Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2020., 10:14   #931
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Moje iskustva u posljednjih 10 dana je da stižu u HR kroz 4-7 nakon što dobiju status NLHAGA .
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 10:17   #932
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Kod mene 3 dana nakon NLHAGA eto piše:

The item has arrived in the country of destination
Croatia

Ta fora sa najavom , a da izgleda kao da je došlo u NIZOZEMSKA, NLAMSE je glupa.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 10:23   #933
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Just for the record, kod mene je bilo ovako:
CROATIA, HRZAGB ZAGREB 10003, Insert item into domestic bag

CROATIA, HRZAGB ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange

NETHERLANDS, NLHAGB, Insert item into bag

NETHERLANDS, NLHAGA, Receive item from customer

NETHERLANDS, NLAMSE, Receive item from customer

Jučer poštar donio na adresu. Znači, kreće se ;-)
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 10:56   #934
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Na jednoj posiljci mi se kao prvi status pojavilo "Shipment cancelled". Seller veli da je poslano. Nisam još imao takav slučaj. Što sad, čekati da prođe rok pa dispute?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 13:13   #935
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
Ja kupil bokse, nakon 5 dana dobijem obavijest da je pošiljka poslana. Drugi dan dobijem od sellera poruku da nema ovakve kakve ja hoću nego daje par linkova drugih bokserica koje su ili tange ili imaju poluotvoreno dupe! Ja mu šaljem da nisam gay, hoću takve normalne kakve sam kupil ili daj refund. Čekam odg. Znači, po takvom ispada da frajer uopće nije poslal a dobil obavijest da je poslano. Mafija
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 13:24   #936
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
gaće uzimat na aliexpressu? jesu stvarno toliko jeftinije?
de link da vidimo te s rupama
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 15:29   #937
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ekipa kakva su vaša iskustva sa refundom na aliju?
Dakle item došao na krivu adresu, imam na 17track sve ako je uopce ispravan tracking broj.
Na moj dispute evo odgovora.

http://www.imagebam.com/image/4a709e1347975610

Kaj radit?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 15:36   #938
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
njima je iz nekog razloga jako bitno da ne otvaraš dispute, jer oni gube nesto sa tim, i nekima se javis porukom naprave refund bez problema, dok drugi kompliciraju, ali kad si otvorio dispute otvorio si ga i gotovo, znaju kinezi cesto muljat i trazit da ga zatvoris pa bude baj baj i item i pare.

Ja se uvik pokusavam ponaosob dogovorit, ako ne ide i ako maslaju ide dispute i pustim AliEx da rjesava.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 15:39   #939
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ekipa kakva su vaša iskustva sa refundom na aliju?
Dakle item došao na krivu adresu, imam na 17track sve ako je uopce ispravan tracking broj.
Na moj dispute evo odgovora.

http://www.imagebam.com/image/4a709e1347975610

Kaj radit?
ovo ti je odgovor od sellera, ne od aliexpressa.
ti samo dalje tjeraj svoje, dok aliexpress ne rjesi, btk.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 16:05   #940
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
njima je iz nekog razloga jako bitno da ne otvaraš dispute, jer oni gube nesto sa tim, i nekima se javis porukom naprave refund bez problema, dok drugi kompliciraju, ali kad si otvorio dispute otvorio si ga i gotovo, znaju kinezi cesto muljat i trazit da ga zatvoris pa bude baj baj i item i pare.

Ja se uvik pokusavam ponaosob dogovorit, ako ne ide i ako maslaju ide dispute i pustim AliEx da rjesava.
Na ebayu se uvijek prvo javim al jednom su me zajebali pa nakon zatvaranja kita, ajde paypal je odradio svoje u tom slučaju.

Sad nije mala cifra pa mi se ne riskira, kaj je najgore taj seller ima taj item najjeftinji od svih ostalih i to dosta, tak da možda opet naručim od njega

Tnx na savjetima obojici, ići se do kraja pa kgj, da je manji iznos onda bi išao drugim putem.

EDIT: S tim da mi se čini da mulja jer ništa nije vraćeno sa granice kak on piše...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 16:37   #941
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
njima je iz nekog razloga jako bitno da ne otvaraš dispute, jer oni gube nesto sa tim, i nekima se javis porukom naprave refund bez problema, dok drugi kompliciraju, ali kad si otvorio dispute otvorio si ga i gotovo, znaju kinezi cesto muljat i trazit da ga zatvoris pa bude baj baj i item i pare.

Ja se uvik pokusavam ponaosob dogovorit, ako ne ide i ako maslaju ide dispute i pustim AliEx da rjesava.
Ovisi, nekad seller veli da otvoriš dispute.

Imao neki dan slučaj, velim da mi se neda više čekat, zadnji tracking je bio 22.4. da je zaprimljeno kod njih na pošti i to je to. Da bi mi frajer odgovorio da mu je pošiljka vraćena. Znači mogao sam čekat još sto dana, on mi nebi nikad javio da mu je vraćeno. I pitam ga za refund, veli on da otvorim dispute. Reko u redu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 17:54   #942
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
de link da vidimo te s rupama

Ozbiljno, daj link da se nasmijemo malo.

BTW, znao sam lika koji je 90-ih iz engleske naručivao bokserice putem nekakvog fancy kataloga.
(Ja u to vrijeme slinio na Conradove kataloge.)
Kasnije je lik zabrijao na Isusa i otišo sa ženom i četvero djece u Kinu bavit se misionarskim radom.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 18:24   #943
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Na ebayu se uvijek prvo javim al jednom su me zajebali pa nakon zatvaranja kita, ajde paypal je odradio svoje u tom slučaju.

Sad nije mala cifra pa mi se ne riskira, kaj je najgore taj seller ima taj item najjeftinji od svih ostalih i to dosta, tak da možda opet naručim od njega

Tnx na savjetima obojici, ići se do kraja pa kgj, da je manji iznos onda bi išao drugim putem.

EDIT: S tim da mi se čini da mulja jer ništa nije vraćeno sa granice kak on piše...
to sto neki seller ima nesto jeftinije od drugog, obicno ima svoj razlog, ja sam isto tak par puta uzeo od nekoga ko ima jeftinije, seller A je imao npr 500 narudzbi, ovaj drugi seller jednu ili nijednu,i u pravilu s takvima koji ni nemaju narudzbe, budu sranja
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 19:32   #944
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 953
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gaće uzimat na aliexpressu? jesu stvarno toliko jeftinije?
de link da vidimo te s rupama
Stvar je u tome što nisu baš jeftine ali imaju mjesta naprijed za žorža, oni to zovu pouch. Koje god bokse kupim naprijed ga stisne ko da nosim ženske gaćice (i to nosio za okladu ) Evo slike kaj mi frajer nudi
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 19:52   #945
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Meni oko 10 paketa pise da je doslo prije 4 dana u Hrvatsku, e sad po tome bi bilo da ce u ponedjeljak postar u samo jednoj torbi imat moje pakete, zivi bili pa vidjeli.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote