Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2015., 18:22   #121
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A teorija je odakle? To sam samo od tebe čuo
Koliko ja znam mantle je stariji
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 23:59   #122
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A teorija je odakle? To sam samo od tebe čuo
Koliko ja znam mantle je stariji
https://scalibq.wordpress.com/2014/0...nvidia-or-amd/

Eto, cijela povijest ukratko, čak i sam autor postavlja pitanje je li moguće da je Microsoft prekopirao Mantle u nerealno kratkom vremenu, s druge strane je ATI bio uključen u razvoj DX12 a time i u sve tehničke detalje.
Dakle, nije da trabunjam gluposti ako je još ljudi došlo do istog zaključka, samo treba razmišljati svojom glavom a ne povoditi se novinskim člancima i web stranicama koji su rekla-kazala orijentirani a bez ikakvih službenih informacija.

P. S. I pogledaj kad je to objavljeno, 27.3.2014. kada se još nisu znali nikakvi stvarni detalji o sličnosti DX12 i Mantlea. I pogledaj malo komentare, spominju se iste stvari oko kojih ti i ja vodimo ovu raspravu...

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 13.07.2015. u 00:07.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 00:53   #123
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači logika je sljedeća:

amd je surađivao na dx12 prije mantlea, ukrao ga od microsofta, završio i izbacio cca godinu i pol prije microsofta iako je microsoft ranije započeo, te da bi nakon još dodatnih godinu i pol razvoja dx12 bio otprilike u rangu mantlea ili malo bolji, iako je ranije započeo sa razvojem i kasnije završio s razvojem? Zvuči malo nategnuto zar ne? Ili je stvarno neljudski sposoban taj amd
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 07:25   #124
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Znači logika je sljedeća:

amd je surađivao na dx12 prije mantlea, ukrao ga od microsofta, završio i izbacio cca godinu i pol prije microsofta iako je microsoft ranije započeo, te da bi nakon još dodatnih godinu i pol razvoja dx12 bio otprilike u rangu mantlea ili malo bolji, iako je ranije započeo sa razvojem i kasnije završio s razvojem? Zvuči malo nategnuto zar ne? Ili je stvarno neljudski sposoban taj amd
Ne, ja samo skrećem pažnju na to da nemamo službenu informaciju koji je pravi slijed događaja. I nemamo uvid u razvoj DX12 pa nitko sa sigurnošću ne može reći u kojem trenutku se pojavio Mantle u odnosu na razvoj DX12, da li je DX12 bio još u razvoju, da li je bio pri kraju ili je već bio završen pa su se radile tek neke optimizacije. I hoću pokazati da je moguće da je slijed događaja bio upravo onakav kako sam napisao, da je prvo nastao DX12, pa Mantle a da je onda Microsoft pritisnuo ATI da odustane od Mantlea jer je iskopirao DX12. Nitko ne može dokazati da je slijed bio obrnuti (da je Microsoft kupio/iskopirao Mantle) jer nemamo službenih informacija.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 10:09   #125
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ajde ajde, nejde amd-u baš tako loše, ipak su u dvije najjače konzole ove generacije (ps4 i xbox1) amd apuevi.

Mislim da je vrlo izgledno da će dx12 u konačnici biti dosta sličan mantleu, bez obzira ko je prvi šta napravio i preuzeo od koga, i da će vlasnici amd kartica tu biti na dobitku. Najbolje da sačekamo.

Na kraju i nvidija će poratiti na prilagodbi za dx12...
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 11:48   #126
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
U f..., s cime se vas dvojica opterecujete... cinjenica je da je Mantle prvi (u novije vrijeme) na scenu doveo low level pristup hardveru. Ostalo je nebitno, tko je prvi i sto... fanboys gonna fight...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 13:27   #127
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
For AMD this is still something of a win because it has led to Microsoft and Khronos implementing the core ideas of Mantle in the first place, but it also means that Mantle would be relegated to a third wheel
Mislim da se jako dobro vidi sljed.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 15:41   #128
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Mislim da se jako dobro vidi sljed.
Upravo u tome i je poanta mojih postova, nema ni Anandtech službenih informacija o slijedu događaja. Svi su se uhvatili toga da je prvo nastao Mantle zato što se prvi pojavio na tržištu. Daj si truda pa pročitaj malo što je napisao autor na onom zadnjem linku koji sam stavio. Lijepo kaže autor teksta da je bilo premalo vremena da bi Microsoft iskopirao Mantle u DX12.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 16:09   #129
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Iskreno ne ulazi mi se u raspravu, cijeli svijet zna da je dx12 implementiro djelove mantle kod sebe. Ne mogu nac video na youtube koji sam bio gledo gdje kaze da su uzeli najbolje stvari iz mantlea kao sto pise i u recenici gore koju ocigledno neki ne procitaju smisleno. Sve u svemu bez ikakvog hypea ili necega, ono sto manuel prica ima i dalje vise smisla nego tvoje ali ok. Znamo da svi imamo pravo na svoje misljenje i ja to postujem.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 16:14   #130
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Nije ni cudno sta AMD grafe bolje rade na njemu, to sve govori.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 16:33   #131
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Iskreno ne ulazi mi se u raspravu, cijeli svijet zna da je dx12 implementiro djelove mantle kod sebe. Ne mogu nac video na youtube koji sam bio gledo gdje kaze da su uzeli najbolje stvari iz mantlea kao sto pise i u recenici gore koju ocigledno neki ne procitaju smisleno. Sve u svemu bez ikakvog hypea ili necega, ono sto manuel prica ima i dalje vise smisla nego tvoje ali ok. Znamo da svi imamo pravo na svoje misljenje i ja to postujem.
Da, znam da je sad ovo natezanje je li prvo bila kokoš ili jaje, isto tako bih i ja mogao reći da neki ne znaju smisleno pročitati tekst s onog linka koji sam ja postao...

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Nije ni cudno sta AMD grafe bolje rade na njemu, to sve govori.
Još čekamo službenu objavu DX12 i da vidimo kako će i ATI i Nvidia raditi na njemu. Ove rezultate koji su sad dostupni na netu uzimam s rezervom jer ne znamo kolika će biti razlika iz preliminarne i službene verzije DX12.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 13.07.2015. u 18:02. Razlog: ispavka gramatike
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 19:18   #132
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Na kraju krajeva je samo bitno da je dx12 boljitak za sve i to je to. Jedino što je sigurno da nikog neće unazaditi. Najveća dobit je za one sa cpu bottleneckom, oni će fakat dobiti jebački boost (što se vidi i kod mantlea)

DX12 je samo alat, na developerima je koliko će to iskoristiti (tj. razlikovat će se vjerojatno od igre do igre)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.07.2015. u 19:25.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 19:30   #133
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
I ostaje nam za vidjeti što će biti s grafičkim karticama kad se DX12 službeno pojavi na tržištu. Tu prvenstveno mislim na podršku kroz drajvere i na pojavu novog hardvera. Igre se nisu baš iskazale s podrškom za DX11 dosta dugo nakon njegove pojave, nadam se da će s DX12 biti bolje.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 20:01   #134
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
I ostaje nam za vidjeti što će biti s grafičkim karticama kad se DX12 službeno pojavi na tržištu. Tu prvenstveno mislim na podršku kroz drajvere i na pojavu novog hardvera. Igre se nisu baš iskazale s podrškom za DX11 dosta dugo nakon njegove pojave, nadam se da će s DX12 biti bolje.
Slazem se sa ovom izjavom Iskreno jako me interesira DX12 kao i WIN10. Trebamo svi pricekat pa vidjet kak ce stvarno bit, jer sve prije izlaska je cisto model rekla kazala, to smo barem mogli vidjet sada nedavno kod AMD i kod NVIDIJE, jedno se pricalo a drugo je bilo kasnije.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na