Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2012., 10:14   #4591
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Orcish Pregled postova
Imam nerješeni problem s garancijom već nekih dvije godine.
Dvije godine?!?
treba vidjeti što se uopće tu još da napraviti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 10:25   #4592
Orcish
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dvije godine?!?
treba vidjeti što se uopće tu još da napraviti.
Mislim da je to pokriveno ovime.

"ACQUISITUM MAGNUM d.o.o. jamči da će servis i zamjenski dijelovi za proizvod biti na raspolaganju kroz vrijeme od 7 godina."
Orcish je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 12:51   #4593
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Piši propalo. Prava se gube nakon 12 mjeseci, nađem začas citat zakona.

To bi trebalo biti ovo:
Citiraj:
Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.
ZAKON O OBVEZNIM ODNOSIMA

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 28.11.2012. u 12:57.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 16:20   #4594
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Orcish Pregled postova
Mislim da je to pokriveno ovime.

"ACQUISITUM MAGNUM d.o.o. jamči da će servis i zamjenski dijelovi za proizvod biti na raspolaganju kroz vrijeme od 7 godina."
Al' ne besplatno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 17:27   #4595
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nazvati i vidjeti hoće li ti izaći u susret, makar sumnjam.
Inače si imao pravo na povrat novaca ako su ti nudili drugačiji model (slabiji). Makar ako model nije isti sve je stvar dogovora. Oni mogu ponuditi šta žele, ti možeš šta ti želiš pa ako se ne uspijete usuglasiti zove se DI...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 20:51   #4596
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Dobro jel ovo nesto nije u redu sa baterijom ili dijagnosticki programi poblesavili.
Laptop Toshiba pod Moj Komp imam 2,5 mjeseca,koristim ga mozda 1,5 mjeseca,bio mozda desetak puta na bateriji i nikada ispod 15 % nije istrosena,jedino jucer sam spustio do 7 % i sve u redu,dodjem kuci i slucajno provjerim dok se punio kad imam sta vidjeti,wear level na 7 % po Aida64 odnosno 8 % prema HW monitoru.
Do jucer je bio wear level 2 %.

Sta da radim,nemoguce da je toliko baterija dotrajala,niti je iscrpljena ikada do kraja,vecinu vremena na punjacu laptop bio.
Imam MSI CR-620 i stvarno baterija nije štedita,trosena do kraja,pa punjena,dopunjavana i evo nakon 3 godine wear level 14 %.


blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 23:30   #4597
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Identican problem imao sam/imam ja s Toshibom Qosmio.

Nova novcata baterija imala je ogroman wear level, odnosno stvarni kapacitet baterije bio je daleko ispod deklariranog/nominalnog. Provjerio sam s nekoliko aplikacija i odnio u MojServis. Tamo su laptop testirali s baterijama koje su imali na licu mjesta u raznim aplikacijama te su na kraju narucili novu zamjensku bateriju. Sve baterije (ukljucujuci novu) su imale odredjeni, nesto veci ili manji wear level. Zakljucak servisa je bio da nesto nije u redu sa svim aplikacijama jer, kao, ne znaju komunicirati s baterijama ili maticnom na Toshiba laptopima.

Inace, baterija ima od pocetka (ocekivano) katastrofalno trajanje, ali nisam skuzio da je s vremenom (a proslo je prilicno) pao kapacitet s katastrofalnog do "skoro mrtva".
Ne kazem da je kod tebe tako, samo to da imas tako nesto u vidu jer ti u tom slucaju ni servis nece pomoci. Proguglaj malo, mozda je netko nasao rjesenje ili barem prihvatljivo objasnjenje tog fenomena.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 23:39   #4598
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova
Identican problem imao sam/imam ja s Toshibom Qosmio.

Nova novcata baterija imala je ogroman wear level, odnosno stvarni kapacitet baterije bio je daleko ispod deklariranog/nominalnog. Provjerio sam s nekoliko aplikacija i odnio u MojServis. Tamo su laptop testirali s baterijama koje su imali na licu mjesta u raznim aplikacijama te su na kraju narucili novu zamjensku bateriju. Sve baterije (ukljucujuci novu) su imale odredjeni, nesto veci ili manji wear level. Zakljucak servisa je bio da nesto nije u redu sa svim aplikacijama jer, kao, ne znaju komunicirati s baterijama ili maticnom na Toshiba laptopima.

Inace, baterija ima od pocetka (ocekivano) katastrofalno trajanje, ali nisam skuzio da je s vremenom (a proslo je prilicno) pao kapacitet s katastrofalnog do "skoro mrtva".
Ne kazem da je kod tebe tako, samo to da imas tako nesto u vidu jer ti u tom slucaju ni servis nece pomoci. Proguglaj malo, mozda je netko nasao rjesenje ili barem prihvatljivo objasnjenje tog fenomena.
sto mi je najcudnije,baterija jucer prije nego sto sam iskljucio laptop i spakirao,imala wear level 2 % odnosno 3 % po HW monitor,i negdje kad sam ugasio laptop imala je oko 7 %,dodjem doma i stavim na punjac i ima sto vidjeti

sad te nisam bas shvatio,jel to znaci onda da postoji mogucnost da mi servis nece htjeti zamijeniti bateriju jer je to po njima normalan rad i funkcioniranje baterije ?
kad sam dobio laptop,instalirao sam windowse,malo skyrim i tako to i iduci dan mi je bio wear level 2 %...
kontaktirao sam futuruIT i oni kazu da su ti programi nepouzdani i da njima donesem ako sumnjam...
jel to razlog vise da im sada ipak odnesem i da testiraju ?

a ovako mi baterija traje maksimalno 50 minuta kad igram nesto na 40 % brightnessa,a oko 2 sata neki HD film sa 50 % brightnessa,sto hocu pitati jel to oke ?
ako tako krene za par mjeseci ce baterija biti dotrajala vise od pola,za cega mi onda laptop sluzi ako kad ga upalim krepa za desetak minuta
blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 23:57   #4599
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Servis ce ti vjerojatno zamijeniti bateriju (kao sto su i meni), samo velim da ce ti i nova baterija (ako je problem kao kod mene) biti s vecim ili manjim wear levelom "out of the box". U svakom slucaju, ne znas dok ne probas, odnesi pa ce testirati. Mozda je tvoja stvarno u banani.

Ne znam koji model Toshibe imas, ali to vrijeme trajanja baterije zvuci ok ako je u pitanju jaci stroj. Meni traje i krace.

Ako je problem samo u krivom ocitanju stanja baterije (kao sto su zakljucili u mojem slucaju), onda ti baterija nece crknuti za par mjeseci. Moja je, evo, jos ziva, a od pocetka ima wear level slican tvojoj.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 11:22   #4600
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Toshiba mi je pod moj komp ispod nickname.
Toshiba L850-131
Poslao sam email FuturiIT pa cu im vrlo vjerojatno odnijeti da provjere odnosno proslijede ovlastenom servisu.
Vjerujem da to nije normalno da mi do neki dan bude wear level 2-3 % i sada odjednom kad sam malo vise istrosio bateriju poraste na 8-9 %.
Kazem,imam MSI CR-620 3 godine star i puno puta praznjen do kraja,dopunjavan,stalno na punjacu i wear level samo 14 %.

Tako da u ponedjeljak im nosim,nego hocu li ja njima morati cijeli laptop ostaviti jer mi je laptop potreban,a ne znam koliko dugo ce testirati ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 22:19   #4601
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Odnesi direktno u ovlasteni servis, krace ce trajati. I da, vjerojatno ce uzeti cijeli laptop (zajedno s punjacem) jer ce htjeti testirati sve sto bi moglo utjecati na takvo ponasanje baterije. U mojem slucaju testiranje (u MojServis) je trajalo par dana, cekanje nove baterije takodjer par dana - sve skupa oko tjedan dana.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 19:07   #4602
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pitanjce jedno. vidim da u zadnje vrijeme tmobile na neispravne uređaje out of box izbjegava preuzeti dio krivice na sebe. sve svaljuje na servis tj. uvoznike. uređaji su neispravni i ne žele ga zamjeniti , kao i servis jer izmisljaju toplu vodu. vidim po ovoj temi kad se malo pokazu zubi prodavačima it opreme da stvari riješavaju u većini slučajeva u kupčevu korist. mobiteli budu po mjesec dva na servisu ,a ne daju novi uređaj ljudima... vrijede li ista pravila za tmobile,vip kao i za it trgovine? ima li razlike u proceduri kad reklamiraš mobitel za razliku od procesora il grafe???
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 19:11   #4603
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
pitanjce jedno. vidim da u zadnje vrijeme tmobile na neispravne uređaje out of box izbjegava preuzeti dio krivice na sebe. sve svaljuje na servis tj. uvoznike. uređaji su neispravni i ne žele ga zamjeniti , kao i servis jer izmisljaju toplu vodu. vidim po ovoj temi kad se malo pokazu zubi prodavačima it opreme da stvari riješavaju u većini slučajeva u kupčevu korist. mobiteli budu po mjesec dva na servisu ,a ne daju novi uređaj ljudima... vrijede li ista pravila za tmobile,vip kao i za it trgovine? ima li razlike u proceduri kad reklamiraš mobitel za razliku od procesora il grafe???
Svuda vrijede ista pravila, no problem je što su neki trgovci, distributeri ili uvoznici "mekši", a neki "tvrđi".
Zamjene se moguće u rijetkim i zakonom definiranim situacijama, po ovom gore opisu zamjene u pravilu nema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 19:16   #4604
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Svuda vrijede ista pravila, no problem je što su neki trgovci, distributeri ili uvoznici "mekši", a neki "tvrđi".
Zamjene se moguće u rijetkim i zakonom definiranim situacijama, po ovom gore opisu zamjene u pravilu nema.
znači nakon par puta servisa isti problemi i nemas pravo na ispravan uređaj????
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 19:18   #4605
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
znači nakon par puta servisa isti problemi i nemas pravo na ispravan uređaj????
Točno. Eventualno na DI i sud, ali je to upitno koliko bi trajalo i koštalo. Obaveza općenite zamjene novim uređajem zakonski ne postoji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 19:25   #4606
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Točno. Eventualno na DI i sud, ali je to upitno koliko bi trajalo i koštalo. Obaveza općenite zamjene novim uređajem zakonski ne postoji.
ček onda, u većini slučajeva nemaju iste korištene uređaje pa zamjena otpada... onda ostaje povrat novca kao opcija???
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 20:34   #4607
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
ček onda, u većini slučajeva nemaju iste korištene uređaje pa zamjena otpada... onda ostaje povrat novca kao opcija???
Popravak pa eventualni povrat novca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 22:02   #4608
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako vam vrate uređaj nepopravljeni, odmah ga date nazad a slučaj prijavite DI.


Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

Citiraj:
VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
– bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor sklopljen s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5. stavak 1.),
– na zahtjev potrošača proizvod koji ima nedostatak ne zamijeni novim proizvodom ili potrošaču ne vrati iznos plaćen za taj proizvod, odnosno ne snizi cijenu ili uz suglasnost potrošača ne otkloni nedostatak na proizvodu, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 3.),
– u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati iznos koji je potrošač platio za tu uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni nedostatak, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 2.),
– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),
Također, možete zatražiti i raskid ugovora temeljem nepoštivanja jamstvenih uvjeta ukoliko tamo piše da su vam dužni popraviti uređaj u roku od 45 dana. Popraviti nije isto što i vratiti (neispravan).
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 13:15   #4609
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Evo jedan zanimljiv slucaj.

Naime kolegi sa posla je crko mob (samsung galaxy mini 2) star 6mj,
Odnio ga na garanciju t-centar, oni ga proslijedili u ovlasteni servis i nakon nekoliko dana ga zovu iz servisa da garancija ne vrijedi i da je popravak 820kn.
Navodno je otisla maticna ploca i kazu da je bio u vodi, mob nije nikad vidio kap vode ili slicno.
A oni se izvlace da je bio u vlaznoj prostoriji (kuhinja,kupaona) itd.

Jel ima kakav pravni lijek za tako nesto?
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 13:28   #4610
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Mene su isto tako jednom zaribali, premda je moguće, jer je bila zima, telefonirao sam na -16 i moguće da se kondenziralo... jbg.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 00:34   #4611
vragolastidenis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 4
T-mobile move

Kupio sam navedeni mobitel u Hallo shop Daruvaru. Nakon cca 6 mj počinju kvarovi s punjenjem mobitela. mobitelu je zamjenjena matična. Tada se mobitel počeo blokirat nakon završenog poziva. mobitel je poslan na servis gdje pokušavaju riješit zamjenom sustava vraćaju mi mobitel koji se i dalje blokira i ne može uvest kontakte sa sim kartice. mobitel vraćen na servis i tada opet ažuriraju os. Nakon nekoliko neuspjelih servisa šaljem im prigovor i tada su zamjenili matičnu opet. Uređaj je radio mjesec dana ispravno i sada se opet počeo blokirat. Jedan od razloga blokiranja su naveli da je zauzeće memorije na mobitelu i eksternoj memoriji. To nije razlog. Sada ga moram poslat na servis i opet čekat mob. Tvrde da je rok za popravak 45 dana a garanciji piše da se obvezuju u roku od deset dana popravit ili izdat novi. Mobitel je bio ukupno 9 puta na popravku. Nigdje mi ne naznačuju produženje garancije već to vode u servisu u elektroničkom obliku. kako da znam do kad mi vrijedi :O. Razočaran sam uređajem koji je više na servisu neg kod mene. Ukoliko uređaj je dulje od 10 dana da li imam pravo na povrat novca?? ili mogu tražit novi uređaj ?
vragolastidenis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 08:30   #4612
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Inzistiraj na novome ili povratu love obzirom da je ovaj bio malo previše puta na servisu, a da nije učinjeno ništa konkretno za otklanjanju kvara.
btw, nisi napisao o kojem se mobu radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 09:45   #4613
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vragolastidenis Pregled postova
Kupio sam navedeni mobitel u Hallo shop Daruvaru. Nakon cca 6 mj počinju kvarovi s punjenjem mobitela. mobitelu je zamjenjena matična. Tada se mobitel počeo blokirat nakon završenog poziva. mobitel je poslan na servis gdje pokušavaju riješit zamjenom sustava vraćaju mi mobitel koji se i dalje blokira i ne može uvest kontakte sa sim kartice. mobitel vraćen na servis i tada opet ažuriraju os. Nakon nekoliko neuspjelih servisa šaljem im prigovor i tada su zamjenili matičnu opet. Uređaj je radio mjesec dana ispravno i sada se opet počeo blokirat. Jedan od razloga blokiranja su naveli da je zauzeće memorije na mobitelu i eksternoj memoriji. To nije razlog. Sada ga moram poslat na servis i opet čekat mob. Tvrde da je rok za popravak 45 dana a garanciji piše da se obvezuju u roku od deset dana popravit ili izdat novi. Mobitel je bio ukupno 9 puta na popravku. Nigdje mi ne naznačuju produženje garancije već to vode u servisu u elektroničkom obliku. kako da znam do kad mi vrijedi :O. Razočaran sam uređajem koji je više na servisu neg kod mene. Ukoliko uređaj je dulje od 10 dana da li imam pravo na povrat novca?? ili mogu tražit novi uređaj ?
Ukoliko u jamstvu piše 10 dana, onda je 10 dana, rok od 45 dana ne postoji.
Prijavi DI i priloži sve papire od servisa koje imaš.
Koji servis je u pitanju?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 09:55   #4614
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ukoliko je mobitel na popravku duže od 10 dana a piše da ide novi, tada nemoj prihvatiti ništa osim novog. Jednostavno ne preuzimaj. Napiši im dopis gdje tražiš novi uređaj ili povrat uplaćenih sredstava. Ako odbiju jedno i drugo pismeno tada su prekršili svoje jamstvene i imaš pravo na raskid ugovora.

Također se u dopisu pozovi da ćeš ih prijaviti Državnom inspektoratu za:
(zakon o obveznim odnosima).

Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

za koji je propisana kazna od:

Citiraj:
VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
– bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor sklopljen s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5. stavak 1.),
– na zahtjev potrošača proizvod koji ima nedostatak ne zamijeni novim proizvodom ili potrošaču ne vrati iznos plaćen za taj proizvod, odnosno ne snizi cijenu ili uz suglasnost potrošača ne otkloni nedostatak na proizvodu, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 3.),
– u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati iznos koji je potrošač platio za tu uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni nedostatak, a bio je dužan to učiniti (članak 5. stavak 2.),
– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),
Pošto oni tebi svaki put daju neispravan, onda direktno krše zakon.

Ako tvrde da je mobitel u redu i da je normalno da blokira tada se možeš pozvati na nedostatak što opet povlači povrat sredstava.

Također, svaki put kad su ti zamjenili matičnu na istu ide nova garancija, a pošto je to i bitniji popravak ide nova garancija na cijeli mobitel.


Dopis šalješ na registriranu adresu trgovine preporučeno s povratnicom. Primjere dopisa imaš u mom sigu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 10:35   #4615
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Predao sam ploču 26.11. na reklamaciju u HGSpotu u Vinkovcima i do sada nisam još dobio nikakvu povratnu informaciju. Pošto nemam baš prevelikog iskustva s reklamacijama, zanima me u kojem roku mi trebaju javiti da li je reklamacija prošla ili nije? Molio bih one koji su imali reklamacije u hgspotu da kažu ponešto o njihovim servis uslugama?!
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 10:48   #4616
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor mastermindx Pregled postova
Predao sam ploču 26.11. na reklamaciju u HGSpotu u Vinkovcima i do sada nisam još dobio nikakvu povratnu informaciju. Pošto nemam baš prevelikog iskustva s reklamacijama, zanima me u kojem roku mi trebaju javiti da li je reklamacija prošla ili nije? Molio bih one koji su imali reklamacije u hgspotu da kažu ponešto o njihovim servis uslugama?!
To ti ovisi. Nekima bude za 10 dana, nekima mjesec dana...

Zakon definira u razumnom roku.
Možda piše na jamstvenim nešto kao 45 dana.
Najlakše bi ti bilo da ih kontaktiraš i provjeriš status reklamacije.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 11:02   #4617
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
To ti ovisi. Nekima bude za 10 dana, nekima mjesec dana...

Zakon definira u razumnom roku.
Možda piše na jamstvenim nešto kao 45 dana.
Najlakše bi ti bilo da ih kontaktiraš i provjeriš status reklamacije.
Ma jučer sam im poslao mail, da mi jave stanje reklamacije i dao im br. naloga, ali nitko se ne javlja. Bitno da se oni reklamiraju da odgovaraju na upite u najkraćem mogućem roku. Ništa, probat ću ih telefonski kontaktirati, pa ćemo vidjeti.

Na ploči mi ne radi 3 i 4 slot od rama, a i izgleda da je iskrivnjen jedan pin od soketa. Što mislite jel pin uzrok kvara memorije i da li će mi proći reklamacija ako je pin od soketa u pitanju?
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 11:17   #4618
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako primjete, neće.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 11:21   #4619
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako primjete, neće.
A već su naveli u servisnom nalogu da je jedan pin iskrivljen, tako da će sigurno to prvo pogledati. Znači po ovome mi gara pada u vodu? Možda se smiluju pa prihvate reklamaciju, pošto je jedan pin u pitanju .
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 11:34   #4620
vragolastidenis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Inzistiraj na novome ili povratu love obzirom da je ovaj bio malo previše puta na servisu, a da nije učinjeno ništa konkretno za otklanjanju kvara.
btw, nisi napisao o kojem se mobu radi.
Radi se o mobitelu T-mobile move koji je inače alcatel ot 908. Servis je Mobis electronic. Prigovor dali da šaljem trgovcu ili serviseru? Pošto trgovina to samo preuzme i šalje u ZG. Povrat novca moram tražit od Trgovca tj Hallo shopa ?
vragolastidenis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na