Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2022., 17:15   #2251
vorondil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Pozdrav ljudi, ima li netko da se bavi programiranjem i koristi LG C2 42" kao PC monitor ?
Vidim da je dosta ljudi nahvalilo LG C2, al ja bi koristio za gejmanje i developing primarno.
I da, hoce li 6800Xt biti dovoljna da goni to cudo od TVa ?
vorondil je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 17:25   #2252
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Moja 6800xt ga dobro goni, ali ne programirana, ali ne znam što ima ne štimati?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2022., 17:40   #2253
vorondil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Ma brine me moguci burn in, sharpness texta i takve stvari jer je kod programiranja vecinom staticki content.
vorondil je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 17:51   #2254
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ima i gorih stvari u životu od toga.
Imat ću ga 3-4 godine i toliko će izdržati, s burn inom ili bez njega. Ne valja se previše opterećivati time
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 20:05   #2255
vorondil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Kakva su iskustva sa ovim auto-dimming problemom kod LG C2 ?

Zadnje izmijenjeno od: vorondil. 16.12.2022. u 20:24.
vorondil je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 20:08   #2256
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor vorondil Pregled postova
Ma brine me moguci burn in, sharpness texta i takve stvari jer je kod programiranja vecinom staticki content.
A to su ti i jedno i drugo realni problemi, sam procijeni...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 21:00   #2257
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor vorondil Pregled postova
Kakva su iskustva sa ovim auto-dimming problemom kod LG C2 ?
Mozes ga iskljuciti kroz servisni meni

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 08:28   #2258
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,460
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Mozes ga iskljuciti kroz servisni meni

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Gubi se garancija jer vide u logu da si to napravio...ili?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 09:10   #2259
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Mozes ga iskljuciti kroz servisni meni

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
ABL ne mozes, mozes ASBL. Kad npr. od bijelog prozora napravis fullscreen, brightness pada na ~150 nits i tako OLED funkcionira..
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 09:55   #2260
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Gubi se garancija jer vide u logu da si to napravio...ili?
Vjerojatno.
Ako naletis na nekog ko cita logove

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2022., 12:00   #2261
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978


Eto, to je to. Nema dalje, samo treba pripremiti pare
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:34   #2262
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova


Eto, to je to. Nema dalje, samo treba pripremiti pare
Nista nije savrseno, to je katastrofa za tekst, em nizak ppi, em OLED subpixel layout...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:38   #2263
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,956
Ma hadje necemo sitnicarit, ak ga Nada nije polomila savijajuci i ravnajuci dobar je .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:39   #2264
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
To je monitor za gaming i filmove, za niš drugo. Uživati u tekstu se može daleko jeftinije
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:39   #2265
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,785
IMHO tko god kupi taj monitor, nakon inicijalnog dojma bude ga ostavil ili u zakrivljenom ili u standardnom izdanju. Nada je pak jako zgodna.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 10:45   #2266
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Ekipa, jel ima tko AOC 31.5" CQ32G3SU?

Vidim da je VA panel, no navodno nema izrazeni ghosting za razliku od ostatka u klasi. Koristio bi se isključivo za sim racing (3 komada), pa mi je bitno da nema debele rubove, a ovaj to po slikama nema. Cijenom mi je vrlo prihvatljiv. Brine me samo da nema ghostinga puno:/

https://www.mall.hr/monitori-27-ili-...xoCUh8QAvD_BwE

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 18:12   #2267
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ekipa, jel ima tko AOC 31.5" CQ32G3SU?

Vidim da je VA panel, no navodno nema izrazeni ghosting za razliku od ostatka u klasi. Koristio bi se isključivo za sim racing (3 komada), pa mi je bitno da nema debele rubove, a ovaj to po slikama nema. Cijenom mi je vrlo prihvatljiv. Brine me samo da nema ghostinga puno:/

https://www.mall.hr/monitori-27-ili-...xoCUh8QAvD_BwE

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Od kud ti to "navodno"?

"The Achilles heel of most VA monitors is pixel responsiveness. Whilst this model was far from the weakest VA performer in that respect, it did still have some pronounced weaknesses. Including a ‘smeary’ appearance to some pixel transitions."

Prilicno tipican VA sta se toga tice, to je iz ove recenzije.

Na tvom bi mjestu dodao za IPS panel, brat mi je nedavno uzeo Dell S2722DGM 165hz VA i meni je to katastrofa nakon prelaska s mog monitora, oci bole od loseg pixel response-a...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 19:19   #2268
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Od kud ti to "navodno"?

"The Achilles heel of most VA monitors is pixel responsiveness. Whilst this model was far from the weakest VA performer in that respect, it did still have some pronounced weaknesses. Including a ‘smeary’ appearance to some pixel transitions."

Prilicno tipican VA sta se toga tice, to je iz ove recenzije.

Na tvom bi mjestu dodao za IPS panel, brat mi je nedavno uzeo Dell S2722DGM 165hz VA i meni je to katastrofa nakon prelaska s mog monitora, oci bole od loseg pixel response-a...


Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Od kud ti to "navodno"?

"The Achilles heel of most VA monitors is pixel responsiveness. Whilst this model was far from the weakest VA performer in that respect, it did still have some pronounced weaknesses. Including a ‘smeary’ appearance to some pixel transitions."

Prilicno tipican VA sta se toga tice, to je iz ove recenzije.

Na tvom bi mjestu dodao za IPS panel, brat mi je nedavno uzeo Dell S2722DGM 165hz VA i meni je to katastrofa nakon prelaska s mog monitora, oci bole od loseg pixel response-a...
Hehe, bas odavde odakle si linkao, izmedju par ostalih:

Nastavak:

"There was still benefit delivered by the 165Hz refresh rate, though, with a good ‘connected feel (aided by low input lag) and a reduction in perceived blur due to eye movement. The monitor also worked surprisingly well for a VA panel in a VRR environment on both our AMD (FreeSync) and Nvidia (‘G-SYNC Compatible’) GPUs."

Takodjer, naisao sam na par foruma te sim FB grupa, ekipu koja ih koristi i zadovoljni su i kazu da nije toliko izrazen ghosting. Zato navodno

Dodao bih ja za IPS, slazem se s tobom definitivno, ali ih moram 3 komada uzet, pa mi ne se ne daje toliko. Trebaju mi "samo" za simracing na rigu. Nece se nista drugo vrtit na njima.



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 12:14   #2269
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Evo moje nedavno iskustvo. Kupio novi komp, lomio se oko monitora jer ih ima ko pljeve na tržištu. Isključivo mi treba za simracing.

I sad čitam recenzije i testove na netu i spominju se problemi s VA matricama (ghosting, smearing crnih) pa odaziv, input lag, probijanje svjetla, bla bla... Onako dok čitaš imaš dojam da ni jedan ne valja osim onih po soma eura na više.

Na kraju sam bio umoran od silnih recenzija i kupio DELL S3422DWG, ultrawide VA. Jedan od jeftinijih ultrawide monitora i super sam zadovoljan. Nikakav ghosting ne vidim ni u najtamnijim igrama, a pogotovo kod simracinga gdje je većina trkanja po danu. Također, input lag bio velik ili ne, ne skužim. Boje su mi odlične, saturirane, duboke crne. Nisam neki zahtjevan user, radim na IPS monitoru, VA imam na laptopu, a OLED tv u dnevnoj tako da imam neko mjerilo kvalitete.

Mislim da je po netu prepuno sitničarenja oko "problema" koje 95% ljudi ni nema. Znam da nismo svi isti i nekome je to bitno, ali mislim da se ne možeš zeznut s bilo kojim današnjim ok monitorom.

Probao sam na taj dodati još 2 24 inchna Della IPS-a koje imam doma i sve radi iako nisu istog refresh ratea. Čak nije ni razlika u nekoj kvaliteti slike ili kalibraciji boja tako velika da bude distraction. Za vidjeti što se događa oko tebe čisto dovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: theo. 20.12.2022. u 12:26.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 14:43   #2270
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,460
Ja imam stariju VA telku i na njoj me ubija to muljanje crne, a u 2d igrama se neki put ful vidi ghosting, a neki puta ništa. Isto je i sa muljanjem crne, čak se vidi i u nekim serijama i filmovima. Nisam uspio ulovit u kojim se točno slučajevima javlja, ali crna mi se čini zeza kad su jako tamne scene na ekranu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 16:51   #2271
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor theo Pregled postova
Evo moje nedavno iskustvo. Kupio novi komp, lomio se oko monitora jer ih ima ko pljeve na tržištu. Isključivo mi treba za simracing.

I sad čitam recenzije i testove na netu i spominju se problemi s VA matricama (ghosting, smearing crnih) pa odaziv, input lag, probijanje svjetla, bla bla... Onako dok čitaš imaš dojam da ni jedan ne valja osim onih po soma eura na više.

Na kraju sam bio umoran od silnih recenzija i kupio DELL S3422DWG, ultrawide VA. Jedan od jeftinijih ultrawide monitora i super sam zadovoljan. Nikakav ghosting ne vidim ni u najtamnijim igrama, a pogotovo kod simracinga gdje je većina trkanja po danu. Također, input lag bio velik ili ne, ne skužim. Boje su mi odlične, saturirane, duboke crne. Nisam neki zahtjevan user, radim na IPS monitoru, VA imam na laptopu, a OLED tv u dnevnoj tako da imam neko mjerilo kvalitete.

Mislim da je po netu prepuno sitničarenja oko "problema" koje 95% ljudi ni nema. Znam da nismo svi isti i nekome je to bitno, ali mislim da se ne možeš zeznut s bilo kojim današnjim ok monitorom.

Probao sam na taj dodati još 2 24 inchna Della IPS-a koje imam doma i sve radi iako nisu istog refresh ratea. Čak nije ni razlika u nekoj kvaliteti slike ili kalibraciji boja tako velika da bude distraction. Za vidjeti što se događa oko tebe čisto dovoljno.


Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja imam stariju VA telku i na njoj me ubija to muljanje crne, a u 2d igrama se neki put ful vidi ghosting, a neki puta ništa. Isto je i sa muljanjem crne, čak se vidi i u nekim serijama i filmovima. Nisam uspio ulovit u kojim se točno slučajevima javlja, ali crna mi se čini zeza kad su jako tamne scene na ekranu.
Imao sam Xiaomi MiTv 34", i Huawei MateView GT 34". Oba sam vratio zbog katastrofalnog ghostinga.

Nedevno mi je krepala nova maticna (Asus Z690), te sam dobio mogućnost zamjene za "nesto" iz ducana, a posto sam vec uzeo drugu maticnu (Z790) dok je ova bila na servisu, tako sam za sad naručio/zamjenio za jednog AOCa pa cemo vidit.za dalje.
Thx

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 20.12.2022. u 21:17.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 18:10   #2272
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja imam stariju VA telku i na njoj me ubija to muljanje crne, a u 2d igrama se neki put ful vidi ghosting, a neki puta ništa. Isto je i sa muljanjem crne, čak se vidi i u nekim serijama i filmovima. Nisam uspio ulovit u kojim se točno slučajevima javlja, ali crna mi se čini zeza kad su jako tamne scene na ekranu.
Stvar je puno ocitija kad predjes sa brzog panela na spori VA, ja vidim razliku svugdje, naravno, tamne scene su najgore. Uzasno mi umara oci jer kad pomicem pogled u igri, slika ko da se zatamni.. Prije sam imao VA monitor i ili je bio dosta bolji po tom pitanju (75hz stari vs 165hz novi na kojem me jako smeta).
Brat ne zna za bolje pa mu je ok, ja bi ga vratio prvi dan...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 20:44   #2273
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Stigli nosaci za monitore a s time i problemi. Po manualu ide VESA100x100 ali mi ove sicusne vide ne ulijevaju neko povjerenje. Jel moguce da ove male vidice drze 32" monitor?
Dakle trebam uzeti spacere te duze vide. Valjda je to standardna dimenzija, koliko citam M4.
Zna li tko gdje uzeti spacere i koje tocno vide, da ne probijem monitor
U kineza toga ima u kompletu ali mi se ne ceka 3 miseca sa Alija.

Sve skupa ide na ovaj horizontalni nosac (zanemarite priku i nered pliz)







Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 04.01.2023. u 20:57.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 21:19   #2274
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 766
Odi u željezariju i uzmi više dimenzija vida, valjda je M4 ako piše.
Za spacer uzmi podloški m4, 30 kom pa ih naslaži koliko ti triba, ako je vida duža moš staviti i šajbicu s druge strane tog platea.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 21:31   #2275
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Da, 4x20 bi trebalo biti sa sajbom, mada nigdje ne pise u manualu. Pročitao n3gdje na Redditu za slican, ali LG, valjda je to standardno. Nego me strah ostavit monitore da leze na M4 vidicama. Po meni bi to trebalo biti mesnatije malo. Al sta je tu je. Probacemo
Mislio sam neki tipski 100x100 uzeti, ali ne moze jer fale rupe za spojit na nosac.
Ima prika CNC, mogao bih kod njega skratit ovaj nosac koji je dosao u kitu na 100x100.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 04.01.2023. u 21:38.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 21:42   #2276
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Ma drze vide bez problema, pa 4 ih je. Ne bi dosle sa nosacem koji podrzava tu velicinu da nece drzat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 21:49   #2277
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ma drze vide bez problema, pa 4 ih je. Ne bi dosle sa nosacem koji podrzava tu velicinu da nece drzat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisu dosle sa nosacem vec su bile zavidane u monitor. Znaci nekih 6, 7 navoja. Vidica ko za disk 3.5" skoro To me brine malo.
Al vidio sam ih nekoliko sa istim/slicnim setupom pa mislim da nece bit problema.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 22:07   #2278
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,846
Jedan M4 vijak moze nositi vise mase nego sto tezi taj monitor, a ti ih imas cetiri. 6-7 navoja je oko 4-5mm duljine navoja, nemas brige. Nemoj ih pretezati da ne poglodjes navoje u rupama na monitoru, samo zavrni do kraja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 17:25   #2279
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Rjeseno 4x20mm vidama, te M4 maticama kao odstojnik. Odlicno je sjelo 👍



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 17:46   #2280
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Nista slabije ne bi drzale ni one “male” vide, jer i ovo su m4 vida. Al ako tebe veseli i mir je u glavi gg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na