Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2009., 19:07   #721
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Znaci nisu ti nista rekli sto si ga uzeo sastrane
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 19:35   #722
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
ja kad sam promijenio STB morao sam nazvat službu i dat im mac adresu i serijski broj STBa.. radili su mi programi, ali mi je stalno javljalo da glavni pin nije ispravan i bila je uključena roditeljska zaštita i nisam vidio pola programa..
STB sam isto nabavio onako sastrane
nisam ga ja nabavio sa strane.... direkt iz tcoma .....
PROOF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2009., 20:13   #723
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
taj STB koji sam nabavio, bio je kod nekoga već na probnom periodu..
svaki STB koji ide kod nekoga, vežu tom MAC adresom...
ako si i ti dobio taj od tcoma, možda je bio već korišten.. dal je bila ona zaštitna folija na prednjoj strani?

pa pitao me lik otkud mi, a reko nije bitno... šta on mora baš znat?
uglavnom, imam maxtv već godinu dana i imo sam onu atlantu a siemens je brži pa mi frend zamijenio u tcomu..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:18   #724
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Znaci kad ga vezu sa mac adresom samo na njoj radi?
Mogu li dva stb-a biti vezana na jednu mac adresu?
Recimo ako je netko imao staru atlantu i dobio sad siemensa
da li ce i atlanta raditi na toj mac adresi?
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:26   #725
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
da, koliko znam..
drugo neznam
trebala bi... kužiš, svaki STB koji ide od njih vežu za tvoj broj telefona..
velim, kod mene je taj drugi radio, oni osnovni programi al nije radio glavni pin...
zvao SZK, da mi resetiraju ili daju drugi pin.. pričekam ja, opet ne radi...
pita me koji STB imam.. reko siemens... jel nije atlanta, pita on mene.. reko nije, nabavio sam siemens.. otkud?... reko nije bitno....

onda mi je reko, pročitaj mi serijski broj STBa sa naljepnice i MAC adresu...
onda je on nešto napravio i ponovo mi se pojavio onaj prvi izbornik gdi da unesem svoj korisnički broj, ko kad prvi put dobiješ maxtv.. unio svoje podatke sa papira i radi...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:28   #726
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
A nisi probao da li ti sad radi i onaj stari stb
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 08:30   #727
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
imo je foliju gore...i taj reciever si je narucila teta skupa sa adsl-om a ona to nece gledat pa je dala meni....
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 08:36   #728
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Shrek Pregled postova
Znaci kad ga vezu sa mac adresom samo na njoj radi?
Mogu li dva stb-a biti vezana na jednu mac adresu?
Recimo ako je netko imao staru atlantu i dobio sad siemensa
da li ce i atlanta raditi na toj mac adresi?
kod mene nije radio.... starci imaju atlantu i kad prikopcam siemensa umjesto atlante ne radi..isto spaja i nikako da spoji....
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 16:55   #729
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Shrek Pregled postova
A nisi probao da li ti sad radi i onaj stari stb
nisam jer ga je frend vratio..

@proof

velim, neče ti radit jer je STB vezan za njezin broj telefona.. i ako ti nemaš maxtv, znači ako ga nisi imao do sada, nečeš moć gledat jer ti nije aktiviran taj paket kod njih..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:54   #730
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
napiso sam da imam maxtv jer starci imaju atlantu .... znaci samo trebam nazvat 08009000 i sredit ce mi?
PROOF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2009., 14:40   #731
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Danas m dosao maxtv,inace uredaj je siemens stb7710 sto je mislim nebitno za ovo sta mene zanima.

Dali se ikako moze dobit slika preko cijelog lcd-a (32")HD Ready a da nije razvucena kao i na obicnom tv signalu,ili to dozvoljavaju samo HD kanali? Nije mi bitna HD kvaliteta RTL-a ili nekog drugog programa samo da je slika nerazvucena preko ekrana da ljudi nisu duplo siri nego sto su zapravo. Dakle nesto kao kad bacite neki film u divx-u ili avi-u preko kompa na TV,nista nije razvuceno...

Dali je to moguce postici na maxtv-u za nase domace programe i kako?
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 10:54   #732
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Imaš u MaxTV meniju Postavke TV Ekrana, provjeri tamo da ti nije možda 4:3 omjer stranica.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 13:05   #733
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Namjesteno mi je na 16:9 ali nije u tome stvar,nisi me razumio,slika mi je preko cijele tv ali je razvucena,a kad je stavim na 4:3 mi je ok omjer ljudskih proporcija ali mi je naravno odrezano sa svake strane ekrana komad slike i crni ekran je. Spojeno mi je hdmi i kabelom i probao sam u opcijama stavit convert to 720p i kombinirat druge opcije, ali naravno nema pomaka.
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 13:39   #734
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
To sto ti hoces moguce je postici samo "rezanjem" TV slike. Kad bude neki film, neces vidit pola titlova jer si taj dio slike "odrezao". Ostavi da imas sa crte sa lijeve i desne strane.

Ako bas toliko hoces odrezati dio slike, onda stavis 4:3 na STB-u i na TV-u ili STB-u bi trebao imati zoom opciju, pa zoomaj dok se na popuni ekran. Samo sto nevidim smisao u tome.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 15:05   #735
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
uzeo sam max tv prije koji tjedan, stigao prije par dana, jel to znaci da nista od kamere?

(iako, ne radi mi dobro, kazu da postoje smetnje u liniji tako da postoji dobra sansa da cu ga prekinuti unutar prva tri mjeseca)
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:20   #736
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
To sto ti hoces moguce je postici samo "rezanjem" TV slike. Kad bude neki film, neces vidit pola titlova jer si taj dio slike "odrezao". Ostavi da imas sa crte sa lijeve i desne strane.

Ako bas toliko hoces odrezati dio slike, onda stavis 4:3 na STB-u i na TV-u ili STB-u bi trebao imati zoom opciju, pa zoomaj dok se na popuni ekran. Samo sto nevidim smisao u tome.
Ako ne vidis smisao onda moguce da ja nisam dobro pojasnio sta zelim. Ovako:

imam LCD sa rezom 1368x720,a tv signal je reza 640x480 i normalno zato kad se razvuce reza na lcd tv slika postane razvucena,odnosno ljudi postanu siri,deblji kako god hoces reci...

pokusavam to izbjeci,odnosno pokusavam napraviti sliku da mi bude recimo kao kad gledam avi ili divx film,bilo na monitoru koji je isto wide ili na lcd-u,slika mi nikad nije razvucena,a preko cijelog ekrana je,nebitno ako je malo rezana dole i gore,ali preko cijele sirine je a bez razvlacenja.

Dali je moguce to postici sa recimo rtl-om,a bez ikakvih zumiranja jer znam da ce mi kad tad bit odrezan neki dio slike ako zumiram,pa cu opet morat podesavat...

ocito da sam osuden na gledanje rastegnutih ljudi....
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:51   #737
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa normalno da, kad gledas divx film, ljudi nisu debeli (razvuceni) a slika je preko cijelog ekrana, kad je on vec u wide rezoluciji (bilo bas 16:9 ili jos sire). Nasi programi su u 4:3 i nemoguce ih je razvuci preko cijelog ekrana bez da se izgubi dio slike ili da ne budu debeli ljudovi. To sto ti hoces postici, da bude preko cijelog ekrana, da ne izgubis dio slike i da ljudi nisu debeli je nemoguce postici.

Evo ti primjer: 4:3 (normalno) vs 4:3 (zoom da nisu ljudi siroki i debeli na wide ekranima)
Primjeti koliko je slike odrezano na dnu i vrhu na drugom screenshotu.
A samo za usporedbu evo i 16:9 verzija tog screenshota.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 17:47   #738
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
toga sam se i pribojavao,jer to mi je otpocetka jasno da gubim dio slike ako zumiram 4:3,al sam se nadao da je to moguce izbjeci na maxTV-u...ocito nije

hvala
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:02   #739
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ima li tko problema da mu TV Guide ne radi? meni radi valjda svake prijestupne godine, a službu za korisnike je NEMOGUĆE dobit.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:25   #740
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor PROOF Pregled postova
dobio sam novi reciver za max tv u tcomu i sad kad ga prikopcam na router pise mi error connecting i nek provjerim jesu li svi kablovi dobro spojeni..provjerim ja sve i opet nece... onda sam zamjenio taj reciver sa onim od staraca...znaci na njihove kablove sam spojio taj novi i opet mi pise error connecting i nek provjerim kablove... a od staraca reciver radi sve normalno(oni imaju onaj prvi)... u cem je problem?
ja imam sad ovaj
Moje nedavno iskustvo sa njim
rodjaka dobilo tu skatulu ali oni ne postavljaju bez placanja. Dezurna zrtva - zippo
Najprije sam morao postaviti 20 m kabela kroz zidove, stokove,kuda sve ga nisam provlacio da se ne vidi. Ruter im je na nezgodnom mjestu, daleko od TV i nije islo drukcije. Nakon sto sam se dobro iz****o sa kabelom veselo ja to prikljucim slijedeci njihove upute kad ono corak. Nece pa nece da ga ubijes. Zovi sluzbu za korisnike (prije bi dobio Mesica osobna na telefon), i tako par puta (svako restartanje i cekanje je oko 1/2 sata) odustao sam i rekao im da zovu i gnjave T-Com da pogledaju u cemu je stvar. Testirao sam kabel i ruter i sve je bilo ok ali smaks-TV u banani. Rekao sam im da napomenu tehnicaru da je kabel testiran i da je u redu, vec da je stvar ili u resiveru ili u ruteru. Dosao je konjina i prvo sto je napravio, naravno testirao kabel. Nakon sto se uvjerio onda je isprobao ostalo. Zamjenio je najprije resiver (on je bio krivac), pa onda i ruter (najnoviji model Thomsona) i onda je proradilo. Veselje na kraju, tehnicar iz T-Coma ne zna konfigurirati ruter i ostali su bez adsl-a
Uglavnom 3 sata je taj "tehnicar" prtljao po tome da bi na kraju dezurna zrtva opet dolazila i rijesila adsl
Tko s vragom tikve sadi o glavu mu se razbijaju
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:46   #741
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Isti taj uredaj ja spojio za 10 minuta sve radilo,a vjerujte,instalacija je sve samo ne svakodnevna i uobicajena.

25 metara telefonskog kabela ide iz stana moje stare do moga,znaci od telefonskog prikljucka do routera,a iz mog stana do stare ide 25 metara utp kabela jer:

Ona koristi maxTV a ja koristim Internet spojen na njezinu liniju

i onda joj malo nekad i kidnapiram maxtv i spojim ga sebi da mali gleda crtice..

uglavnom,spojio to bez problema,kod stare na obicnu crt telku a sebi doma na LCD i sve je bilo funkcionalno za 10min
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 12:41   #742
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
opet imam problem ovi iz t-koma skacu sam sebi u usta..prvo nazovem 08009000 i kazem da imam 2 stb bla bla i da se nece spojit...onda mi covjek kaze da treba napravit asocijaciu uredaja za moju liniju.... i kaze mi da ce me prespojit kolegi da mi to napravi.... cekam ja hvala bogu 5 min da me prespoji i onda mi ovaj drugi kaze da je to nemoguce jer moram predat zahtjev i uplatit skoro 1500 kn za novi uredaj....... sad jel to istina ili stvarno mogu imat od nekog uredaj da mi naprave tu asocijaciju na moju liniju? ko sad tu laze...
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 14:13   #743
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
da biste mogli koristiti 2. stb morate platiti t-comu 1476kn jednokrato. NEMA DRUGOG NACINA. (sve ostalo su gluposti).
mozest ti imati 1000000 uredjaja, ali ako na tvom ACC. nije dopusten drugi STB on se kao takav nemoze prijaviti u sustav
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 14:15   #744
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
reko mi je da mi moze on slozit da linija bude za 2 prijamnika ali da taj drugi moram kupit u tcomu...
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 14:17   #745
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
pa to sam i ja sad napisao
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 14:23   #746
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
Citiraj:
Autor danij3l Pregled postova
da biste mogli koristiti 2. stb morate platiti t-comu 1476kn jednokrato. NEMA DRUGOG NACINA. (sve ostalo su gluposti).
mozest ti imati 1000000 uredjaja, ali ako na tvom ACC. nije dopusten drugi STB on se kao takav nemoze prijaviti u sustav
on je reko da mi moze slozit da mogu imat 2 uredaja...ali UREĐAJ moram kupit kod njih da mi ga konfiguriraju za moju liniju dok mi je drugi covjek kaj tam radi reko da mogu sa bilo kojim uredajem to napravit...
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 15:19   #747
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor PROOF Pregled postova
on je reko da mi moze slozit da mogu imat 2 uredaja...ali UREĐAJ moram kupit kod njih da mi ga konfiguriraju za moju liniju dok mi je drugi covjek kaj tam radi reko da mogu sa bilo kojim uredajem to napravit...
usluga dodatnog maxtv prijamnika mora biti aktivirana za tebe kao korisnika. kao što je danij3l rekao: bez obzira kolko ti imao dodatnih receivera doma, nis od sveg tog ak ti se to ne aktivira kroz ht-ove sustave. a to nazalost kosta tih soma i po' kuna.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 15:21   #748
PROOF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 67
ali ti onda posalju novi prijemnik....
PROOF je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 16:18   #749
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
yup
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 19:54   #750
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Evo, zadnjih par dana se zabavljam se jednom prilično "zanimljivom" stvari za mene . Pokušavam streamati sa kompa na STB (od MaxTVa, Atlanta). Da li je netko to uspio? Lovim sa wireshackom, streamam sa VLCom u UDP na ip/port od HRT1, ali ne ide. Kao da nista ne radim. Bilo bi super kad bi mogao streamati, nekoliko ljudi je uspjelo HD streamati s kompa na STB, ovako ne bi morao vuci hdmi ili VGA kabel, nego bi iskoristio svoj LAN kabel pomocu kojeg gledam MaxTV na računalu.
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na