Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2011., 13:29   #421
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
http://guru3d.com/article/msi-geforc...dition-review/

ventovi vrte kontra i onda spraše cjelo kućište iznutra,mrcina od grafe.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 14:12   #422
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To ni nisu grafe koje su radene da se zatoce u neka jeftina kucista i svoj radni vijek provedu vrteci COD i sl...Tek kad se na njih namontira GPU pot i ohlade se na -100 i manje pokazuju zasto su "special" a ovo sve ostalo je bezveze. Imaju i MSI i Gigabyte i ponudi modele sa super hladenjem koji nisu nista losiji za igranje i rekreatnivni OC. Jedini njihov smisao je zadovoljstvo koje pruzaju svojim vlasnicima jer znaju da imaju nesto "special", neki ne ne znaju a u realnosti nekih osjetnih razlika nema.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.05.2011. u 14:18.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2011., 17:47   #423
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Mislim da sam već gore rekao svoje mišljenje o tome.

A da ću ju zatočit u jeftino kućište i nije baš istina, osim ako 600T ne ulazi u kategoriju jeftino.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 23:38   #424
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Mislim da sam već gore rekao svoje mišljenje o tome.

A da ću ju zatočit u jeftino kućište i nije baš istina, osim ako 600T ne ulazi u kategoriju jeftino.

Dal je Lightning na putu? Dosle su danas i imaju ih 3 kom u I.Q. centru..Meni isto izgledaju jako privlacno ali me cijena odbija jer su mao pretjerali u ovoj turi.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 00:35   #425
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Munja je već preko tjedan dana na sigurnom.

Ostatak kompa sl. mjesec kad sjedne plaća.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 10:25   #426
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
Dali taj ASUS MARS II u prodaji ?
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 10:27   #427
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Dali taj ASUS MARS II u prodaji ?
Ne još.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 14:57   #428
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
A ASUS MARS ?
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 19:58   #429
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
http://www.asetek.com/press-room/new...d-cooling.html
PNY i Asetek spremaju novu seriju grafičkih kartica (čitaj 580 GTX) sa integriranim all-in-one vodeim hlađenjem (tipa Corsair H50/70) i 5 godina garancije. Naaajs
Tko je zastupnik PNY-a u Hrvatskoj?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 11:56   #430
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2011., 12:11   #431
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kolika kartica :O , a i dobra teta .Cijena ce joj bit prava poslastica, ako je ares bila preko 7 k kuna, ovo ce ic nebu pod oblake
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 13:12   #432
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nije grafa toliko velika koliko je zenskica mala...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 13:39   #433
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije grafa toliko velika koliko je zenskica mala...
jadna jedva ju drži
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 16:24   #434
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Cijena ce joj bit prava poslastica, ako je ares bila preko 7 k kuna, ovo ce ic nebu pod oblake
12.000 kn je bila Ares kad je stigla kod nas, kasnije je pala na 10.000 kn i sad već jedno dulje vrijeme drži cijenu od kakvih 8.000 kn.
Mars II bude imal sličnu putanju, a bome ne bi bilo ništ čudno da u startu košta i oko 15.000 kn.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 16:30   #435
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Za te novce se uzme cijela 2600k konfa sa dvije gtx 580 DCII graficke...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 16:45   #436
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Za te novce se uzme cijela 2600k konfa sa dvije gtx 580 DCII graficke...
Al nisi fejs ako nemaš MARS II
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 17:04   #437
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
12.000 kn je bila Ares kad je stigla kod nas, kasnije je pala na 10.000 kn i sad već jedno dulje vrijeme drži cijenu od kakvih 8.000 kn.
Mars II bude imal sličnu putanju, a bome ne bi bilo ništ čudno da u startu košta i oko 15.000 kn.
Uostalom, jel pricamo o Asusu ili ne?
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 17:06   #438
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, a još kad i Links stavi svoju uvijek popularnu cijenu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 15:05   #439
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
ASUS Releases ROG MATRIX GTX 580 Graphics Card to Market

Citiraj:
Continuing the success of its popular ROG MATRIX Series graphics cards, ASUS today launches the ROG MATRIX GTX 580 Series. Based on the NVIDIA GeForce GTX 580 GPU, the ROG MATRIX GTX 580 Series combines a dual-fan DirectCU II thermal design and 19-phase Super Alloy Power components with instant hardware overclocking tools; TweakIt, ProbeIt and an innovative Safe Mode button. Together, with the new GPU Tweak software overclocking utility, both gamers and overclockers can now gain an undeniable performance advantage over the competition.

Redesigned From the Ground Up for Incredible Performance
The ROG MATRIX GTX 580 series is clocked at 816MHz and features a massive 1.5GB of 4.8GHz GDDR5 memory. It comes preloaded with a variety of hardware-based tools, including TweakIt and ProbeIt for instant overclocking adjustment and measurement, plus a Safe Mode button for the instant restoration of stable settings at any time.

The ROG MATRIX GTX 580 Series has been created to deliver the ultimate in overclocking performance with its ground-up PCB redesign and exclusive 19-phase Super Alloy Power technology. This guarantees much greater overclocking headroom, with a 15% performance boost, 2.5 times longer lifespan and 35°C cooler operation than the reference card design.

The new GPU Tweak overclocking tool has integrated the GPU-Z with TechPowerUp to provide accurate information about the graphics card, while ASUS engineers have developed real-time clock frequency, voltage, fan speed and profile adjustments for up to four different card settings in combination to this. ASUS also ensures the most up-to-date firmware and drivers via its Live Update feature. Simply put, GPU Tweak gives gamers and overclockers convenience and flexibility in adjustments and monitoring not seen in other tools.

Direct Cooling in Style
Also helping cool the MATRIX GTX 580 series is an exclusive DirectCU II thermal design that puts copper heat pipes in direct contact with the GPU to effectively dissipate heat. Twin sound-dampened fans also pull 600% more air across the card’s heatsinks than the reference design, achieving 20% cooler operating temperatures. The MATRIX LED load indicator provides an at-a-glance, color changing display of the card’s overall load in real-time, too.

Product Highlights
  • Overclocking hardware tools like TweakIt and ProbeIt are directly embedded onto the ground-up redesigned PCB, while a Safe Mode button offers an easy reset option for worry-free overclocking.
  • GPU Tweak utility provides real-time software overclocking control. The tool not only guarantees superior control over such things as clock frequency, voltage and fan speed, but also provides several handy features like in-game video recording and live firmware and drivers update
  • 19-phase Super Alloy Power components provide more headroom for overclocking with a 15% performance boost, reduced running temperatures by 35°C and prolonged product lifespan by 2.5 times.
  • Award-winning DirectCU II thermal technology with sound-dampened dual fans provides 600% greater airflow and 20% cooler performance than the reference design.
  • A multicolored MATRIX LED load indicator on the ROG MATRIX GTX 580 gives an instant, color changing visual display of the real-time GPU load.
For more information, visit the product page.


http://forum.pcekspert.com/newreply....te=1&p=1920460
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 15:45   #440
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
...

The ROG MATRIX GTX 580 series is clocked at 816MHz and features a massive 1.5GB of 4.8GHz GDDR5 memory.

...
4,8 GHz? Da bar, to bi onda bila jedna brutalna kartica.

http://www.asus.com/Graphics_Cards/N...specifications

Prije 4008 MHz. Zasad sam jedino Lightning vidio da ima podignut takt memorije na 4200 MHz.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 11:42   #441
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
http://www.asetek.com/press-room/new...ics-at-e3.html

NAPOKON!

Čini mi se da će ovo čudo pojesti sve zračne hladnjake za doručak...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 15:32   #442
Stratofortress
Registered User
Moj komp
 
Stratofortress's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 52,000 feet
Postovi: 81
Citiraj:
Autor prt scr Pregled postova
jadna jedva ju drži
http://www.youtube.com/watch?v=LVc1L...eature=related

istina
Stratofortress je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 15:30   #443
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
ASUS GTX 580 Matrix Platinum 1.5 GB

Zvjerčica na recenziji:

Citiraj:
Seen first at Computex 2011, the ASUS Matrix GTX 580 is a NVIDIA GeForce GTX 580, that is geared toward overclockers and enthusiasts. The card sports many features for the hardcore overclocking crowd like voltage measurement pads on the card and extensive software voltage control. It is also the first card that comes with solder bridges to enable additional tweaking potential. In terms of cooling, ASUS is using a new variant of their triple slot Direct CU heatsink, which promises maximum cooling performance while still keeping noise levels at a minimum. The card is also backed by a wealth of ASUS ROG-exclusive features such as fan throttle, ROG GPU Tweak, redundant BIOS with Safe Mode fallback, and a huge aesthetic boost for your rig.


Izvor: techpowerup
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 16:00   #444
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Iskreno, nisam impresioniran sa Matrixom dok postoje Lightning i Gigabyte SOC verzije... još nisam vidio Lightninga koji ne može povući bar 900 MHz (uz TwinFrozrIII koji zauzima slot manje od Matrixa), a SOC neću ni spominjati.

Iako, sviđaju mi se ovi Safe Mode i 100% fan switchevi... a ni backplate nije za baciti...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 01:15   #445
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
http://www.asetek.com/press-room/new...ics-at-e3.html

NAPOKON!

Čini mi se da će ovo čudo pojesti sve zračne hladnjake za doručak...
To vodeno hlađenje na PNY kartici je poluproizvod. Neznam što je gore, ovo vodeno na kartici koja ima turbinu na sebi il ovaj model što ima uz to i blok za CPU.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 09:41   #446
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Iskreno, što im je bilo kada su stavljali cpu hladnjak u loop mi ni do dana današnjeg nije jasno. A ovo sa turbinom mi je još i jasno, ostavili su je da hladi VRM i RAM jer je vodeno samo na GPU. Da bi bilo bolje da je fullcover blok na grafi, bilo bi, ali onda to ne bi bilo baš jeftino.

Ali sada više mi nije ni važno, Munja je stigla u kućište i, ma koliko joj se trudio naći zamjerku, ne uspijevam.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 16.06.2011. u 11:20.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 23:09   #447
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
@Pupo-kakav poluproizvod ovo s turbinom?

Ne shvacam,GPU ce biti hladan, te jos i hladniji s turbinom,a takoder i VRM i ostale komponente.I da svi znamo da je GTX580 brutalno tiha kartica,tako da ne vidim zasto bi to smetalo,dapace,bolje da ima jos dodatno hladenje u rezervi,tko to ne bi htio?
Tomek32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 00:27   #448
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kad smo vec kod hladenja 580tke, dosla je ova zvijerka u Links. Nije preskupa i pase na puno grafi pa navali narode, svaka preporuka. 99% bi se kladio da bolje hladi od ovih vodeno-zracnih kemijanja.

Sad bas da je 580 brutalno tiha, nije ali u usporedbi sa ref hladenjem na 6970/50 je jako tiha. Nedavno sam prvi put vidio 80c na mojoj ref grafi sto nije za cudit na 28c ambijenta. Hladnjak ne prelazi 66% sto nije bucno ali se vec lagano cuje sa otvorenom stranicom. Nisam je dugo tak drzal, nego sam vratio gore Spitfirea i sad radi na ugodnih 52c(56c na 900mhz), necujno. Accelero bi je trebao drzat ispod 60c u svakom slucaju a inace je poznat po svojoj tisini.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.06.2011. u 00:36.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 08:37   #449
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
potpis na to, imao sam AC Extreme na 5970, mogu reći da je to najbolje hladenje sa kojim sam se dosada susreo, prvo sam mislio da je patka to što piše na kutiji vezano uz drastičan pad temperature ali sam se uvjerio da nije. naspram njega svako sljedeće hlađenje koje imam osjetno je glasnije pa i Twin Frozr 2.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 09:47   #450
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Potvrđujemo ovo što su Magarac i sodom rekli, moju 4870X2 je sličan hladnjak držao ekstremno tihom i relativno hladnom, upravo je nevjerojatno koliku količinu topline može disipirati uz toliko malo buke.

Sada imam TwinFrozrIII koji je u idle-u nečujan kao i Accelero, ali kada opteretim grafu (uzmite još u obzir da 4870X2 troši više od 580GTX), TFIII se ipak malo čuje, dok je Accelero uvijek bio nečujan.

Jedina mana mu je što traži tri slota i SLI nije neka opcija s njime (čak i da se na neki način uspije napraviti, gornjoj grafi će kronično nedostajati zraka).
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na