Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2021., 11:42   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Koji adapteri za spajanje vanjskog monitora?

Kupio novu konfiguraciju s Dell-ovim LCD-om, spojio kablom DP na DP - ne radi, lomi se slika, gasi monitor i artefakti. Konfiguracija trenutno na servisu, testiraju je već nekoliko dana, sve radni uredno, pokušali sa DP-om i HDMI-jem, sve OK. U to vrijeme, pošto moram raditi, doma koristim VGA na VGA kabel kako bih spojio monitor koji mi je ostao kući, novi i prastari laptop. Bojim se da će mi se sa servisa vratiti konfiguracija i da opet neće šljakati. Moguće da DP to DP zeza? Probao sam i s drugim kablom, opet ista priča. Je li moguće da nije ni konfiguracija u banani, niti monitor, već da displayport zafrkava općenito? Na Dell-ovom monitoru imam DP i VGA, grafička je 1050Gti ili tako nešto, ima DP, DVI i nekoliko HDMI-ja. Koje su opcije spajanja adapterima ako će baš toliko odbacivati varijantu spajanja DP to DP? Ali ipak, da je sve ispravno, ni to se ne bi smjelo dešavati, je li tako? To znači da je ipak nešto u kvaru? Hoće li funkcionirati npr. DVI to VGA pa na monitoru opet u VGA? Ili pak HDMI iz grafičke pa adapter s HDMI-ja na VGA i prema monitoru opet VGA? Koliko gubim tim načinom spajanja na kvaliteti? Gledam te adaptere na Conradu i ima ih milijardu pa tek onda različite varijante DVI to VGA s 15/18/24+5 PIN-ova...

I zadnja stvar želim da i dalje mogu prema potrebama spajati laptop koji ma VGA i HDMI na monitor koji ima VGA i displayport, tu mi jedina opcija VGA to VGA, ništa ne mogu kvalitetnije dobiti? Koliko je taj VGA "lošije kvalitete" u odnosu na ovo sve drugo spomenuto?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na