Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2008., 17:40   #1051
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 692
Da, baš sam i ja to nedavno gleda, slika je impresivna. tehnologija je (perfect/HD) natural motion, uglavnom to imaju Philipsovi televizori. Ali sam isto tako primjetio da zbog toga dolazi do "laga" slike, i to očitog u odnosu na druge izložene teklevizore.

Ali stvarno slika impresivno izgleda, bez pretjerivanja, druge televizije prema tim Philipsima izgledaju u najmanju ruku jadno.
LG Scarlet ima isto nešto slično...
Roso je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 23:40   #1052
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor krbo Pregled postova
Ne, ne radi se o tome. Grdno griješiš.

Kada se govori o 24fps radi se točno o 24fps, nikakvom 23.... američkom derivatu.

Stvar je u tome da sve filmske kamere od kada je svijeta snimaju sa 24 sličice u sekundi pa se to za PAL ubrza, a za NTSC malo uspori pa provuče kroz 3:2 pulldown kako bi to oni mogli gledati na 60Hz (59.97) spravama.

U kinu si oduvijek gledao čistih 24fps.

I sad se tu javila potreba za reprodukcijom "baš onako kako je i snimljeno" i na kućnim uređajim te pojave 24fps materijala i prijemnika.
Citiraj:
In video technology, 24p refers to a video format that operates at 24 frames per second (or typically, 23.976frame/s when using equipment based around NTSC frame rates) frame rate with progressive scanning
Bolan legendo sto kopiras moj tekst i onda ponavljas moje rijeci??? To sto ti pises je nidje veze jer televizori ne rade na 24 fps-a filmskom standardu vec na NTCS ili PAL sistemu!!!! Ovde nije bilo rijeci o tome sta se pusta u kinima a i tu sam cinjenicu naglasio; koju si falio ocigledno da se vrsi telecine filmskog standarda, (imas u mom postu vrati se i procitaj taj dio) dakle ili na 29.97 za NTCS (60Hz) ili na 25fpsa za PAL sistem.

29.97 dobijes kad podjelis 30 sa 1,001 pa automatski je svakom jasno da se moraju primjeniti algoritmi za dobivanje 24p jer uredjaji ne radi na 24p standardu. Istu stvar dobijes kad podjelis 24/sa 1,001 (1,001 je tzv 1 fps za NTCS fps sistem)->23.97 a ne 24p. Dajem linkove na kraju posta.

24p oznaka na televizorima znaci da su u stanju izvrsiti pulldown za 24 fps-a kad su fidovani sa 24p sadrzajem kao sto je BLU-RAY i nista vise a ne da su oni true 24p uredjaji jer to mogu biti samo kamere!
Nisi u poptunosti razumio telecine.
Televizor ili radi na PAL ili NTCS sistemu, nema treceg, 24p je samo mogucnost pravilnog prikaza 24p sadrzaja ne tv standard televizora jer tv nije true 24p uredjaj, vec radi pull down.
To mozes vidjeti i na naljepnicama telecine tipa 3:2, 2:3 i 6:6:6 itd, Koje su nista drugo vec algoritmi za dobivanje 24 slikice u sekundi.
Takodjer malo prosurfaj pa istrazi zbog cega 99% rezisera ne dozvoljava direktno snimanje sa 24p kamerama i ima veze sa NTCS-om i zvukom vec konkretno sa 23.98 fps-om. Mnogi filmovi koji se deklariraju kao 24p su 23.98 i vice versa, a da li ce biti 23.98 ili 24 fpsa zavisi od brzine kamere i sound sample rate-a, gdje se mora voditi racuna o NTCS sistemu. Vise o tome imas na http://en.wikipedia.org/wiki/24p#23.976p

Citiraj:
23.976p

Many 24p productions, especially those that are made only for TV and video distribution, actually have a frame rate of 24 * 29.97 / 30 frame/s, or 23.976frame/s (24/100.1% to be exact). Many use the term "24p" as a shorthand for this frame rate, since "23.976" does not roll off the tongue as easily. This is because the "30frame/s" framerate of NTSC is actually 30/100.1%, also referred to as 29.97frame/s – this framerate is matched when video at 23.976frame/s has a 3:2 pulldown applied. Similarly, 60i is shorthand for 60/100.1% fields per second.
Film productions may be shot at exactly 24.000 frame/s. This can be a source of confusion and technical difficulties if material is treated as normal video, since the slightly differing framerates can be problematic for video and audio sync. However, this is not a problem if the video material is merely treated as a carrier for material which is known by the editing system to be "true" 24frame/s, and audio is recorded separately from moving images, as is normal film practice.
Vidis da ne grijesim nista

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 15.11.2008. u 00:14.
Nani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2008., 15:02   #1053
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
kupuje se telka do max 6000kn.
Gleda se sve i svasta, Max tv, analogna a dobar dio (66-75%) vremena bi bila spojena na PC i služila kao monitor za surfanje iz fotelje/kreveta gedanje filmova itd .
Zanima me dali su jos uvijek panyeve plasme best buy ili da za te potrebe obratim pažnju na LCD-e pošto ima dosta jeftinih full hd lcd-a?
Kompletnu temu sam počitao nekoliko puta...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 19:22   #1054
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
i ja sam u procesu nabave novog TV-a. Trenutno imam LCD Philipsov 82 cm star cca 3 godine (cak nema HDMI ulaz) Taj bi prebacio u drugu sobu.
E sada ja sam taj TV koristi kao monitor za komp (office, internet, igre) i HTPC. Rezolucija 1366*768, spojeni !pazi ovo! DVI-DVI kablom slika kao na LCD monitoru. Kristalno cista. Sve gledano sa cca 1-1,5m.
Zanima me kako se nove plazme konkretno 37PV80/42PV80 ponasa kao PC monitor. Dal to drzi vodu ili je jos LCD tu bolji. Usporedba sa prosjecnim LCD monitorom.

Hvala
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 01:01   #1055
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
i ja sam u procesu nabave novog TV-a. Trenutno imam LCD Philipsov 82 cm star cca 3 godine (cak nema HDMI ulaz) Taj bi prebacio u drugu sobu.
E sada ja sam taj TV koristi kao monitor za komp (office, internet, igre) i HTPC. Rezolucija 1366*768, spojeni !pazi ovo! DVI-DVI kablom slika kao na LCD monitoru. Kristalno cista. Sve gledano sa cca 1-1,5m.
Zanima me kako se nove plazme konkretno 37PV80/42PV80 ponasa kao PC monitor. Dal to drzi vodu ili je jos LCD tu bolji. Usporedba sa prosjecnim LCD monitorom.

Hvala
Pozz!

Evo moje subjektivno misljenje. Imam Panasonic TH-42PY80P plazmu. Moja iskustva su kada smanjim ostrinu na minimum i drzim na nativnoj rezoluciji (1920x1080) da je cijela stvar predivna. Prvo sto sam primjetio kratko i jasno su boje i kut gledanja koji je fenomenalan. Ali, sa 107 centimetara moram se sjesti blize nego standardnih 2.8 metara udaljenosti sa koje gledam. Nekako idealno mi je na oko 1.3 metra. To je udaljenost na kojoj vecina ljudi koje poznam ima neki stolic izmedju sebe i televizora (kao sto ga i ja imam) tako da mi to ukratko otpada. Sto se tice promjene rezolucije na manju. Nije tako lose. Dapace, cak sam se zacudio jer nisam mogao vjerovati koliko bolje izgledaju (subjektivno) ne nativne rezolucije na plazmi naspram LCD-a.

Ukratko, osim povremenog surfanja po netu, sredjivanja p2p programa da nesto skida ja ne bi koristio plazmu za nesto vise osim nekog kraceg koristenja. Pogotovo ju ne bi koristi za neke malo profesionalnije programe posto je cinjenica da burn in iako nije toliko vise izrazen da postoji. Tako da stalno baratanje sa onim trakama sa alatima (koje se bogme ne mijenjaju bas tako cesto) otpadaju.

Sto se tice sa LCD-om. Mislim da tu ima malo manje briga, ali zbog doticnog razloga koji sam naveo ne bi ni njega koristio.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 18.11.2008. u 13:48.
  Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 11:48   #1056
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Baš sam se jučer malo vucaral po trgovinama s telkama između ostalog i ve-milom i baš sam malo uspoređival sve skupa.
42PY80P mi je prehebena, slikom tuče sve oko sebe pa i dosta skuplje modele ostalih proizvođaća. Cijena čak i nije neka previsoka (ak se ne varam cca 7500kn) al ipak izvan mog predviđenog buđeta...
42pv8p, odlična pogotovo kad se uspoređuje s ostalim telkama u kategoriji 5-5.5k kn..
od tamo još viđenog neki LG-evi modeli su mi se dosta svidili i dosta zakomplicirali odluku, čak i philli-i su ok dok sam sa samsungom razočaran (nisam ni očekival od njih al ipak)...
šteta kaj se nemože promijenit izvor slike na neki analogni signal il nekaj slično radi usporedbe jer na onom kaj tamo emitiraju sve je to prehebeno..
Jos bum ja par puta prije kupnje tamo dosađival...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 13:03   #1057
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
2 FERRYS - dal ima kakve razlike izmedu PY80 i PV8? Znam da PY ima Full HD, no zanima me kakva je razlika u kvaliteti SD slike ili 720p sadrzaja....inace ciljam na PV80, a i smatram da nema potrebe uzimat Full HD na 42" jer bi ga gledao sa cca 3,3m.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 15:02   #1058
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Yo..
Eo kupih LCD Philips 42PFL5603D/12...
Pa me zanima jel ima netko kakva iskustva sa tim tv-om.
Ne kontam se jos bas puno u njega.
I imam problem,nece tv da mi prepozna USB stick..
Ako imate kakvih spoznaja.Bio bih vam zahvalan.
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 16:16   #1059
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
2 FERRYS - dal ima kakve razlike izmedu PY80 i PV8? Znam da PY ima Full HD, no zanima me kakva je razlika u kvaliteti SD slike ili 720p sadrzaja....inace ciljam na PV80, a i smatram da nema potrebe uzimat Full HD na 42" jer bi ga gledao sa cca 3,3m.
Pa ima potrebe ako hoces gledati full HD sadrzaj. Posto se radi o istoj dijagonali, neznam dal ima neke ekstra razlike kod skaliranja SD sadrzaja u bilo 720p ili 1080p rezolucije.

cca. 3.3 metra je skoro pa idealno za tu dijagonalu (pretpostavljam da govoris o 42 inch modelima)
  Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:45   #1060
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Ekipa,trebam preporuku TV-a za svoju sobu jer mi je ovaj stari CRT TV već polako otišao.

Znači:
-za gledanje MaxTV-a i ponajviše filmova prek DVD playera.
-neka dugotrajnija investicija jer nije ne dajem tako često toliki novac za TV.
-cjenovno oko nekih 4000kn. (ipak je za sobu,a ne tražim ništa preekstra)

Hvala unaprijed!
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2008., 22:12   #1061
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
za4k kn imas Philips 5403, ili ako zelis za manje (~3300kn) Philips 3403 koje sam vidio, slika je ok; radi se o 32" modelima, imaju dvb-t, dobra slika, svi zivi priključci.....no, mozda će netko imati bolju preporuku za tu lovu.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2008., 13:46   #1062
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
2 FERRYS - dal ima kakve razlike izmedu PY80 i PV8? Znam da PY ima Full HD, no zanima me kakva je razlika u kvaliteti SD slike ili 720p sadrzaja....inace ciljam na PV80, a i smatram da nema potrebe uzimat Full HD na 42" jer bi ga gledao sa cca 3,3m.
Ima razlike al vise mislim da je to zbog fullhd sadržaja koji je tamo na njima emitiran i ta se razlika kuži kad staneš na pola metra pa zuris u jednog pa malo drugog...
I mene zanima kakva bi bila razlika u ostalim materijalima jer mi hd materijali i nisu previse interesantni..

Ciljal sam i ja na PANYev PV80 al su mi LG I PHILLY s svojim fullhd telkama pomutili račune, naravno da pare nisu problem piknul bi PANYa py80 bez ijedne sekunde razmisljanja, ili samo da vidim sliku analognog signala il nekaj normalnije kak izgleda na jednim i na drugima..
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2008., 14:07   #1063
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
PY80 ima najbolji analogni tuner sto postoji na trzistu, dakle sd je odlican sa obzirom da se radi o 1080p panelu.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2008., 17:03   #1064
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
PY80 ima najbolji analogni tuner sto postoji na trzistu, dakle sd je odlican sa obzirom da se radi o 1080p panelu.
Samo bi htio napomenuti da je tuner vise nego odlican (koliko moze biti na 1080p panelu naravno. Ali to nije do njega)

Evo primjer.

Imao sam ispravljac doma koji je kao napajao pojacalo koje se nalazi na krovu. Kad je crkao (doslovno se potrgao) copio sam novi. Od tada nisam hvatao uopce slovence. Plazma mi je odmah nasla i pop tv i kanal a i slo 1 i slo 2 dok si rekao keks. Puno bolje nego stari LG telkac CRT ili jos prije Samsung CRT.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 18:31   #1065
crni83
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Posušje
Postovi: 23
planiram kupiti LCD tv, točnije Sony bravia LCD KDL-40V4000K pa me zanima ako netko ima iskustva s ovim LCDom da mi napiše kakav je. Znam tehničke podatke, zanima me subjektivni dojam gledanja tv. Uz njega kupujem i PS3 pa će Full HD biti iskorišten. gledat će se sve, i tv i bluray filmovi i igrati igre.
crni83 je offline   Reply With Quote