni Merkur). Sada, imam backup phone, većina toga bitnog mi je sinkronizirana na google (kontakti, photos, znati i sami, essentials).
No imam dosta toga na telefonu do čega ne mogu doći (screenshots koji se očigledno ne sinkroniziraju!, audio recordings, svašta nešto).
Postoji li neki "safe mode" za mobitel da mogu doći do njegovo diska kada ga spojim na kompjuter? Jer bi u teoriji trebao kliknuti, kada ostvarim USB connection, na file transfer mode, što jel, ne mogu jer mi je ekran mrtav
Probah s nekim programom AirDroid ali nije bilo vajde.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2023., 21:35   #116
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Imam jedan zanimljiv problem koji me muči već par mjeseci. Dakle, dvije Wi-Fi mreže na jednoj lokaciji; normalno se na njih spojim, signal je pun i prvih par sekundi internet radi najnormalnije da bi onda sam na jednom prestao radit. Android govori da je sve u redu, da interneta ima, ali ga nema. Kad pokušam otvoriti neku stranicu izbaci pogrešku na slici.



Router resetirat ne mogu jer se radi o Wi-Fi mrežama izvan moje kontrole, iste na drugim uređajima radi bez ikakvih problema. Koliko vidim riječ je o mesh mreži, Wi-Fi 5/6 u dual-bandu s jednim SSID te enkripcijom WPA/WPA2/WPA3.

Probao sam:

– ugasit upalit mobitel
– vratit postavke mreže na zadane
– zaboravit SSID mreža i ponovno se prijavit
– promijenit DNS
– ugasit DHCP, unijet podatke ručno
– ugasit AdGuard i aplikacije za filtriranje prometa
– ugasit Wi-Fi scan throttling
– uključit/isključit nasumične MAC adrese
– spojit se na VPN

Ništa od toga nije pomoglo, pa ako netko ima neki prijedlog, neka napiše jer ja više stvarno ne znam što napravit.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2023., 23:32   #117
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ako je Samsung mobitel u pitanju onda imaš samo 2 moguća rjesenja: promijeniti mobitel ili ugasiti ax standard na routeru.
Imam isti problem sa s22, sve sam probao i jedino što je pomoglo bilo je gašenje wifi 6.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2023., 23:52   #118
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ako je Samsung mobitel u pitanju onda imaš samo 2 moguća rjesenja: promijeniti mobitel ili ugasiti ax standard na routeru.
Imam isti problem sa s22, sve sam probao i jedino što je pomoglo bilo je gašenje wifi 6.
Imam Poco X5 Pro koji ima podršku za Wi-Fi 6. Sad kad si to spomenuo, palo mi je na pamet da problem radi šifriranje mreže koje je postavljeno u miksani način rada WPA/WPA2/WPA3, jer znam da se o tome prije pisalo po forumima.
Wi-Fi 6 router imam doma, ali sam namjerno zbog toga stavio WPA2-PSK samo i sve radi bez ikakvih problema.

Ove dvije Wi-Fi mreže što rade problem, nisu pod mojom kontrolom pa ne mogu namještati postavke istih.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 01:32   #119
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ako je Poco onda je možda i neki drugi problem a ne wifi 6, ne znam.
Kod mene je WPA2 pa se svejedno ne sviđa Samsungu, vjerojatno ga smeta neki drugi novi wifi 6 feature ali slabe su mi opcije za podešavanje na routeru a ne da mi se tražiti preko config fajla.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 13:41   #120
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Sumnjam da je riječ o nečemu drugome, jer je problem samo s te dvije Wi-Fi mreže dok sa svim drugima nisam imao apsolutno nikakvih problema.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na