Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2009., 21:09   #1381
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
malo prije sam slozio komp i kad sam ga upalil na monitoru nema slike... gledam u komp i graficka opce ne radi vec na njoj svjetli lampica crveno... sumnjam da je napajanje za grafu il kaj bi jos moglo bit osim da je sje...a naravno?
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2009., 21:29   #1382
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Metamphetamine Pregled postova
@gregSE - kakvih imaš problema sa driverima? ja izvadio 3870x2, piknuo 4850 i šljaka. no problems.

opisano na temi o driverima, nema smisla ponavljati
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2009., 23:26   #1383
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Otkrio još jedan problem za koji ne znam je li usko vezan za grafičku ili još nešto tu ima utjecaja, uglavnom kad su 2 monitora priokpčana na grafičku onda mi s vremenom baca blu skrin, sa samo jednim takvih problema nema...
Znači to se događa u 2d radu, po desktopu ili net browsing ili slično. različite su rezolucije monitora, ali to ne bi smjelo imati utjecaja pošto tako imam već više godina na preko 3-4 grafičke i nikad problema... 8.12 8.10 ne igra ulogu.Ima li netko ideju

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 23.01.2009. u 23:37.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2009., 00:20   #1384
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
malo prije sam slozio komp i kad sam ga upalil na monitoru nema slike... gledam u komp i graficka opce ne radi vec na njoj svjetli lampica crveno... sumnjam da je napajanje za grafu il kaj bi jos moglo bit osim da je sje...a naravno?
To se meni jednom dogodilo na grafi. Ugl stavio sam Accelero S1 i htio sam napraviti pasivnu grafu. U idleu je sve sljakalo no kod teskog loada nakon par min mi se upalila ta ledica na grafi i nestalo je slike i ugasilo komp. Skuzio sam da su mi se VRM-ovi pregrijali i da je zato sve stalo. KAd sam stavio vent sve je sljakalo bez i jednog problemcica (osim drivera )
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2009., 03:02   #1385
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
To se meni jednom dogodilo na grafi. Ugl stavio sam Accelero S1 i htio sam napraviti pasivnu grafu. U idleu je sve sljakalo no kod teskog loada nakon par min mi se upalila ta ledica na grafi i nestalo je slike i ugasilo komp. Skuzio sam da su mi se VRM-ovi pregrijali i da je zato sve stalo. KAd sam stavio vent sve je sljakalo bez i jednog problemcica (osim drivera )

Hmhm al meni je originalni hladnjak na njoj i komp se upali i radi al nemam slike jer ona ne dela neg svjetli ta crvena lampica na njoj... nemam pojma kaj je.. pada mi na pamet da je grafa u k...., da je PCI Express port u banani na maticnoj il da je onaj 6 pinski kabel u banani... posto sam zadnji komp slago prije pet god. ovo mi je bilo skroz novo pa sam posumnjo da sam mozda nes krivo spojil al sam provjerio 10 put vec dal je sve ispravno spojeno i je.... ne znam sve mi se cini da cu morat platit deckima u adm-u il negdje drugdje da mi naprave analizu da otkrijem koj je k...c u pitanju jer nemam jos jednu maticnu il graficku da isprobavam... psmt inace grafulja je xfx hd4850 ak to ista znaci..
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2009., 08:49   #1386
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Hmhm al meni je originalni hladnjak na njoj i komp se upali i radi al nemam slike jer ona ne dela neg svjetli ta crvena lampica na njoj... nemam pojma kaj je.. pada mi na pamet da je grafa u k...., da je PCI Express port u banani na maticnoj il da je onaj 6 pinski kabel u banani... posto sam zadnji komp slago prije pet god. ovo mi je bilo skroz novo pa sam posumnjo da sam mozda nes krivo spojil al sam provjerio 10 put vec dal je sve ispravno spojeno i je.... ne znam sve mi se cini da cu morat platit deckima u adm-u il negdje drugdje da mi naprave analizu da otkrijem koj je k...c u pitanju jer nemam jos jednu maticnu il graficku da isprobavam... psmt inace grafulja je xfx hd4850 ak to ista znaci..

Ukoliko je sve dobro spojeno trebalo bi raditi bez ikakvih problema. Znaci ako je stock grafa ona mora raditi. Ne vjerujem da je do PCI-express slota jer onda ne bi svjetlila graficka kartica vec samo ne bi slike davalo. Za probu ako imas frenda ili nekog, samo da upiknete karticu u njegov komp i vidite. Ukoliko je i kod njega isto tako onda je do kartice i nosi je na servis.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2009., 11:30   #1387
n1ke_oO
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Ck
Postovi: 24
Problem s hladenjem grafe

Pozz, znaci imam problema s zagrijavanjem graficke kartice. Radi se o Gigabyte HD4850 512MB DDR3. Kad mi je komp idle temperatura mi je nesnosnih 85 stupnjeva! Ne zelite znat kolko je kad sam u igri. Znaci mene zanima kako povecat okretaje ventilatora na grafickoj. Nasao sam neki tutorial ali on kod mene ne funkcionira, radi se o:

http://forums.pcper.com/showthread.p...39#post4272339

Znaci ja napravim novi profil u Catalyst centru i idem ga editat i namjestit ono na Manual i stavim si ventilator na 80% i spremim. Loadam profil no nista se ne dogodi. Dal neko zna neki drugi nacin za povecanje okretaja ventilatora koji je integriran u graficku? Hvala unaprijed

Rijesio problem s Riva Tunerom

Zadnje izmijenjeno od: n1ke_oO. 24.01.2009. u 13:19.
n1ke_oO je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2009., 12:55   #1388
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ukoliko je sve dobro spojeno trebalo bi raditi bez ikakvih problema. Znaci ako je stock grafa ona mora raditi. Ne vjerujem da je do PCI-express slota jer onda ne bi svjetlila graficka kartica vec samo ne bi slike davalo. Za probu ako imas frenda ili nekog, samo da upiknete karticu u njegov komp i vidite. Ukoliko je i kod njega isto tako onda je do kartice i nosi je na servis.

Problem je u tom kaj svi moji frendovi imaju kompove stare najmanje 5 god tak da je nemrem isprobat... nis morat cu komp na analizu kvara furat.. i tako ode mojih parsto kuna psm.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 08:11   #1389
madman_cro
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 11
prouci ovo pa mozda nadjes nesto
madman_cro je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 12:57   #1390
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Jesam procital sam . Sad sam nasao u uputstvima koje sam dobil sa grafickom da pise ovo...

XFX does not support the use of two 4-Pin to one 6-Pin power cable converter for these graphics cards. They are only designed to work with high performance power supplies using 6-pin PCI Express power cable.

Ja imam FORTRON 400w pnf i to napajanje nema 6 pinskog kabla neg sam spojil prek 6 pinsog konvertera...
http://images10.newegg.com/NeweggIma...189-120-02.JPG

Jel se to meni cini da cu morat kupovat napajanje sa 6 pinskim kablom il sam krivo protumacil ovo kaj je napisano u uputstvima?
karuro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2009., 13:10   #1391
pyzdek
Premium
Moj komp
 
pyzdek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 96
Nakon 5 dana uspio sam oživiti 4850,očistio staru pastu(koje je bilo ko paštete na kruhu),promjenio 3 hladnjaka i sa stare temperature oko 65-117c spustio na 42-56c.i još radi spojena s 4pin na 4pin pa na 6pin struju.i to Lc power.
pyzdek je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 13:20   #1392
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Jesam procital sam . Sad sam nasao u uputstvima koje sam dobil sa grafickom da pise ovo...

XFX does not support the use of two 4-Pin to one 6-Pin power cable converter for these graphics cards. They are only designed to work with high performance power supplies using 6-pin PCI Express power cable.

Ja imam FORTRON 400w pnf i to napajanje nema 6 pinskog kabla neg sam spojil prek 6 pinsog konvertera...
http://images10.newegg.com/NeweggIma...189-120-02.JPG

Jel se to meni cini da cu morat kupovat napajanje sa 6 pinskim kablom il sam krivo protumacil ovo kaj je napisano u uputstvima?
Probaj oba molexa uzeti s istog raila. Ako to ne proradi, prije kupovanja novog napajanja probaj onaj kabel što pretvara jedan molex na 6 pinski (obično takvi dolaze s atijem, a ima ih u ADM-u).

Zadnje izmijenjeno od: generic. 09.02.2009. u 14:03. Razlog: zamijenio firme :D
generic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 13:26   #1393
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Probaj oba molexa uzeti s istog raila. Ako to ne proradi, prije kupovanja novog napajanja probaj onaj kabel što pretvara jedan molex na 6 pinski (obično takvi dolaze s nevidijom, a ima ih u ADM-u).

Obično su molexi na istom railu. A takav molex<->PCI-E dolaze obično sa aticama, a sa envidijama dolaze 2xmolex<->PCI-E

A ovo kaj piše za XFX i adaptere, mislim da je samo navlakuša.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 13:26   #1394
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Hmhm al meni je originalni hladnjak na njoj i komp se upali i radi al nemam slike jer ona ne dela neg svjetli ta crvena lampica na njoj... nemam pojma kaj je.. pada mi na pamet da je grafa u k...., da je PCI Express port u banani na maticnoj il da je onaj 6 pinski kabel u banani... posto sam zadnji komp slago prije pet god. ovo mi je bilo skroz novo pa sam posumnjo da sam mozda nes krivo spojil al sam provjerio 10 put vec dal je sve ispravno spojeno i je.... ne znam sve mi se cini da cu morat platit deckima u adm-u il negdje drugdje da mi naprave analizu da otkrijem koj je k...c u pitanju jer nemam jos jednu maticnu il graficku da isprobavam... psmt inace grafulja je xfx hd4850 ak to ista znaci..
Pokraj te diode crvene bi trebalo pisati što to znači, moguće je da je neka greška sa hladnajkom pa da se pregrijava jer na mojoj ta crvena dioda označava pregrijavanje ali možda ima više takvih diodica gore pa tebi neka druga svjetli. Uglavnom ako si sa karticom dobio onaj konverter za napajanje onda mora sa njime raditi inače ga nebi dali. Reklamiraj ju ili ako imaš mogućnosti probaj sa drugim napajanjem prije reklamacije.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 14:10   #1395
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Probat cu sa tim kabelom što pretvara jedan molex na 6 pinski al tek sutra. Bum pogledal kaj znaci ta lampica al stvar je u tom da se meni ventilator na kartici uopce ne okrece, od znakova zivota koje daje kartica jedino je ta crvena lampica koja svijetli na grafickoj a sad sam primjetio da je i na maticnoj jedna crvena ... eh i u vezi ovog kaj si rekel chome da ak sam dobil konverter sa karticom... sjetil sam se sad kad sam kupoval karticu da sam je raspakiral u ducanu da vidim bundle da se prodavac cudil i reko kak ovaj jedan lik prije mene koji ju je kupil nije dobil taj konverter al mislim da je veca vjerojatnost da su njemu zaboravili stavit neg da su meni zaboravili ne stavit taj konverter al ono nis me nebi cudilo vise
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 22:00   #1396
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Jel mi može neko pomoć, odjednom više nemrem naštelat refresh rate kak oću, radi jedino na 60hz, ak stavim na više onda mi rastegne sliku i svejedno je 60 hz.
a i u igricama nemrem stavit veću rezoluciju od 1360x1024, tj mogu ja stavit ali ne bude veća neg bude 800x600 i rastegne ju nekaak, iako monitor pokazuje i puno veće rezolucije, znači monitor nije upitan, pitanje je samo kako natjerat to sranje da radi, zašto s ATIjem uvjek imam problema?!?!?!
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 23:15   #1397
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zvuci kao problem koji se javlja kada je spojen analogni tv na karticu i forsiran clone. Ako to nije slucaj onda je to jos samo jedna od 4850 misterija
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 18:44   #1398
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Dečki ako može savjet. Nečak bi htjeo nadograditi grafiku pa me pitao za savjet. Pored ostalog htjeo bi da može igrati GTA4. Moj izbor bi bio 4850-ica zbog optimalnog omjera uloženog i dobivenog. Međutim konfa na koju bi se trebala instalirati izgleda ovako: Athlon 64x2 3800 (2Ghz) 1Gb RAM-a i stara grafika Ati X1550. Da li se isplati i hoće li biti efekta, tj. da li će dobiti na perfomansama?
Unaprijed hvala i pozdrav
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 20:21   #1399
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Dečki ako može savjet. Nečak bi htjeo nadograditi grafiku pa me pitao za savjet. Pored ostalog htjeo bi da može igrati GTA4. Moj izbor bi bio 4850-ica zbog optimalnog omjera uloženog i dobivenog. Međutim konfa na koju bi se trebala instalirati izgleda ovako: Athlon 64x2 3800 (2Ghz) 1Gb RAM-a i stara grafika Ati X1550. Da li se isplati i hoće li biti efekta, tj. da li će dobiti na perfomansama?
Unaprijed hvala i pozdrav
Dobiti će sigurno ali nebi bilo loše da ima bar još 1Gb rama.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 22:16   #1400
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
u gta4 mu to bas i nece biti napredak, ipak ta igra koristi malo grafa i puno procesora. Nije li netko nedavno napisao da mu gta4 koristi jedva 30% 4850 a trza ko nenormalan na jacem x2 procu?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 22:33   #1401
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
Ma GTA je jako neoptmiziran i puno bolje radi na zelenim karticama i kao sto je greg rekao treba puno jaci proc vec jaca grafa
BeroVK je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 23:07   #1402
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Vidim da ste sve moje sumnje potvrdili. Minimalni zahtjevi za GTA4 su Athlon na 2.4 1Ghz RAM-a i X1950 pa pretpostavljam da bi proc i mema bili usko grlo. Ne znam šta da preporučim jer ako ga uvalim 1300 kuna, a ne dobije ništa ne bi se baš volio nači u vlastitoj koži. Da li možete reći konkretno da li ima smisla kupiti grafu ili ne.
Thnx i pozdrav
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 23:16   #1403
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
evo prodam mu ja moju par dana staru za 900kn pa ako se i zajebe nece biti bas za 1300
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 18:19   #1404
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
cek malo,ja imam e7300,2gb rama i hd4850 i sve mi odlicno radi,nista ne trza,ne kuzim zasto drugima da,probaj te vratiti 8.10,barem te ja imam i super mi je
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 21:17   #1405
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor GrAviTy Pregled postova
cek malo,ja imam e7300,2gb rama i hd4850 i sve mi odlicno radi,nista ne trza,ne kuzim zasto drugima da,probaj te vratiti 8.10,barem te ja imam i super mi je
pa čuj sad, odličan rad je relativan pojam
tako frend kaže da sa 8500gt sa pazi ti to cijelih 512 mb(ideeeeeeš)
igra crysis ful glatko

Samo da pitam, oavj 9.1 novi driver bi trebao utjecati na performanse, i to ne malo nego malo više, jelda?

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 27.01.2009. u 23:26.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 14:16   #1406
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Evo proradila graficka i zahvalil bi se svima kojima se dalo odgovarat na moje jadikovke a posebno madman_crou koji je postao onaj lik za ledice. Stvar nije bila u grafi niti u napajanju niti u konverterima, nije radila jer sam idiot retardirani zaboravio pristekat onaj dodatni moleks u maticnu i zato sam mogao skurit grafu da nema protekcije jer je kolko sam skuzil radila al ventilator nije pa su svjetlile obadvije lapice D1601 - Over temp protection enabled i D1602 - EXT 12V fault...
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 14:43   #1407
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
pozdrav!
ovako, mene zanima kakva je gainwardova 4850 sa single-slot hlađenjem? dal se taj cooler mora mijenjat ili? kakav je po glasnoći i naravno po kvaliteti, dal se jako zagrijava kartica s njim? i do kolko bi mogao otprilike očekivat da mogu dić taktove?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 15:38   #1408
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Vjerovatno je kao i sve te single slot - paklena i bucna ili uz malo pojacan vent malo manje paklena i nesnosno bucna

Bolje dodaj koju kn za model s 2slot coolerom. XV iz protisa ima onaj standardni palitov cooler koji je relativno tih a hladi dobro a cijenom je tu negdje s referentnim modelima.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 19:52   #1409
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
jel mi se onda isplati uzet sapphire 4850 sa zalmanom vf1000 za 900kn, ali je bez garancije...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 13:02   #1410
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
jel mi se onda isplati uzet sapphire 4850 sa zalmanom vf1000 za 900kn, ali je bez garancije...
ako je bez garancije,onda ne
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na