Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2021., 13:20   #5731
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Novi payout policy ti ide od 01.06


https://support.bitfly.at/support/so...-june-1st-2021


uglavnom ok ja sam mislio da cu do 0.1 morat cekat, zadrzali su ovih 0.01 al sad je 28 svakog mjeseca
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 14:07   #5732
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
meni i dalje nije jasno sto se tocno mijenja.
Prvo kazu da ce poboljsat isplatu radi malih rudara a onda umjesto svakih 14 dana ide ispalata svakih 30 dana. Gdje je tu poboljsanje neznam


Onda kao nista ne mijenjaju al ispod toga odma upozorenje da nesto nemrem slat direkt na burzu ak nemam privatni kljuc itd...


!! Important !!
1) NO action required if you want to receive your payouts on the Ethereum mainnet as usual.

2) 0xPolygon is EVM compatible.


3) You can NOT receive 0xPolygon payouts if you mine directly to an exchange wallet!

4) You CAN use your current mining address for 0xPolygon payouts if you have access to your private key AND can import it to MetaMask wallet.


Dal ja i dalje mogu nis ne dirat i dobivat sve kao sto sam dobivao do sad? znaci direkt kopat na burzu i dobit isplatu svakih 0.1 eth ?
U rudaru je navedena adresa coinbasea odnosno binance-a
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 29.05.2021. u 16:16.
livada2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2021., 15:45   #5733
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ak tolko majnas da imas isplatu od 0.1 onda se za tebe nista ne mjenja. Kolko sam ja skuzio oni oce smanjit frekvenciju payouta na L1 da ne gube tolko budući da to ide u blok koji se majna. A prebacili bi prek tog poligona koji je vsljda L2 payout malim majnerima ak oce frekventniju isplatu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 16:15   #5734
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
pa do sad sam imao. zadnja je isla na 7 dana 0.09 jer je tezina skocila.
Prije mjesec dana je islo 0.1 svaka 4 dana ...


znaci meni se ne mjenja nista? thx
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 10:36   #5735
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Delete
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Daten. 30.05.2021. u 10:45.
Daten je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 10:38   #5736
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,


trebam pomoć, imam problem sa zamrzavanjem miša/računala na 3,4 sekunde svakih jedno 30ak sekundi od kad sam sa Gminera prešao na Teamred miner. ( konfa iz siga ).

Prije sam mogao cak i neku nezahtjevnu igru igrati dok je miner radio, a sada ne mogu ni surfati kako spada..


Postavke graficke su identicne kao sto su bile u Gmineru..


Do cega bi to moglo biti?


Hvala
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 15:25   #5737
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Kako isplatiti sa Coinbase na revolut. Dodao sam Bank account i sad ga treba verified. Znaci platiti sa Revoluta na COinbase sa SEPA transfer, ali tamo kad odem, prvo ne mogu upisati referal code do kraja, trazi jos jedan znak, ako dodam razmak, prolazi, no onda mi vrati tu svotu opet na Revolut sa porukom: Not Specified Reason Agent Generated
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:58   #5738
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Pozdrav svima, dosta sam nov u cijelom ovom kripto svijetu i htio bih poceti s rudarenjem Heliuma(HNT). Zanima me ima li netko mozda iskustva s placanjem poreza na rudarenje ili mozda zna kako se racuna porez na rudarenje? Gledao sam dosta po forumima i clancima i neki pisu da je super jednostavno dok drugi pisu da je gotovo nemoguce bez otvaranja tvrtke. Placa li se samo porez na kapitalne dobitke ili jos nesto?
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:50   #5739
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Mislim da nema misterije oko oporezivanja rudarenja i da je porezna izdala mišljenje o tome. Problem je jedino što ga rudari ne žele prihvatiti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:54   #5740
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Kako isplatiti sa Coinbase na revolut. Dodao sam Bank account i sad ga treba verified. Znaci platiti sa Revoluta na COinbase sa SEPA transfer, ali tamo kad odem, prvo ne mogu upisati referal code do kraja, trazi jos jedan znak, ako dodam razmak, prolazi, no onda mi vrati tu svotu opet na Revolut sa porukom: Not Specified Reason Agent Generated

Moraš na revolut otvorit račun u eurima. Onda moraš dodat te podatke dodat na coinbase ko banku ne ko kreditnu karticu. Zatim moraš uplatit 2 eura da ti veritificiraju i iza toga sve ide laganini iste sekunde sve vidljivo
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2021., 16:35   #5741
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da nema misterije oko oporezivanja rudarenja i da je porezna izdala mišljenje o tome. Problem je jedino što ga rudari ne žele prihvatiti.
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 17:08   #5742
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mred Pregled postova
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
Država je sebi dala pravo da sudjeluje samo u dobiti, a ne i u gubitku
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 20:20   #5743
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor mred Pregled postova
Ne znam, mozda da dam primjer kako sam ja to shvatio pa mi kazete jel to tako ili ne.


Npr. rudarim 30 dana i svaki dan izrudarim 1 HNT koji ima vrijednost $10. Dakle ukupno $300. Na tih $300 placam porez na drugi dohodak od 20% + prirez, odnosno $60? Cak i ako ne zamijenim HNT za kune ili neku drugu valutu nego ga samo drzim u walletu?


Iduci dan HNT skoci na $15 i ako zelim zamijenit tih 30 HNT za dolare, posaljem ih na Binance, prodam i onda jos moram platit porez od 10% + prirez na taj profit od $5 po jednom HNT-u?


A sto se dogodi u slucaju da padne na $5 pa ga onda prodam?
Heh ...

Vidim da si pre nov u tome, još nisam platio ništa ...

Nadam se da ni nebum ...

99% nas majna na vanjske adrese, i tamo imamo kartice s kojih kupujemo,dižemo na bankomatima i ...

Sad di ćeš i prema tome kaj majnaš odabrati ... ostaje na tebi ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 20:35   #5744
mred
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: /
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Heh ...

Vidim da si pre nov u tome, još nisam platio ništa ...

Nadam se da ni nebum ...

99% nas majna na vanjske adrese, i tamo imamo kartice s kojih kupujemo,dižemo na bankomatima i ...

Sad di ćeš i prema tome kaj majnaš odabrati ... ostaje na tebi ...
Hvala! I da, stvarno sam prenov. Zato bas pitam da vidim kako to rade ljudi koji su vec dugo u tome. Znaci koristite nesto tipa crypto.com kartice za trosenje Heliuma koji izrudarite? Ima li neka kartica koju rudari preferiraju?



I nije li to opet nekako povezano s vasim identitetom? Pretpostavljam da traze nekakvu potvrdu identiteta.


Zao mi je ako gnjavim, ali eto nemam kog drugog pitat.
mred je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 21:54   #5745
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa je, al realno koje su sanse da porezna ide pitat binance, crypto il nekog trećeg jel mu moze dat podatake o tom i tom onak random bez ikakvog razloga. Jos manje ak to acc na mjenjacnici nikad niti ne dode u nikakav kontakt sa tekucim, ziro računem npr. U kranjem slucaju mozes majnat na neki svoj wallet i prodat to za kes(imas i thread tu)onda ti tek nis nemogu.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 22:08   #5746
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Treći slot je x8,sve 3 su 3060,hasha 50 ko i ove dvije,ali na mining pločama ima obično konektor za molex kao za dodatnu struju,ova nema,malo je starija ploča ...
Jedino što mi još pada na pamet je cpu odnosno broj laneova...
__________________
Daedalus je offline