Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2019., 16:09   #6301
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Za ASUS C6H izašao prije nekog vremena, ali nešto čudno se događa. Izašao je novi 7003 za koji ne piše log, a 7002 koji trenutno imam je povučen/izbrisan. Shady shit is happening . Vlasnici C6H koji BIOS imate?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:10   #6302
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
6201 iz lipnja 2018. Ne sjećam se kad sam zadnji put vidio BIOS
Budem flešao zadnji dostupni kad mi sleti R5 3600. Do tada niš ne diram

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2019., 16:19   #6303
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Vidio sam novi 7003, čekam da se na overclock.net netko izjasni, možda elmor iz Asusa.

Trenutno sam na nekom 6xxx.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:26   #6304
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Ovo je changelog za 7002:
CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002

1.Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

2.Fixed an issue with Precision Boost values

lik sa reddita pitao ASUS support za changelog 7003 i dobio ovaj odgovor:

1.Update EZFlash Module.

2.Revise DRAM vendor ID for certain memory.

3.Support GPU Post function on new CPUs

4.Improve CPU USB over current protection function on newer CPUs
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:48   #6305
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Ovo je changelog za 7002:
CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002

1.Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

2.Fixed an issue with Precision Boost values

lik sa reddita pitao ASUS support za changelog 7003 i dobio ovaj odgovor:

1.Update EZFlash Module.

2.Revise DRAM vendor ID for certain memory.

3.Support GPU Post function on new CPUs

4.Improve CPU USB over current protection function on newer CPUs
Taj sa agesa 0.0.7.2. za gigabyteove matične nije bio zapravo sa matisse podrškom. Ovaj novi je agesa 1.0.0.2. za koji eksplicitno stoji da je sa podrškom za 3rd gen. ryzen.

0.0.7.2. je imao napisano "for Athlon 200-series (Raven2) APU and further new CPU support". Ovo "further new" se nije odnosilo na 3rd gen.

Inače, problem sa veličinom BIOSa i manjkom memorije na čipu su u GBu riješili tako da ovi matisse BIOSi nemaju bristol ridge APU podršku.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:54   #6306
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
0.0.7.2.a je za next-gen i već ih neko vrijeme imaju asusice (što je i naveo litra), ovo što spominješ za athlona je 0.0.7.2. (bez a)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:02   #6307
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
0.0.7.2.a je za next-gen i već ih neko vrijeme imaju asusice (što je i naveo litra), ovo što spominješ za athlona je 0.0.7.2. (bez a)
OK, kužim
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:05   #6308
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Standardna njihova taktika, maknut pažnju s zena 2, neka se što manje priča o konkurenciji. Ove godine sigurno neće izaći ništa konkurentno na desktopu, a upitno je i za prvi kvartal iduće godine, no i da izađe AMD će pustiti u prodaju zen 3 tako da...
Ove godine je izašlo konkurentno uloženo/dobiveno i5 9400f...samo je pitanje za što koristiš PC.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:27   #6309
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ove godine je izašlo konkurentno uloženo/dobiveno i5 9400f...samo je pitanje za što koristiš PC.
Ono zašto meni intel od 2017. ne dolazi u obzir (i za mene nije konkurentan) je što kojim god smjerom se sa njima sada krene, stvar izgleda kao dead-end i pušiona u dugoročnom smislu. Za onoga tko nema neograničena sredstva i volju za stalno mijenjanje platformi, sa AM4 je otpočetka toliko opcija, a do sada za vrlo razumne novce (ne računam ove skupe x570 matične) da se stvarno može reagirati na razne situacije u promjeni zahtjeva za hardverom kroz nekakve 3-4 godine i da se na kraju tog perioda još uvijek završi sa konfiguracijom koja će debelo dalje fino voziti sve što čovjeku treba i nakon prestanka izlaženja novih procesora za tu platformu.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:32   #6310
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ono zašto meni intel od 2017. ne dolazi u obzir (i za mene nije konkurentan) je što kojim god smjerom se sa njima sada krene, stvar izgleda kao dead-end i pušiona u dugoročnom smislu. Za onoga tko nema neograničena sredstva i volju za stalno mijenjanje platformi, sa AM4 je otpočetka toliko opcija, a do sada za vrlo razumne novce (ne računam ove skupe x570 matične) da se stvarno može reagirati na razne situacije u promjeni zahtjeva za hardverom kroz nekakve 3-4 godine i da se na kraju tog perioda još uvijek završi sa konfiguracijom koja će debelo dalje fino voziti sve što čovjeku treba i nakon prestanka izlaženja novih procesora za tu platformu.
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2019., 17:48   #6311
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Sa ovime što je AMD napravio, te ako 3 generacija ryzena bude ono što se očekuje - sve što postoji na tržištu će vjerojatno brutalno izgubiti na cijeni. Kod intela mi nije jasno zašto toliko drži cijenu čak i sada. Smiješno mi je vidjeti koliko ponekad ljudi daju danas za 4c/8t ili 6c/12t intel procove. Kroz godinu-dvije bi recimo čak i 9900k trebao koštati kikiriki, a vjerojatno neće. Tu vjerojatno stoji ovaj argument za to da se u daljnjoj prodaji može ipak nešto spasiti. Ti si specifičan što ideš na s/h i ne na najbolje/najnovije, pa to dodatno nije pušiona.

Ja (govorim iz pozicije gayminga, što je jedina zahtjevna stvar za koju koristim komp) sam gledao više na situaciju recimo da ću 2020., sa konfiguracijom koju sam za razumne novce složio 2017., moći vidjeti točno što će nova generacija konzola donijeti i kada 8core cpuovi postanu standard za gayming moći ubosti nešto vrlo relevantno, a po potrebi čak i lagani overkill i voziti to kao platformu vjerojatno još 5 godina. Sa intelom bih odavno bio u banani na ovaj ili onaj način. I potrošio više para pritom.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:50   #6312
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Također govorim iz pozicije gaminga, i5 9400f bez klokanja daje super performanse po uloženoj kuni i uopće ne sumnjam da ću ga jednog dana prodati bez problema, vjerojatno i za dobru cijenu. Iz moje perspektive to je super isplativa platforma, ne vidim isplativiju.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:01   #6313
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Čekaj - jesi ti imao G4560 do nedavno? Onda si za i3 8100 morao mjenjati platformu, quad je postao kuratz, pa si prešao na i5 9600f... Danas-sutra ćeš i njega morati mjenjati jer u dosta igara 6c6t već pokazuje zasićenje i dropove... Proper uprgrade ti je i7 ili i9 (koji baš i nisu za tvoju ploču) - a i bit će preskupi pa ih vjerojatno nećeš uzeti, nego opet mjenjati platformu itd. To ti je to što je kolega napisao - konstantno mjenjanje, dead end

To je i najveća čar ove Zen priče - dugotrajan socket i proper upgrade path. Kad prođe 5+ godina netko sa random B350 i sl. će si moći mjenjati procesore na osjetno jače za cijenu koja će tada vjerojatno biti kiki-riki. Koji ispušten fps na R5 1600 naspram i5 8400 nije vrijedan toga, jer na kraju krajeva skoro nitko neće ni uparivati takve procesore sa high-end gpu, pa ispadne da pričamo o samo nekom hipotetskom scenariju...

Slična priča je bila i sa starim socketima. Npr. 2006 godine sam uzeo athlona 3500+ na tek novom socketu AM2 i tada novim ddr2 (postojali su slični cpu za stari socket). Ploča mi je nakon garantnog roka krepala pa sam uzeo AM2+/AM3 ploču (a AM2 cpu je išao na AM2+ socket). Zatim dual core, pa quad za istu tu ploču s godinama itd... Da mi je kojim slučajem krepala ta ploča, uzeo bih samo AM3+ mbo (desetljeće poslije, još nove u prodaji), kupio ddr3 rame i ubacio postojeći quad... Pa sam onda kasnije mogao i napraviti veliki upgrade na FX 83xx - sve sa minimalnim ulaganjima kroz cca sada bi bilo 13 godina. Da sam tada napravio tu promjenu ploče prije godinu-dvije-tri bi vjerojatno uzeo i FX 83xx umjesto phenoma II, te bih vjerojatno bi još do sada bio na njemu (vjerojatno bi do sad negdje upgradeao na ryzena). Čovječe koji je to life-span isprepleten sa raznim kompatibilnostima preko jednog desetljeća. Tako nešto se vjerojatno nikad više neće ponoviti.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.06.2019. u 18:16.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:13   #6314
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Je a da sam umjesto i3 8100 za 650 kn kupio neki Ryzen 1200 po istoj cijeni danas me nebi nitko ni pogledao na oglasniku

Ovako je taj i3 u ovom i5 bez kune gubitka uz godinu dana igranja. Meni je to sport, draži od samog igranja

Inače g4560 je došao prodajom FX-a, dao nekaj sitno za dodatni ram jer je bez dual channela bio koma.

I niš mi ne troka sa trenutnom i5-com, asve ide super glatko a vjerujem da igram modernije igre od tebe i da ih igram više.
Mladenxy je online   Reply With Quote