Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2021., 09:26   #451
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Izmajnao si više od 0.2 komada?
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 10:02   #452
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Prof.Chaos Pregled postova
Izmajnao si više od 0.2 komada?
Nisam ali kolega je izmajnao 0.001 i pise mu, a meni nista ne pise.. pise mi da sam izmajnao nula,a farmam preko 24h sa 160tb
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2021., 10:51   #453
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci ako sam dobro razumio vas plan, na hpool ovo sto je naplotano i onda polako replotavat za poolove sad kad ovaj za 3 dana uvede taj protocol, ali kako nitko nista o tome ne prica, a on radi podcaste za secure your CHIA mi dodje da ili je sve spremno i ceka se taj datum ili ce opet postponat za pitaj boga kada... Uglavnom vidjet cemo za 3 dana.

Ovako sad dok mi je CHIA nisko pom cijeni neznam da li mi se isplati to prebacivat u hpool i onda odmah selat (za trenutno najhot crypto aka tether, lol) em je na trznici nekoj lijevoj...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 11:32   #454
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
imaju kinezi svojih dubioza, auditing, unsigned. stalno nesto mijenjaju i oko registracija. sad kao prvo moraju verificirati minere. pretpostavljam da si uploadao signature? a statistike oko incomea se ne refreshaju realtime
prodji po hpool subredditu https://www.reddit.com/r/hpoolchia/
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 13:25   #455
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
uplodao sam sve sto je trebalo, pise unsigned.. i auditing.. pise na netu da su sve zaustavili do 30.5.. i sta je sad sa mojim farmanjem 24 sata, to je izgubljeno ili?
vratio sam se na solo farming dok ne dodu sluzbeni poolevi.. mada citam po netu ljudi imaju preko 4000 ploteva i ne dobivaju nista danima..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 13:50   #456
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
ok al 4000 plotova ima estimate 7 dana, nije nista cudno ne osvojiti i 20 dana.
nemam pojma dal ces dobit tih 24 sata natrag, ja sam hpool isprobao taman prije nego su uveli te nove verifikacije. mozda si u tih izgubljenih 24 sata imao i win i darovao njima

jednako je vjerojatno imati i susni i sretni period, bio sam na obje strane... evo nakon sto sam ugasio hpool sam osvojio 3 rewarda u 4 dana, sto je jako jako sretno
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 14:34   #457
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa napisao sam prije par dana da nesto provjeravaju double farming i da su payouts suspended...

Ili ti ga netko je radio ono sto je jedan od kolega ovdje napisao, farma je i na njihov racun i na svoj, pa dobivao CHie i od njih i od solo... HAHAHA

Svi se bojali da ce Hpool scamnuti krajnjeg korisnika sad se desilo obrnuto...



Mozda se nesto pokvarilo, dobro mene sa 70TB ako bi sad posralo onda bi znacilo da se pokvarilo ili drugim rijecima, jednostavna matematika koja vjerojatno nije tocna, ako ovaj sa 8000 plotova nije dobio 2 tjedna, a ja imam 10x manje plotova ispalo bi da ja necu dobiti 20 tjedana sto ispadne5 mjeseci, odnosno kako ovo cudo raste ko blesavo, onda je moguce da ove godine ni necu vidjet CHIu....

Mislim da su gadno zeznuli sto nisu poolove odmah pustili van, to bi im se moglo obiti u glavu...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 28.05.2021. u 14:54.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 15:53   #458
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
samo da krene taj bear market napokon jer onda se tek moze disat i radit u miru
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 15:57   #459
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
3 rewarda u 4 dana .. na koliko plotova?ja nista u 2 tjedna
Bear market za kripto? pa jos nije ni pravi bull bio..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 16:32   #460
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
evo vam realniji kalkulator za probability

https://chia.garden/win-probability-...daysFarming=30
ako imate 100 TiB, netspace 12.8 EiB, GUI i chiacalculator.com u "simple" ce dati estimate oko 30 dana, no to zapravo znaci u iducih 30 dana farmanja 35% sansa da cete osvojiti 0 puta, 36.7% da cete osvojiti jednom i 18.9% da cete osvojiti 2 puta, a ostatak 3+ puta. neko ce imat vise srece neko manje
ako se ubaci da farmate 60 dana to je i dalje 12% sansa da svejedno osvojite 0 puta. i to sve da netspace uopce vise ne raste

zato je nezahvalno uopce uzimati taj time to win zdravo za gotovo i pouzdati se precizno u to, pogotovo za manje farme, a ludo je da je 100TiB vec malo. ako je sve u logovima OK, posyncan node i svakih 10s novi eligible plotovi ostavit to da se farma i bok, cekamo poolove...

----

hpool https://hpool.com/help/bulletin

2. Fake HashRate: some miners participated in mining by forging false documents to obtain illegal profits. At present, we have investigated and confirmed that about 500+P have been involved in this attempt, among which a single account is involved with 180P.

Zadnje izmijenjeno od: bleh. 28.05.2021. u 19:03.
bleh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2021., 10:41   #461
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, i sad se cesu po glavi i pitaju se kako to dugo traje, cekaj sad dok oni uzvrate udarac...

P.S. dajte update, navodno neki webinar o poolovima 2.junea, sto znaci da nikakav pool protocol nece do onda izaci... A neke price su kao july da bi moglo... tak da hpool je jedina opcija svima nama koji smo mali nazalost... Pa eto ako je tko tamo nek kaze kak su stvari...

To plot or not to plot, that is the question...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 31.05.2021. u 06:38.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 12:00   #462
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
3 tjedna plotanja sa 36 plotova (4TB disk), sinoc me pogodile 2 chie...
hardtoget je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 12:52   #463
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh Eurojackpot bi dobio vise...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 13:59   #464
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Eh Eurojackpot bi dobio vise...

Uplatit cu ovo kolo...
hardtoget je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 14:14   #465
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ne izgleda da ćemo imati službeni pool ni ovaj mjesec...možda čak ni mobilne plotove
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 14:22   #466
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne izgleda da ćemo imati službeni pool ni ovaj mjesec...možda čak ni mobilne plotove
Pod mobilne plotove misliš na plotove koje smo radili dosad da bi se mogli prebaciti u pool?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 14:32   #467
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Pod mobilne plotove misliš na plotove koje smo radili dosad da bi se mogli prebaciti u pool?
Pod mobilne plotove mislim standard za NOVE plotove koje ćemo moći prebacivati između poolova, ili majnati solo, bez da moramo replotati

(naziv sam izmislio iz glave, sad vidim da je na službenom forumu naziv "portabilni")
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 15:28   #468
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da barem daju te portabilne plotove, neki cak na redditu predvidjaju da bi CHIA mogla zavrsiti gore nego Burstcoin.

Ovaj glavni je pricao o tome da ljudi stare hardiskove naplotaju i tako onda njih iskoriste da dobe nesto, to je kao bio prvotni cilj te CHIe, da se iskoristi stara tehnologija, stari HDDovi, polako da se plota i onda da to kaplje onak dnevno nesto, definitivno ne get rich quick schema.

Sto se dogodilo: Chia otvorila sa skoro 2000$ po coinu, navalili svi ko blesavi na HDDe, u medjuvremenu CHIA pala,a dificulti neki pricaju da je veci nego kod Bitcoina, neznam sto to tocno znaci, ali veliki bogami je. Istina je da su neki postali miljarderi preko noci, odnosno jos nisu jer cekaju vecu cijenu CHIe, jer na ovaj netspace ta cijena mora biti daleko veca... A oni si vec nakopali masu CHIe pa mogu cekat.

Sve u svemu zanimljivo razdoblje je pred nama, ja se samo nadam da nesto ovi glavesine ne zeznu sa tim protokolima pa da da jos i to ne postanu problemi. Navodno je dosta toga oko poolova jos u zraku, zato valjda i ova konferencija. Uglavnom ja sam se vec prijavio u poolchia.com. Nije sluzbeni ali ak je na exploreru onda valjda ima nekog smisla. Vlasnici su neka djeca iz Japana ili azije neznam sad tocno po slikama su azijci...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 16:05   #469
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
U pauzi od FUD-a i poolova, evo zanimljivog projekta

https://github.com/madMAx43v3r/chia-plotter

Reimplementacija plottera (WIP) koja bolje koristi threadove, navodno 3x brze na istom hardveru u phase 1. Ko vrti plotove vec na 100% cpu nece vidjeti poboljsanje u odnosu na originalan.
Vidjet cemo konacni rezultat i dal plotovi prolaze chia plots check.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 16:24   #470
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
A prije samo malo preko 2 mjeseca startali sa 120PB...ko je onda imao 100TB diskova mogao je dobit u prosjeku blok dnevno

Kad sam se ja za prvi Maj uključio, već je bilo kasno, sa 1300PB veličinom netspacea, nisam nikad ni ispod 3 mjeseca uspio uletiti
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 16:31   #471
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A prije samo malo preko 2 mjeseca startali sa 120PB...ko je onda imao 100TB diskova mogao je dobit u prosjeku blok dnevno

Kad sam se ja za prvi Maj uključio, već je bilo kasno, sa 1300PB veličinom netspacea, nisam nikad ni ispod 3 mjeseca uspio uletiti
Ma i ta 3 mjeseca su ok, da se svaka 3 mjeseca sigurno ulove 2 coina, ali da ne treba stalno kupovat nove diskove i SSD-ove, nego da ovo postojeće stane.

Trenutna situacija je neodrživa...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:04   #472
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ma i ta 3 mjeseca su ok, da se svaka 3 mjeseca sigurno ulove 2 coina, ali da ne treba stalno kupovat nove diskove i SSD-ove, nego da ovo postojeće stane.

Trenutna situacija je neodrživa...
Trenutna isplativost ETH i XCH

za 25000kn dobiješ 3090 koja majna oko $200 mjesečno po whattomine, a za istu lovu dobiješ oko 120TB diskova koji po chiacalculator daju $1700 mjesečno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:24   #473
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Trenutna isplativost ETH i XCH

za 25000kn dobiješ 3090 koja majna oko $200 mjesečno po whattomine, a za istu lovu dobiješ oko 120TB diskova koji po chiacalculator daju $1700 mjesečno
Ali koliko dugo? Ako netspace ne prestane rast, a ocito nece, onda ce se stalno morat ulagat..i u ssd i u hdd..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:26   #474
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
i opet pogresno gledate taj kalkulator

sa 120 tb diskova imas 1700 dolara mjesecno ali to je pod pretpostavkom da imas isplotanih 120 tb plotova

nitko ne gleda da ti treba jos 10.000 dolara za 4 kompa koji ce plotati i svejedno im trebati 2 mjeseca da popune tih 120 tb... a o ssd-ovima da ne pricam koji ce krepat u medjuvremenu...

BTW
https://www.tweaktown.com/news/79655...ing/index.html
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 21:38   #475
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Mene zanima nešto pa da tu pitam. Ne planiram niti farmat niti želim započet neku raspravu, ali mene zanima ustvari koristi li se sav taj silan prostor za nešto korisno? Jesu na njemu pohranjene neke datoteke, kao nekakav veliki internacionalni mrežni disk ili je to samo “random” data, kao što je obrada blokova kod Bitcoina ili drugih kriptovaluta?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 22:10   #476
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Mene zanima nešto pa da tu pitam. Ne planiram niti farmat niti želim započet neku raspravu, ali mene zanima ustvari koristi li se sav taj silan prostor za nešto korisno? Jesu na njemu pohranjene neke datoteke, kao nekakav veliki internacionalni mrežni disk ili je to samo “random” data, kao što je obrada blokova kod Bitcoina ili drugih kriptovaluta?
Random...svi projekti koji su ciljali na cloud storage su manje više propali (Sia, Burstcoin, StorJ)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 22:25   #477
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Ovo je realnije, s tim da mora dat jos kakvih 25k za ploting masine da bude mogao plotati 6TB na dan. Dakle 500$ nakon mjesec dana zarade, ali je ulog dupli, s tim da ce savaki sljedeci mjesec sve manje i manje drasticnije zaradjivati. Ironije radi, ako dodjemo za 30 dana do 40eib, sto je moguce buduci radimo odprilike 1eib na dan onda ta zarada na tih vec isplotanih 120TB je 378$, akos e nastavi rast po 1eib, sljedeci mjesec ima manje od 200$ zarade, kazu da bi mogli do 8mog mjeseca doci do 100eib onda je zarada na tih 120TB naplotanih stotinjak dolara. Sad isplativo ili ne, neznam, mozda cak i je da su poolovi u igri, no kada oni dodju mislim da ce biti masa sellera, a jako malo buyera pa bi se i tih usljivih 100$ moglo preko noci poretvoriti u 50$.

p.s. kako se prica da nece biti plotova jos 30 dana, dakle ogromne su sanse da ce nakon mjesec dana dobiti drekeca. A onda ako ovaj jos to prolongira duplo vece sanse da ce i drugi mjesec dobiti isto tako, a onda ako se zalomi i nesto zaglibi kao recimo ETH POS koji slusamo vec godinama, onda je vrlo moguce da sa 120TB godinu dana dobije 0$.

P.S.S. Kazes da su svi ti space projekti propali, i meni se sad sve vise cini da je i ova Chia na tom putu, e sad koliko je ovaj glavesina sposobni, a vec sam primjetio da imaju tanke zivce na chatu... Plus onaj ogromni premined coins sad jos vise bode u oci... uh huh. Osobno sam ulozio dosta i bojim se da sam mogao to negdje drugdje uvaliti, bilo bi bolje barem kako sad stvari stoje, ali sad sto je tu je, naplotat cu to sto imam i cekat, neznam ni sam sto... Da nije trznica puna diskova, stavio bi i svoje, samo vjerujem nitko ne kupuje... barem ne po tim cjenama...

@exomaniac
a pitas dali sav taj crypto ima neku svrhu? Nema. Barem ja neznam da ima. Najvecu svrhu je imao Dogecoin i Shiba Inu koju su donirali indiji, to je daleko najveca svrha, tipovanje. A sad ovo ostalo svi nesto imaju neke planove, neke mreze rade, sve se to nesto povezuje, a pravu svrhu da se neka od tih tehnologija zapravo koristi nema, ili ako ima evo posaljite mi tko gdje kako? Mogu jedino zamisliti da BTC ima najvecu svrhu svu tu energiju koju trosi pretvoriti u $$$. I sam sam mislio slozit solarku i onda solarnu energiju pretvarat u crypto i to bi bila neka svrha, ovak da netko negdje ima neku svrhu ja osobno nemam pojma...
-->







Ovo je realnije, s tim da mora dat jos kakvih 25k za ploting masine da bude mogao plotati 6TB na dan. Dakle 500$ nakon mjesec dana zarade, ali je ulog dupli, s tim da ce savaki sljedeci mjesec sve manje i manje drasticnije zaradjivati. Ironije radi, ako dodjemo za 30 dana do 40eib, sto je moguce buduci radimo odprilike 1eib na dan onda ta zarada na tih vec isplotanih 120TB je 378$, akos e nastavi rast po 1eib, sljedeci mjesec ima manje od 200$ zarade, kazu da bi mogli do 8mog mjeseca doci do 100eib onda je zarada na tih 120TB naplotanih stotinjak dolara. Sad isplativo ili ne, neznam, mozda cak i je da su poolovi u igri, no kada oni dodju mislim da ce biti masa sellera, a jako malo buyera pa bi se i tih usljivih 100$ moglo preko noci poretvoriti u 50$.

p.s. kako se prica da nece biti plotova jos 30 dana, dakle ogromne su sanse da ce nakon mjesec dana dobiti drekeca. A onda ako ovaj jos to prolongira duplo vece sanse da ce i drugi mjesec dobiti isto tako, a onda ako se zalomi i nesto zaglibi kao recimo ETH POS koji slusamo vec godinama, onda je vrlo moguce da sa 120TB godinu dana dobije 0$.

P.S.S. Kazes da su svi ti space projekti propali, i meni se sad sve vise cini da je i ova Chia na tom putu, e sad koliko je ovaj glavesina sposobni, a vec sam primjetio da imaju tanke zivce na chatu... Plus onaj ogromni premined coins sad jos vise bode u oci... uh huh. Osobno sam ulozio dosta i bojim se da sam mogao to negdje drugdje uvaliti, bilo bi bolje barem kako sad stvari stoje, ali sad sto je tu je, naplotat cu to sto imam i cekat, neznam ni sam sto... Da nije trznica puna diskova, stavio bi i svoje, samo vjerujem nitko ne kupuje... barem ne po tim cjenama...

@exomaniac
a pitas dali sav taj crypto ima neku svrhu? Nema. Barem ja neznam da ima. Najvecu svrhu je imao Dogecoin i Shiba Inu koju su donirali indiji, to je daleko najveca svrha, tipovanje. A sad ovo ostalo svi nesto imaju neke planove, neke mreze rade, sve se to nesto povezuje, a pravu svrhu da se neka od tih tehnologija zapravo koristi nema, ili ako ima evo posaljite mi tko gdje kako? Mogu jedino zamisliti da BTC ima najvecu svrhu svu tu energiju koju trosi pretvoriti u $$$. I sam sam mislio slozit solarku i onda solarnu energiju pretvarat u crypto i to bi bila neka svrha, ovak da netko negdje ima neku svrhu ja osobno nemam pojma...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 31.05.2021. u 22:37.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 22:34   #478
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959







Ovo je realnije, s tim da mora dat jos kakvih 25k za ploting masine da bude mogao plotati 6TB na dan. Dakle 500$ nakon mjesec dana zarade, ali je ulog dupli, s tim da ce savaki sljedeci mjesec sve manje i manje drasticnije zaradjivati. Ironije radi, ako dodjemo za 30 dana do 40eib, sto je moguce buduci radimo odprilike 1eib na dan onda ta zarada na tih vec isplotanih 120TB je 378$, akos e nastavi rast po 1eib, sljedeci mjesec ima manje od 200$ zarade, kazu da bi mogli do 8mog mjeseca doci do 100eib onda je zarada na tih 120TB naplotanih stotinjak dolara. Sad isplativo ili ne, neznam, mozda cak i je da su poolovi u igri, no kada oni dodju mislim da ce biti masa sellera, a jako malo buyera pa bi se i tih usljivih 100$ moglo preko noci poretvoriti u 50$.

@exomaniac
a pitas dali sav taj crypto ima neku svrhu? Nema. Barem ja neznam da ima. Najvecu svrhu je imao Dogecoin i Shiba Inu koju su donirali indiji, to je daleko najveca svrha, tipovanje. A sad ovo ostalo svi nesto imaju neke planove, neke mreze rade, sve se to nesto povezuje, a pravu svrhu da se neka od tih tehnologija zapravo koristi nema, ili ako ima evo posaljite mi tko gdje kako? Mogu jedino zamisliti da BTC ima najvecu svrhu svu tu energiju koju trosi pretvoriti u $$$. I sam sam mislio slozit solarku i onda solarnu energiju pretvarat u crypto i to bi bila neka svrha, ovak da netko negdje ima neku svrhu ja osobno nemam pojma...

Da, ali nisi uzeo u obzir da će XCH za mjesec dana biti $15000

Nego, mene zanima ako ja isplotam 10TB, a onda taj disk umnožim 10X, i majnam te iste plotove na 10 mjesta, imam li 10X veću šansu? naime to su za hpool rekli, da ekipa majna odjednom
na poolu i solo sa istim plotovima, zašto onda ne i na 10 mjesta, a ne samo na 2?
-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova







Ovo je realnije, s tim da mora dat jos kakvih 25k za ploting masine da bude mogao plotati 6TB na dan. Dakle 500$ nakon mjesec dana zarade, ali je ulog dupli, s tim da ce savaki sljedeci mjesec sve manje i manje drasticnije zaradjivati. Ironije radi, ako dodjemo za 30 dana do 40eib, sto je moguce buduci radimo odprilike 1eib na dan onda ta zarada na tih vec isplotanih 120TB je 378$, akos e nastavi rast po 1eib, sljedeci mjesec ima manje od 200$ zarade, kazu da bi mogli do 8mog mjeseca doci do 100eib onda je zarada na tih 120TB naplotanih stotinjak dolara. Sad isplativo ili ne, neznam, mozda cak i je da su poolovi u igri, no kada oni dodju mislim da ce biti masa sellera, a jako malo buyera pa bi se i tih usljivih 100$ moglo preko noci poretvoriti u 50$.

@exomaniac
a pitas dali sav taj crypto ima neku svrhu? Nema. Barem ja neznam da ima. Najvecu svrhu je imao Dogecoin i Shiba Inu koju su donirali indiji, to je daleko najveca svrha, tipovanje. A sad ovo ostalo svi nesto imaju neke planove, neke mreze rade, sve se to nesto povezuje, a pravu svrhu da se neka od tih tehnologija zapravo koristi nema, ili ako ima evo posaljite mi tko gdje kako? Mogu jedino zamisliti da BTC ima najvecu svrhu svu tu energiju koju trosi pretvoriti u $$$. I sam sam mislio slozit solarku i onda solarnu energiju pretvarat u crypto i to bi bila neka svrha, ovak da netko negdje ima neku svrhu ja osobno nemam pojma...

Da, ali nisi uzeo u obzir da će XCH za mjesec dana biti $15000

Nego, mene zanima ako ja isplotam 10TB, a onda taj disk umnožim 10X, i majnam te iste plotove na 10 mjesta, imam li 10X veću šansu? naime to su za hpool rekli, da ekipa majna odjednom
na poolu i solo sa istim plotovima, zašto onda ne i na 10 mjesta, a ne samo na 2?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 22:43   #479
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Zasto bi CHIA za mjesec dana bila 15k? Prvo morala bi se odvojiti od BTCa, to nije uspelo ni jacim coinovima koji su s nama godinama. A drugo kad izadju poolovi bit ce jako puno CHIe na trzistu... MOzda to i je razlog zasto ovaj ne izbacuje poolove jer bi to moglo srozat cijenu onda bi i ovi veliki bili ljuti...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 23:12   #480
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Zasto bi CHIA za mjesec dana bila 15k? Prvo morala bi se odvojiti od BTCa, to nije uspelo ni jacim coinovima koji su s nama godinama. A drugo kad izadju poolovi bit ce jako puno CHIe na trzistu... MOzda to i je razlog zasto ovaj ne izbacuje poolove jer bi to moglo srozat cijenu onda bi i ovi veliki bili ljuti...
A zašto bi mreža narasla na 100 EiB a cijena pritom pala? A zašto ne bi sutra Vitalik iznenada odlučio da kreće POS i RTX-ice postale bezvrijedne? Ja sam samo izračunao za danas situaciju, a za mjesec dana ko zna što će bit, možda BTC na 2k?
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na