Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2010., 20:28   #241
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Danas SVAKA ploca ima ima podrsku za SLI (pod uvjetom da posjeduju 2xPCIe 16x)!
Cak i one s ATI/AMD chipsetom:
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=262053


Ali i dalje neces imati NAJBRZU grafu na svijetu!
Ima da, samo što bih trebao ubaciti moddani bios ili bios od obične P6T koja ima SLI support (valjda bi to radilo); razmišljam si uzeti još jednu GTX295 pa ću vidjeti još što i kako
A za ovo drugo, we'll see about that
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:05   #242
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ima da, samo što bih trebao ubaciti moddani bios ili bios od obične P6T koja ima SLI support (valjda bi to radilo); razmišljam si uzeti još jednu GTX295 pa ću vidjeti još što i kako
Pa samo ti treba ovaj SLI patch, nikakav modani bios:
http://lab501.ro/wp-content/uploads/..._v0.9_beta.exe
Evo i upute kako do toga.
http://translate.google.com/translat...ultate&act=url

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A za ovo drugo, we'll see about that
Evo DVIJE grafe koje SIGURNO nece potuci
http://www.guru3d.com/article/asus-ares-review/
http://www.hexus.net/content/item.php?item=22701
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2010., 21:10   #243
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova

Hvala na patchu

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ah da, ali nema baš svaka ploča support za SLI pa je s mojeg gledišta za te novce bolje ipak uzeti najbržu single GPU grafu na planetu
Ne čitaš ti baš temeljito ha?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:17   #244
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Hvala na patchu
Nema na cemu!

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ne čitaš ti baš temeljito ha?
Citam ali ne vidim kakve veze podrska za SLI/CF neke ploce ima s 5970? Ona ima interni CF i sa stajalista BILO KOJE ploce ona je single GPU.
Mislim da bi bez beda radila i na VIA KT880 samo sto bi je malo kocio proc.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 03:07   #245
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
heh ovaj nvidija sli thingy na amd chipsetu je bas prikladno sjeo ovih dana... kao da je netko insiderski poslao hint kako da se to napravi i tako proda jos par tisuca nvidija kako bi veseljaci iz bogatog svijeta foldali Sad bi bilo lijepo da gosn. Manju Hegde koji je iz nvidije (autor ageinog physx-a i lider cuda projekta) prebjegao AMD-u, takodjer pod nekim pseudonimom spusti patch za physx na aticama. Oni prodaju kartice na sve strane i svim taborima, a mi happy, jer mozemo jos bolje birati
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 09:00   #246
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
heh ovaj nvidija sli thingy na amd chipsetu je bas prikladno sjeo ovih dana... kao da je netko insiderski poslao hint kako da se to napravi i tako proda jos par tisuca nvidija kako bi veseljaci iz bogatog svijeta foldali Sad bi bilo lijepo da gosn. Manju Hegde koji je iz nvidije (autor ageinog physx-a i lider cuda projekta) prebjegao AMD-u, takodjer pod nekim pseudonimom spusti patch za physx na aticama. Oni prodaju kartice na sve strane i svim taborima, a mi happy, jer mozemo jos bolje birati

Pa nije taj patch za amd dobro sjeo ovih dana, ploče se mogu hakovat već neko vrijeme. Što se tiče intel čipseta, to je već jako stara vijest.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 12:46   #247
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Evo i tomica se oglasio, ako su ovi rezultati tocni onda je kartica što se tice perf http://www.tomshardware.com/reviews/...80,2781-6.html

A cijena ce bit Nesto žure s tom 5xx serijom, s obzirom koliko im je trebalo da geforce 4xx izadje, mozda su jednostavno bili malo zapili pa se sad otrijeznili
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:36   #248
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
.
-->
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 20:12   #249
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
.
koje prese...anje
-->
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
koje prese...anje
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 20:14   #250
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Pa da. Brutalno je pola od toga a ovo je cisto kurc..e.
btw. 580tki ima i vise nego dovoljno tak da su sva ona nagadanja od paper launchu bila kriva.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 15.11.2010. u 21:16.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2010., 20:18   #251
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Pa da. Brutalno je pola od toga a ovo je cisto kurc..e.
eh kako su stvari lake kad imaš bogate starce.

ps. moj stari ni danas nije pogodio bingo. mater
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 22:46   #252
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ovisi. Znas koji je standard recimo u kanadi, a koji kod nas (iako je lik sa linka u njemackoj, obicno budu ludi kanadjani sa evgama - foldaju i griju se valjda)?

A sad ubaci koja je cijena tamo nevidije, a koja ovdje ispada da njih 4 way sli dodje ko nas 1 kartusa...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 22:54   #253
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ovisi. Znas koji je standard recimo u kanadi, a koji kod nas (iako je lik sa linka u njemackoj, obicno budu ludi kanadjani sa evgama - foldaju i griju se valjda)?

A sad ubaci koja je cijena tamo nevidije, a koja ovdje ispada da njih 4 way sli dodje ko nas 1 kartusa...
odi pogledati druge klipove. svaki pol godine nešto mjenja. i to kao svaki put nešto brutalno složi.
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 23:16   #254
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor lateralus_eye Pregled postova
odi pogledati druge klipove. svaki pol godine nešto mjenja. i to kao svaki put nešto brutalno složi.
Ma kuzim to, vise sam reagirao na to da je to preseravanje... 4 way sli
Isto ce nama reci albanac za to i da mozemo za vise od duplo manje love dobiti gtx 460 1 gb koja i nije puno sporija od 580 kad gledas ustvari..
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 01:03   #255
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Pa da. Brutalno je pola od toga a ovo je cisto kurc..e.
btw. 580tki ima i vise nego dovoljno tak da su sva ona nagadanja od paper launchu bila kriva.
A valjda covjeku treba setup da moze metro igrat "the way it's ment to be played", tj. ukljucenim DOFom preko direct Computea. Jes da se s time samo dobije zblurana slika (i tzakodjer onda natrag zblurane sve one teksture, teselacije i filtering djidje koje se kartica inace muci prikazat) uz prepolovljen framerate, ali ako je to ment to be played... A inace, decki, kolko kosta samo jedna alu felga i guma na malo vecem
promjeru kotaca prosjecnog suv-a, pa nevidim po cesti da se stedi i ne kupuje ih, makar su tvornicke sasvim uredne
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:01   #256
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
A inace, decki, kolko kosta samo jedna alu felga i guma na malo vecem
promjeru kotaca prosjecnog suv-a, pa nevidim po cesti da se stedi i ne kupuje ih, makar su tvornicke sasvim uredne
Priča se da netreba 4 way sli jer je preseravanje, tako valjda na suvu netreba mjenjati sve cetri felge.. dovoljno je jednu ili dve uvrh glave
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 20:11   #257
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
...aj sad na stranu zezanje, ima i praktičkih primjena 4 way sli gtx580.
Jel ih za to čovjek koristi a ne za preseravanje, nebih ulazio u analizu.
Evo primjera iz prakse, kad nebi zasad bilo još nekih limitacija sa gpgpu
cuda upotrebom, elegantnije je uzet 4 gtx580 i utrpat u adekvatno
pripremljen workstation, nego slagat 4 render slavea.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 19:19   #258
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 01:40   #259
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Srušen 3DMark Vantage rekord sa 4 x Asus GTX580, RIIIE i i7 980X pod LN2. Što drugo reći nego - sick!

http://hwbot.org/community/submissio...80_71167_marks
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 09:56   #260
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Meni tu nije ništa loše. Dokazali su da igre ne lupaju u zaštitu koliko vidim nego samo furmark i slični. Takvu zaštitu je amd imao softwersku prije cypresa, a nakon toga i HW u cypressu. Trebalo bi usporediti malo fpse u furmarku da vidimo koliko ati ograničava.
I dokazali su da su u nvidiji napravila dobar posao i drastično smanjili potrošnju na toj arhitekturi (kad uzmeš u obzir povečanje takta i kompletne shadere) koliko god je charlie vrištao da je to nemoguče.


Fora je u tome što se može zaobići ta zaštita . Loše je što s takvim cuclanjem je vjerovatno moguće sjebati karticu ako je ostaviš da ti grije prostoriju, a da ni nisi se igrao sa žicama, nožićima ili što već (ah, evo opet vidim poveći red klinca na reklamacijama i povrat novaca...)
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 11:30   #261
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 12:57   #262
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 347
Stigla Asus-ova u Links, kakvu cijenu su lupili nisu normalni.Nađe se za 100Eura jeftinije u drugim trgovinama.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 13:01   #263
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
29fps na dobro nabrijanoj 470. Probal i sa dvije i skaliranje je duplo. Treba upalit alternate frame rendering 1 u driveru umjesto Nvidia recommended. Sto se vise priblizava necemu to postaje turbo detaljno. Uglavnom zgodno.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.11.2010. u 13:32.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 13:40   #264
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Meni tu nije ništa loše.
Nisam ni rekel da je loše, niti sam u nekoj podrugljivoj maniri mislil "ha-ha kak se to grije". Takve kartice me ni ne zanimaju po pitanju kupnje, a bome nemam ni 13 godina, pa da se opredjeljujem za crvene ili zelene.
Kak sam i rekel, zanimljvo za pročitati, pošto se dosad ni jedna recenzija nije bavila tom zaštitom - samo su ju spomenuli i to je to. Ovi su bar istestirali i odma u uvodu rekli da nema utjecaja na performanse u igrama.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 15:10   #265
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Jedino što je tužno, ružno i glupo je to što se proizvođači kartica žale kako su testovi tipa Furmark i slični štetni za kartice, pa ih onda takvim hardverskim i softverskim šemama ili onemogućuju ili oslabljuju, umjesto da se potrude i naprave hardver koji će radit unutar granica specifikacija, a ne stavljat kojekakve limitere.
Ajde, da se to radi na karticama iz medium segmenta, nešto na šemu iskorištavanja poluispravnih čipova i ugrađivanja istih u slabije modele, zbog uštede, to bi bilo sasvim u redu, ali ovako, no way hose...
Ista šema kao i kod ati-ja kad su u driverima onemogućili maksimalno opterećenje za testove tipa furmark, occt i slično, pa si morao preimenovati exe da bi test opteretio punom snagom karticu, a sve to samo zato da bi vidio kako se pwm pregrijava i kartica se gasi.
Tužno, tužno. Kupiš komad hardvera koji platiš par tisuća kuna i onda po netu saznaješ kako je limitiran kojekakvim glupostima jer se proizvođač boji, ili ne želi pustit njegov puni potencijal.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 15:16   #266
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Jedino što je tužno, ružno i glupo je to što se proizvođači kartica žale kako su testovi tipa Furmark i slični štetni za kartice, pa ih onda takvim hardverskim i softverskim šemama ili onemogućuju ili oslabljuju, umjesto da se potrude i naprave hardver koji će radit unutar granica specifikacija, a ne stavljat kojekakve limitere.
Ajde, da se to radi na karticama iz medium segmenta, nešto na šemu iskorištavanja poluispravnih čipova i ugrađivanja istih u slabije modele, zbog uštede, to bi bilo sasvim u redu, ali ovako, no way hose...
Ista šema kao i kod ati-ja kad su u driverima onemogućili maksimalno opterećenje za testove tipa furmark, occt i slično, pa si morao preimenovati exe da bi test opteretio punom snagom karticu, a sve to samo zato da bi vidio kako se pwm pregrijava i kartica se gasi.
Tužno, tužno. Kupiš komad hardvera koji platiš par tisuća kuna i onda po netu saznaješ kako je limitiran kojekakvim glupostima jer se proizvođač boji, ili ne želi pustit njegov puni potencijal.
Nebih se složio. Ista stvar sa autom i crvenim poljem. Čemu trovati karticu sa zločudnim softverom koji nema nikakve poveznice sa igrama.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 15:59   #267
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Čemu trovati karticu sa zločudnim softverom koji nema nikakve poveznice sa igrama.
Jbg, ljudi nemaju pametnijeg posla.
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 19:24   #268
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
OT:
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
29fps na dobro nabrijanoj 470. Probal i sa dvije i skaliranje je duplo. Treba upalit alternate frame rendering 1 u driveru umjesto Nvidia recommended. Sto se vise priblizava necemu to postaje turbo detaljno. Uglavnom zgodno.
Na kojoj si rezi to zavrtio?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 19:32   #269
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
1920x1080, grafe rade na 820mhz.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 20:34   #270
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nebih se složio. Ista stvar sa autom i crvenim poljem. Čemu trovati karticu sa zločudnim softverom koji nema nikakve poveznice sa igrama.
Slažem se s ovim, odlična analogija. Baš bih volio vidjet da netko kupi novi nissan gtr i nafrlji ga u garaži da gura zid, bez hlađenja i pri 10 000 okretaja.
Dakle proizvođači nemogu još i znati kuda će netko nagurati karticu, dakle koliko će još vreline akumulirati zbog loše provjetrenosti i skućenog smještaja, da ne spominjem sumnjiva napajanja koja pod zahtjevom za amperažom naprave i sebi i kartici kojekakav rusvaj. Furmark i slični burnin programi su maltene testovi na nivou: "ajmo kratko spojit žice u kući da vidimo hoće li osigurači poiskakati". I onda kad poiskaču, trčimo u dućan na reklamaciju, zbog pregorenih osigurača. Nemam ništa protiv da kartica ima throttling, kao što ima i procesor.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na