Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2006., 21:54   #1
DejoGH
Premium
Moj komp
 
DejoGH's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Zvučnici - molim pomoć

Htjeo sam napraviti zvučnike za kompjuter.
Imam subwoofer koji ima 5 ulaza (2xnaprijed , 2xnazad , centar) i izlaze koji vode u zvučnu karticu. Ja sam mislio naprijed (za oba) staviti u kutije 1 obični zvučnik+1 visokotonac+1 niskotonac , a nazad 1 obični+1visokotonac
Sad ovako :
1) Kako da ja u kutiji spojim te sve zvucnike na jedno kablo (duboki,visokotonac i zvucnik da rade kao npr. naprijed desno), da rade sto bolje. ja sam mislio paralelno ih samo spojiti. ocel radit dobro ili ne .

2) jel smeta ako su zvucnici (obicni) auto zvucnici (magnat zvucnici , imaju svaki po 200W) ,ocel to sljakat , jel smeta ako na komp spojim

Molim vas da mi kazete svoje komentare , i odgovorite na pitanja. dali ce to dobro ispasti (sto je najbitnije dali ce biti dobar zvuk (uz to da su zvucnici dobri...))

ajde molim vas odgovorite sto prije je moguce da znam dali da ih kupujem.
hvala unaprijed

P.S kutije za zvucnike imam

Zadnje izmijenjeno od: DejoGH. 30.01.2006. u 22:10.
DejoGH je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 22:49   #2
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Kad pročitam šta si sve napisao s najboljom namjerom ti savjetujem da si kupiš gotov 5.1 sustav u trgovini.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2006., 14:47   #3
DejoGH
Premium
Moj komp
 
DejoGH's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Da ali je ove zvucnike imam besplatno , a ako ocu nesto bolje kupit moram izvojiti 1000 kn (kojih nemam )

ajde molim vas ,ali stvarno vas molim ,ako netko zna kako ovo spojiti da mi javi, cuo sam da bi trebalo staviti na svaki zvucnik kondenzator pa ih serijski spojiti ...
jel to istina ili kako da ih spojim

opet vas lijepo molim da mi pomognete
DejoGH je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 15:29   #4
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
Ne moze to tako ici kako ti mislis.

Pitanje je je li woofer aktivni ili pasivni? U svakom slucaju ti treba reciver, jer ne mozes to sve direktno kopcati na zvucnu kartu. Osim toga ne moze ici na jedan kabal kako si napisao. 5.1 zvucna karta inace ima min 3 izlaza, jedan za prednje, jedan za zadnje, i jedan za woofer i centralni.

Mimo toga, to sa kondenzatorom ne pali. Za svaki driver (zvucnik) se skretnica posebno racuna, a kutije se dimenzioniraju po proracunu.

Dakle ocito je da ne znas nista o tome (bez uvrede) tako da bih ti savjetovao da malo progooglas prvo.
Mimo toga, ovo sto si mislio raditi, ako budes htio da valja ce vjerovatno izaci vise od 1000kn.
Na googlu trazi DIY Speakes.

Za pocetak malo procitaj ovdje na ovoj adresi bas.abshost.net/mojiprojekti1.html
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 16:19   #5
DejoGH
Premium
Moj komp
 
DejoGH's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
znam ja da prednji idu na jedan , zadnji na jedan i Sub/Cen na jedan izlaz.
ja na prednje mislio staviti na svaki po 1 srednjotonac , 1 visokotonac i 1 dubokotonac. mene zanima kako ova tri zvučnika koji će biti u jednoj kutiji spojiti na 1 kabel koji će ići prema pojačalu.
saznao sam da mi trebaju skretnice za svaki zvučnik. koliko kostaju te skretnice.
DejoGH je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 16:24   #6
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
skretnice se posebno prave, radi se proracun, po TS parametrima za pojedini driver.

Znaci ne mozes samo otici i kupiti gotove. Trebaju ti ts parametri, koje ces za neke lose drivere tesko naci. I skretnice se prave!
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 17:05   #7
DejoGH
Premium
Moj komp
 
DejoGH's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
po svemu mi se čini da je najbolje da kupim gotove zvučnike....
DejoGH je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 17:34   #8
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Originally posted by MAGNAT
po svemu mi se čini da je najbolje da kupim gotove zvučnike....
I hate to say "I told you so"... but I told you so!
Ali ako baš imaš volje za raditi zvučnike evo ti ideje. Uzmeš si u Chipoteci dva ovakva http://tinyurl.com/cezjs širokopojasna drivera. Jedan je 149 kn. Staviš ih u 5-6 litarsku kutiju s stražnjim basrefleksom (ne moraš niti kupovat besrefleks cijev, uzmi plastičnu cijev koju koriste vodoinstalateri, dužina nek' bude 10 cm). Slijedi za tebe najbolji dio, ne moraš praviti nikakvu skretnicu, direktno ubodeš zvučnik u sub i imaš 2.1 sustav. Kada skupiš još love napraviš si još tri takva i imaš 5.1 sustav.
Susjed mi je pravio jedan par ovakvih zvučnika i spajao ih na pojačalo. Za te pare vrlo dobro sviraju (preporučljivo da ti veličina prostorije ne prelazi 16-tak kvadrata).
Taj je driver pokupio izvrsne kritike po netu.
Bez problema će kvalitetom prešišati duplo skuplje tvorničke zvučnike.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 31.01.2006. u 17:45.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 18:52   #9
DejoGH
Premium
Moj komp
 
DejoGH's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
vidjet cu ...
mozda , u svakom slucaju svima hvala
DejoGH je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2006., 17:29   #10
bozo.luda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: špajza
Postovi: 1
imam par pitanja. htio bih napraviti woofer koji bi prvenstveno sluzio za muziku, pa imam par pitanja.
1-jel ima kakve razlike izmedju auto zvucnika dubokotonca AUTO-ZVUČNIK DUB. 600W 300mm i obicnog zvucnika sa istim specifikacijama??? (pitam jer je velika razlika u cijeni, auto zvucnik dubokotonac je 300kn, a drugij 600kn)
2-jel mi se isplati uopce kupovat tak jak zvucnik, ak nemam neko pojacalo ili receiver??? (kolika bi bila preporucena snaga pojacala)
3-koliko bi trebala biti velika kutija za zvucnik da ne dodje do pucanja membrane, jel postoji kakav standard i da li je bolje da da bude okrenut prema kutiji sa basrefleksnom cijevi ili prema van bez nje. jel u pravilu kad sam gledal na netu skuplji zvucnici vece snage su bili bez basrefleks cijevi

hvala
bozo.luda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na