Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2021., 18:58   #4891
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ekipica, kak se rastavlja slot-A proc?
Maknuo sam hladnjak, ispod njega je alumijska pločica koja ide preko jezgre i L2 modula. Kak dignem to gofno? Probao sam zagrijava fenom, ali ništa.
iskreno nisam čuo da ga je netko rastavio (nisam upučen )
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 19:20   #4892
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Sigurno ti se netko iz ove teme bude javio, to ti garantiram

Da, ipak je to bio evolucijski skok sa 486...
Trebao sam sebi složiti retro mašinu ali je potres promjenio raspored
Nije loše za DOS mašinu jer ima dosta 16bit isa i PCI slotova za điđe...

Zanimljivost je da je uvežen iz silicijske doline gdje je proveo život ...
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 19:21   #4893
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
imam ovu Ati rage 128GL (valjda 16mb) no nije std agp tj.
nemogu ju upiknut zbog jednog utora manjka
ima li tko ideju?

p.s. dva modula rama manje nego na slici
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Ati rage 128.JPG‎
Views:	150
Size:	96.4 kB
ID:	24122  
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 19:28   #4894
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,597
Ako ima kakva naljepnica / oznaka sa druge strane pa da ti možda pomogne u detekciji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 20:19   #4895
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor electro Pregled postova
iskreno nisam čuo da ga je netko rastavio (nisam upučen )
Navodno je tim strucnjaka za odokativno-olfaktivnu numizmatiku uspio razdvojiti materiju Arhimedovim metodama ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 20:23   #4896
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
... čitaj: pajserom .
Sad je drugi problem kako ga opet sastaviti.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 20:56   #4897
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
... čitaj: pajserom .
Sad je drugi problem kako ga opet sastaviti.
kao i uvijek
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 21:14   #4898
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor LostX Pregled postova
Da, ipak je to bio evolucijski skok sa 486...
Trebao sam sebi složiti retro mašinu ali je potres promjenio raspored
Nije loše za DOS mašinu jer ima dosta 16bit isa i PCI slotova za điđe...

Zanimljivost je da je uvežen iz silicijske doline gdje je proveo život ...
Stvarno mi je žao, nadam se da situacija nije katastrofalna

Vezano uz Pentium mašinu, pričekaj da se jave kolege Roy & Alien. A ako niti jedan od njih ne bude bio zainteresiran (u što sumnjam), budem je ja uzeo. Bolje i to nego da ode na otpad...

Citiraj:
Autor electro Pregled postova
imam ovu Ati rage 128GL (valjda 16mb) no nije std agp tj.
nemogu ju upiknut zbog jednog utora manjka
ima li tko ideju?

p.s. dva modula rama manje nego na slici
Heh, Rage128 je "standardni" AGP, nema tu nikakve posebnosti. Stvar je u tome što najvjerojatnije imaš noviju ploču koja radi samo u AGP 4X/8X modu, dok Rage128 treba AGP 1x/2x matičnu

Koliko ja znam, ne postoji adapter za ovo što tražiš, stoga ti jedino ostaje nabaviti stariju matičnu.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 31.07.2021. u 21:20.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 21:54   #4899
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Vezano uz Pentium mašinu, pričekaj da se jave kolege Roy & Alien. A ako niti jedan od njih ne bude bio zainteresiran (u što sumnjam), budem je ja uzeo. Bolje i to nego da ode na otpad...
Ja sam trenutno u fazi ciscenja / revizije ali nemojte da cujem da se stari hw baca u otpad Tj. zapravo ti nije istina, na GO sam i na moru trenutno, a kad se vratim ONDA budem imao misiju "3 desktop kucista" i nakon toga slikanje i inventura Ako ga nitko drugi nebu htio, ja ga budem spasio i spremio na tavan u svoj hoard dok nekome ne zatreba. Ali ako netko ima u glavi ideju za neki projekt def go for it, p60 mi zvuci kao genijalna podloga za neku DOS gaming makinu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 22:54   #4900
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Poučen prijašnjim iskustvima poslao sam PM lostX i komponente su na prodaju. Sve pet ali zamolio bih sve forumaše koji imaju retro komponente na prodaju sa to čine na odgovarajućem dijelu foruma. Ako je u pitanju donacija svi su dobrodošli
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 00:44   #4901
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Socket 4 se prodaje znaci?
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 01:41   #4902
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Socket 4 se prodaje znaci?
Da, ponuđena konfa je na prodaju.

Osobno, slažem se sa onime što je kolega Roy napisao - trebalo je tako odmah biti navedeno, i ponuđeno u pripadajućem dijelu foruma
  Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 08:24   #4903
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Yea, kad netko tu napise imam to i to bez navedene cijene, podrazumijeva se da se poklanja. Na svim uredjenim forumima je to zabranjeno, cijene moraju biti navedene i postoji topic oglasnik. U ovom topicu dijelimo i trampamo.


Steta zbog ploce, to je platforma moje DOS masine, bilo bi mudro imat backup ak mobo krepa. Valjda nece
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 08:44   #4904
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ D00D : Imaš PM

Ukratko i ja se slažem sa ovim gore navedenim, pa se lako onda nakelji tu post u stilu "e ekipa imam nekog starog hw za prodaju" i link na "tržu", čak ce po meni biti vjerovatno uspjesnija prodaja ako se zakelji post tamo nego tu di mi "palamudio" o 3dfx cursevima, svecenstvu, za što je Trekkie kriv ovaj tjedan i slicnom

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 01.08.2021. u 08:53.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 09:21   #4905
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Meni smrdi ali ako acc jos nije popio ban vec 2 dana... Maybe it is true ?

https://wccftech.com/gpu-maker-3dfx-...PPD3X1IZuX6p44

Iako poznavajuci nvidiu nebi me cudilo da uposle par kineza u nekom starom fabu i da krene stancanje voodoo "rebirth" kartica nakon što su vidjeli za koliko ih onaj lik prodaje. Pogotovo ako u nekom hangaru postoje tone unused 3dfx cipova ili ako nvidia ima neku metodu sa kojom bi voodoo chip napravila full jeftino, puknula ga na pci slot i prodavala za priblizno istu bolesnu cifru. Teoretski da danas netko naravi najjaci voodoo cip, koliko je manufacturing tehnologija napredovala cip bi bio puno puno manji, drasticno hladniji, i trosio bi zanemarive kolicine energije... A ako imaš planove za internal chip dizajn, sumnjam da bi bio veliki problem prebaciti sve na noviju arhitekturu. Vec cujem kolekcionare kako grickaju nokte na nogama na ovakvu vijest hahah

Molim velikog svecenika da komentira ovaj development kao top 3fdx strucnjak na ovim podrucjima
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 09:29   #4906
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Stvarno mi je žao, nadam se da situacija nije katastrofalna

Vezano uz Pentium mašinu, pričekaj da se jave kolege Roy & Alien. A ako niti jedan od njih ne bude bio zainteresiran (u što sumnjam), budem je ja uzeo. Bolje i to nego da ode na otpad...


Heh, Rage128 je "standardni" AGP, nema tu nikakve posebnosti. Stvar je u tome što najvjerojatnije imaš noviju ploču koja radi samo u AGP 4X/8X modu, dok Rage128 treba AGP 1x/2x matičnu

Koliko ja znam, ne postoji adapter za ovo što tražiš, stoga ti jedino ostaje nabaviti stariju matičnu.
na 478 ploču (x4 agp) neide
izgleda ko x1 agp
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 10:01   #4907
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
... čitaj: pajserom .
Sad je drugi problem kako ga opet sastaviti.
zip ties ?
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 10:45   #4908
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor electro Pregled postova
na 478 ploču (x4 agp) neide
izgleda ko x1 agp
https://www.512bit.net/ati/ati_rage_128gl.html

AGP 2x .. samo vaša kartica ima SGRAM za razliku od mojih sa Sdramom.
(SGRAM je skuplji i bolji)

Uglavnom, kada grafička ima prorez naprijed tada je AGP 1x/2x,
ako ima 2 proreza tada je AGP 4x,
kada ima stražnji prorez tada je AGP 8x.
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 14:19   #4909
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Meni smrdi ali ako acc jos nije popio ban vec 2 dana... Maybe it is true ?

https://wccftech.com/gpu-maker-3dfx-...PPD3X1IZuX6p44

Iako poznavajuci nvidiu nebi me cudilo da uposle par kineza u nekom starom fabu i da krene stancanje voodoo "rebirth" kartica nakon što su vidjeli za koliko ih onaj lik prodaje. Pogotovo ako u nekom hangaru postoje tone unused 3dfx cipova ili ako nvidia ima neku metodu sa kojom bi voodoo chip napravila full jeftino, puknula ga na pci slot i prodavala za priblizno istu bolesnu cifru. Teoretski da danas netko naravi najjaci voodoo cip, koliko je manufacturing tehnologija napredovala cip bi bio puno puno manji, drasticno hladniji, i trosio bi zanemarive kolicine energije... A ako imaš planove za internal chip dizajn, sumnjam da bi bio veliki problem prebaciti sve na noviju arhitekturu. Vec cujem kolekcionare kako grickaju nokte na nogama na ovakvu vijest hahah

Molim velikog svecenika da komentira ovaj development kao top 3fdx strucnjak na ovim podrucjima


Iskreno, ovo mi ne djeluje toliko fake, koliko mislim da je riječ o velikoj zabuni. Naime, ove kartice koje su pokazali u članku izgledaju (gotovo?) isto kao i one 3dfx Voodooice koje proizvodi tip iz Rusije.

Samo da malo podsjetimo na cijelu priču, tip je dakle "pokrenuo" proizvodnju novih V5 Voodooica koje su modernizirane i sastavljene od novih komponenti ... dakle, usavršene na svaki mogući način kako bi se izbjegli problemi prethodno dokumentirani na starim i originalnim V5 karticama. Njegove kartice izgledaju jednako - crni PCB sa minimalističkim izgledom i zlatnim/bakrenim coolerima, pa sam poprilično siguran da je o tome riječ.

Na žalost, ne vidim neku veliku budućnost svega toga, jer te "nove" Voodooice koštaju jednako ili više nego one stare, polovne. Čime (po mojem, osobnom) mišljenju gube smisao cijelog projekta

Edit
Čitam cijeli članak i kužim - da, to i JE ta kartica, spomenuta je reda-radi ali nema veze sa pričom. Eh, nisam siguran ... ali nisam baš uvjeren da je ovo istina.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:05   #4910
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma ni ja, zarada u odnosu za rtx kartice je zanemariva i to je najveca stavka koja tu smrdi. To i relativno mali pool korisnika kojima bi to mogli prodati... Ali opet, Nvidia ima unikatnu situaciju u kojoj bi mogli nešto što amd/ati nikako ne moze. Zamisli da izbace recimo "univerzalnu" retro all-in-one 3d karticu. Doslovno pukneš isti overpowered model sa PCI i AGP konektorom koji ujedno podržava uz dx i glide... To bi bila revolucija. I Nvidia kao spasitelj retro gaminga... Koja ideja

No, end of the line, sumnjam da bu se Nvidia zamarala sa tim jer im je premala lova u igri, predobro zarađuju od rtx-a.

A niš, budemo vidli za 5 dana ili kad vec su rekli da je reveal kaj se skrivaa iz te objave
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:13   #4911
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Pričali smo već o tome, nVidia je napravila sve što su mogli da upropaste 3dfx i SGI, te onda jeftino kupe IP i stave u svoj portfolio.

Ko zna kaj se točno krije iza ovih najava o potencijalnom 3dfx povratku, ali nVidia sigurno neće nikome izaći ususret.

Mogu ih eventalno tužiti, kao i prije 20 godina.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.08.2021. u 15:19.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:27   #4912
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,991
3dfx se sam upropastio, od Voodoo2 su reciklirali jedan te isti čip i kaskali za nvidijotima sve više i više. Nisu bili u stanju niti AGP implementirat kako treba, a onaj V5 6000 sa 4 čipa i eksternim napajanjem kao konkurencija GeForceu2....užas Nvidia je dugo bila underdog, od Rive 128 pa čak i do TNT2 koji je i dalje bio sporiji.
Pohlepa ih je definitivno pokopala kad su kupili STB pa isplanirali izbjeć Asus, Creative i ostale pa sami radit sve kartice. Imao sam Voodoo nekad davno ali nisu mi baš ostali u nekom sjećanju, definitivno su sami pali, sami se ubili.
Komadanje i prodaja radi IP-a je došla nakon što je samoubojstvo već bilo obavljeno.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:33   #4913
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma ni ja, zarada u odnosu za rtx kartice je zanemariva i to je najveca stavka koja tu smrdi. To i relativno mali pool korisnika kojima bi to mogli prodati... Ali opet, Nvidia ima unikatnu situaciju u kojoj bi mogli nešto što amd/ati nikako ne moze. Zamisli da izbace recimo "univerzalnu" retro all-in-one 3d karticu. Doslovno pukneš isti overpowered model sa PCI i AGP konektorom koji ujedno podržava uz dx i glide... To bi bila revolucija. I Nvidia kao spasitelj retro gaminga... Koja ideja :
nGlide?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:35   #4914
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
3dfx se sam upropastio ... Komadanje i prodaja radi IP-a je došla nakon što je samoubojstvo već bilo obavljeno.
Je, a kad su za 3dfx zbog STB-a krenula teža vremena, nVidia ih je spremno dočekala na nož. Dokrajčili su ih tužbama, a kasnije su fino i odjebali podršku za bilo što vezano uz kupljeni 3dfx.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:39   #4915
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
3dfx se sam upropastio, od Voodoo2 su reciklirali jedan te isti čip i kaskali za nvidijotima sve više i više. Nisu bili u stanju niti AGP implementirat kako treba, a onaj V5 6000 sa 4 čipa i eksternim napajanjem kao konkurencija GeForceu2....užas Nvidia je dugo bila underdog, od Rive 128 pa čak i do TNT2 koji je i dalje bio sporiji.
Pohlepa ih je definitivno pokopala kad su kupili STB pa isplanirali izbjeć Asus, Creative i ostale pa sami radit sve kartice. Imao sam Voodoo nekad davno ali nisu mi baš ostali u nekom sjećanju, definitivno su sami pali, sami se ubili.
Komadanje i prodaja radi IP-a je došla nakon što je samoubojstvo već bilo obavljeno.
Jedno vrijeme činilo se kao da sam jedini tko ovo misli...

nVidia možda je "pomogla", ali ih definitivno nije uništila, to su napravili sami. Kao što si i sam rekao, downfall je započeo sa Voodoo3 (i nezadovoljstvom korisnika), te se samo nastavilo dalje.

Kad je Voodoo5 izašao, AGP 4X je već bio standard i svi su gurali naprijed, dok je 3dfx i dalje forsirao AGP 1x/2x, a odgovor na sve njihove probleme je bio multipliciranje GPU jezgri.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 15:44   #4916
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Ma sve to stoji, 3dfx se svojom krivnjom našel u situaciji koju je onda nVidia itekako iskoristila da ih totalno skrši, razvuče po sudu, kupi IP i odvede u ropotarnicu povijesti.

Zato velim, kaj god da se događa s ovim 3dfx povratkom, nVidia sigurno neće mrdnuti prstom u smislu da se ostvari i realizira.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 16:13   #4917
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Stef je nglide dobar, ja to definitivno znam ali opet pravi hw je pravi hw. Mislim da bi svi tu od nas radije od nglide-a ipak imali voodoo 5 6000 ili možda još bolje neki novi 7000, ofc da je za razumnu cifru. Iskreno ja se čudim u svemu ovome kako Nvidia vec nije sjela na kicmu onom moderu koji stanca "nove" v5, ak nis drugo za svoj dio kolača ili u njihovom slučaju radi ciste zlobe. Vjerovatno je razlog to što nemaju osnove jer da imaju vec bi oni i njihovi odvjetnici tu uletili all guns blazing.

I naravno da ne mislim da ce oni ikome pomoci haha, samo u zadnjih par godina su se višestruko dokazali kao veliki "dobrotvori" (sarkazam fully intended) a ono prije necu ni spominjati. Oni se budu umješali u išta jedino ako mogu izvuci neki profit iz toga. I da se razumjemo i drugi su u hw biznisu radi love a ne ljubavi prema nama gamerima ali Nvidia je posebno scummy kad god ima priliku biti a ja ih (a cini mi se i kolega Exiled) zato posebno volim

Iskreno im svima u hw branši zelim najzescu mogucu konkurenciju tako da im se % zarade nabiju maximalno u pod, a nama kupcima da ista ta konkurencija obezbjedi najbolji hw za našu lovu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 16:26   #4918
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Iskreno, protiv same tehnike i hardvera nemam ništa, zato i koristim i kupujem Intel, AMD, nVidia i Radeon, jer ako valja, to je to. Jedino kaj Intel i nVidia kao firme, svaki put kad znaju da ne mogu konkurirati kak spada, onda posežu za kojekakvim smicalicma, tužbama, potkupljivanjima i svemu ostalom kaj se krije između, tek toliko da skrše onu manju firmu koja im stoji na putu, a ujedno nudi bolji proizvod. Intel je to odigral u samom početku s AMD-om, pa kasnije opet u Athlon64 i Opteron eri, pa su još jednom probali nedavno s novim Zen generacijama, ali jebiga - ovaj put im baš i nije prošlo. nVidia pak radi još zajebanije stvari od svojeg osnivanja, bilo da je riječ o 3dfx ili SGI dokrajčivanju, izmišljanju tople vode s GPP-om, kupnjom ULi/ALi firme samo da maknu mogućnost čipseta na kojem (istovremeno) rade SLi i CrossFire rješenja, prijetnji recenzentima, jer ne spominju dovoljno puta nVidia tehnologije i tome slične fore, do te mjere da se nakon desetljeća navlačenja po sudu, čak i ništa manje zajebani Apple, odlučil povući iz bitke s nVidijiom, jer i njima je već bilo u interesu da se cijela stvar okonča, a Appleu bar (za razliku od 3dfx i ostalih prije) nofci nisu bili problem.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 19:27   #4919
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Da, tocno ovo kaj si ti napisao prakticiram i ja (pricamo za novi hw ofc), cak idem i nijansu dalje tipa ako su Nvidia i Intel 1-2% i jeftiniji od konkurencije i dalje cu odabrati konkurenciju, ali ako je razlika konkretna ili su pefrormanse bolje, price 2 perf king wins tko god on bio Osim Apple-a, njihovo nista nisam kupio do sada niti planiram, razloga ima puno previse i ne zelim ih navoditi jer cu se samo uzrujati kako uopce takva kompanije postoji a kamoli posluje uspjesno Ali za to nema straha, jos nije nit bude tako skoro napravljena jabuka koja bi ima dobar price/performance omjer
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 20:58   #4920
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Pričali smo već o tome, nVidia je napravila sve što su mogli da upropaste 3dfx i SGI, te onda jeftino kupe IP i stave u svoj portfolio.

Ko zna kaj se točno krije iza ovih najava o potencijalnom 3dfx povratku, ali nVidia sigurno neće nikome izaći ususret.

Mogu ih eventalno tužiti, kao i prije 20 godina.
Na jednom forumu sam naletio na post bivšeg zaposlenika Matroxa,
kaže da ih je nVidia pokopala,
u vrijeme 3D revolucije jako su u Matroxu gazili zaposlenike u utrku,
i tada im je nVidia otela top inžinjere, ponudili im više para, bolje uvjete.

Tada je bila Parhelia u razvoju, i to je bio zadnji Matroxov čip prije 19 godina.

Tako da se čini da nVidia nije slučajno prešišala konkurenciju.
512bit.net je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na